Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 stycznia 2008 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Serdecznie polecamy naszego działacza

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Chełmscy działacze Platformy Obywatelskiej idą w ślady Samoobrony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamiast normalnie stanąć do konkursów, przygotowali dla posła Janusza Palikota listę osób rekomendo-wanych "na wyższe stanowiska w administracji państwowej”.


Na liście jest 13 nazwisk. I tak: przy Jerzym Jaworskim (szef chełmskiej PO - rp) widnieje adnotacja - dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych. Annę Mirzwę (kieruje Powiatowym Urzędem Pracy) partyjni koledzy widzą jako dyrektora lub zastępcę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a Tomasz Kazimierczak mógłby zająć kierownicze stanowiska w WUP, ZUS lub KRUS.

Z kolei Andrzej Sokół dostał namaszczenie na fotel jednego z szefów w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie albo dyrektora w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie. Tylko Iwona Chmiel ma niższe notowania. Na liście propozycji stanowisk przy jej nazwisku można przeczytać "ogólne urzędnicze”. Sprawę opisał kilka dni temu chełmski "Nowy Tydzień. Tygodnik lokalny”.

Z identycznej "rekomendacji” zasłynęła w ubiegłym roku lubelska Samoobrona. Rada wojewódzka partii podejmowała uchwały o "desygnowaniu do pracy” działaczy np. w oddziałach KRUS. I to właśnie te osoby wygrywały konkursy na określone stanowiska.

Poseł Janusz Palikot mówi, że pisma od chełmskiej PO jeszcze nie widział. Pokazujemy mu ksero dokumentów. - To skandaliczna historia. Nie sądziłem, że zdarzy się w Platformie - stwierdza Palikot. I zapowiada, że zbada, jak doszło do powstania listy. - W każdej partii są ludzie, którzy przychodzą do liderów i dopytują się o pracę. Ja ich odsyłam do urzędów, niech tam sprawdzą czy są wolne miejsca, czy jest nabór i konkursy. Nie ma mowy o tym, żeby były partyjne preferencje - tłumaczy.

Szef chełmskiej PO Jerzy Jaworski zapewnia, że lista to tylko "materiał roboczy”. - Nie wiadomo co wyniknie z tej przymiarki. W urzędach obowiązują procedury i moja chęć objęcia stanowiska nic tutaj nie znaczy. Konkursy wygra lepszy - stwierdza Jaworski. Nie wiadomo więc po co przygotowywano taką listę.

- Nic nie wiedziałam o umieszczeniu mnie na tej liście - zarzeka się Anna Mirzwa (nie należy do PO). Ale zaraz przyznaje, że przekazała do zarządu powiatu Platformy swoje CV.

Już w najbliższym czasie w urzędach: Wojewódzkim i Marszałkowskim może pojawić się do obsadzenia sporo stanowisk. Od poniedziałku marszałkiem jest Krzysztof Grabczuk (polityk PO z Chełma). Ze stanowiskami pożegna się część osób związanych z PiS. Wkrótce ma też ruszyć konkurs na dyrektora podległego marszałkowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Ludziom, którzy znaleźli się na chełmskiej liście stała się krzywda. Bo teraz nawet jak są kompetentni, to zostali spaleni i będzie im trudno objąć stanowisko - komentuje Palikot.

Małgorzacie Sokół,

szefowej Chełmskiego Domu Kultury, partyjni koledzy daliby kierownicze stanowisko w kulturze lub oświacie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 1 2

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 13 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 8

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 7 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 18 10

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 15 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 91 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!