Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2018 r.
7:39

Prezydent Chełma zapowiada zmiany w Urzędzie Miasta

Autor: Zdjęcie autora bar
0 26 A A
Jakub Banaszek (z lewej)
Jakub Banaszek (z lewej)

Jakub Banaszek, prezydent miasta, przedstawił propozycję nowego schematu organizacyjnego Urzędu Miasta. Dotychczasowe i nowe wydziały zostaną wchłonięte przez departamenty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydentowi ma podlegać jego gabinet, Departamenty Prawny oraz Kultury i Promocji Miasta, a także Urząd Stanu Cywilnego i Straż Miejska. Pierwszy wiceprezydent, czyli Artur Juszczak, ma odpowiadać za Departament Komunalny z wydziałami infrastruktury, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, Departament Inwestycji i Zarządzania Drogami z wydziałami inwestycji i zarządzania drogami miejskimi, zamówień publicznych i funduszy europejskich oraz Departament Rozwoju Miasta.

Andrzej Kosiniec, drugi wiceprezydent, ma sprawować kontrolę nad Departamentami Spraw Obywatelskich oraz Edukacji i Sportu. Jemu też prezydent przypisał Biuro Informatyki. Ponadto w gestii sekretarza ma się znaleźć Departament Organizacyjny Prezydenta Miasta, a skarbnika wydziały budżetu i finansowy. – Celem tych zmian jest zwiększenie efektywności urzędu i pracujących w nim urzędników – mówi Banaszek. – Nie powinno temu towarzyszyć nadmierne zatrudnianie nowych osób. Przede wszystkim chodzi o uszczelnienie systemu zarządzania miastem.

– Prezydent zapowiada nabory i konkursy na poszczególne stanowiska. Nowy schemat ma być wdrożony już przed końcem lutego. Zapewnia, że w urzędzie zastał „wspaniałych ludzi”, którym chce pomóc w ich rozwoju zawodowym. Niemniej jednak z niektórymi będzie musiał się rozstać. Właśnie z powodu, jak to określił, utraty zaufania rozwiązał umowę o pracę z Augustynem Okońskim, dotychczasowym dyrektorem Wydziału Oświaty. W ocenie wiceprezydenta Andrzeja Kosińca Okoński miał nie podjąć odpowiednich działań na rzecz unormowania napiętej i skomplikowanej sytuacji w II Liceum Ogólnokształcącym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KL / 19 grudnia 2018 r. o 08:54
Widze, że zaczyna jak klasyczny dyletant od zarządzania - od reorganizacji.
Avatar
gs / 19 grudnia 2018 r. o 15:11
A kiedy obniżka cen wody jako konkretne działanie. Zabawa w reorganizację nic nie wnosi, bo jak wykazała komisja weryfikacyjną w Warszawie za wszystko i tak odpowiada prezydent i osłanianie się stadem dyrektorów nic nie zmieni. Czekamy na realizację obietnic.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 08:44
Czyli dla picu oszczedzam pare zlotych na ciasteczkach i prasie a rozdmuc***e administracje i wydatki o setki tysiecy zlotych by ustawic na stolkach "swoich" no brawo to sa dopiero "oszczednosci" w wydaniu " dobrej zmiany", dyrektorzy dotychczasowi lub ich nastepcy zostana w wydzialach jako pewnie kierownicy a dojdzie prawie dycha nowych dyr. departamentow!! Obniżanie wydatkow i dlugu miasta w wersji pis....
Avatar
były "Solidaruch".... / 19 grudnia 2018 r. o 10:31
....a jakie stanowiska dla tych, którzy się zeszmacili w nadziei na słodziutkie konfitury?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 11:46
był taki film z Luisem Define MANIA WIELKOŚCI po co DEPARTAMENT w składzie dwóch a co już WYDZIAŁ nie wystarczy, a do tego nowe pieczątki , szyldy wizytówki bibeloty a wczoraj oszczędzał na GAZETACH i ciasteczkach
Avatar
Prezydent Puppet / 19 grudnia 2018 r. o 09:04
Marionetka. Prosze zwrócić uwagę na zakresy kompetencyjne. Prezydent ma mieć wyjątkowo mało struktur pod sobą. Tak jak podejrzewałem, jest puppetem, potrzebnym do tego aby te wydziały, które mają realny wpływ na gospodarkę były u kompetentnych ludzi wskazanych przez Partię...w Warszawie.
Avatar
strasznie ciekawska baba... / 19 grudnia 2018 r. o 11:09
.....a czy z pomocą miasta zostanie reaktywowany salon samochodowy pewnej znanej firmy? :) :) :) Pomóc można chociażby w zwolnieniu z podatku gruntowego :) :) :) Poprzednia prezydent nie poszła na taki układ :)
Avatar
Roland / 19 grudnia 2018 r. o 09:01
WRESZCIE ! Pierwsze zmiany od 25 w chełmskiej administracji. Koniec krzyżowania się kompetencji i "niedasię" gdy problem przerasta niekompetentnych urzędników z nadania rodzinno znajomościowego.
Avatar
Hd / 19 grudnia 2018 r. o 18:06
Tak zmiany jeszcze małe,y wymienić pierwszą szable Pni Prezydent zatrudniona w UM Panią Krystynę....plus MOPS i Zarząd Dróg Miejskich zrobione skrzyżowanie i woda wcześniej na ulicy metalowej ogromny stwa itd....
 Ciekawe czy delatorzy cos za to dostaną?? Donoszenie za darmo jest niezdrowe!
Avatar
księgowa z PGR.... / 19 grudnia 2018 r. o 16:41
...najprawdopodobniej wystarczyłoby podwyższyć podatek gruntowy o 1.75 zł.. ma metrze kwadratowym rocznie, aby pozbyć się problemów finansowych w ciągu 3 lat! Właściciele gruntów tego nie odczują specjalnie mocno, ale to mało popularny sposób na oddłużenie miasta tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę kolejne wybory...
Avatar
straszna baba... / 21 grudnia 2018 r. o 09:36
...z uwagą obserwuję plejadę nowych nazwisk na liście płac UM i nie zauważyłam takich dwóch zeszmaconych, ale rozumiem, że na pewno znajdzie się sposób na zrekompensowanie ich "intelektualnego" wysiłku w innej formie. Być może zlecenia lub upusty w należnych miastu podatkach? Pożyjemy i zobaczymy!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 07:14
Poseł Maciej Masłowski zaorał POPIS! 14.12.2018 ***s://***youtube.com/watch?v=EHqdLSaBuww
Avatar
Kierownik / 20 grudnia 2018 r. o 06:54
A beda zmiany w komunistycznej szkole ZST?
Avatar
Baryła / 19 grudnia 2018 r. o 21:24
Jest nowa profesja SYGNALISTA!!! Może nowy prezydent stworzy etaty, wpadnie parę groszy
Avatar
Hd / 19 grudnia 2018 r. o 18:06
Tak zmiany jeszcze małe,y wymienić pierwszą szable Pni Prezydent zatrudniona w UM Panią Krystynę....plus MOPS i Zarząd Dróg Miejskich zrobione skrzyżowanie i woda wcześniej na ulicy metalowej ogromny stwa itd....
 Ciekawe czy delatorzy cos za to dostaną?? Donoszenie za darmo jest niezdrowe!
Avatar
księgowa z PGR.... / 19 grudnia 2018 r. o 16:41
...najprawdopodobniej wystarczyłoby podwyższyć podatek gruntowy o 1.75 zł.. ma metrze kwadratowym rocznie, aby pozbyć się problemów finansowych w ciągu 3 lat! Właściciele gruntów tego nie odczują specjalnie mocno, ale to mało popularny sposób na oddłużenie miasta tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę kolejne wybory...
Avatar
Ola / 19 grudnia 2018 r. o 16:36
W II LO są nadal problemy ?W ubiegłym roku ciągle zmiany nauczycieli matematyki w maturalnej klasie politechnicznej, teraz dopadło na ekonomiczną.Współczuję, czas na konkretne porządki.
Avatar
gs / 19 grudnia 2018 r. o 15:11
A kiedy obniżka cen wody jako konkretne działanie. Zabawa w reorganizację nic nie wnosi, bo jak wykazała komisja weryfikacyjną w Warszawie za wszystko i tak odpowiada prezydent i osłanianie się stadem dyrektorów nic nie zmieni. Czekamy na realizację obietnic.
Avatar
Magdalena / 19 grudnia 2018 r. o 14:21
Nie jestem zwolennikiem PiSu ale to co robi Banaszek zasługuje na pochwałę. W końcu się bierze za te układy w urzędzie miasta, koleżanka koleżanki koleżanki tam pracowały. A Fiszowa była sama dla siebie i swoich  znajomych a nie dla ludzi
Avatar
piotr / 19 grudnia 2018 r. o 13:43
Panie Jakubie proszę nie dać się sterować i zrobić w jak najszybszym czasie porządek nie oglądając się na niestety ale słabych doradców. ŻADNEJ zabawy w wydziały czy inspektory czy inne pierdoły. Proszę o rozpoczęcie naprawy miasta nie oglądając się na nikogo.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!