Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 listopada 2011 r.
14:04
Edytuj ten wpis

Pożar w Chełmie. "W mieszkaniu były hałasy i pijackie burdy"

Autor: Zdjęcie autora (sad) (bar)
0 4 A A
O tym, że w tym bloku spłonęło mieszkanie, świadczą osmalone ściany i plastikowe płyty zastępujące s
O tym, że w tym bloku spłonęło mieszkanie, świadczą osmalone ściany i plastikowe płyty zastępujące s

- Nad ranem obudził mnie gryzący dym - mówi jedna z lokatorek bloku, w którym dziś o piątej nad ranem wybuchł pożar. - Poderwałam się z łóżka i zadzwoniłam do strażaków. W chwilę potem wraz z innymi zostałam wyprowadzona przez nich na zewnątrz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąsiedzi nie pozostawiają suchej nitki na lokatorach mieszkania, w którym wybuchł pożar.

– To mieszkanie zajmowała starsza kobieta wraz z synem – mówi kolejna lokatorka. – Kiedy złamała nogę, córka zabrała ja do siebie na Wybrzeże. Wtedy jej syna zaczęły odwiedzać różne podejrzane osoby. W końcu wprowadziły się do niego dwie panie, które też zapraszały swoich adoratorów. Były hałasy i pijackie burdy. To stawało się już nie do zniesienia.

Interwencje w Straży Miejskiej na pewien czas odmieniły tą sytuację. Uciążliwy lokator został objęty policyjnym nadzorem. Jednak od ponad miesiąca wszystko wróciło do jak najgorszej normy.

– Tuż przed pożarem obudziły nas krzyki na klatce schodowej – mówi sąsiadka pogorzelca. – Okazało się, że jeden z gości sąsiada w pijackim widzie wyrzucił za drzwi płonącą szmatę. Podpalił też coś w mieszkaniu. Sąsiad ugasił szmatę wodą i wezwał policję. Tymczasem w mieszkaniu rozszalał się już ogień i trzeba było dzwonić też po strażaków.
Do gaszenia płonącego mieszkania wyjechały cztery wozy strażackie. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, pożarem objęte było całe mieszkanie – mówi Tomasz Ważny, rzecznik chełmskiej straży pożarnej. – Języki ognia wychodziły już przez okno osmalając elewację.

Strażacy zaczęli gasić pożar i jednocześnie wyprowadzali z budynku lokatorów.

– Łącznie ewakuowaliśmy 35 osób – mówi Ważny. – Wszystkie mogły się schronić przed zimnem w podstawionym autobusie CLA. Dwóm osobom: starszej kobiecie i lokatorowi mieszkania udzielono na miejscu pomocy medycznej. Oboje lekko podtruli się dymem. Hospitalizacja jednak nie była potrzebna.

Mimo szybkiej akcji strażaków spłonęło całe wyposażenie mieszkania. Straty oszacowano na około 30 tys. zł. Udało się jednak zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na inne kondygnacje, bo wtedy straty byłyby nieporównywalnie większe.

Ewakuowani lokatorzy około godz. 7 wrócili do swoich mieszkań. Policja wstępnie podejrzewa, że doszło do zaprószenia ognia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miko / 10 listopada 2011 r. o 13:38
[quote name='RESPONSIBLE ALF' timestamp='1320892544' post='556586']
cytat "Wszystkie mogły się schronić przed zimnem w podstawionym autobusie CLA. "
..........oto Polska "D"

ale najwazniejsze ze SLD zafunduje wam McBuraka i bedzie COOOL
[/quote]

ale nikt ciebie nie zmusza, żebys tam chodził
Avatar
RESPONSIBLE ALF / 10 listopada 2011 r. o 03:35
cytat "Wszystkie mogły się schronić przed zimnem w podstawionym autobusie CLA. "
..........oto Polska "D"

ale najwazniejsze ze SLD zafunduje wam McBuraka i bedzie COOOL
Avatar
rebet / 9 listopada 2011 r. o 19:57
Na jakiej ulicy to było ?
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 19:03
a gdzie byli rodzice ja sie pytam???
Avatar
miko / 10 listopada 2011 r. o 13:38
[quote name='RESPONSIBLE ALF' timestamp='1320892544' post='556586']
cytat "Wszystkie mogły się schronić przed zimnem w podstawionym autobusie CLA. "
..........oto Polska "D"

ale najwazniejsze ze SLD zafunduje wam McBuraka i bedzie COOOL
[/quote]

ale nikt ciebie nie zmusza, żebys tam chodził
Avatar
RESPONSIBLE ALF / 10 listopada 2011 r. o 03:35
cytat "Wszystkie mogły się schronić przed zimnem w podstawionym autobusie CLA. "
..........oto Polska "D"

ale najwazniejsze ze SLD zafunduje wam McBuraka i bedzie COOOL
Avatar
rebet / 9 listopada 2011 r. o 19:57
Na jakiej ulicy to było ?
Avatar
Gość / 9 listopada 2011 r. o 19:03
a gdzie byli rodzice ja sie pytam???
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

П'ять способів ненудно вчити англійську онлайн і досягати хороших результатів без зайвих зусиль.

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!
galeria

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.