Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 grudnia 2018 r.
12:43

Prezesi porzucają stołki w spółkach miejskich. Nowy prezydent musi szukać zastępców

35 33 A A
Tak naprawdę ruchy kadrowe w chełmskim magistracie jeszcze się nie zaczęły. Nowy prezydent na najbliższej, poniedziałkowej sesji ma zaprezentować nowy schemat organizacyjny urzędu<br />
Tak naprawdę ruchy kadrowe w chełmskim magistracie jeszcze się nie zaczęły. Nowy prezydent na najbliższej, poniedziałkowej sesji ma zaprezentować nowy schemat organizacyjny urzędu

Jakub Banaszek, nowo wybrany prezydent Chełma, jak dotąd nie zwolnił jeszcze żadnego z dyrektorów wydziałów. Rozstał się jedynie z dotychczasową skarbnik i wiceprezydentem Józefem Górnym. Są jednak tacy, którzy odeszli z miejskich stanowisk z własnej inicjatywy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako pierwszy pracę porzucił Marcin Wójcik, w urzędzie kierownik Biura Informatyki, między innymi odpowiedzialny za wdrożenie wartego prawie 6 mln zł projektu e-usług. Wypowiedzenie złożył już 3 grudnia, licząc na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Prezydent nie wyraził na to zgody i do końca oczekiwał, że Wójcik wróci do pracy. Ten jednak ostatecznie ją porzucił, co ze strony urzędu zostało przypieczętowane zwolnieniem dyscyplinarnym. W efekcie losy projektu stanęły pod znakiem zapytania. Ewentualna rezygnacja z tego przedsięwzięcia przełożyłaby się na karę umowną w wysokości ponad pół miliona złotych.

– Chełm nie może sobie na to pozwolić – powiedział nam przed tygodniem Banaszek. – Zrobimy wszystko, aby projekt został zrealizowany w terminie i na miarę naszych potrzeb. To z kolei wymaga dodatkowych prac dokumentacyjnych. Również przewidziany sprzęt nie spełnia naszych obecnych oczekiwań.

Na miejsce Wójcika prezydent wyznaczył jednego z jego dotychczasowych podwładnych. Chodziło bowiem o osobę już zaznajomioną z projektem. Ponadto samo biuro ma wzmocnić jeszcze jeden pracownik z odpowiednim doświadczeniem w zakresie informatyki.

Obejmując stanowisko prezydent Banaszek zapowiedział przeprowadzenie audytów tak w urzędzie, miejskich spółkach, jak i wszystkich pozostałych instytucjach podległych miastu. Problem w tym, że wyspecjalizowane w tym zakresie firmy należy wyłonić drogą przetargu i miasto najpierw musi wygospodarować na ten cel pieniądze. Dlatego też pierwszą kontrolę, na początek Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, ma przeprowadzić troje miejskich urzędników. Ledwo ta kontrola się rozpoczęła, gdy Marian Tywoniuk, prezes PUM, po 12 latach pracy zrezygnował z zarządzania tą miejską spółką.

– Trwają rozmowy w sprawie powołania na prezesa spółki jednego z wieloletnich pracowników przedsiębiorstwa – powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej Artur Juszczak, jeden z dwóch zastępców prezydenta miasta.

Sprawa obsady stanowiska prezesa PUM jest o tyle pilna, że spółka w swoim zarządzie i administracji ma 216 budynków, w tym 103 należące do wspólnot mieszkaniowych.

Z zarządzania inną miejską spółką, jaką jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, w trybie natychmiastowym zrezygnował także jej prezes Sebastian Łukowiec. Pytany o tę niespodziewaną decyzję odpowiadał, że „jego czas dobiegł końca, więc postanowił dać nowemu pracodawcy wolną rękę w dobraniu współpracowników i polityki firmy”. Sam Banaszek Łukowca nie zamierzał odwoływać, natomiast jego decyzję ostatecznie zaakceptował.

Następca Łukowca stanie m.in. przed wyzwaniem wyjścia z finansowego dołka: strata spółki przekroczyła 1,5 mln zł.

Niewykluczone, że chełmianie o kolejnych ruchach kadrowych dowiedzą się już 17 grudnia, czyli podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Prezydent obiecał bowiem przedstawić nowy schemat organizacyjny UM. Na razie wiadomo tyle, że w miejsce wydziałów powstaną departamenty, z których każdy wchłonie 2-3 wydziały.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Duch bieluch / 14 grudnia 2018 o 14:25
+31
Zadłużyli miejskie spółki i szczury uciekają przed odpowiedzialnością,no i dobrze że towarzystwo wzajemnej adoracji odchodzi z urzędu.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 o 14:08
+31
Jak się nic nie robiło a przyszło uczciwie pracować to uciekają.
Avatar
jan / 14 grudnia 2018 o 14:46
+21
bo trzeba się brać za robotę i odpowiedzieć za pier.... nie w stołek przez parę lat, a gdzie uciekaja ??? do kolesi ???
Avatar
Emeryt / 14 grudnia 2018 o 14:07
+18
Nie głosowałem na PIS ale czas przewietrzyć urzędy. Może to jednak pomoże mojemu miastu wyjść z zacogania.
Avatar
KOD / 14 grudnia 2018 o 15:55
+14
Marian Tywoniuk, prezes PUM, po 12 latach pracy zrezygnował z zarządzania tą miejską spółką. To może wreszcie wspólnota mieszkaniowa z Trubakowskiej odzyska swoje pieniądze za 10 lat ech komuszki koniec eldorado w Chełmie
Avatar
Maniek / 14 grudnia 2018 o 19:38
+13
....ha ha ha. Podać rękę Banaszkowi lub innemu PiS-matołkowi musi być traumatycznym przeżyciem! To i ludzie szanujący siebie po prostu rezygnują z takich "przyjemności"!
 Ileś się nameczyl patafianie zeby splodzic te wypociny?
Avatar
Gs / 15 grudnia 2018 o 16:36
+9
Dyrektorzy departamentow w tak małym urzędzie. Następne stołki dyrektorskie. To nie wystarczy trzech prezydentów. W mniejszej Białej Podlaskiej jest tylko jeden zastępca. Dyrektorzy zjedzą budżet.
Avatar
Tadeusz / 14 grudnia 2018 o 16:04
+9
"pan od matematyki" usprawiedliwa chyba poczynione straty przez tych ktorzy zrezygnowali badz porzucili prace czyzby praca na rzecz miasta i mieszakncow juz im sie znudzila bo jak te ruchy zrozumiec, to czym sie w takim razie zajmowali dotychczas - braniem pieniedzy za nic ,oj oj przepraszam no nie -przeciez by powstala szkoda to tez trzeba sie "napracowac" byle jak ale jednak, jak widze "zmatwiony " ma problem bo jak lenistwo i prywate pogodzic z wymaganiami i systematycznoscia i z uczciwoscia - najlepiej dac dyla
Avatar
juuulik / 14 grudnia 2018 o 16:55
+8
czyli że to fachowcy z peło od małego z Chełma zatrudnieni w marszałkowskim umieścili lubelskie na ostatnim miejscu w Polsce i UE - ma Banaszek szczeście że takich fachur nie ma
Avatar
Ławnik / 15 grudnia 2018 o 12:02
+7
Króciutka ławeczka oj króciutka.... Chyba wielkich zmian jedna nie będzie ani w magistracie ani w mieście.... Kto zgasi światło?
Avatar
anatol / 19 grudnia 2018 o 09:01
+2
MPRD - powinno się zwolnić 50% załogi. Wtedy jakiekolwiek programy naprawcze miałyby sens
Avatar
gs / 17 grudnia 2018 o 11:04
+2
Chyba następćów. Zastepców to odchodzący mieli. Ale że nikt niechce pracować z PJB to dziwne. A tylu miał wyborców?
Avatar
AD / 17 grudnia 2018 o 10:19
+2
Ulice nie są odśnieżane. Bierz się do roboty młody człowieku, bo ty jeszcze chyba prawdziwej pracy tak naprawdę nie doświadczyłeś. Jak tak dalej będzie szło, to góra za dwa lata referendum w Chełmie...
 Jak było 0,5 cm śniegu i temp.+1 to nowy Prezydent pojechał do MPRD w sprawie odśnieżania, jak przez ostatni weekend nawaliło śniegu, to głównymi ulicami miasta przejechać trudno, a z osiedlowych i bocznych to się nawet wyjechać nie da.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 08:57
+1
Ulice nie są odśnieżane. Bierz się do roboty młody człowieku, bo ty jeszcze chyba prawdziwej pracy tak naprawdę nie doświadczyłeś. Jak tak dalej będzie szło, to góra za dwa lata referendum w Chełmie...
Avatar
gs / 17 grudnia 2018 o 08:00
+1
Sesji RM Chełm nie będzie w dniu 27.12.18. Porządek obrad nie przewiduje zmiany struktury urzędu. Chyba to wymyślił JB.
Avatar
Hd / 17 grudnia 2018 o 07:15
+2
a ZDM?
 A co szykujesz się?
Avatar
xxx / 16 grudnia 2018 o 14:13
+4
"pan od matematyki" usprawiedliwa chyba poczynione"... Szanowny pan Tadeusz rzuca oskarżeniami bez jakichkolwiek podstaw. Należy najpierw udowodnić niekompetencję i złą wolę, a później wyciągać konsekwencje na drodze sądowej! Nie można jednak obwiniać ludzi za to, że nie chcą się hańbić poprzez współpracę z jakimiś typkami z PiS! Owi dyrektorzy na pewno nie pójdą na bezrobocie i nie wykorzystają systemu socjalnego, a znajdą zatrudnienie dające im poczucie godności! Sam fakt podania ręki (a taki przymus może zaistnieć) komuś z ww opcji politycznej jest po prostu upokarzający i ohydny! Wybrali więc wolność i prawo do stanowienia o samych sobie! Wyksztalcenie i doświadczenie daje im ten komfort! 1
 Oni się zhańbili popierając Fisz, która wespół z nimi zadłużyła miasto. Teraz powinno się ich wszystkich pociągnąć do odpowiedzialności drogi panie od matematyki. Mi wstyd by było podać rękę właśnie im i POpaprańcom. 
 Oni się zhańbili popierając Fisz, która wespół z nimi zadłużyła miasto. Teraz powinno się ich wszystkich pociągnąć do odpowiedzialności drogi panie od matematyki. Mi wstyd by było podać rękę właśnie im i POpaprańcom.  rozwiń
Avatar
odrobina refleksji.... / 16 grudnia 2018 o 11:52
+2
Nie ma ludzi niezastąpionych, a każdy posiada prawo do decydowania o tym, gdzie i dla kogo chce pracować! Mieszkańcy Chełma zdecydowali o wyniku wyborów, ale nie o tym, że "wykształciuchy" muszą pozostać do ich dyspozycji!
Avatar
Chelmianin / 16 grudnia 2018 o 11:36
+2
PUM zakupy materiałów budowlanych robił w Greinplast. I dlatego jest tak zadlużony. Najdroższe materiały..ciekawe na jaką wycieczkę pojechał. 
Avatar
Hd / 16 grudnia 2018 o 10:10
+1
Pożegnać to chyba się pora ze stanowiskiem musi dyrektor zarządu dróg w Chełmie za te fuszerkę.
 Za jaką fuszerkę, pisz konkretnie.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Możliwości na miarę studenta

Możliwości na miarę studenta 0

Czy studia to tylko nauka? Co robią studenci, żeby odetchnąć od wykładów i trudnych zaliczeń? W jaki sposób realizują swoje pasje? Możliwości na UMCS jest wiele.

Spotkanie z autorami bajek "Szaman z rzeki" w Kazimierzu
24 kwietnia 2019, 10:00

Spotkanie z autorami bajek "Szaman z rzeki" w Kazimierzu 0 0

W środę, 24 kwietnia o godz. 10 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Marią Dryhub i Andrzejem Stańskim, twórcami bajek pt. "Szaman z rzeki".

III Synod Archidiecezji Lubelskiej 2020. Metropolita powołał m.in. Komisję Przygotowawczą

III Synod Archidiecezji Lubelskiej 2020. Metropolita powołał m.in. Komisję Przygotowawczą 0 7

Rozpoczęły się już przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podczas uroczystej mszy świętej w archikatedrze, metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik ogłosił nominacje na członków Komisji Przygotowawczej, a także przedstawił skład Sekretariatu.

Puławy: Zaprojektują nowy skwer

Puławy: Zaprojektują nowy skwer 0 3

Skwer, który w tym roku powstanie pomiędzy ul. Sienkiewicza i al. Partyzantów w Puławach zaprojektuje puławska pracownia Landmark.

W Białej Podlaskiej łatają dziury w jezdniach

W Białej Podlaskiej łatają dziury w jezdniach 0 4

Łatają dziury na ulicach Białej Podlaskiej. Przetarg na te prace wygrało bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Opinie po meczu Chełmianka - Podlasie

Opinie po meczu Chełmianka - Podlasie 0 1

Obie drużyny potrzebowały punktów, ale trzy "oczka" zostały w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka w sobotę pokonała Podlasie 3:1. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Wybory prezydenckie na Ukrainie. Głosowali także w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wybory prezydenckie na Ukrainie. Głosowali także w Lublinie [zdjęcia] 0 10

Ukraińcy wybrali dzisiaj swojego nowego prezydenta. Wyniki drugiej tury wyborów poznamy najpóźniej 4 maja, a lokale do głosowania są już zamknięte. Nasi wschodni sąsiedzi mogli oddawać głosy również w Lublinie. Według tzw. exit poll, z ogromną przewagą zwyciężył Wołodymyr Zełenski.

Pracowite święta strażaków. Wyjeżdżają głównie do wypalania traw

Pracowite święta strażaków. Wyjeżdżają głównie do wypalania traw 0 1

Pracowite święta mają nie tylko policjanci, ale również strażacy. Licznik interwencji na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej zatrzymał się na 2231 w samą tylko sobotę.

Puławy: Równiej na osiedlowym parkingu

Puławy: Równiej na osiedlowym parkingu 0 4

Trwają prace brukarskie na parkingu przy ul. Grota Roweckiego w Puławach. Z nowej, równej nawierzchni, kierowcy będą mogli korzystać już w przyszłym miesiącu. Na razie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo plac jest wyłączony z ruchu.

Świdniczanka - Stal 6:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Świdniczanka - Stal 6:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 3

Stal Poniatowa zaliczyła koszmarny występ i została rozgromiona przez Świdniczankę

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Droga jest zablokowana

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Droga jest zablokowana 0 2

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Obwodnica Lubartowa jest nieprzejezdna.

Koncert zespołu B6 w Pracowniach Kultury Tatary
25 kwietnia 2019, 20:00

Koncert zespołu B6 w Pracowniach Kultury Tatary 0 0

W ramach cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON" w Pracowniach Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) wystąpi formacja B6. Koncert zostanie zorganizowany 25 kwietnia o godz. 20.

Utrudnienia na krajowej "19". Zablokowany jest jeden pas

Utrudnienia na krajowej "19". Zablokowany jest jeden pas 0 0

Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia na obwodnicy Lublina. Na drodze krajowej nr "19" samochód wjechał w barierę energochłonną. Nikt nie został ranny.

"Chodzi za mną Jan Matejko." Historyczne postacie jak żywcem wyjęte z teatru lalek
Magazyn
galeria

"Chodzi za mną Jan Matejko." Historyczne postacie jak żywcem wyjęte z teatru lalek 0 3

W jednym z mieszkań na lubelskiej Kalinowszczyźnie leży na stole król Zygmunt II August. To jeden z lalkowych bohaterów, którzy zejdą z obrazu Jana Matejki „Unia lubelska”. Autorka, Anna Kośka, z benedyktyńską cierpliwością tworzy 10 historycznych postaci. Efekt zobaczymy 1 lipca, w 450. rocznicę historycznego wydarzenia

Przybędzie kamer miejskiego monitoringu. Sprawdź ich lokalizacje

Przybędzie kamer miejskiego monitoringu. Sprawdź ich lokalizacje 0 0

Nowoczesna ściana wizyjna pojawi się w centrali miejskiego monitoringu, a na ulicach zawisną dodatkowe kamery. Samorząd chce również kupić profesjonalną stację meteorologiczną umożliwiającą pomiar zapylenia powietrza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.