Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 lipca 2008 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Niebezpieczne kąpieliska nad jeziorem Białym

0 6 A A

Policja i WOPR sprawdzili, czy wypoczywający nad Jeziorem Białym turyści są bezpieczni. Wyniki kontroli są złe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratownicy i policjanci odwiedzili ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Z dziesięciu kąpielisk zorganizowanych przez ośrodki wypoczynkowe, tylko trzy: ZSzT, poczty i PKS, funkcjonują prawidłowo. Pozostałe: Astur, Świtezianka I, Świtezianka II, WSP i ANR, Relax, Bankowy oraz PZMot, nie mają koniecznej, pozytywnej opinii WOPR.

Natomiast ośrodki i pensjonaty: Plus, UW, Cukrownia, Sanvit, pole namiotowe Honoris, UM Sosna, Eden, Panorama, Natalia, Medekar, WBGi TR, 3D, Polonia, Mirabelka i kilkanaście mniejszych, nie wywiązały się z obowiązku zorganizowania kąpieliska i wyznaczenia miejsca, z którego mogłyby korzystać osoby, które nie potrafią pływać. Tym samym, zdaniem kontrolerów, stwarzają zagrożenie życia i zdrowia swoich gości.

Nie lepiej wypadła inspekcja w wypożyczalniach sprzętu pływającego. Z kilkunastu, działających w Okunince, tylko trzy: Poczty Polskiej, PKS i pani Troć, działają legalnie, bo posiadają pozytywną opinię WOPR.

- Patrząc na wyniki kontroli możemy stwierdzić, że bezpieczeństwo osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne jest zagrożone - mówi Andrzej Klaudel, szef chełmskiego WOPR. - Co za tym idzie, istnieje realne prawdopodobieństwo, że w tym sezonie, nad Jeziorem Białym, ktoś może utonąć.

Informację o wynikach przeprowadzonej kontroli WOPR przesłał do Tadeusza Sawickiego, wójta gminy Włodawa. Prosi w niej o podjęcie działań, nakazujących osobom odpowiedzialnym, jak najszybsze usunięcie zagrożeń.

- Taki problem powtarza się od wielu sezonów, a liberalne podejście samorządu, tylko utwierdza winnych zaniedbań o bezkarności swojego postępowania - mówi Klaudel.

Jak zareaguje na ten apel wójt? Tego na razie nie wiadomo. Mimo kilkakrotnych prób nie udało nam się z nim skontaktować.

Ale są też dobre wieści. Kontrolerzy nie mieli żadnych uwag do dwóch kąpielisk gminnych: przy dawnym OSiR oraz na części plaży od ośrodka Rusałka do dawnej poczty.

Żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono też na dwóch wspólnych kąpieliskach organizowanych przez ośrodki wypoczynkowe: Perkoz, Zakład Energetyczny i Orlik oraz Rusałka, GDDKiA, WIW, Ministerstwo Sprawiedliwości, Instal, Witek, Grześ, Babie Lato i Ośrodek Doskonalenia Kursowego Warsztaty Szkolne. Tam można korzystać z kąpieli bez obaw.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawnik / 6 kwietnia 2009 o 19:18
0
Rozumiem, że dlatego gmina z zeszłym roku zlikwidowała większość pomostów nad Białym, z wyjątkiem m.inn. ośrodka astur? Więc, jeżeli ośrodek astur ma przystosowane kąpielisko, jak i jako jeden z nielicznych - pomosty w dobrym stanie, to dlaczego WOPR uważa, że nie spełnia warunków. W sezonie jest na tym kąpielisku kilku ratowników, plaża jest czysta i nie ma śmieci. Nie rozumiem, dlaczego WOPR i na jakiej podstawie odmówił zatwierdzenia tego kąpieliska. Proszę o odpowiedź, podaję mail: gerard_w@op.pl, przez przypadek dzisiaj znalazłem Pani tendencyjny artykuł i jestem ciekaw, czy posiada Pani jakieś ekspertyzy lub opinie uprawnionych organów, bądź decyzji administracyjnych na podstawie, których uznać, iż kąpielisko astur nie spełnia warunków przewidzianych prawem a nie "widzimisię" woprowców.
Moim skromnym zdaniem to należy się zastanowić nad kąpieliskami miasta, gdzie brak jest ratowników a młodzieży pijanej w sezonie jest co nie miara. W końcu to tam się co roku topi kilka osób.
Pozdrawiam,
Gerard
Rozumiem, że dlatego gmina z zeszłym roku zlikwidowała większość pomostów nad Białym, z wyjątkiem m.inn. ośrodka astur? Więc, jeżeli ośrodek astur ma przystosowane kąpielisko, jak i jako jeden z nielicznych - pomosty w dobrym stanie, to dlaczego WOPR uważa, że nie spełnia warunków. W sezonie jest na tym kąpielisku kilku ratowników, plaża jest czysta i nie ma śmieci. Nie rozumiem, dlaczego WOPR i na jakiej podstawie odmówił zatwierdzenia tego kąpieliska. Proszę o odpowiedź, podaję mail: gerard_w@op.pl, przez przypadek dzisiaj znalazłem Pani t... rozwiń
Avatar
Włodzimierz Lisowski / 30 lipca 2008 o 08:21
0
Pani Joanna Sadowska
Po wczorajszej rozmowie telefonicznej uznałem,że konieczny jest komentarz na piśmie. Może Pani wykorzystać powyższy tekst na łamach swojej gazety, jeżeli uzna Pani to za słuszne. Przed ew. publikacją proszę o autoryzację.
Jestem członkiem WOPR od 40 lat. Od 1978 r.mam stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego nr 486. Jestem również Instruktorem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego z nr 314. Na przestrzeni 40 lat pełniłem funkcje V-ce Prezesa i Szefa Szkolenia w zarządach wojewódzkich WOPR w Białymstoku, Chełmie i Lublinie. Zostałem odznaczony brązową, srebrną i złotą Odznaką WOPR "Za Zasługi". Wyszkoliłem ponad 300 ratowników i sterników motorowodnych. Pracowałem na plażach nie tyko w Polsce. Uratowałem dwie osoby od niechybnej śmierci w wodzie.
Oto moje uwagi do Pani publikacji:
1) należy zdecydowanie wysłuchać stron wymienionych przez A.Klaudela jako żle organizujących kąpieliska i wypożyczalnie
2) kto personalnie i z jakiego terytorialnie WOPR-u przeprowadzał kontrole o których Pani pisze
3) na postawie jakiego aktu prawnego władze chełmskiego WOPR żądają zapłay za czynności kontrolne, jeżeli jest to ich STATUTOWY obowiazek,a zgodnie ze Statutem WOPR może prowadzić działalność gospodarczą wg. przepisów odrębnych,
4) czy wymienione jako dobrze zorganizowane kąpieliska i wypożyczalnie opłaciły sie chełmskiemu WOPR-owi za przeprowadzone kontrole?
5) gdzie mają organizować swoje kąpieliska ośrodki wyp. położone z dala od linii brzegowej?
6) czy wypożyczlnie "działające legalnie" opłaciły się chełmskiemu WOPR i za co?
7) dlaczego uznane za wzorowe kąpielisko tzw. główne ma na swojej przestrzeni "dziurę" prawie 100 metrową nie strzeżona?
Czy w pojęciu A.Klaudela nie jest to zagrożenie zdrowia i życia wypoczywających tam ludzi?
8) Umowa Gmina Włodawa - WOPR Chełm mówi o zabezpieczeniu przestrzeni jeziora od OW INSTAL do OW RUSALKA za niebagatelną kwotę 30.000zł.
9) kontolerzy nie mieli uwag do dwóch kąpielisk, które sami organizuja na zlecenie Gminy i sami siebie kotrolują-czy też za pieniądze? Chodzi o kąpieliska: OSiR i od OW Rusałka do dawnej poczty(czytaj-OW Instal)
Jeżeli p.Klaudel mówi o bezkarności gestorów Ośdodków Wypoczynkowych, to jak nalezy okreslić jego działania w imieniu WOPR Chełm polegające na pobieraniu (zmuszaniu) do uiszczania opłat za czynności wynikająceze Statutu WOPR, skoro na te cele otrzymują środki od władz samorządowych, administracyjnych i sponsorów?
Szanowna Pani Redaktor, powyższe poddaję pod rozwagę i służę uzupełnieniami jeżeli taka potrzeba zaistnieje.
Pani Joanna Sadowska
Po wczorajszej rozmowie telefonicznej uznałem,że konieczny jest komentarz na piśmie. Może Pani wykorzystać powyższy tekst na łamach swojej gazety, jeżeli uzna Pani to za słuszne. Przed ew. publikacją proszę o autoryzację.
Jestem członkiem WOPR od 40 lat. Od 1978 r.mam stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego nr 486. Jestem również Instruktorem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego z nr 314. Na przestrzeni 40 lat pełniłem funkcje V-ce Prezesa i Szefa Szkolenia w zarządach wojewódzkich WOPR w Białymstoku, Chełmie i... rozwiń
Avatar
Ratownik Janusz D. / 30 lipca 2008 o 07:51
0
ośrodek napisał:
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do odrzucenia np. przyjęcie na bezpłatne noclegi i wyżywienie 2-3 ratowników zatrudnionych na kąpielisku gminnym przez Chełmski WOPR, czyli p.A.Klaudela. Jak to się ma do dotacji Gminy /30.000 zł/, w ramach której WOPR Chełm winien zorganizować kąpieliska ogólnie dostępne - wie tylko WOPR i p.A.Klaudel. A może warto, by tym praktykom przyjrzała się bliżej Regionalna Izba Obrachunkowa?


Czy życie ludzkie jest warte 30 000 zł. skoro tak to sami zorganizujcie kompieliska. Zatrudnijcie ratownika z waznymi dokumentami zapłaćcie stawke 2500 + nocleg i wyżywienie a od p.Klaudela i p.Gębickiej odczepcie sie. Już Włodawa i J. białe miało regionalnego asa ratownictwa instruktora WOPR po którym p.Klaudel i p.Gębicka musieli posprzatac smród jaki pozostawił. Jego machlojki wam nie przeszkadzały, a z pieniędzy które otrzymał WOPR z Gminy nie tylko na zorganizować kompielisko ale i opłacic paliwo do Motorówek zabezpieczających jezioro jak i ratowników na nich dyżurujących. nieda sie całe zycie ślizgać na ratownikach i wymagać od nich pracy za friko p.Klaudel i p.Gębicka wiedza o tym i organizuja to jak narazie dobrze. 12 lat wsplpracuje z ta dwujka tez jestem ratownikiem WOPR kilka lat pracowałem nad Białym znam realia. Włascicielom ośrodków zależy na zysku nie zastanawiając się nad bezpieczństwem. Janusz D. Ratownik z Chełma


Czy życie ludzkie jest warte 30 000 zł. skoro tak to sami zorganizujcie kompieliska. Zatrudnijcie ratownika z waznymi dokumentami zapłaćcie stawke 2500 + nocleg i wyżywienie a od p.Klaudela i p.Gębickiej odczepcie sie. Już Włodawa i J. białe miało regionalnego asa ratownictwa instruktora WOPR po którym p.Klaudel i p.Gębicka musieli posprzatac smród jaki pozostawił. Jego machlojki wam nie przeszkadzały, a z pieniędzy które otrzymał WOPR z Gminy nie tylko na zorganizować kompielisko ale i opłacic paliwo do Motorówek ... rozwiń
Avatar
ośrodek / 29 lipca 2008 o 07:44
0
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do odrzucenia np. przyjęcie na bezpłatne noclegi i wyżywienie 2-3 ratowników zatrudnionych na kąpielisku gminnym przez Chełmski WOPR, czyli p.A.Klaudela. Jak to się ma do dotacji Gminy /30.000 zł/, w ramach której WOPR Chełm winien zorganizować kąpieliska ogólnie dostępne - wie tylko WOPR i p.A.Klaudel. A może warto, by tym praktykom przyjrzała się bliżej Regionalna Izba Obrachunkowa?
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do ... rozwiń
Avatar
ratownik / 29 lipca 2008 o 07:28
0
Pani red. Sadowska
Dawno nie czytałem tak tendencyjnego i pisanego pod dyktando tekstu. By poznać prawdęproszę pofatygować siędo ratowników nad j. Białe i pod warunkiem całkowitej animowości - porozmawiać o praktykach A.Klaudela i W.Gębickiej. Zapewniam, że włos się Pani zjezy na głowie.
Ponadto proszę porozmawiać z właścicielami Ośrodków wymienionych w Pani tekście-dowie się Pani rzeczy , które wystarczą na kolejnych 10 publikacji na temat uczciwości Prezesa i jego Vice. Czy wiadomo Pani, że ratownicy na plaży tzw."głównej" otrzymują zapłatę za swoją pracę z delegacji rozliczanych przez dwie w/w osoby? Co na to RIO? Niech Pani poprosi o rozliczenie powierzonych w latach ubiegłych przez Gminę Włodawa każdorazowo 30.000zł jako zadanie zlecone na organizację kąpieliska gminnego-z pewnoscią zainteresuje się tym prokurator. Smiechu warte kontrole przeprowadzane za pobraniem 300 lub więcej zł, kto nie zapłaci bezpodstawnego haraczu - opine będzie miał jak najgorszą! A Pani dałasię nabraćna "uczciwość" A.Klaudela. Duet z WOPR Chełm, ze Stowarzyszenia zrobił sobie sposób na życie! Niestety nieuczciwe!
Do 20.07.2008 kąpielisko "Gminne" było od Instalu do Rusałki-wzięto za to 30.000zł. od Gminy Włodawa. Dziś kąpielisko jest na przestrzeni ok. 100m (w samym jego środku) nie strzeżone, ponieważ Osrodki nie zapłaciły Klaudelowi i Gębickiej haraczu. Czy ludzie tego pokroju mająmoralne prawo mówić o uczciwości i zapewniac o bezpiecznej kąpieli? W języku prawniczym jest to sprowadzenie niebezpieczenstwa utraty zdrowia i życia! Spowodował to A.Klaudel i W.Gębicka. Polecamuwadze prokuratora.
Pomóżcie uzdrowić sytuację, tylko rzetelne wysłuchanie wszystkich zainteresowanych stron pozwoli obiektywizm, a nam ratownikom ułatwi życie!
Pani red. Sadowska
Dawno nie czytałem tak tendencyjnego i pisanego pod dyktando tekstu. By poznać prawdęproszę pofatygować siędo ratowników nad j. Białe i pod warunkiem całkowitej animowości - porozmawiać o praktykach A.Klaudela i W.Gębickiej. Zapewniam, że włos się Pani zjezy na głowie.
Ponadto proszę porozmawiać z właścicielami Ośrodków wymienionych w Pani tekście-dowie się Pani rzeczy , które wystarczą na kolejnych 10 publikacji na temat uczciwości Prezesa i jego Vice. Czy wiadomo Pani, że ratownicy na plaży tzw."głównej&... rozwiń
Avatar
~manjaa~ / 28 lipca 2008 o 08:00
0
A woda czysta?
Avatar
prawnik / 6 kwietnia 2009 o 19:18
0
Rozumiem, że dlatego gmina z zeszłym roku zlikwidowała większość pomostów nad Białym, z wyjątkiem m.inn. ośrodka astur? Więc, jeżeli ośrodek astur ma przystosowane kąpielisko, jak i jako jeden z nielicznych - pomosty w dobrym stanie, to dlaczego WOPR uważa, że nie spełnia warunków. W sezonie jest na tym kąpielisku kilku ratowników, plaża jest czysta i nie ma śmieci. Nie rozumiem, dlaczego WOPR i na jakiej podstawie odmówił zatwierdzenia tego kąpieliska. Proszę o odpowiedź, podaję mail: gerard_w@op.pl, przez przypadek dzisiaj znalazłem Pani tendencyjny artykuł i jestem ciekaw, czy posiada Pani jakieś ekspertyzy lub opinie uprawnionych organów, bądź decyzji administracyjnych na podstawie, których uznać, iż kąpielisko astur nie spełnia warunków przewidzianych prawem a nie "widzimisię" woprowców.
Moim skromnym zdaniem to należy się zastanowić nad kąpieliskami miasta, gdzie brak jest ratowników a młodzieży pijanej w sezonie jest co nie miara. W końcu to tam się co roku topi kilka osób.
Pozdrawiam,
Gerard
Rozumiem, że dlatego gmina z zeszłym roku zlikwidowała większość pomostów nad Białym, z wyjątkiem m.inn. ośrodka astur? Więc, jeżeli ośrodek astur ma przystosowane kąpielisko, jak i jako jeden z nielicznych - pomosty w dobrym stanie, to dlaczego WOPR uważa, że nie spełnia warunków. W sezonie jest na tym kąpielisku kilku ratowników, plaża jest czysta i nie ma śmieci. Nie rozumiem, dlaczego WOPR i na jakiej podstawie odmówił zatwierdzenia tego kąpieliska. Proszę o odpowiedź, podaję mail: gerard_w@op.pl, przez przypadek dzisiaj znalazłem Pani t... rozwiń
Avatar
Włodzimierz Lisowski / 30 lipca 2008 o 08:21
0
Pani Joanna Sadowska
Po wczorajszej rozmowie telefonicznej uznałem,że konieczny jest komentarz na piśmie. Może Pani wykorzystać powyższy tekst na łamach swojej gazety, jeżeli uzna Pani to za słuszne. Przed ew. publikacją proszę o autoryzację.
Jestem członkiem WOPR od 40 lat. Od 1978 r.mam stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego nr 486. Jestem również Instruktorem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego z nr 314. Na przestrzeni 40 lat pełniłem funkcje V-ce Prezesa i Szefa Szkolenia w zarządach wojewódzkich WOPR w Białymstoku, Chełmie i Lublinie. Zostałem odznaczony brązową, srebrną i złotą Odznaką WOPR "Za Zasługi". Wyszkoliłem ponad 300 ratowników i sterników motorowodnych. Pracowałem na plażach nie tyko w Polsce. Uratowałem dwie osoby od niechybnej śmierci w wodzie.
Oto moje uwagi do Pani publikacji:
1) należy zdecydowanie wysłuchać stron wymienionych przez A.Klaudela jako żle organizujących kąpieliska i wypożyczalnie
2) kto personalnie i z jakiego terytorialnie WOPR-u przeprowadzał kontrole o których Pani pisze
3) na postawie jakiego aktu prawnego władze chełmskiego WOPR żądają zapłay za czynności kontrolne, jeżeli jest to ich STATUTOWY obowiazek,a zgodnie ze Statutem WOPR może prowadzić działalność gospodarczą wg. przepisów odrębnych,
4) czy wymienione jako dobrze zorganizowane kąpieliska i wypożyczalnie opłaciły sie chełmskiemu WOPR-owi za przeprowadzone kontrole?
5) gdzie mają organizować swoje kąpieliska ośrodki wyp. położone z dala od linii brzegowej?
6) czy wypożyczlnie "działające legalnie" opłaciły się chełmskiemu WOPR i za co?
7) dlaczego uznane za wzorowe kąpielisko tzw. główne ma na swojej przestrzeni "dziurę" prawie 100 metrową nie strzeżona?
Czy w pojęciu A.Klaudela nie jest to zagrożenie zdrowia i życia wypoczywających tam ludzi?
8) Umowa Gmina Włodawa - WOPR Chełm mówi o zabezpieczeniu przestrzeni jeziora od OW INSTAL do OW RUSALKA za niebagatelną kwotę 30.000zł.
9) kontolerzy nie mieli uwag do dwóch kąpielisk, które sami organizuja na zlecenie Gminy i sami siebie kotrolują-czy też za pieniądze? Chodzi o kąpieliska: OSiR i od OW Rusałka do dawnej poczty(czytaj-OW Instal)
Jeżeli p.Klaudel mówi o bezkarności gestorów Ośdodków Wypoczynkowych, to jak nalezy okreslić jego działania w imieniu WOPR Chełm polegające na pobieraniu (zmuszaniu) do uiszczania opłat za czynności wynikająceze Statutu WOPR, skoro na te cele otrzymują środki od władz samorządowych, administracyjnych i sponsorów?
Szanowna Pani Redaktor, powyższe poddaję pod rozwagę i służę uzupełnieniami jeżeli taka potrzeba zaistnieje.
Pani Joanna Sadowska
Po wczorajszej rozmowie telefonicznej uznałem,że konieczny jest komentarz na piśmie. Może Pani wykorzystać powyższy tekst na łamach swojej gazety, jeżeli uzna Pani to za słuszne. Przed ew. publikacją proszę o autoryzację.
Jestem członkiem WOPR od 40 lat. Od 1978 r.mam stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego nr 486. Jestem również Instruktorem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego z nr 314. Na przestrzeni 40 lat pełniłem funkcje V-ce Prezesa i Szefa Szkolenia w zarządach wojewódzkich WOPR w Białymstoku, Chełmie i... rozwiń
Avatar
Ratownik Janusz D. / 30 lipca 2008 o 07:51
0
ośrodek napisał:
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do odrzucenia np. przyjęcie na bezpłatne noclegi i wyżywienie 2-3 ratowników zatrudnionych na kąpielisku gminnym przez Chełmski WOPR, czyli p.A.Klaudela. Jak to się ma do dotacji Gminy /30.000 zł/, w ramach której WOPR Chełm winien zorganizować kąpieliska ogólnie dostępne - wie tylko WOPR i p.A.Klaudel. A może warto, by tym praktykom przyjrzała się bliżej Regionalna Izba Obrachunkowa?


Czy życie ludzkie jest warte 30 000 zł. skoro tak to sami zorganizujcie kompieliska. Zatrudnijcie ratownika z waznymi dokumentami zapłaćcie stawke 2500 + nocleg i wyżywienie a od p.Klaudela i p.Gębickiej odczepcie sie. Już Włodawa i J. białe miało regionalnego asa ratownictwa instruktora WOPR po którym p.Klaudel i p.Gębicka musieli posprzatac smród jaki pozostawił. Jego machlojki wam nie przeszkadzały, a z pieniędzy które otrzymał WOPR z Gminy nie tylko na zorganizować kompielisko ale i opłacic paliwo do Motorówek zabezpieczających jezioro jak i ratowników na nich dyżurujących. nieda sie całe zycie ślizgać na ratownikach i wymagać od nich pracy za friko p.Klaudel i p.Gębicka wiedza o tym i organizuja to jak narazie dobrze. 12 lat wsplpracuje z ta dwujka tez jestem ratownikiem WOPR kilka lat pracowałem nad Białym znam realia. Włascicielom ośrodków zależy na zysku nie zastanawiając się nad bezpieczństwem. Janusz D. Ratownik z Chełma


Czy życie ludzkie jest warte 30 000 zł. skoro tak to sami zorganizujcie kompieliska. Zatrudnijcie ratownika z waznymi dokumentami zapłaćcie stawke 2500 + nocleg i wyżywienie a od p.Klaudela i p.Gębickiej odczepcie sie. Już Włodawa i J. białe miało regionalnego asa ratownictwa instruktora WOPR po którym p.Klaudel i p.Gębicka musieli posprzatac smród jaki pozostawił. Jego machlojki wam nie przeszkadzały, a z pieniędzy które otrzymał WOPR z Gminy nie tylko na zorganizować kompielisko ale i opłacic paliwo do Motorówek ... rozwiń
Avatar
ośrodek / 29 lipca 2008 o 07:44
0
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do odrzucenia np. przyjęcie na bezpłatne noclegi i wyżywienie 2-3 ratowników zatrudnionych na kąpielisku gminnym przez Chełmski WOPR, czyli p.A.Klaudela. Jak to się ma do dotacji Gminy /30.000 zł/, w ramach której WOPR Chełm winien zorganizować kąpieliska ogólnie dostępne - wie tylko WOPR i p.A.Klaudel. A może warto, by tym praktykom przyjrzała się bliżej Regionalna Izba Obrachunkowa?
W tym wszystkim chodzi o to, by ukrócić samowolę i monopol WOPR w Chełmie, w zakresie dowolnej organizacji kąpielisk gminnych oraz żądania od ośrodków dodatkowych opłat lub świadczeń rzeczowych. A dzieje się tak za cichym przyzwoleniem Gminy Włodawa. Dodatkowe opłaty i świadczenia żądane są w trakcie kontroli prowadzonych przez p.Andrzeja Klaudela w asyście policjanta. Wysokość opłat waha się od 300 zł do 800 i więcej i zależy wyłącznie od " uznania" p. A.Klaudela. Ponadto kierownikom ośrodków przedkłada się propozycje nie do ... rozwiń
Avatar
ratownik / 29 lipca 2008 o 07:28
0
Pani red. Sadowska
Dawno nie czytałem tak tendencyjnego i pisanego pod dyktando tekstu. By poznać prawdęproszę pofatygować siędo ratowników nad j. Białe i pod warunkiem całkowitej animowości - porozmawiać o praktykach A.Klaudela i W.Gębickiej. Zapewniam, że włos się Pani zjezy na głowie.
Ponadto proszę porozmawiać z właścicielami Ośrodków wymienionych w Pani tekście-dowie się Pani rzeczy , które wystarczą na kolejnych 10 publikacji na temat uczciwości Prezesa i jego Vice. Czy wiadomo Pani, że ratownicy na plaży tzw."głównej" otrzymują zapłatę za swoją pracę z delegacji rozliczanych przez dwie w/w osoby? Co na to RIO? Niech Pani poprosi o rozliczenie powierzonych w latach ubiegłych przez Gminę Włodawa każdorazowo 30.000zł jako zadanie zlecone na organizację kąpieliska gminnego-z pewnoscią zainteresuje się tym prokurator. Smiechu warte kontrole przeprowadzane za pobraniem 300 lub więcej zł, kto nie zapłaci bezpodstawnego haraczu - opine będzie miał jak najgorszą! A Pani dałasię nabraćna "uczciwość" A.Klaudela. Duet z WOPR Chełm, ze Stowarzyszenia zrobił sobie sposób na życie! Niestety nieuczciwe!
Do 20.07.2008 kąpielisko "Gminne" było od Instalu do Rusałki-wzięto za to 30.000zł. od Gminy Włodawa. Dziś kąpielisko jest na przestrzeni ok. 100m (w samym jego środku) nie strzeżone, ponieważ Osrodki nie zapłaciły Klaudelowi i Gębickiej haraczu. Czy ludzie tego pokroju mająmoralne prawo mówić o uczciwości i zapewniac o bezpiecznej kąpieli? W języku prawniczym jest to sprowadzenie niebezpieczenstwa utraty zdrowia i życia! Spowodował to A.Klaudel i W.Gębicka. Polecamuwadze prokuratora.
Pomóżcie uzdrowić sytuację, tylko rzetelne wysłuchanie wszystkich zainteresowanych stron pozwoli obiektywizm, a nam ratownikom ułatwi życie!
Pani red. Sadowska
Dawno nie czytałem tak tendencyjnego i pisanego pod dyktando tekstu. By poznać prawdęproszę pofatygować siędo ratowników nad j. Białe i pod warunkiem całkowitej animowości - porozmawiać o praktykach A.Klaudela i W.Gębickiej. Zapewniam, że włos się Pani zjezy na głowie.
Ponadto proszę porozmawiać z właścicielami Ośrodków wymienionych w Pani tekście-dowie się Pani rzeczy , które wystarczą na kolejnych 10 publikacji na temat uczciwości Prezesa i jego Vice. Czy wiadomo Pani, że ratownicy na plaży tzw."głównej&... rozwiń
Avatar
~manjaa~ / 28 lipca 2008 o 08:00
0
A woda czysta?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 0 3

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 4 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 116 15

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 68 13

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 19

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 27 12

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 17 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!