Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2018 r.
7:39

Prezydent Chełma zapowiada zmiany w Urzędzie Miasta

Autor: Zdjęcie autora bar
0 26 A A
Jakub Banaszek (z lewej)
Jakub Banaszek (z lewej)

Jakub Banaszek, prezydent miasta, przedstawił propozycję nowego schematu organizacyjnego Urzędu Miasta. Dotychczasowe i nowe wydziały zostaną wchłonięte przez departamenty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydentowi ma podlegać jego gabinet, Departamenty Prawny oraz Kultury i Promocji Miasta, a także Urząd Stanu Cywilnego i Straż Miejska. Pierwszy wiceprezydent, czyli Artur Juszczak, ma odpowiadać za Departament Komunalny z wydziałami infrastruktury, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, Departament Inwestycji i Zarządzania Drogami z wydziałami inwestycji i zarządzania drogami miejskimi, zamówień publicznych i funduszy europejskich oraz Departament Rozwoju Miasta.

Andrzej Kosiniec, drugi wiceprezydent, ma sprawować kontrolę nad Departamentami Spraw Obywatelskich oraz Edukacji i Sportu. Jemu też prezydent przypisał Biuro Informatyki. Ponadto w gestii sekretarza ma się znaleźć Departament Organizacyjny Prezydenta Miasta, a skarbnika wydziały budżetu i finansowy. – Celem tych zmian jest zwiększenie efektywności urzędu i pracujących w nim urzędników – mówi Banaszek. – Nie powinno temu towarzyszyć nadmierne zatrudnianie nowych osób. Przede wszystkim chodzi o uszczelnienie systemu zarządzania miastem.

– Prezydent zapowiada nabory i konkursy na poszczególne stanowiska. Nowy schemat ma być wdrożony już przed końcem lutego. Zapewnia, że w urzędzie zastał „wspaniałych ludzi”, którym chce pomóc w ich rozwoju zawodowym. Niemniej jednak z niektórymi będzie musiał się rozstać. Właśnie z powodu, jak to określił, utraty zaufania rozwiązał umowę o pracę z Augustynem Okońskim, dotychczasowym dyrektorem Wydziału Oświaty. W ocenie wiceprezydenta Andrzeja Kosińca Okoński miał nie podjąć odpowiednich działań na rzecz unormowania napiętej i skomplikowanej sytuacji w II Liceum Ogólnokształcącym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KL / 19 grudnia 2018 r. o 08:54
+10
Widze, że zaczyna jak klasyczny dyletant od zarządzania - od reorganizacji.
Avatar
gs / 19 grudnia 2018 r. o 15:11
+9
A kiedy obniżka cen wody jako konkretne działanie. Zabawa w reorganizację nic nie wnosi, bo jak wykazała komisja weryfikacyjną w Warszawie za wszystko i tak odpowiada prezydent i osłanianie się stadem dyrektorów nic nie zmieni. Czekamy na realizację obietnic.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 08:44
+9
Czyli dla picu oszczedzam pare zlotych na ciasteczkach i prasie a rozdmuc***e administracje i wydatki o setki tysiecy zlotych by ustawic na stolkach "swoich" no brawo to sa dopiero "oszczednosci" w wydaniu " dobrej zmiany", dyrektorzy dotychczasowi lub ich nastepcy zostana w wydzialach jako pewnie kierownicy a dojdzie prawie dycha nowych dyr. departamentow!! Obniżanie wydatkow i dlugu miasta w wersji pis....
Avatar
były "Solidaruch".... / 19 grudnia 2018 r. o 10:31
+7
....a jakie stanowiska dla tych, którzy się zeszmacili w nadziei na słodziutkie konfitury?
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 11:46
+6
był taki film z Luisem Define MANIA WIELKOŚCI po co DEPARTAMENT w składzie dwóch a co już WYDZIAŁ nie wystarczy, a do tego nowe pieczątki , szyldy wizytówki bibeloty a wczoraj oszczędzał na GAZETACH i ciasteczkach
Avatar
Prezydent Puppet / 19 grudnia 2018 r. o 09:04
+4
Marionetka. Prosze zwrócić uwagę na zakresy kompetencyjne. Prezydent ma mieć wyjątkowo mało struktur pod sobą. Tak jak podejrzewałem, jest puppetem, potrzebnym do tego aby te wydziały, które mają realny wpływ na gospodarkę były u kompetentnych ludzi wskazanych przez Partię...w Warszawie.
Avatar
strasznie ciekawska baba... / 19 grudnia 2018 r. o 11:09
+3
.....a czy z pomocą miasta zostanie reaktywowany salon samochodowy pewnej znanej firmy? :) :) :) Pomóc można chociażby w zwolnieniu z podatku gruntowego :) :) :) Poprzednia prezydent nie poszła na taki układ :)
Avatar
Roland / 19 grudnia 2018 r. o 09:01
+3
WRESZCIE ! Pierwsze zmiany od 25 w chełmskiej administracji. Koniec krzyżowania się kompetencji i "niedasię" gdy problem przerasta niekompetentnych urzędników z nadania rodzinno znajomościowego.
Avatar
Hd / 19 grudnia 2018 r. o 18:06
+2
Tak zmiany jeszcze małe,y wymienić pierwszą szable Pni Prezydent zatrudniona w UM Panią Krystynę....plus MOPS i Zarząd Dróg Miejskich zrobione skrzyżowanie i woda wcześniej na ulicy metalowej ogromny stwa itd....
 Ciekawe czy delatorzy cos za to dostaną?? Donoszenie za darmo jest niezdrowe!
Avatar
księgowa z PGR.... / 19 grudnia 2018 r. o 16:41
+2
...najprawdopodobniej wystarczyłoby podwyższyć podatek gruntowy o 1.75 zł.. ma metrze kwadratowym rocznie, aby pozbyć się problemów finansowych w ciągu 3 lat! Właściciele gruntów tego nie odczują specjalnie mocno, ale to mało popularny sposób na oddłużenie miasta tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę kolejne wybory...
Avatar
straszna baba... / 21 grudnia 2018 r. o 09:36
+1
...z uwagą obserwuję plejadę nowych nazwisk na liście płac UM i nie zauważyłam takich dwóch zeszmaconych, ale rozumiem, że na pewno znajdzie się sposób na zrekompensowanie ich "intelektualnego" wysiłku w innej formie. Być może zlecenia lub upusty w należnych miastu podatkach? Pożyjemy i zobaczymy!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 07:14
+1
Poseł Maciej Masłowski zaorał POPIS! 14.12.2018 ***s://***youtube.com/watch?v=EHqdLSaBuww
Avatar
Kierownik / 20 grudnia 2018 r. o 06:54
+1
A beda zmiany w komunistycznej szkole ZST?
Avatar
Baryła / 19 grudnia 2018 r. o 21:24
+1
Jest nowa profesja SYGNALISTA!!! Może nowy prezydent stworzy etaty, wpadnie parę groszy
Avatar
Hd / 19 grudnia 2018 r. o 18:06
+2
Tak zmiany jeszcze małe,y wymienić pierwszą szable Pni Prezydent zatrudniona w UM Panią Krystynę....plus MOPS i Zarząd Dróg Miejskich zrobione skrzyżowanie i woda wcześniej na ulicy metalowej ogromny stwa itd....
 Ciekawe czy delatorzy cos za to dostaną?? Donoszenie za darmo jest niezdrowe!
Avatar
księgowa z PGR.... / 19 grudnia 2018 r. o 16:41
+2
...najprawdopodobniej wystarczyłoby podwyższyć podatek gruntowy o 1.75 zł.. ma metrze kwadratowym rocznie, aby pozbyć się problemów finansowych w ciągu 3 lat! Właściciele gruntów tego nie odczują specjalnie mocno, ale to mało popularny sposób na oddłużenie miasta tym bardziej, że trzeba brać pod uwagę kolejne wybory...
Avatar
Ola / 19 grudnia 2018 r. o 16:36
+2
W II LO są nadal problemy ?W ubiegłym roku ciągle zmiany nauczycieli matematyki w maturalnej klasie politechnicznej, teraz dopadło na ekonomiczną.Współczuję, czas na konkretne porządki.
Avatar
gs / 19 grudnia 2018 r. o 15:11
+9
A kiedy obniżka cen wody jako konkretne działanie. Zabawa w reorganizację nic nie wnosi, bo jak wykazała komisja weryfikacyjną w Warszawie za wszystko i tak odpowiada prezydent i osłanianie się stadem dyrektorów nic nie zmieni. Czekamy na realizację obietnic.
Avatar
Magdalena / 19 grudnia 2018 r. o 14:21
+2
Nie jestem zwolennikiem PiSu ale to co robi Banaszek zasługuje na pochwałę. W końcu się bierze za te układy w urzędzie miasta, koleżanka koleżanki koleżanki tam pracowały. A Fiszowa była sama dla siebie i swoich  znajomych a nie dla ludzi
Avatar
piotr / 19 grudnia 2018 r. o 13:43
+2
Panie Jakubie proszę nie dać się sterować i zrobić w jak najszybszym czasie porządek nie oglądając się na niestety ale słabych doradców. ŻADNEJ zabawy w wydziały czy inspektory czy inne pierdoły. Proszę o rozpoczęcie naprawy miasta nie oglądając się na nikogo.