Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 stycznia 2008 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Serdecznie polecamy naszego działacza

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Chełmscy działacze Platformy Obywatelskiej idą w ślady Samoobrony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamiast normalnie stanąć do konkursów, przygotowali dla posła Janusza Palikota listę osób rekomendo-wanych "na wyższe stanowiska w administracji państwowej”.


Na liście jest 13 nazwisk. I tak: przy Jerzym Jaworskim (szef chełmskiej PO - rp) widnieje adnotacja - dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych. Annę Mirzwę (kieruje Powiatowym Urzędem Pracy) partyjni koledzy widzą jako dyrektora lub zastępcę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a Tomasz Kazimierczak mógłby zająć kierownicze stanowiska w WUP, ZUS lub KRUS.

Z kolei Andrzej Sokół dostał namaszczenie na fotel jednego z szefów w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie albo dyrektora w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie. Tylko Iwona Chmiel ma niższe notowania. Na liście propozycji stanowisk przy jej nazwisku można przeczytać "ogólne urzędnicze”. Sprawę opisał kilka dni temu chełmski "Nowy Tydzień. Tygodnik lokalny”.

Z identycznej "rekomendacji” zasłynęła w ubiegłym roku lubelska Samoobrona. Rada wojewódzka partii podejmowała uchwały o "desygnowaniu do pracy” działaczy np. w oddziałach KRUS. I to właśnie te osoby wygrywały konkursy na określone stanowiska.

Poseł Janusz Palikot mówi, że pisma od chełmskiej PO jeszcze nie widział. Pokazujemy mu ksero dokumentów. - To skandaliczna historia. Nie sądziłem, że zdarzy się w Platformie - stwierdza Palikot. I zapowiada, że zbada, jak doszło do powstania listy. - W każdej partii są ludzie, którzy przychodzą do liderów i dopytują się o pracę. Ja ich odsyłam do urzędów, niech tam sprawdzą czy są wolne miejsca, czy jest nabór i konkursy. Nie ma mowy o tym, żeby były partyjne preferencje - tłumaczy.

Szef chełmskiej PO Jerzy Jaworski zapewnia, że lista to tylko "materiał roboczy”. - Nie wiadomo co wyniknie z tej przymiarki. W urzędach obowiązują procedury i moja chęć objęcia stanowiska nic tutaj nie znaczy. Konkursy wygra lepszy - stwierdza Jaworski. Nie wiadomo więc po co przygotowywano taką listę.

- Nic nie wiedziałam o umieszczeniu mnie na tej liście - zarzeka się Anna Mirzwa (nie należy do PO). Ale zaraz przyznaje, że przekazała do zarządu powiatu Platformy swoje CV.

Już w najbliższym czasie w urzędach: Wojewódzkim i Marszałkowskim może pojawić się do obsadzenia sporo stanowisk. Od poniedziałku marszałkiem jest Krzysztof Grabczuk (polityk PO z Chełma). Ze stanowiskami pożegna się część osób związanych z PiS. Wkrótce ma też ruszyć konkurs na dyrektora podległego marszałkowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Ludziom, którzy znaleźli się na chełmskiej liście stała się krzywda. Bo teraz nawet jak są kompetentni, to zostali spaleni i będzie im trudno objąć stanowisko - komentuje Palikot.

Małgorzacie Sokół,

szefowej Chełmskiego Domu Kultury, partyjni koledzy daliby kierownicze stanowisko w kulturze lub oświacie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!