Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

28 lipca 2009 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Pochwal się, że jesteś z Chełma

0 23 A A

Jest hasło "Chełm moje miasto”, herb i adres strony www. W tak wyglądające naklejki od wczoraj może zaopatrzyć się każdy mieszkaniec miasta. Potem wystarczy je nakleić na tylną szybę w samochodzie
i w drogę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Naklejki to pomysł chełmskich urzędników na promocję miasta. Chodzi o to, aby mieszkańcy umieszczając je na swoich autach promowali miasto wszędzie tam, gdzie jeżdżą w sprawach prywatnych czy też służbowych. Nalepki są rozdawane bezpłatnie i każdy kto tylko zechce, może je przykleić do swojego auta.

O tym, że naklejki będą wydrukowane, mieszkańcy dowiedzieli się jeszcze w maju z mediów i niecierpliwie dopytywali, kiedy w końcu będzie je można dostać. Irena Korcz odwiedziła wczoraj punkt informacji turystycznej i tym samym jako jedna z pierwszych osób dostała naklejkę.

– To naprawdę świetny pomysł – mówi pani Irena. – Jeszcze dziś przykleję ją na samochód. Niedługo wyjeżdżam nad Solinę, więc będzie jak znalazł. Wezmę też jedną dla siostry.

Nalepkę "Chełm moje miasto” na służbowy samochód nakleiła wczoraj prezydent Agata Fisz. – Zapewniam, że drugą nakleję też na moją prywatną skodę – obiecuje Fisz. – Cieszę się, że mieszkańcom pomysł się spodobał, a wielu deklaruje, że naklejki na swoich autach umieści.

Samoprzylepne plakietki pojawią się na tylnych szybach samochodów należących do miasta i podległych mu spółek. Dostanie je też bezpłatnie każdy, kto przyjdzie do wydziału komunikacji zarejestrować samochód. Można je będzie też otrzymać m.in. w Chełmskiej Informacji Turystycznej i... naszej redakcji przy ul. Kopernika 2.

Do rozdania jest 10 tysięcy plakietek. Ich druk kosztował miasto nieco ponad 4,8 tys. zł. Jeden z kierowców pomysł kwituje krótko: – Niegłupio to wymyślili, ale ja życzyłbym sobie, żeby nasi kierowcy robili promocję miastu nie tylko naklejkami, ale i dobrym zachowaniem na drodze.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Greg / 10 marca 2015 o 10:48
0

kolejny poje..any pomysł chełmskich urzedników czym tu się chwalić że jest się z dna europy a może urzednicy wymyślą nową nakljeke z napisem chełm moja dziura albo  jestem  z chełma czyli polskiej wsi

Avatar
Greg / 10 marca 2015 o 10:38
0

Ujadajcie pieski, ujadajcie!! Żal wam, że tego samo nie wymyśliliście!! A ja wziąłem z ChOITu dwie naklejki i będę woził na przedniej i tylnej szybie!!!

pieskiem to ty jesteś promuj to swoje zadupie albo naklej sobie inną naklejke że jesteś z chełma czyli dno europy  albo jestem z ubytu czyli z twojej prowincjonalnej wsi którą jest chełm .

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 20:02
0
A ja sie wstydzę tej zapadłej dziury jaka jest Chełm, zaczyna sie na rondzie kamena a kończy na placu Łuczkowskiego z kostka jak za króla ć wieczka, reszta to dziury i wyboje żadnego sportu, kultury masowej a w niedziele lub Sobotę wymarłe miasto z politykami o przerośniętych ambicjach którzy bez względu na opcje nic dla tego miasta nie robią. Ulica Lubelska raka jak pamiętam z dziecinstwa, dziury i slamsy. Wie c nie jestem z Chełma i jestem z tego dumny.
Avatar
xbox / 1 sierpnia 2009 o 16:11
0
Prawde mowiac to nie ma sie czym chwalic..............ale to zrozumie tylko ten kto wyjechal z tego miasta i zasmakowal normalnego zycia wsrod normalnych ludzi gdzies poza krajem.
Trudno to przetlumaczyc chelmskim politykom bo wiekszosc z nich zna jedynie okolice Cycowa, Bzitego i czasem zabiera rodzine na malutkie zakupy do Lublina bo w Chelmie nic porzadnego nie mozna kupic.

Kiedy wreszcei miasto CHelm otrzyma w prezencie politykierow ktorzy znaja sie choc troche na jakosci promocji......

.......a moze by tak podpatrzec jak to sie robi na zachodzie ? I tu mam na mysli Szczecin Wroclaw Poznan i oczywiscie Paryz tudziez Nowy Jork Toronto i Los Angeles
Prawde mowiac to nie ma sie czym chwalic..............ale to zrozumie tylko ten kto wyjechal z tego miasta i zasmakowal normalnego zycia wsrod normalnych ludzi gdzies poza krajem.
Trudno to przetlumaczyc chelmskim politykom bo wiekszosc z nich zna jedynie okolice Cycowa, Bzitego i czasem zabiera rodzine na malutkie zakupy do Lublina bo w Chelmie nic porzadnego nie mozna kupic.

Kiedy wreszcei miasto CHelm otrzyma w prezencie politykierow ktorzy znaja sie choc troche na jakosci promocji......

.......a moze by ta... rozwiń
Avatar
Kruk / 31 lipca 2009 o 13:38
0
Przyznam się, że nie znałem takich opinii o moim Chełmie i jego mieszkańcach. Ale Jestem dumny z tego, że jestem chełmianinem. Co do piratów drogowych - dużo jeżdżę po Polsce i Ukrainie (służbowo) i wszędzie spotyka się brak kultury na drodze. Jestem za karaniem piratów drogowych bez względu na literki na tablicy rejestracyjnej.
I dalej nie mogę zrozumieć, co Was boli, że się tak wyrażacie o Chełmie i mieszkańcach. Jakieś kompleksy, czy co?
Avatar
Artur / 31 lipca 2009 o 11:40
0
~gość~ napisał:
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.


Ja akurat wcale się nie wstydzę, że mieszkam w Chełmie, mimo, że pochodzę z Poznania. Pewnie większość piszących tutaj nie ma pojęcia o historii Chełma, a prawda jest taka, że 99% miast na Lubelszczyźnie do pięt nie dorasta temu miastu. Zresztą już sam fakt, że Chełm jest najstarszym miastem na Lubelszczyźnie wiele mówi.


Ja akurat wcale się nie wstydzę, że mieszkam w Chełmie, mimo, że pochodzę z Poznania. Pewnie większość piszących tutaj nie ma pojęcia o historii Chełma, a prawda jest taka, że 99% miast na Lubelszczyźnie do pięt nie dorasta temu miastu. Zresztą już sam fakt, że Chełm jest najstarszym miastem na Lubelszczyźnie wiele mówi. rozwiń
Avatar
nik / 31 lipca 2009 o 10:45
0
z Chełmem nie jest jeszcze aż tak zle, sę gorsze miasta i gorsi zażądzający....
Avatar
ass / 31 lipca 2009 o 08:35
0
jestem z chełma ale nie wiem czy jest sie czym chwalic. Moze ktos z gazety powiedzialby władzy ze inwestycje powinny miec na celu poprawe jakosci zycia mieszkanców .... a remont na I AK nie wygląda na taki. W swojej naiwnosci myslalem ze w koncu ktos wpadl na pomysl usuniecia pasa niestrzyzonej trawy i brudnych niemalowanych barierek i ze w koncu moze bedzie pas trzeci z odzielajacymi je betonowymi przegrodami ( tak po ludzku -dwa dla aut a jeden dla autobusów i tirów) ... ale sie chyba pomylilem. Kasa wywalana jest na to samo co bylo wczesniej. Jak dla mnie to nie zaden remont tylko rekonstrukcja .
jestem z chełma ale nie wiem czy jest sie czym chwalic. Moze ktos z gazety powiedzialby władzy ze inwestycje powinny miec na celu poprawe jakosci zycia mieszkanców .... a remont na I AK nie wygląda na taki. W swojej naiwnosci myslalem ze w koncu ktos wpadl na pomysl usuniecia pasa niestrzyzonej trawy i brudnych niemalowanych barierek i ze w koncu moze bedzie pas trzeci z odzielajacymi je betonowymi przegrodami ( tak po ludzku -dwa dla aut a jeden dla autobusów i tirów) ... ale sie chyba pomylilem. Kasa wywalana jest na to sa... rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 22:00
0
~gość~ napisał:
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.

błysnąleś elokwencją teraz! a ty gdzie mieszkasz? żyj sobie gdzie żyjesz i daj żyć innym i cieszyć się swoją tożsamością
Avatar
~gość~ / 30 lipca 2009 o 19:18
0
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.
Avatar
Greg / 10 marca 2015 o 10:48
0

kolejny poje..any pomysł chełmskich urzedników czym tu się chwalić że jest się z dna europy a może urzednicy wymyślą nową nakljeke z napisem chełm moja dziura albo  jestem  z chełma czyli polskiej wsi

Avatar
Greg / 10 marca 2015 o 10:38
0

Ujadajcie pieski, ujadajcie!! Żal wam, że tego samo nie wymyśliliście!! A ja wziąłem z ChOITu dwie naklejki i będę woził na przedniej i tylnej szybie!!!

pieskiem to ty jesteś promuj to swoje zadupie albo naklej sobie inną naklejke że jesteś z chełma czyli dno europy  albo jestem z ubytu czyli z twojej prowincjonalnej wsi którą jest chełm .

Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 20:02
0
A ja sie wstydzę tej zapadłej dziury jaka jest Chełm, zaczyna sie na rondzie kamena a kończy na placu Łuczkowskiego z kostka jak za króla ć wieczka, reszta to dziury i wyboje żadnego sportu, kultury masowej a w niedziele lub Sobotę wymarłe miasto z politykami o przerośniętych ambicjach którzy bez względu na opcje nic dla tego miasta nie robią. Ulica Lubelska raka jak pamiętam z dziecinstwa, dziury i slamsy. Wie c nie jestem z Chełma i jestem z tego dumny.
Avatar
xbox / 1 sierpnia 2009 o 16:11
0
Prawde mowiac to nie ma sie czym chwalic..............ale to zrozumie tylko ten kto wyjechal z tego miasta i zasmakowal normalnego zycia wsrod normalnych ludzi gdzies poza krajem.
Trudno to przetlumaczyc chelmskim politykom bo wiekszosc z nich zna jedynie okolice Cycowa, Bzitego i czasem zabiera rodzine na malutkie zakupy do Lublina bo w Chelmie nic porzadnego nie mozna kupic.

Kiedy wreszcei miasto CHelm otrzyma w prezencie politykierow ktorzy znaja sie choc troche na jakosci promocji......

.......a moze by tak podpatrzec jak to sie robi na zachodzie ? I tu mam na mysli Szczecin Wroclaw Poznan i oczywiscie Paryz tudziez Nowy Jork Toronto i Los Angeles
Prawde mowiac to nie ma sie czym chwalic..............ale to zrozumie tylko ten kto wyjechal z tego miasta i zasmakowal normalnego zycia wsrod normalnych ludzi gdzies poza krajem.
Trudno to przetlumaczyc chelmskim politykom bo wiekszosc z nich zna jedynie okolice Cycowa, Bzitego i czasem zabiera rodzine na malutkie zakupy do Lublina bo w Chelmie nic porzadnego nie mozna kupic.

Kiedy wreszcei miasto CHelm otrzyma w prezencie politykierow ktorzy znaja sie choc troche na jakosci promocji......

.......a moze by ta... rozwiń
Avatar
Kruk / 31 lipca 2009 o 13:38
0
Przyznam się, że nie znałem takich opinii o moim Chełmie i jego mieszkańcach. Ale Jestem dumny z tego, że jestem chełmianinem. Co do piratów drogowych - dużo jeżdżę po Polsce i Ukrainie (służbowo) i wszędzie spotyka się brak kultury na drodze. Jestem za karaniem piratów drogowych bez względu na literki na tablicy rejestracyjnej.
I dalej nie mogę zrozumieć, co Was boli, że się tak wyrażacie o Chełmie i mieszkańcach. Jakieś kompleksy, czy co?
Avatar
Artur / 31 lipca 2009 o 11:40
0
~gość~ napisał:
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.


Ja akurat wcale się nie wstydzę, że mieszkam w Chełmie, mimo, że pochodzę z Poznania. Pewnie większość piszących tutaj nie ma pojęcia o historii Chełma, a prawda jest taka, że 99% miast na Lubelszczyźnie do pięt nie dorasta temu miastu. Zresztą już sam fakt, że Chełm jest najstarszym miastem na Lubelszczyźnie wiele mówi.


Ja akurat wcale się nie wstydzę, że mieszkam w Chełmie, mimo, że pochodzę z Poznania. Pewnie większość piszących tutaj nie ma pojęcia o historii Chełma, a prawda jest taka, że 99% miast na Lubelszczyźnie do pięt nie dorasta temu miastu. Zresztą już sam fakt, że Chełm jest najstarszym miastem na Lubelszczyźnie wiele mówi. rozwiń
Avatar
nik / 31 lipca 2009 o 10:45
0
z Chełmem nie jest jeszcze aż tak zle, sę gorsze miasta i gorsi zażądzający....
Avatar
ass / 31 lipca 2009 o 08:35
0
jestem z chełma ale nie wiem czy jest sie czym chwalic. Moze ktos z gazety powiedzialby władzy ze inwestycje powinny miec na celu poprawe jakosci zycia mieszkanców .... a remont na I AK nie wygląda na taki. W swojej naiwnosci myslalem ze w koncu ktos wpadl na pomysl usuniecia pasa niestrzyzonej trawy i brudnych niemalowanych barierek i ze w koncu moze bedzie pas trzeci z odzielajacymi je betonowymi przegrodami ( tak po ludzku -dwa dla aut a jeden dla autobusów i tirów) ... ale sie chyba pomylilem. Kasa wywalana jest na to samo co bylo wczesniej. Jak dla mnie to nie zaden remont tylko rekonstrukcja .
jestem z chełma ale nie wiem czy jest sie czym chwalic. Moze ktos z gazety powiedzialby władzy ze inwestycje powinny miec na celu poprawe jakosci zycia mieszkanców .... a remont na I AK nie wygląda na taki. W swojej naiwnosci myslalem ze w koncu ktos wpadl na pomysl usuniecia pasa niestrzyzonej trawy i brudnych niemalowanych barierek i ze w koncu moze bedzie pas trzeci z odzielajacymi je betonowymi przegrodami ( tak po ludzku -dwa dla aut a jeden dla autobusów i tirów) ... ale sie chyba pomylilem. Kasa wywalana jest na to sa... rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2009 o 22:00
0
~gość~ napisał:
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.

błysnąleś elokwencją teraz! a ty gdzie mieszkasz? żyj sobie gdzie żyjesz i daj żyć innym i cieszyć się swoją tożsamością
Avatar
~gość~ / 30 lipca 2009 o 19:18
0
Nie ma się czym chwalić !!!
Są dwie rzeczy w życiu, za które się trzeba wstydzić.
Wstyd to kraść i mieszkać w Chełmie.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 0

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 16 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 186 19

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 450 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!