Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 lutego 2011 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Rafał chciał łazienkę. Dostanie dom

0 19 A A
Rafał na razie mieszka z mamą w starym, drewnianym domu bez wygód. Dach przecieka, wodę trzeba nosić
Rafał na razie mieszka z mamą w starym, drewnianym domu bez wygód. Dach przecieka, wodę trzeba nosić

Pomoc płynie z całego kraju. Ktoś zaoferował klucze do swojego mieszkania na czas pobytu chłopca w szpitalu, ktoś inny chce zabrać chłopca w góry. A zamiast wymarzonej łazienki Rafał dostanie nowy dom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Historię 11-latka z Lisek koło Hrubieszowa opisaliśmy w piątek. Rafał urodził się bez rączek i krótszą jedną nóżką (wkrótce czeka go kolejna operacja). Chłopiec mieszka z mamą w starym, drewnianym domu. Największe marzenie chłopca? Łazienka.

– Żebym mógł na miejscu się umyć i nie biegać po śniegu do ubikacji – mówi chłopczyk. Rafał wszystko robi nogami: pisze, rysuje, obsługuje komputer i pilota, je i sprząta. Jest uczniem czwartej klasy SP w Kopyłowie. Najbardziej lubi historię. Na jesieni chodził do szkoły raz w tygodniu, ale teraz ze względu na zdrowie nauczyciele odwiedzają go w domu. Podczas sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty na 40 możliwych punktów zdobył 39 i to był jeden z najlepszych wyników w klasie.

Historię Rafała pokazywała TVP w programie "Sprawa dla reportera”. I ruszyła lawina. Słowa wsparcia płyną z całej Polski. Wiele osób obiecuje też pomoc materialną.

Warszawski przedsiębiorca dostarczył materiały i pracowników, którzy przez tydzień kopali fundamenty pod łazienkę. Wczoraj jednak budowlańcy zmienili decyzję. – Doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu dobudowywanie łazienki do walącego się domu. Lepiej postawić nowy – mówi Tomasz Bogucki z Rogalina, który koordynuje prace i jest w stałym kontakcie z deklarującymi pomoc firmami m.in. z Jeleniej Góry, Bolesławca oraz Warszawy.

Nowy, drewniany, solidny i przestronny dom, ma mieć 80 mkw. powierzchni. Składać się będzie z kuchni, trzech pokoi i łazienki. Do tego obowiązkowo kotłownia. Wszystko ma kosztować 120 tys. złotych. – Idziemy właśnie do starostwa, by dopełnić formalności – usłyszeliśmy od pana Boguckiego.

– Pani a Warszawy chce mi dać klucze do mieszkania, żebym miała gdzie się zatrzymać, jak pojadę z Rafałkiem do Otwocka na operację, a pan z Krakowa chce syna zabrać w góry – mówi wzruszona Wiesława Ciężczak, mama chłopca. – Syn ma szanse na stypendium od Artystów Malujących Ustami i Nogami z Raciborza i jeździć na plenery. Nie płakał po urodzeniu, a więc domyślałam się, że coś może być nie tak – wspomina jego mama. – Jedna z pielęgniarek rozwinęła becik. Rafał był malutki ale śliczny. – Nikomu go nie oddam, sama go będę wychowywać – powiedziała kobieta, gdy zasugerowano jej oddanie maluszka do domu dziecka.

Pierwszą poważną operację Rafał przeszedł, gdy miał 7 miesięcy. Od tamtej pory było ich jeszcze 6, wszystkie w pełnym znieczuleniu. A to nie koniec, bo w kwietniu najprawdopodobniej będzie miał operowane biodro, a czeka go jeszcze w Otwocku wydłużanie lewej nogi.
Chłopiec ma dwie starsze siostry. Obie założyły już własne rodziny i Rafał jest wujkiem. I to poczwórnym. – Klaudia, Maja, Kacper i Filip – wymienia imiona siostrzeńców Rafał. Przyznaje, że przede wszystkim rozpieszcza najmłodszego z tej czwórki Filipa, który niedawno skończył roczek.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwonka / 24 lutego 2011 o 13:53
0
Strasznie sie ciesze,tylko dlaczego tak dlugo ten chlopczyk musial czekac
Avatar
A. / 24 lutego 2011 o 09:26
0
O ile, gdy "kupowaliśmy" społecznie innej rodzinie dom byłam pewna obaw (jak się okazuje słusznych, ale media, jak się dało przewidzieć przestały się interesować), to tym razem naprawdę się cieszę.
Wstyd dla władz, że dziecko do tej pory nie miało łazienki! Dziecko aż tak niepełnosprawne! Gdyby nagłośnili to wcześniej, ludzie na pewno zrzuciliby się na łazienkę.
Znam przykłady, gdzie robi się drugą łazienkę w domu za pieniądze z funduszy dla niepełnosprawnych- i tym, co potrafią się zakręcić, należy się, mimo że wielu stać. A tutaj? Tak chore dziecko i nikt mu nie pomógł?! Straszne, po prostu straszne.
O ile, gdy "kupowaliśmy" społecznie innej rodzinie dom byłam pewna obaw (jak się okazuje słusznych, ale media, jak się dało przewidzieć przestały się interesować), to tym razem naprawdę się cieszę.
Wstyd dla władz, że dziecko do tej pory nie miało łazienki! Dziecko aż tak niepełnosprawne! Gdyby nagłośnili to wcześniej, ludzie na pewno zrzuciliby się na łazienkę.
Znam przykłady, gdzie robi się drugą łazienkę w domu za pieniądze z funduszy dla niepełnosprawnych- i tym, co potrafią się zakręcić, należy się, mimo że... rozwiń
Avatar
gert / 23 lutego 2011 o 20:12
0
a gdzie tatuś? pewnie się sku***syn ulotnił jak się dowiedział o niepełnosprawnym dziecku, większość tych "tatusiów" bierze nogi za pas, powinno się zdjęcia publikować, łącznie z nazwiskami i adresem takiego gnoja
Avatar
maja / 23 lutego 2011 o 19:22
0
w końcu ktoś się zajął tą sprawą dobrze że chociaż istnieje telewizja bo dopiero po jej interwencji problem jest zauważany i nagłośniony. Mieszkam w tej samej gminie ale wcześniej nic nie słyszałam o tym chłopcu dopiero teraz a gdzie się podziewa ksiądz który na pewno nie raz chodził po kolędzie do Pani wziąć kasę. A jakoś sprawy nagłośnić nie raczył przecież nie jeden człowiek by pomógł ale po co lepiej samemu kasę zebrać a nie komuś pomóc. A o Ośrodku Pomocy Społecznej nie wspomnę tam to już same znieczulice pracują aby im było dobrze, po co iść w teren za zimno lepiej na naszej klasie siedzieć. Po co ludzi informować a przecież tych co mają serce po odpowiedniej stronie nie brakuje tylko trzeba dać szansę im komuś pomóc.
w końcu ktoś się zajął tą sprawą dobrze że chociaż istnieje telewizja bo dopiero po jej interwencji problem jest zauważany i nagłośniony. Mieszkam w tej samej gminie ale wcześniej nic nie słyszałam o tym chłopcu dopiero teraz a gdzie się podziewa ksiądz który na pewno nie raz chodził po kolędzie do Pani wziąć kasę. A jakoś sprawy nagłośnić nie raczył przecież nie jeden człowiek by pomógł ale po co lepiej samemu kasę zebrać a nie komuś pomóc. A o Ośrodku Pomocy Społecznej nie wspomnę tam to już same znieczulice pracują aby im było dobrze, po ... rozwiń
Avatar
Paweł / 23 lutego 2011 o 13:51
0
JA mam tylko pytanie do Urzędów , Co wy w tych urzędach robicie , co wy w tych pomocach społecznych robicie . pozwalniał bym was za brak interweniowania . Za brak kreatywności . Przyjął bym ludzi którzy się starają. Siedzicie i pierdzicie w stołki . Człowiek z taką wadą bez łazieki , pomocy , opieki . On miał niewiele więcej od psa w budzie . Nie mam sam pieniędzy bo przez los straciłem wszystko , ale na pewno mam więcej niż Rafał. Nie oglądam TV bo TV robi z muzgu pranie , ale często przez nagłośnienie różnych spraw potrafią pomóc i obudzić serca polków .
Avatar
ziutek / 23 lutego 2011 o 13:21
0
a starostwo w hrubku funduje sobie furę za 100tyś. wstyd.
Avatar
grzes / 23 lutego 2011 o 11:46
0
urzędnicy będą chcieli podatek od tych pieniędzy, do tego znajdą jakieś przepisy które będą co trochę utrudniały życie tym ludziom. Smutne lecz prawdziwe, w Polsce urzędnik to nie jest osoba do której idzie się po pomoc, to osoba do której idzie się za karę.
Avatar
Kasia / 23 lutego 2011 o 09:31
0
Właśnie! Gdzie są urzędnicy? 120 tysięcy zł, to nie jest kwota nie do zdobycia! Tyle to oni zarabiają w kilka miesięcy pewnie, a dla innych nie starcza na godne życie! Wstyd i hańba, bo po raz kolejny pokazano nam, że w kraju są równi i równiejsi i demokracja, wszystko dla wszystkich jest fikcją!
Avatar
www / 23 lutego 2011 o 08:36
0
Jestem pełna uznania i szacunku dla tych ludzi. Dobrze, że w ciężkich czasach jednak człowiek człowiekowi nie jest wilkiem.

A Rafałowi życzę spełniania marzeń!
Avatar
Misiek / 22 lutego 2011 o 18:56
0
http://www.wykop.pl/ramka/637953/rafal-chcial-lazienke-dostanie-dom/
Avatar
Iwonka / 24 lutego 2011 o 13:53
0
Strasznie sie ciesze,tylko dlaczego tak dlugo ten chlopczyk musial czekac
Avatar
A. / 24 lutego 2011 o 09:26
0
O ile, gdy "kupowaliśmy" społecznie innej rodzinie dom byłam pewna obaw (jak się okazuje słusznych, ale media, jak się dało przewidzieć przestały się interesować), to tym razem naprawdę się cieszę.
Wstyd dla władz, że dziecko do tej pory nie miało łazienki! Dziecko aż tak niepełnosprawne! Gdyby nagłośnili to wcześniej, ludzie na pewno zrzuciliby się na łazienkę.
Znam przykłady, gdzie robi się drugą łazienkę w domu za pieniądze z funduszy dla niepełnosprawnych- i tym, co potrafią się zakręcić, należy się, mimo że wielu stać. A tutaj? Tak chore dziecko i nikt mu nie pomógł?! Straszne, po prostu straszne.
O ile, gdy "kupowaliśmy" społecznie innej rodzinie dom byłam pewna obaw (jak się okazuje słusznych, ale media, jak się dało przewidzieć przestały się interesować), to tym razem naprawdę się cieszę.
Wstyd dla władz, że dziecko do tej pory nie miało łazienki! Dziecko aż tak niepełnosprawne! Gdyby nagłośnili to wcześniej, ludzie na pewno zrzuciliby się na łazienkę.
Znam przykłady, gdzie robi się drugą łazienkę w domu za pieniądze z funduszy dla niepełnosprawnych- i tym, co potrafią się zakręcić, należy się, mimo że... rozwiń
Avatar
gert / 23 lutego 2011 o 20:12
0
a gdzie tatuś? pewnie się sku***syn ulotnił jak się dowiedział o niepełnosprawnym dziecku, większość tych "tatusiów" bierze nogi za pas, powinno się zdjęcia publikować, łącznie z nazwiskami i adresem takiego gnoja
Avatar
maja / 23 lutego 2011 o 19:22
0
w końcu ktoś się zajął tą sprawą dobrze że chociaż istnieje telewizja bo dopiero po jej interwencji problem jest zauważany i nagłośniony. Mieszkam w tej samej gminie ale wcześniej nic nie słyszałam o tym chłopcu dopiero teraz a gdzie się podziewa ksiądz który na pewno nie raz chodził po kolędzie do Pani wziąć kasę. A jakoś sprawy nagłośnić nie raczył przecież nie jeden człowiek by pomógł ale po co lepiej samemu kasę zebrać a nie komuś pomóc. A o Ośrodku Pomocy Społecznej nie wspomnę tam to już same znieczulice pracują aby im było dobrze, po co iść w teren za zimno lepiej na naszej klasie siedzieć. Po co ludzi informować a przecież tych co mają serce po odpowiedniej stronie nie brakuje tylko trzeba dać szansę im komuś pomóc.
w końcu ktoś się zajął tą sprawą dobrze że chociaż istnieje telewizja bo dopiero po jej interwencji problem jest zauważany i nagłośniony. Mieszkam w tej samej gminie ale wcześniej nic nie słyszałam o tym chłopcu dopiero teraz a gdzie się podziewa ksiądz który na pewno nie raz chodził po kolędzie do Pani wziąć kasę. A jakoś sprawy nagłośnić nie raczył przecież nie jeden człowiek by pomógł ale po co lepiej samemu kasę zebrać a nie komuś pomóc. A o Ośrodku Pomocy Społecznej nie wspomnę tam to już same znieczulice pracują aby im było dobrze, po ... rozwiń
Avatar
Paweł / 23 lutego 2011 o 13:51
0
JA mam tylko pytanie do Urzędów , Co wy w tych urzędach robicie , co wy w tych pomocach społecznych robicie . pozwalniał bym was za brak interweniowania . Za brak kreatywności . Przyjął bym ludzi którzy się starają. Siedzicie i pierdzicie w stołki . Człowiek z taką wadą bez łazieki , pomocy , opieki . On miał niewiele więcej od psa w budzie . Nie mam sam pieniędzy bo przez los straciłem wszystko , ale na pewno mam więcej niż Rafał. Nie oglądam TV bo TV robi z muzgu pranie , ale często przez nagłośnienie różnych spraw potrafią pomóc i obudzić serca polków .
Avatar
ziutek / 23 lutego 2011 o 13:21
0
a starostwo w hrubku funduje sobie furę za 100tyś. wstyd.
Avatar
grzes / 23 lutego 2011 o 11:46
0
urzędnicy będą chcieli podatek od tych pieniędzy, do tego znajdą jakieś przepisy które będą co trochę utrudniały życie tym ludziom. Smutne lecz prawdziwe, w Polsce urzędnik to nie jest osoba do której idzie się po pomoc, to osoba do której idzie się za karę.
Avatar
Kasia / 23 lutego 2011 o 09:31
0
Właśnie! Gdzie są urzędnicy? 120 tysięcy zł, to nie jest kwota nie do zdobycia! Tyle to oni zarabiają w kilka miesięcy pewnie, a dla innych nie starcza na godne życie! Wstyd i hańba, bo po raz kolejny pokazano nam, że w kraju są równi i równiejsi i demokracja, wszystko dla wszystkich jest fikcją!
Avatar
www / 23 lutego 2011 o 08:36
0
Jestem pełna uznania i szacunku dla tych ludzi. Dobrze, że w ciężkich czasach jednak człowiek człowiekowi nie jest wilkiem.

A Rafałowi życzę spełniania marzeń!
Avatar
Misiek / 22 lutego 2011 o 18:56
0
http://www.wykop.pl/ramka/637953/rafal-chcial-lazienke-dostanie-dom/
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!