Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

20 grudnia 2013 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Lubelska Edycja Festiwalu Etiuda&Anima 2012

0 0 A A

Filmy nagrodzone i wyróżnione podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima 2012. Lublin, 17-21.12, godz. 18.00

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie projekcje odbywają się w Sali Kinowej

Bilety: 5 zł za 1 dzień, 15 zł na 5 dni

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji – Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky'ego dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem czynnego, odnoszącego artystyczne sukcesy twórcy. Od wielu lat, po zakończeniu festiwalu, organizowane są prezentacje filmów nagrodzonych w kraju i za granicą w ramach imprezy Objazdowa Etiuda&Anima.

17.12.2013 - THE BEST OF ETIUDA

the_best_of_etiudaSOWA / OWL, reż. Marta Karwowska, PWSFTViT, Polska, 2012, 30' – Grand Prix Festiwalu – Złoty Dinozaur
Ostatnie dni wakacji. Sowa ma osiem lat i tajny plan – dostać się na opuszczoną wyspę. I chociaż ponton jest dziurawy, a rodzice zajęci, prawie jej się to udaje.

LE SOUFFLE COURT / SHORT OF BREATH, reż. Guillaume Legrand, CalArts, Francja, USA, 2011, 21' – Srebrny Dinozaur
Para młodych ludzi żyje na obrzeżach miasta. Chłopak zajmuje się nielegalnymi sprawami, przetrzymuje m.in. porwane dziecko. Dziewczyna, pozostawiona sama z małym chłopcem, zaczyna tęsknić za normalnym, ustabilizowanym życiem.

STREMT 89, reż. Anda Puscas, Dragos Dulea, UNATC, Rumunia, 2012, 13'34'' – Brązowy Dinozaur
Krótki dokument przywodzący na myśl pamiętne 12:08 na wschód od Bukaresztu, czyli zabawna opowieść o rumuńskiej wiosce i wydarzeniach, które zaszły w niej w pamiętnym, przełomowym dla wschodniej Europy roku.

NAZI GORENG, reż. Nathan Nill, Hamburg Media School, Niemcy, 2011, 6'30''
Azjatycka knajpa wypełniona hazardem, striptizerkami i szemranymi typami nie wydaje się najlepszym miejscem na kryjówkę dla twardego neonazisty z kijem bejsbolowym w ręku. Rezultaty takiego spotkania będą jednak bardzo niespodziewane.

RESEN / DOG LEASH, reż. Eti Tsicko, Tel Aviv University, Izrael, 2012, 26' – wyróżnienie
W małżeństwie Mariny pojawiają się problemy. Emocje zmuszają ją do poszukiwań, które są niczym natarczywy głód. Podążając za tym dziwnym uczuciem, przekroczy wiele tradycyjnych granic, za którymi znajdują się już tylko bardziej niebezpieczne miejsca.

18.12.2013 - THE BEST OF ANIMA

the_best_of_animaBYDLO, reż. Patrick Bouchard, Kanada, 2012, 8'55'' – Grand Prix Festiwalu – Złoty Jabberwocky
Interpretacja miniatur fortepianowych "Obrazki z wystawy” Musorgskiego, inspirowana powolnym, nieporęcznym ruchem woła ciągnącego ciężki wóz.

DELL'AMMAZZARE IL MAIALE/ABOUT KILLING THE PIG, reż. Simone Massi, Włochy, 2011, 6'20'' – Srebrny Jabberwocky
Gdy świnia jest wyciągana z chlewni na ubój, ma okazję zobaczyć niebo i rzeczy świata.

SUUR MAJA/BIG HOUSE, reż. Kristjan Holm, Estonia, 2011, 10'24'' – Brązowy Jabberwocky
Pewnego całkiem zwyczajnego letniego wieczora mieszkańcy całkiem zwyczajnego bloku gromadzą się na podwórku. Mieszkaniec z niejasnymi motywami wykorzystuje sytuację, a zakończenie jest oczywiście do przewidzenia.

VELOCITY, reż. Karolina Glusiec, Wielka Brytania 2012, 6' – Specjalny Złoty Jabberwocky dla najlepszej animowanej etiudy
Zawsze myślałem, że mam świetną pamięć. Chciałem pokazać ci te rysunki. Kolekcję rysunków, kolekcję wspomnień, kolekcję tego, co utracone. Te obrazy nie istnieją, ale rysunki tak. Pamięć jest tylko w mojej głowie.

SUNNY AFTERNOON, reż. Thomas Renoldner, Austria, 2012, 6'50'' – wyróżnienie
To konfrontacja "niby” awangardowego filmu z "niby” wideoklipem, stawiające pytania o konwencjach, typowych tabu i stereotypach w różnych "gatunkach” filmowych. Muzyka i dźwięki również zostały odpowiednio dopasowane, by pokazać stereotypy z różnych gatunków.

DRÓŻNIK, reż. Piotr Szczepanowicz, Polska, 2012, 11' – wyróżnienie
Bohaterem jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik na pustkowiu, gdzie nawet pociągi się nie zatrzymują. Jedyną jego rozrywką jest gra na trąbce. Aż do pewnego dnia…

LE GRAND AILLEURS ET LE PETIT ICI/HERE AND GREAT ELSEWHERE, reż. Michèle Lemieux, Kanada, 2012, 14'25'' – wyróżnienie
Mężczyzną zatopionym w myślach wstrząsa nagła, przeszywająca świadomość swojego istnienia. Rozmyśla o świecie, w którym żyje – od ewolucji życia i cząsteczek atomu, które tworzą materię, po sekrety pamięci i zagadkę śmierci.

UNA FURTIVA LAGRIMA, reż. Carlo Vogele, Francja, 2011, 3'08'' – wyróżnienie
Ostatnia podróż ryby, która śpiewa swoją pieść śmierci od sprzedaży na rynku rybnym aż do smażenia na patelni.

DEMONI, reż. Theodore Ushev, Bułgaria, Kanada, Niemcy, 2011, 3'43'' – nagroda "WIELKI NIEDOCENIONY”
Pierwszego dnia po pierwszej niedzieli, po pierwszym wiosennym deszczu, Czerwony Kot siedzi na dachu starego domu… Czeka, patrząc jak księżyc wędruje po niebie. A dom? Co jest w środku? Demony? Czarownice?

OH WILLY…, reż. Emma de Swaef, Marc James Roels, Belgia, 2012, 16' – nagroda Jury Studenckiego
Zmuszony do powrotu do swoich naturystycznych korzeni, Willy nieporadnie próbuje być szlachetnym dzikusem. Około pięćdziesięcioletni Willy, pulchny i zakłopotany, powraca do społeczności naturystów, w której się wychowywał, żeby odwiedzić swoją umierającą matkę.

POSLEDNÝ AUTOBUS/THE LAST BUS, reż. Martin Snopek, Ivana Laucikova, Słowacja, 2011, 15' – nagroda publiczności
Nadszedł początek sezonu łowieckiego. Zwierzęta z lasu wynajmują mały autobus i odjeżdżają w bezpieczne miejsce. Kiedy myśliwi zatrzymują autobus w środku nocy, jego pasażerowie pokazują swoje prawdziwe oblicze w obawie o własne życie.


19.12.2013 - ETIUDY MEKSYKAŃSKIE Z CENTRO DE CAPACITACIÓN CINEMATOGRÁFICA Z MEKSYKU NAGRODZONEJ SPECJALNYM ZŁOTYM DINOZAUREM

etiudy_meksykanskieDON SABÁS, reż. Juan Manuel Zúñiga, Meksyk, 2012, 17'
Czuła historia znajomości starszego mężczyzny i, pozostawionego mu pod dłuższą niż przewidywał opieką, chłopca. Od niechęci i nieufności, aż do przyjaźni i bliskości, które nadadzą nowy sens życiu staruszka.

DOS DE TRES / TWO OUT OF THREE, reż. Paulina Rosas, Meksyk, 2012, 12'
Losy drobnych włóczęgów, dziewczyny i małego chłopca, zarabiających na życie oszukiwaniem pasażerów metra. Wzajemna pomoc i rodzinne niemal stosunki tej dwójki zostają skonfrontowane ze światem przestępstw o wiele poważniejszych. Czy w obliczu większego zarobku przyjaźń jest w stanie przetrwać?

LA MADRE / THE MOTHER, reż. Ernesto Martínez Bucio, Meksyk, 2012, 15'
Jak daleko może posunąć się syn nadużywający zaufania matki w dramatycznej sytuacji? I jak bezgraniczną miłością oraz zaufaniem kobieta daży swoje dziecko, gdy mimo wszystko zdobywa się na wielkie poświęcenie by mu pomóc.

STELLA MARIS, reż. Marie Benito, Meksyk, 2010, 10'
Ojciec i jego dziesięcioletnia córka wyruszają w malowniczą podróż w stronę oceanu. Ta podróż ma swój ważny cel i subtelnie obrazuje relacje między dziewczynką a jej ojcem.

YUBAN (TIERRA VIVA) / YUBAN (LIVE EARTH), reż/ Yaasib Vazquez, Meksyk, 2011, 29'
Zapotekowie to grupa rdzennych mieszkańców Meksyku. Jakie transformacje przechodzi obecnie ta wielka niegdyś społeczność, która z biegiem czasu stworzyła hermetycznie zamknięty świat? Film kreśli obraz wysiłku ludzi w procesie pielęgnowania kultury i podtrzymywania zamierających tradycyjnych zasad.


20.12.2013 - ETIUDY WYRÓŻNIONE

etiudy_wyroznioneMUKA!, reż. Kordian Kądziela, WRiTV, Polska, 2012, 27' – Nagroda Publiczności
Józef ma 40 lat i niewiele powodów by witać każdy poranek z uśmiechem na ustach. Kobiet w życiu miał tyle, ilu przyjaciół – zero. Jego przestrzeń życiowa nie przekracza trzech metrów kwadratowych. Muka! to słodko-gorzka historia oparta na motywach Procesu Franza Kafki oraz przeżyć Piotra K. z Racławic Śląskich na Opolszczyźnie.

ŚWIĘTO ZMARŁYCH, reż. Aleksandra Terpińska, WRiTV, Polska, 2011, 18' – wyróżnienie
Dorastająca dziewczyna wychowywana wraz z bratem przez babcię poszukuje wzorów dorosłości. Matka rodzeństwa nie żyje, ojciec jest w zasadzie nieznany. Czy odnaleziony po latach przez córkę będzie potrafił odpowiedzieć jej na najważniejsze pytania?

ROZMOWA, reż Piotr Sułkowski, PWSFTViT, Polska, 2011, 16' – nagroda Wielki Niedoceniony”
Kiedyś wiedziałam kim jest dla mnie Bóg, ale teraz uciekła mi ta myśl. Bo gdyby był, to by mnie zatrzymał na ostatnim stopniu gdy wchodziłam po schodach do mieszkania człowieka, żeby go zabić. Obydwoje zostali skazani za morderstwo. Znają się tylko z listów, które piszą do siebie od ośmiu lat. Dziś Agnieszka wychodzi na przepustkę, gdzie zobaczy go po raz pierwszy.

PARVANEH, reż. Talkhon Hamzavi, ZHdK, Szwajcaria, 2012, 25' – nagroda Jury FICC
Zagubiona w szwajcarskiej rzeczywistości gastarbeiterka z Afganistanu chce przesłać pieniądze do swojej rodziny w ojczyźnie. Są one niezbędne na leczenie. Jednak status tytułowej bohaterki nie pozwala jej na to. Znajduje pomoc u swojej rówieśniczki.


21.12.2013 - TOKYO GEIDAI – TOKYO UNIVERSITY OF ARTS, THE GRADUATE SCHOOL OF FILM AND NEW MEDIA (JAPONIA)

Historia uniwersytetu sięga końca XIX w., gdy w Tokio istniały dwie szkoły artystyczne – sztuk pięknych i muzyki. Potem powstały wydziały Produkcji Filmowej, Nowych Mediów, a w 2008 r. Animacji, którym kieruje nagradzany na całym świecie – Koji Yamamura.

tokyoKUCHAO/CHŁOPIEC Z GUMĄ DO ŻUCIA, reż. Masaki Okuda, Japonia, 2010, 3'48”

GOOGURI GOOGURI, reż. Yoshiko Misumi, Japonia, 2010, 8'22”

BONNIE, reż. Masanori Okamoto, Japonia, 2011, 2'27”

HOKORIKEN NO HANASHI/OPOWIEŚĆ PSA, reż. Asami Ike, Japonia, 2012, 3'30”

KARA NO TAMAGO/WIETRZNE JAJO, reż. Ryo Okawara, Japonia, 2012, 10'30”

AWAITING/OCZEKUJĄC, reż. Hakhyun Kim, Japonia, 2012, 3'30”

HANA TO YOME/KWIAT I PANNA MŁODA, reż. Eri Kawaguchi, Japonia, 2012, 4'06”

IMAMURA SHOUTEN/SKLEP IMAMURY, reż. Aya Tsugehata, Japonia, 2011, 5'16”

SHUKATSU KYOUSOUKYOK/RAPSODIA REKRUTA, reż. Mayo Yoshida, Japonia, 2012, 7'27'

YUBI WO NUSUNDA ONNA/KOBIETA, KTÓRA UKRADŁA PALCE, reż. Saori Shiroki, Japonia, 2010, 4'15”

YASASHII MARCH/ŁAGODNY MARSZ, reż. Wataru Uekusa, Japonia, 2011, 4'48”

YUGESHOU/KWIAT ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA, reż. Yuanyuan Hu, Japonia, 2012, 10'19”

JAM FISH, reż. Senri Iida, Japonia, 2011, 3'34”

SAMAYOU SHINZOU/WYKORZENIONE SERCE, reż. Toshiko Hata, Japonia, 2011, 9'52”

HITO NO SHIMA/WYSPA MĘŻCZYZNY, reż. Alimo, Japonia, 2011, 6'32”

WAKARANAI BUTA/W OKU ŚWINI, reż. Atsushi Wada, Japonia, 2010, 10'10”


Wszystkie projekcje odbywają się w Sali Kinowej

Bilety: 5 zł za 1 dzień, 15 zł na 5 dni

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0

Rozmową z Ireną Vrancic, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu 3 3

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 7 9

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 1

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 15

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 49 21

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 2

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 35 72

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 6

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 47 63

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Kalendarz
wrzesień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.