Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

26 stycznia 2020 r.
18:29

"Właśnie skończyłem budowę. I co znalazłem na waszej mapie?" Niełatwe rozmowy o obwodnicy Chełma

21 19 A A

Po co się spotykać, jak wszystko już jest zaplanowane i ustalone? Bez rewelacji podczas konsultacji przebiegu północnej obwodnicy Chełma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak będzie przebiegać wycena działek? Czy państwo wykupi „resztówki”? Dlaczego nikt z mieszkańcami nie konsultował gdzie staną mosty i wiadukty obwodnicy? Te i inne pytania zadano przedstawicielom Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas piątkowych spotkań konsultacyjnych w Stołpiu i Okszowie pod Chełmem.

Odpowiedzi urzędników musiały uspokoić mieszkańców, co wyraźnie odczuwało się w temperaturze panującej na sali.

Blisko dwie setki mieszkańców przyszło na spotkanie zorganizowane w szkole w Stołpiu. Pytania dotyczyły wyceny nieruchomości pod planowaną inwestycję. Pojawiło się też pytanie o wiadukt w Horodyszczu.

– Ta kwestia była już wcześniej poruszana w trakcie konsultacji wydawania decyzji środowiskowej. GDDKiA po prostu olała ten postulat mieszkańców i według tego projektu wieś będzie podzielona, a budowa drugiego wiaduktu w czystym polu na Parypsach i Podgórzu to sprawa kontrowersyjna – zaznaczył jeden z uczestników spotkania.

Innego zainteresowały przejścia dla zwierząt. – Na całej obwodnicy są tylko małe i średnie – uważam, że tą kwestię pominięto. Ciekawe którędy będą chodzić duże zwierzęta? Łosie, jelenie przecież są w okolicznych lasach – interesował się uczestnik spotkania.

Wszyscy obecni na spotkaniu dostali do wypełnienia formularze wniosków, aby na piśmie przekazać swoje uwagi do projektu obwodnicy.

– Właśnie skończyłem budowę. I co znalazłem na waszej mapie? Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.

– Przebieg obwodnicy określiła decyzja środowiskowa z 2015 roku – odpowiedział Sławomir Połomka z firmy Mosty Katowice. – Przebieg trasy jest niezmienny.

– To, po co to spotkanie skoro wszystko ustalone? – ripostował kolejny mieszkaniec z sali. – Omówimy obsługę komunikacyjną działek. Czy wymagają dróg dojazdowych czy też będą miały dojazd w ramach istniejących dróg lokalnych – odpowiedział planista.

I była to cenna informacja, po której mieszkańcy skupili się na wyłożonych mapach terenowych. Inni pytali dalej.

– Kiedy ruszy wykup działek? I kto je będzie wyceniał? – Wykup zacznie się za trzy lata, wartość oceni rzeczoznawca wybrany przez wojewodę lubelskiego – powiedział Michał Stępniak, specjalista wydziału nieruchomości GDDKiA. – Nie ma znaczenia ile są warte działki dziś, tylko ile będą warte za trzy lata. Dlatego to jest dobry czas na uregulowanie statusu prawnego nieruchomości, a tylko pobieżne szacunki mówią, że aż 1/3 gruntów nie ma tego zrobionego, trzeba załatwić podziały sądowe, spadki i testamenty. Ważne, żeby sprawdzić adresy, bo wszelka korespondencja będzie wysyłana na adres z ewidencji gruntów i budynków – podkreślał Michał Stępniak.

Przetarg na budowę północnej obwodnicy Chełma w systemie Projektuj i Buduj zostanie ogłoszony jeszcze w 2020 roku. Zarezerwowano na ten cel 692 mln zł.

Jak zaplanowano trasę?

Jadąc od strony Lublina do granicy państwa w Dorohusku, podróżni wjadą na nową drogę w Tytusinie omijając Stołpie od południa, dalej obwodnica pobiegnie przez Janów, przetnie istniejącą DK 12 i ruszy przez Parypse do Horodyszcza i Okszowa, a następnie skręci na południowy wschód przekraczając po drodze rzekę Uherkę aż do Srebrzyszcza. Powstaną dwa mosty i 9 wiaduktów. Będzie miała 17 kilometrów.

Prezentacja przebiegu obwodnicy Chełma

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
petąk / 26 stycznia 2020 o 21:41
+15
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
Avatar
miki / 26 stycznia 2020 o 20:33
+11
przecież przewidywana lokalizacja obwodnicy była znana co najmniej 20 lat - nie wiem skąd takie zdziwienie
Avatar
pańń / 26 stycznia 2020 o 21:29
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było".
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było". rozwiń
Avatar
Profesor Jebiewdenko / 26 stycznia 2020 o 19:58
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
Avatar
technik / 26 stycznia 2020 o 19:39
+8
Mieszkańcy, zapamiętajcie. Najpierw na szczeblu rządowym jest decyzja o przyszłej budowie obwodnicy np. Chełma. Następnie politycy, ministrowie i dyrektorzy departamentów kupują za grosze odpowiednie pola i działki. Dopiero potem tak projektuje się przebieg obwodnicy, aby wyżej wymienieni mogli zarobić na sprzedaży działek pod obwodnicę. Wasze działki czy też domy, mają w ...pie. I nic niestety rządzącym nie zrobicie. Dla nich liczy się kasa!
Avatar
lubelak / 27 stycznia 2020 o 09:00
+7
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go powiadomić. Czego nie rozumiesz?
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go pow... rozwiń
Avatar
Ja / 26 stycznia 2020 o 21:57
+6
Link do wizualizacji obwodnicy jest nieaktualny. 23 stycznia mosty katowice wrzucily aktualizacje, ją pokazywano na spotkaniach.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 19:45
+6
polak i Patriota? Raczej otumaniony idiota.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 20:37
+5
Skąd ja znam tę tłumaczenia....... A już wiem Zdzisław mówił. ....
Avatar
5+ za działania / 27 stycznia 2020 o 14:32
+3
Polakowi nigdy nie dogodzi,nie ma obwodnicy źle,marudzenie !!! mają budować też źle,marudzenie !!! Aż lubelaki.
Avatar
5+ za działania / 27 stycznia 2020 o 14:32
+3
Polakowi nigdy nie dogodzi,nie ma obwodnicy źle,marudzenie !!! mają budować też źle,marudzenie !!! Aż lubelaki.
Avatar
lubelak / 27 stycznia 2020 o 09:00
+7
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go powiadomić. Czego nie rozumiesz?
Profesor Jebiewdenko / wczoraj o 19:58+10 Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa. Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem. Tylko nikt by mu nie powiedział, bo tajemnica. A plany, które dostał do wglądu pewnie nie przewidywały zjazdu z obwodnicy w tamtym miejscu. A urzędasy podbijają zgodę na budowę, bo kasa w gminie się liczy. Urzędnik jest od tego, żeby go pow... rozwiń
Avatar
Dxxxx / 27 stycznia 2020 o 08:01
0
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
 Nic nie da pisanie wniosków i uwag i tak wszystko wyląduje w koszu.GDDKiA nieprzedstawiła ludziom rozwiązań które zostaną ostateczne.Nie pokazał całkowitej zajetosci terenu jaki jest potrzebny pod budowę.
 Nic nie da pisanie wniosków i uwag i tak wszystko wyląduje w koszu.GDDKiA nieprzedstawiła ludziom rozwiązań które zostaną ostateczne.Nie pokazał całkowitej zajetosci terenu jaki jest potrzebny pod budowę. rozwiń
Avatar
hyc / 26 stycznia 2020 o 22:49
+1
Prawdziwy dym się zacznie, jak ludzie się zorientują, że miasto zamiast podciągnąć obwodnicę północną do Hrubieszowskiej, szykuje im pod oknami obwodnicę południową. Czech z Lublina nie będzie miał gdzie wracać.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 22:38
-10
Mosty Katowice ... i wszystko jasne
Avatar
Ja / 26 stycznia 2020 o 21:57
+6
Link do wizualizacji obwodnicy jest nieaktualny. 23 stycznia mosty katowice wrzucily aktualizacje, ją pokazywano na spotkaniach.
Avatar
petąk / 26 stycznia 2020 o 21:41
+15
Narzekanie, mędrkowanie, nerwy i żarty na bok. Do 7 lutego jest czas na składanie pisemnych wniosków w GDDKiA w sprawie obwodnicy. Chcecie likwidacji wiaduktu dla jeleni na 7+500 i ustawienia go na wschodzie Horodyszcza - złóżcie wniosek. Uważacie, że macie dobry pomysł na zmianę jakiegoś rozwiązania komunikacyjnego - złóżcie wniosek. Z czegoś można zrezygnować lub wybrać tańsze rozwiązanie, a środki przenieść w inne miejsce - złóżcie wniosek. Wpisami na forum raczej nie dokona się realnej zmiany, należy działać zgodnie z procedurami.
Avatar
pańń / 26 stycznia 2020 o 21:29
+9
Moja działka jest na zjeździe z obwodnicy! Jak to się stało, że ani gmina ani starostwo, gdzie załatwiałem wszystkie pozwolenia, nie poinformowało mnie, że będą tu budować? – denerwował się mieszkaniec Okszowa.
Trzeba bylo samemu się zainteresować przed zakupem.
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było".
 Profesorze, z prasy nie dowiesz się wszystkiego. Na spotkaniu człowiek mówił, że zabiegał o wszelkie informacje i pozwolenia, które wydano mu w 2018 roku, czyli po wydaniu decyzji środowiskowej. Urzędnicy nie widzieli problemu, żeby nie ostrzec go, a nawet wydać pozwolenie na budowę, gdy już  było wiadomo, którędy będzie przebiegać droga. Taki mamy obieg informacji. Żeby Ciebie kiedyś nie spotkało takie "trzeba było". rozwiń
Avatar
x / 26 stycznia 2020 o 20:40
-11
Autostrada do piekla...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 20:37
+5
Skąd ja znam tę tłumaczenia....... A już wiem Zdzisław mówił. ....
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 9 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 16 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 5 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!