Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 stycznia 2008 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Serdecznie polecamy naszego działacza

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Chełmscy działacze Platformy Obywatelskiej idą w ślady Samoobrony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zamiast normalnie stanąć do konkursów, przygotowali dla posła Janusza Palikota listę osób rekomendo-wanych "na wyższe stanowiska w administracji państwowej”.


Na liście jest 13 nazwisk. I tak: przy Jerzym Jaworskim (szef chełmskiej PO - rp) widnieje adnotacja - dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych. Annę Mirzwę (kieruje Powiatowym Urzędem Pracy) partyjni koledzy widzą jako dyrektora lub zastępcę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, a Tomasz Kazimierczak mógłby zająć kierownicze stanowiska w WUP, ZUS lub KRUS.

Z kolei Andrzej Sokół dostał namaszczenie na fotel jednego z szefów w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie albo dyrektora w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie. Tylko Iwona Chmiel ma niższe notowania. Na liście propozycji stanowisk przy jej nazwisku można przeczytać "ogólne urzędnicze”. Sprawę opisał kilka dni temu chełmski "Nowy Tydzień. Tygodnik lokalny”.

Z identycznej "rekomendacji” zasłynęła w ubiegłym roku lubelska Samoobrona. Rada wojewódzka partii podejmowała uchwały o "desygnowaniu do pracy” działaczy np. w oddziałach KRUS. I to właśnie te osoby wygrywały konkursy na określone stanowiska.

Poseł Janusz Palikot mówi, że pisma od chełmskiej PO jeszcze nie widział. Pokazujemy mu ksero dokumentów. - To skandaliczna historia. Nie sądziłem, że zdarzy się w Platformie - stwierdza Palikot. I zapowiada, że zbada, jak doszło do powstania listy. - W każdej partii są ludzie, którzy przychodzą do liderów i dopytują się o pracę. Ja ich odsyłam do urzędów, niech tam sprawdzą czy są wolne miejsca, czy jest nabór i konkursy. Nie ma mowy o tym, żeby były partyjne preferencje - tłumaczy.

Szef chełmskiej PO Jerzy Jaworski zapewnia, że lista to tylko "materiał roboczy”. - Nie wiadomo co wyniknie z tej przymiarki. W urzędach obowiązują procedury i moja chęć objęcia stanowiska nic tutaj nie znaczy. Konkursy wygra lepszy - stwierdza Jaworski. Nie wiadomo więc po co przygotowywano taką listę.

- Nic nie wiedziałam o umieszczeniu mnie na tej liście - zarzeka się Anna Mirzwa (nie należy do PO). Ale zaraz przyznaje, że przekazała do zarządu powiatu Platformy swoje CV.

Już w najbliższym czasie w urzędach: Wojewódzkim i Marszałkowskim może pojawić się do obsadzenia sporo stanowisk. Od poniedziałku marszałkiem jest Krzysztof Grabczuk (polityk PO z Chełma). Ze stanowiskami pożegna się część osób związanych z PiS. Wkrótce ma też ruszyć konkurs na dyrektora podległego marszałkowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Ludziom, którzy znaleźli się na chełmskiej liście stała się krzywda. Bo teraz nawet jak są kompetentni, to zostali spaleni i będzie im trudno objąć stanowisko - komentuje Palikot.

Małgorzacie Sokół,

szefowej Chełmskiego Domu Kultury, partyjni koledzy daliby kierownicze stanowisko w kulturze lub oświacie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Avatar
BOLD FKR / 1 lutego 2008 o 00:02
0
deb***izm nie zna granic, dlatego normalni i w miare normalni ludzie opuszczaja miasto Chelm i uciekaja tam gdzie mozna lepiej godniej i wygodniej zyc BEZ PRZEKRETOW I BEZ PLECOW
Avatar
wyborca PO / 30 stycznia 2008 o 21:34
0
A oskarżali PIS o u(PO)litycznienie urzędów! a sami mieli być święci! ale są 500 razy gorsi od swych PO-przedników! mamy za swoje!
Avatar
janusz p. / 30 stycznia 2008 o 21:30
0
Grabczuk zaczął swoja PO-litykę! w Chełmie przegrał to teraz rządziać będzie w całej Lubelszczyźnie!
po to dno!
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:02
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
gość / 30 stycznia 2008 o 18:00
0
Dlaczego dotychczas nie otrzymał żadnej propozycji Pan Zbigniew Bajko.To wybitny fachowiec od załatwiania własnych interesów.Pan Grabczuk powinien zaproponować mu jakieś stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim lub Ministerstwie. Chłopina marnuje się w tym MPGK.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 14:54
0
Do d...y z taką polityką
Avatar
Gość / 30 stycznia 2008 o 14:36
0
sw napisał:
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic!

W tym przypadku wycieranie pyska jest konieczne. Jeżeli są stanowiska gdzie ludzie są wyłaniani w drodze konkursu, to prawnie ten sposób zatrudniania powinien być zachowany. Władza wymyśliła tzw. stanowiska polityczne, gdzie ze zmianą politruka zmienia się cały dwór. To jest patologia. Taka jest praktyka na wszystkich szczeblach władzy w administracji państwowej i samorządowej. Od czasu komunizmu do dnia dzisiejszego nic w tym względzie się nie zmieniło. Jeżeli są ogłaszane jakieś konkursy, to i tak jest to zwykły pic! rozwiń
Avatar
pepe / 30 stycznia 2008 o 14:28
0
Hahaha to się platformersi POPISali!!!! A tak nawiasem mówiąc to w Chełmie jest sporo kompetentnych ludzi, a na stołek to zawsze trzeba wepchnąć partyjną miernotę, dla której jest to jedyna szansa zaistnienia. Wstyd, wierzyłem i głosowałem na PO, ale takie metody zniechęcają mnie do tych malutkich partyjniaczków totalnie.
Avatar
nemo / 30 stycznia 2008 o 13:35
0
Głosowałem na PO! Myślałem że to partia odnowy w życiu politycznym, pomyliłem się! Na jako partię głosować? Wszyskie walczą o "stołki"
Avatar
sw / 30 stycznia 2008 o 10:56
0
Peroszę o niewycieranie sobie pyska PiSem ci przynajmniej starali się aby ludzie przez nich wspierani w ubieganiu się o tzw. "konkursowe" stanowiska byli kompetentni. Nie można tego powiedzieć o PO. A Palikot twierdząc, ze nic nie wie o takim procederze zwyczajnie tnie głupa. Ostatnio przypadkiem zasłyszane pytanie w jednej z instytucji podległych wojewodzie a skierowane do siedzącego już na walizkach szefa tej instytucji: telefon z urzędu wojewodzkiego "Ile macie wolnych miejsc dla naszych ludzi? Potrzebujemy 15". To chyba nie wymaga komentarza.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 0

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 1

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 1

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 3 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 6 14

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 187 8

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 49 3

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 10 12

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 7 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 233 12

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!