Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 listopada 2017 r.
8:56

Prezydent zażądała głowy prezesa. Załoga była przeciw, ale został odwołany

0 41 A A
Zbigniew Matuszczak, Agata Fisz
Zbigniew Matuszczak, Agata Fisz

W poniedziałek rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie na wniosek prezydent miasta odwołała prezesa Zbigniewa Matuszczaka. W tajnym głosowaniu wniosek poparło trzech członków rekomendowanych do rady przez prezydent Agatę Fisz. Załoga była przeciw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wynikało to z sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł – napisała w komentarzu do tego wydarzenia Agata Fisz, prezydent Chełma. Dodała, że docenia dotychczasową współpracę z byłym już prezesem Matuszczakiem.

Pisząc o sytuacji prawnej Matuszczaka prezydent nawiązała do niedawnego wyroku Sądu Rejonowego, który skazał byłego posła na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 5 tys. zł grzywny. Odwołany prezes w 2008 r. miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od miasta na wywieszenie na budynku kina „Zorza” reklamy jednego z producentów piw. Nagrodą za to miał być aparat fotograficzny o wartości około 1,3 tys. zł.

– Przed dziewięciu laty padłem ofiarą intrygi i sprawa ta, umiejętnie podgrzewana, ciągnie się za mną do dzisiaj – powiedział nam w połowie października Matuszczak. – Sam wyrok jest dla mnie bardzo dziwny, gdyż praktycznie został oparty na pomówieniu mnie przez jedną osobę. Wystąpiłem już o uzasadnienie i będę składał apelację.

Decyzję prezydent załoga MPGK przyjęła z dezaprobatą. – W całej tej sprawie sądowy wyrok był tylko przykrywką – stwierdza Ryszard Kowalski, szef zakładowej „Solidarności”. – Na prezesie Matuszczaku zemściło się zdjęcie ze stanowiska rodzinnie powiązanego z prezydent miasta Mariana Tarasewicza.

Dyrektor techniczny MPGK dopuścił się poważnych nieprawidłowości i dlatego został odsunięty, po czym zwolnił się z pracy. Teraz my, związkowcy, dopilnujemy finansów spółki i nie dopuścimy, aby kiedykolwiek Tarasewicz do nas wrócił. Obawiam się, że w MPGK nie będzie już tak spokojnie, jak do tej pory.

Kowalski podkreśla, że ponad 90 proc. załogi z żalem pożegnało Matuszczaka. Kiedy został odwołany wszystkie organizacje związkowe serdecznie podziękowały mu za współpracę.

W tej samej sprawie wyrok usłyszał także Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma. W jego przypadku zarzut dotyczył niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z umieszczeniem reklamy na budynku stanowiącym własność miasta. Sąd wymierzył mu za to grzywnę w wysokości 2 tys. zł. – Nie komentuję wyroków sądu – powiedział wtedy wiceprezydent. – Ten zapadł w pierwszej instancji. W świetle prawa wciąż jestem niewinny. Przysługuje mi prawo apelacji i zamierzam z niego skorzystać.

Do kolejnej rozprawy w tej sprawie dojdzie, kiedy Mościcki nie będzie już wiceprezydentem. W zacytowanym wyżej komentarzu prezydent Fisz zapowiedziała, że jej zastępca w przyszłym miesiącu przechodzi na emeryturę, „co rozważał już od dłuższego czasu”.

– Nie zamierzam na tę chwilę obsadzać stanowiska wiceprezydenta, zaś funkcję prezesa miejskiej spółki ponownie objął Andrzej Roguski – mówi Fisz.

Zaraz po zapadnięciu wyroku na Matuszczaka i Mościckiego prezydent Fisz przyznała, że musi się zastanowić, czy takie rozstrzygnięcie sądu nie powinno nieść za sobą konsekwencji służbowych. Potrzebowała z górą miesiąca, aby te konsekwencje wobec obu podwładnych wyciągnąć.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 08:01
Jestem pracownikiem spółki i wy wszyscy urzędasy i przydupasy Fiszowej którzy tu piszecie nigdy nie mieliscie i nie będziecie mieli takiego szacunku iuznania w załodze jakie miał Matuszczak. Jestescie małymi ,tanimi manipulatorami a piszacych mogę wymienić z nazwiska.
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 13:24
Hej trole, z obu stron! czy wiecie że podobno te wpisy badają już odpowiednie służby!
Avatar
Gosc / 23 listopada 2017 r. o 13:13
Lubudubu niech nam żyje .... prezes klubu
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 11:06
A teraz pogonimy wasza "Szefowa" miejskie trole,za szwagrów
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 10:34
To jak T... ma coś za uszami to tym bardziej dobrze zrobiła ze go poroniła bo gdzie był nadzór
Avatar
Wlodawianin / 22 listopada 2017 r. o 21:39
To ile ten aqapark macie? Ja myślałem że od roku
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 21:15
A Pani Fisz zapomniała ,że "powiązany rodzinnie" z nią dyrektor T............... też ma dużo za uszami i to za grubsze rzeczy i przez kilka lat jej to nie przeszkadzało.Lubię taki obiektywizm.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 21:09
oj kwiczą pomyjów trza dać!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 20:41
Kwiczą świnie oderwane od koryta? I dobrze !
Avatar
Gis / 22 listopada 2017 r. o 19:53
Subtelna różnica, prowadzi śledztwo. Tu śledztwo się zakończyło
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 13:24
Hej trole, z obu stron! czy wiecie że podobno te wpisy badają już odpowiednie służby!
Avatar
Gosc / 23 listopada 2017 r. o 13:13
Lubudubu niech nam żyje .... prezes klubu
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 11:06
A teraz pogonimy wasza "Szefowa" miejskie trole,za szwagrów
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 r. o 10:34
To jak T... ma coś za uszami to tym bardziej dobrze zrobiła ze go poroniła bo gdzie był nadzór
Avatar
Wlodawianin / 22 listopada 2017 r. o 21:39
To ile ten aqapark macie? Ja myślałem że od roku
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 21:15
A Pani Fisz zapomniała ,że "powiązany rodzinnie" z nią dyrektor T............... też ma dużo za uszami i to za grubsze rzeczy i przez kilka lat jej to nie przeszkadzało.Lubię taki obiektywizm.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 21:09
oj kwiczą pomyjów trza dać!
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 20:41
Kwiczą świnie oderwane od koryta? I dobrze !
Avatar
Gis / 22 listopada 2017 r. o 19:53
Subtelna różnica, prowadzi śledztwo. Tu śledztwo się zakończyło
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 r. o 18:07
A Pan Dyrektor Chelmskiego pogotowia Pan Tomasz K. pomimo tego iż prokuratura prowadzi przeciwko niemu śledztwo w sprawie działania na szkodę firmy że strata minimum 600tys zł dalej trwa na stanowisku. To pewnie dlatego , że jest skarbnikiem chelmskiej Platwormy Obywatelskiej. Partia nie skrzywdzi swoich.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Odzew na ogłoszenie był mizerny

Nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Odzew na ogłoszenie był mizerny

Nie najlepiej poszedł Straży Miejskiej ostatni nabór na wolne etaty strażników. Spośród 19 miejsc udało się obsadzić tylko 7, o ile wszyscy zakwalifikowani rzeczywiście zgłoszą się do pracy, a nie jest to wcale tak oczywiste. Niska płaca nie kusi.

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"
zdjęcia
galeria

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"

Jest bardzo sympatycznie. Nie wszyscy jeszcze się znamy, ale się poznamy – uśmiecha się Zofia Makuch, jedna z dwudziestu osób, które uczestniczą w zajęciach otwartego niedawno Klubu Seniora w Świdniku. – Ja w tym budynku mieszkam, na górze. Już jak trwał remont to tutaj zaglądałem, zastanawiałem się kiedy ten klub otworzą – przyznaje Jerzy Sierpiński, kolejny z uczestników projektu.

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"
Pierwsza strona

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"

Mobbing w białych rękawiczkach – tak pracownicy opisują sytuację w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bełżycach. Dyrektorka ZDP odpowiada, że podwładni mogli odczuć zmianę w jakości zarządzania, bo wcześniej byli przyzwyczajeni do „markowania pracy”. Sprawą zainteresował się radny powiatowy zaniepokojony losem pracowników i wielomilionowych inwestycji.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!