Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 sierpnia 2017 r.
20:56

Przykuł dziecko łańcuchem do bramy. Sąsiedzi nie reagowali

0 54 A A

Zdjęcie czteroletniego chłopca przykutego łańcuchem do bramy pokazała pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym matka chłopca. Ojciec dziecka został już aresztowany. Nie potrafił wytłumaczyć śledczym dlaczego to zrobił

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami – mówi Beata Dendera, kierownik GOPS w Rejowcu Fabrycznym. – W całej swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej jeszcze się z czymś podobnym nie spotkałam. Trudno się otrząsnąć po takim doświadczeniu.

Zdjęcie czteroletniego chłopca przykutego łańcuchem do bramy pokazała pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieszkanka jednej ze wsi w gminie Rejowiec Fabryczny.

Po wizycie Anety O. pracownicy GOPS założyli ojcu dziecka niebieską kartę. To skutkowało powołaniem w gminie Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem było zbadanie sytuacji w rodzinie.

– Wcześniej rodzina uchodziła za wręcz przykładną – opowiada Dendera. – Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej. Nie docierały do nas żadne sygnały, że może tam być problem alkoholowy czy przemoc – zapewnia.

19 lipca, czyli w dniu wizyty Anety O., GOPS skierował pismo do krasnostawskiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich o wgląd w sytuację czterolatka. 25 lipca o sprawie została zaalarmowana też policja, a trzy dni później także prokuraturę. Reakcja służb była natychmiastowa.

– Obraz dziecka przykutego łańcuchem do bramy wciąż jest dla mnie dużym obciążeniem – mówi Agnieszka Marzec – Bzowska, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego. – Gwoli sprawiedliwości nie uzyskaliśmy informacji, że chłopczyk był wcześniej w podobny sposób więziony. Nie zdobyliśmy też dowodów świadczących o tym, że Marcin O. miał znęcać się nad rodziną.

Marcin O. (l. 34) został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo go aresztował na okres trzech miesięcy.

– Marcin O. nie przyznał się, że znęcał się nad żoną i dziećmi – mówi prokurator Michał Wolski, – Przyznał się natomiast, że przykuł dziecko łańcuchem za nóżkę do bramy. Miał to zrobić tylko raz. Nie potrafił wyjaśnić, czym się przy tym kierował.

W toczącym się śledztwie prokuratura zamierza przesłuchać szereg świadków.

Dlaczego nikt z sąsiadów czy przechodniów nie zareagował na widok czterolatka przykutego łańcuchem do bramy?

– W środowiskach wiejskich niektóre zachowania są tolerowane – komentuje Wolski. – Ponadto prawdopodobnie dziecko było więzione krótko. Po zdecydowanej interwencji matki ojciec uwolnił chłopca.

Nadal jednak szukamy świadków, którzy mogli widzieć dziecko przykute do ogrodzenia.

Zobacz także:

Quiz: Sprawdź, czy możesz zostać prawdziwym rolnikiem

Sprawdź, czy możesz zostać prawdziwym rolnikiem
Czytaj więcej o:

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:05
0
Wcześniej rodzina uchodziła za wręcz przykładną – opowiada Dendera. – Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej.
Avatar
Ja / 15 sierpnia 2017 o 13:44
0
Chyba Anetka a nie sąsiadka ;) żal D... Ściska  że w domu z dziećmi siedziała. Niech zrobi jeszcze czwarte z przydupasem to na pewno się ruszy... 
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 09:04
0
Sąsiedzi to też zwyrodnialcy. Nie pomogli bezbronnemu dziecku ich kara też nie ominie.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 08:59
0
Czy to była rodzina katolicka?
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 12:38
0
Dlaczego nikt nie zapyta o zdanie tego dzieciaczka ?! Czy działa się mu krzywda , czy ojciec zrobił coś nie tak , czy zrobił to celowo na siłę . Dlaczego ?! Pytam dlaczego chłopczyk ma 4 lata potrafi powiedzieć cokolwiek ! Czy to zdjęcie ukazuje że chłopczyk placze ma smutną minę ?
Avatar
Życzliwa Duszyczka:) / 5 sierpnia 2017 o 10:30
0
Rodzina jest mi bardzo znana zarówno z jednej jak i z drugiej strony,może i mąż nie jest ideałem ale  żona też za specjalnie nie świeci przykładem wiernej,wszyscy którzy znają tą rodzinę doskonale o tym wiedzą jaka jest. 
Avatar
Znajomy / 5 sierpnia 2017 o 10:12
0
Zadam jedno pytanie do tych co wypisują na Te Matke ze taka i taka..gdzie byliscie wczesniej jak tak wszystko wiecie??!!gdzie byl ten ojciec jak tak (niby)sie tymi dziecmi zajmowal...no pyt gdzie???!!!mysle ze to tylko te kom zeby oczernic tą matke....zal takich ludzi jak wyyy.... To ci odpowiem.Ojciec siedział z dzieciakami jak matka się pier....la z innym i zrobiła trzecie dziecko z innym.( są niezbite dowody).Zakochany głupi był  myślał może ze wszystko się wyprostuje  a ona  go dalej w konia robi.a ty Nir mosisz nikogo żałować bo taka jest prawda.
Avatar
Życzliwa Duszyczka :) / 5 sierpnia 2017 o 10:07
0
Jak mozna posądzać niewinnego ojca który opiekowal sie dziećmi kiedy matka twierdząc,że jedzie oderwać się od codziennych obowiązków,tak naprawdę spotykała sie na boku z innym facetem w skutek czego zaszła w ciążę i jak się okazało po testach DNA nie z własnym mężem lecz z owym tajemniczym panem NN! SZOOOK!!! Ludzie czy to waszym zdaniem jest przykład troskliwej,opiekuńczej i kochającej matki i żony?!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:00
0
Cala wies świadkiem??!to czego cala wies nie zglosila tego ze dziecko jest pod łańcuchem???!z tego co czytam stwierdzam ze ta cala wies jest za ojcem bo on z stamtąd pochodzil tam sie wychowal to jak moglobybyc inaczej...
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 07:39
0
Zadam jedno pytanie do tych co wypisują na Te Matke ze taka i taka..gdzie byliscie wczesniej jak tak wszystko wiecie??!!gdzie byl ten ojciec jak tak (niby)sie tymi dziecmi zajmowal...no pyt gdzie???!!!mysle ze to tylko te kom zeby oczernic tą matke....zal takich ludzi jak wyyy....
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:05
0
Wcześniej rodzina uchodziła za wręcz przykładną – opowiada Dendera. – Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej.
Avatar
Ja / 15 sierpnia 2017 o 13:44
0
Chyba Anetka a nie sąsiadka ;) żal D... Ściska  że w domu z dziećmi siedziała. Niech zrobi jeszcze czwarte z przydupasem to na pewno się ruszy... 
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 09:04
0
Sąsiedzi to też zwyrodnialcy. Nie pomogli bezbronnemu dziecku ich kara też nie ominie.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 08:59
0
Czy to była rodzina katolicka?
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 12:38
0
Dlaczego nikt nie zapyta o zdanie tego dzieciaczka ?! Czy działa się mu krzywda , czy ojciec zrobił coś nie tak , czy zrobił to celowo na siłę . Dlaczego ?! Pytam dlaczego chłopczyk ma 4 lata potrafi powiedzieć cokolwiek ! Czy to zdjęcie ukazuje że chłopczyk placze ma smutną minę ?
Avatar
Życzliwa Duszyczka:) / 5 sierpnia 2017 o 10:30
0
Rodzina jest mi bardzo znana zarówno z jednej jak i z drugiej strony,może i mąż nie jest ideałem ale  żona też za specjalnie nie świeci przykładem wiernej,wszyscy którzy znają tą rodzinę doskonale o tym wiedzą jaka jest. 
Avatar
Znajomy / 5 sierpnia 2017 o 10:12
0
Zadam jedno pytanie do tych co wypisują na Te Matke ze taka i taka..gdzie byliscie wczesniej jak tak wszystko wiecie??!!gdzie byl ten ojciec jak tak (niby)sie tymi dziecmi zajmowal...no pyt gdzie???!!!mysle ze to tylko te kom zeby oczernic tą matke....zal takich ludzi jak wyyy.... To ci odpowiem.Ojciec siedział z dzieciakami jak matka się pier....la z innym i zrobiła trzecie dziecko z innym.( są niezbite dowody).Zakochany głupi był  myślał może ze wszystko się wyprostuje  a ona  go dalej w konia robi.a ty Nir mosisz nikogo żałować bo taka jest prawda.
Avatar
Życzliwa Duszyczka :) / 5 sierpnia 2017 o 10:07
0
Jak mozna posądzać niewinnego ojca który opiekowal sie dziećmi kiedy matka twierdząc,że jedzie oderwać się od codziennych obowiązków,tak naprawdę spotykała sie na boku z innym facetem w skutek czego zaszła w ciążę i jak się okazało po testach DNA nie z własnym mężem lecz z owym tajemniczym panem NN! SZOOOK!!! Ludzie czy to waszym zdaniem jest przykład troskliwej,opiekuńczej i kochającej matki i żony?!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 08:00
0
Cala wies świadkiem??!to czego cala wies nie zglosila tego ze dziecko jest pod łańcuchem???!z tego co czytam stwierdzam ze ta cala wies jest za ojcem bo on z stamtąd pochodzil tam sie wychowal to jak moglobybyc inaczej...
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 07:39
0
Zadam jedno pytanie do tych co wypisują na Te Matke ze taka i taka..gdzie byliscie wczesniej jak tak wszystko wiecie??!!gdzie byl ten ojciec jak tak (niby)sie tymi dziecmi zajmowal...no pyt gdzie???!!!mysle ze to tylko te kom zeby oczernic tą matke....zal takich ludzi jak wyyy....
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 3 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 1 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 334 25

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 11 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!