Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 stycznia 2020 r.
18:29

"Właśnie skończyłem budowę. I co znalazłem na waszej mapie?" Niełatwe rozmowy o obwodnicy Chełma

21 19 A A

Po co się spotykać, jak wszystko już jest zaplanowane i ustalone? Bez rewelacji podczas konsultacji przebiegu północnej obwodnicy Chełma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak będzie przebiegać wycena działek? Czy państwo wykupi „resztówki”? Dlaczego nikt z mieszkańcami nie konsultował gdzie staną mosty i wiadukty obwodnicy? Te i inne pytania zadano przedstawicielom Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas piątkowych spotkań konsultacyjnych w Stołpiu i Okszowie pod Chełmem.

Odpowiedzi urzędników musiały uspokoić mieszkańców, co wyraźnie odczuwało się w temperaturze panującej na sali.

Blisko dwie setki mieszkańców przyszło na spotkanie zorganizowane w szkole w Stołpiu. Pytania dotyczyły wyceny nieruchomości pod planowaną inwestycję. Pojawiło się też pytanie o wiadukt w Horodyszczu.

– Ta kwestia była już wcześniej poruszana w trakcie konsultacji wydawania decyzji środowiskowej. GDDKiA po prostu olała ten postulat mieszkańców i według tego projektu wieś będzie podzielona, a budowa drugiego wiaduktu w czystym polu na Parypsach i Podgórzu to sprawa kontrowersyjna – zaznaczył jeden z uczestników spotkania.

Innego zainteresowały przejścia dla zwierząt. – Na całej obwodnicy są tylko małe i średnie – uważam, że tą kwestię pominięto. Ciekawe którędy będą chodzić duże zwierzęta? Łosie, jelenie przecież są w okolicznych lasach – interesował się uczestnik spotkania.

Wszyscy obecni na spotkaniu dostali do wypełnienia formularze wniosków, aby na piśmie przekazać swoje uwagi do projektu obwodnicy.

– Właśnie skończyłem budowę. I co znalazłem na waszej mapie? Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.

– Przebieg obwodnicy określiła decyzja środowiskowa z 2015 roku – odpowiedział Sławomir Połomka z firmy Mosty Katowice. – Przebieg trasy jest niezmienny.

– To, po co to spotkanie skoro wszystko ustalone? – ripostował kolejny mieszkaniec z sali. – Omówimy obsługę komunikacyjną działek. Czy wymagają dróg dojazdowych czy też będą miały dojazd w ramach istniejących dróg lokalnych – odpowiedział planista.

I była to cenna informacja, po której mieszkańcy skupili się na wyłożonych mapach terenowych. Inni pytali dalej.

– Kiedy ruszy wykup działek? I kto je będzie wyceniał? – Wykup zacznie się za trzy lata, wartość oceni rzeczoznawca wybrany przez wojewodę lubelskiego – powiedział Michał Stępniak, specjalista wydziału nieruchomości GDDKiA. – Nie ma znaczenia ile są warte działki dziś, tylko ile będą warte za trzy lata. Dlatego to jest dobry czas na uregulowanie statusu prawnego nieruchomości, a tylko pobieżne szacunki mówią, że aż 1/3 gruntów nie ma tego zrobionego, trzeba załatwić podziały sądowe, spadki i testamenty. Ważne, żeby sprawdzić adresy, bo wszelka korespondencja będzie wysyłana na adres z ewidencji gruntów i budynków – podkreślał Michał Stępniak.

Przetarg na budowę północnej obwodnicy Chełma w systemie Projektuj i Buduj zostanie ogłoszony jeszcze w 2020 roku. Zarezerwowano na ten cel 692 mln zł.

Jak zaplanowano trasę?

Jadąc od strony Lublina do granicy państwa w Dorohusku, podróżni wjadą na nową drogę w Tytusinie omijając Stołpie od południa, dalej obwodnica pobiegnie przez Janów, przetnie istniejącą DK 12 i ruszy przez Parypse do Horodyszcza i Okszowa, a następnie skręci na południowy wschód przekraczając po drodze rzekę Uherkę aż do Srebrzyszcza. Powstaną dwa mosty i 9 wiaduktów. Będzie miała 17 kilometrów.

Prezentacja przebiegu obwodnicy Chełma

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
petąk / 26 stycznia 2020 o 21:41
+15
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
Avatar
miki / 26 stycznia 2020 o 20:33
+11
przecież przewidywana lokalizacja obwodnicy była znana co najmniej 20 lat - nie wiem skąd takie zdziwienie
Avatar
pańń / 26 stycznia 2020 o 21:29
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było".
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było". rozwiń
Avatar
Profesor Jebiewdenko / 26 stycznia 2020 o 19:58
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
Avatar
technik / 26 stycznia 2020 o 19:39
+8
Mieszkańcy, zapamiętajcie. Najpierw na szczeblu rządowym jest decyzja o przyszłej budowie obwodnicy np. Chełma. Następnie politycy, ministrowie i dyrektorzy departamentów kupują za grosze odpowiednie pola i działki. Dopiero potem tak projektuje się przebieg obwodnicy, aby wyżej wymienieni mogli zarobić na sprzedaży działek pod obwodnicę. Wasze działki czy też domy, mają w ...pie. I nic niestety rządzącym nie zrobicie. Dla nich liczy się kasa!
Avatar
lubelak / 27 stycznia 2020 o 09:00
+7
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go powiadomić. Czego nie rozumiesz?
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go pow... rozwiń
Avatar
Ja / 26 stycznia 2020 o 21:57
+6
Link do wizualizacji obwodnicy jest nieaktualny. 23 stycznia mosty katowice wrzucily aktualizacje, ją pokazywano na spotkaniach.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 19:45
+6
polak i Patriota? Raczej otumaniony idiota.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 20:37
+5
Skąd ja znam tę tłumaczenia....... A już wiem Zdzisław mówił. ....
Avatar
5+ za działania / 27 stycznia 2020 o 14:32
+3
Polakowi nigdy nie dogodzi,nie ma obwodnicy źle,marudzenie !!! mają budować też źle,marudzenie !!! Aż lubelaki.
Avatar
5+ za działania / 27 stycznia 2020 o 14:32
+3
Polakowi nigdy nie dogodzi,nie ma obwodnicy źle,marudzenie !!! mają budować też źle,marudzenie !!! Aż lubelaki.
Avatar
lubelak / 27 stycznia 2020 o 09:00
+7
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go powiadomić. Czego nie rozumiesz?
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go pow... rozwiń
Avatar
Dxxxx / 27 stycznia 2020 o 08:01
0
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
 Nic nie da pisanie wniosków i uwag i tak wszystko wyląduje w koszu.GDDKiA nieprzedstawiła ludziom rozwiązań które zostaną ostateczne.Nie pokazał całkowitej zajetosci terenu jaki jest potrzebny pod budowę.
 Nic nie da pisanie wniosków i uwag i tak wszystko wyląduje w koszu.GDDKiA nieprzedstawiła ludziom rozwiązań które zostaną ostateczne.Nie pokazał całkowitej zajetosci terenu jaki jest potrzebny pod budowę. rozwiń
Avatar
hyc / 26 stycznia 2020 o 22:49
+1
Prawdziwy dym się zacznie, jak ludzie się zorientują, że miasto zamiast podciągnąć obwodnicę północną do Hrubieszowskiej, szykuje im pod oknami obwodnicę południową. Czech z Lublina nie będzie miał gdzie wracać.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 22:38
-10
Mosty Katowice ... i wszystko jasne
Avatar
Ja / 26 stycznia 2020 o 21:57
+6
Link do wizualizacji obwodnicy jest nieaktualny. 23 stycznia mosty katowice wrzucily aktualizacje, ją pokazywano na spotkaniach.
Avatar
petąk / 26 stycznia 2020 o 21:41
+15
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
Avatar
pańń / 26 stycznia 2020 o 21:29
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było".
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było". rozwiń
Avatar
x / 26 stycznia 2020 o 20:40
-11
Autostrada do piekla...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 20:37
+5
Skąd ja znam tę tłumaczenia....... A już wiem Zdzisław mówił. ....
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 9 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 16 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 5 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.