Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

14 maja 2019 r.
16:28

Mieszkanie wśród zieleni. Lublin daleko od najlepszych

0 52 A A

Wśród największych miast Polski najwięcej zieleni znajdziemy w Poznaniu. Tereny zielone zajmują tam 20 proc. powierzchni miasta. W Lublinie wskaźnik ten jest znacznie niższy – wyliczyli eksperci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zielona okolica wokół mieszkania to atut każdej nieruchomości.

- zieleń miejska wspomaga funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne, zdrowotne oraz estetyczne. Wpływa na jakość życia i utrzymuje ważną bioróżnorodność w przyrodzie. Nic dziwnego, że nabywcy chętniej kupują nieruchomości właśnie w pobliżu parków, zielonych skwerów czy lasu – mówi Bartłomiej Baranowski, analityk serwisu Domiporta.pl

Zielona Warszawa, betonowy Rzeszów

Eksperci serwisu sprawdzili, które z największych miast w Polsce mają najwyższy udział terenów zielonych w ogólnej powierzchni miasta. W analizie skorzystano z danych GUS dotyczących zieleni miejskiej w 10 najludniejszych miastach Polski. Z terenów zielonych wyłączono cmentarze.

Największą powierzchnią zieleni miejskiej może pochwalić się stolica Wielkopolski. Aż 20 proc. terenu miasta zajmują lasy gminne, parki i zieleń uliczna. Na drugim miejscu jest Łódź z wynikiem 19 proc. – w tym przypadku to głównie zasługa parków miejskich. Trzecie miejsce zajmują Wrocław i Bydgoszcz, z 18-proc. udziałem zieleni miejskiej. W Lublinie wskaźnik ten wynosi zaledwie 14 proc.

Miasta, które mogą się pochwalić najmniejszą powierzchnią roślinności to Rzeszów i Katowice, w których udział zieleni wynosi mniej niż 10 proc. Miasta kojarzone z ładnymi ogrodami i parkami takie, jak Gdańsk i Szczecin, również znalazły niemal na samym dole zestawienia.

Lasy czy parki

Bez wątpienia największy udział w miejskiej zieleni mają lasy gminne oraz parki (według GUS są to również zieleńce i tereny zieleni osiedlowej). Lasy pod tym względem przodują w Szczecinie i Poznaniu, gdzie stanowią ponad 8 proc. powierzchni miast. Parki natomiast palmę pierwszeństwa wiodą we Wrocławiu i Krakowie, w obu przypadkach jest to ponad 6 proc. Z zielonych ulic mogą być z kolei dumni mieszkańcy Poznania i Lublina, gdzie udział zieleni ulicznej przekracza 3 proc. ogólnej powierzchni miasta.

- Dla nabywców mieszkań istotnym kryterium wyboru lokalizacji może być z kolei udział terenów zielonych wewnątrz osiedli. Deweloperzy są znani z maksymalnego wykorzystania gruntu pod zabudowę, lecz w niektórych miastach stosunek zieleni jest wyższy niż w pozostałych – dodaje Bartłomiej Baranowski. 

Z najbardziej ”zielonych” osiedli mogą być dumni mieszkańcy Warszawy. Jednak nawet w tym mieście tereny zieleni osiedlowej zajmują jedynie 4 proc. powierzchni miast. Ponad 3-proc. zazielenienie osiedli utrzymuje się również w Białymstoku, Lublinie, Łodzi i Krakowie.

Zieleń, a ceny mieszkań

Trudno wyrokować jak wielką wagę nabywcy przykładają do bliskości terenów zielonych. Ale pewnymi wskazówkami preferencji nabywców mogą być wyniki dwóch poniższych raportów.

74 proc. Polaków byłoby skłonnych zapłacić za nieruchomość więcej, jeżeli znajdowałaby się ona w pobliżu terenów zielonych - wynika z analizy Global Garden Report 2012 przygotowanego przez producenta sprzętu ogrodowego - Husqvarna. Podobne wnioski można wyciągnąć z raportu opublikowanego przez ING Bank Polski na początku zeszłego roku - Finansowy Barometr ING: Jak Polacy kupują mieszkania i domy? Wynika z niego, że najczęstszym kryterium stosowanym do zawężenia wyboru podczas poszukiwania mieszkania jest właśnie lokalizacja – takiej odpowiedzi udzieliło 41 proc. ankietowanych. Oznacza to, że lokalizacja to najbardziej istotny element dla większości nabywców. Cena nieruchomości znalazła się dopiero na drugim miejscu z wynikiem – 3 proc.

e-Wydanie

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 dni temu o 16:57
+21
Ten wskaźnik to zasługa osiedli budowanych w PRLu na których znajduje się 80-90% lubelskich terenów zielonych. Na nowych osiedlach jedyna zieleń to skrawki terenu do których nie dało się zapewnić dojazdu by wkomponować kolejne miejsce parkingowe. Zdjęcie do artykułu wykonano z biurowca na skrzyżowaniu Kraśnicka/Głęboka/Nałęczowska. Pod tymi budynkami wskaźnik zieleni to 1%. Całe reszta to parkingi.
Avatar
brb / 5 dni temu o 16:45
+17
Tak się składa, że wcześniej mieszkałem w Lublinie, teraz mieszkam w Poznaniu. Papier wszystko przyjmie. Poznań jest dosłownie wykarczowany z zieleni. Są ulice jak Głogowska i Roosevelta, gdzie idąc przez pięć kilometrów nie znajdziemy żadnego drzewa, które daje sensowny cień. Większość parków w pobliżu centrum to marne protezy z kilkoma drzewami na krzyż. Oczywiście powierzchnią nadrabia Cytadela czy Sołacz, ale to nie jest typowa zieleń w centrum miasta jak Saski w Lublinie albo lubelskie zielone ulice - Ogrodowa, Jaczewskiego, Racławickie. Kiedy przyjeżdżam do Lublina to pierwsze wrażenie - jak tu zielono i jakie przestrzenie!
Tak się składa, że wcześniej mieszkałem w Lublinie, teraz mieszkam w Poznaniu. Papier wszystko przyjmie. Poznań jest dosłownie wykarczowany z zieleni. Są ulice jak Głogowska i Roosevelta, gdzie idąc przez pięć kilometrów nie znajdziemy żadnego drzewa, które daje sensowny cień. Większość parków w pobliżu centrum to marne protezy z kilkoma drzewami na krzyż. Oczywiście powierzchnią nadrabia Cytadela czy Sołacz, ale to nie jest typowa zieleń w centrum miasta jak Saski w Lublinie albo lubelskie zielone ulice - Ogrodowa, Jaczewskiego, Racławickie... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:27
+12
Jakie to ma znaczenie czy zieleń czy chodnik czy parking jak i tak wszędzie stoją samochody.
Avatar
brawo PiS / 5 dni temu o 18:33
+10
Ciekawie to dopiero będzie. Jak na dobre w miastach zostanie odpalone narzędzie zwane "Lex Deweloper".
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:30
+10
14 a 20 % to niewielka różnica
Avatar
Gość / 5 dni temu o 18:57
+9
A dzięki komu jest coraz mniej zieleni? Zastanówmy się kto uchwalał najpierw LEX SZYSZKO a następnie LEX DEWELOPER?!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 18:18
+9
a podobno Rzeszów taki wspaniały :)
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:46
+8
z cyferek wynika, że Lublin wcale nie jest tak daleko od najlepszych
Avatar
100% racji / 5 dni temu o 21:35
+7
A dzięki komu jest coraz mniej zieleni? Zastanówmy się kto uchwalał najpierw LEX SZYSZKO a następnie LEX DEWELOPER?!
  ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/lex-deweloper-na-czubach-deweloper-ma-plany-decyzja-zalezy-od-rady-miasta,n,1000242826.html
Avatar
Gość / 5 dni temu o 18:17
+7
Co się dziwić jak ludzie na masową skalę proszą o wycinanie drzew i likwidowanie skwerów celem utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych?
Avatar
Jacek / wczoraj o 09:47
0
Zieleń w Lublinie to głównie na starych osiedlach bo na nowych to słabo. Byłem u znajomego... Ogrody Dożynkowa powinny się raczej nazywać Betony Dożynkowa.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 23:18
0
Dlaczego nie ma jeszcze kwiatów na deptaku czy ul. Lubartowskiej? Dlaczego nie sadzi się łąk kwiatowych na co miasto czeka na lato czy co? Lada dzień przyjadą kibice mogliby zobaczyć miasto piękniejsze, ale nie zobaczą, bo prezydent ma to w d...
Avatar
asd / 4 dni temu o 16:53
0
" pochwalić najmniejszą" Czym tu się chwalić ?
Avatar
anka / 4 dni temu o 16:35
0
I będzie jeszcze gorzej przez specustawę dla deweloperów. Będą zabudowywać każdy wolny kawałek. Najchętniej gdyby tylko ludzie kupowali wszystkie bloki by się ze sobą łączyły i były prawie w kształcie rotund. W środku byłyby miejsca parkingowe i chodniki. W Lublinie przykładem maksymalnej zabudowy niemal bez zieleni są bloki od Granitowej do Granatowej. W niektórych miejscach zastanawiam się co by było, gdyby w tym wielkim blokowisku wybuchł pożar. Tam nawet ludzie do klatek nie wchodzą z chodnika tylko z czegoś jak malutka estakada/pomost. Jedyna zieleń to ta na balkonach i przy głównych ulicach. Podziemne parkingi, więc na nich NIGDY żadnych drzew nie będzie. Nawet krzewy mogą stanowić problem, jeśli mają rozbudowane korzenie. Ale cóż. Wysokiej zieleni coraz mniej to i powietrze najgorsze, ale lepiej zrzucać na palenie w piecach, chociaż większość ma kominki i piece na gaz.
I będzie jeszcze gorzej przez specustawę dla deweloperów. Będą zabudowywać każdy wolny kawałek. Najchętniej gdyby tylko ludzie kupowali wszystkie bloki by się ze sobą łączyły i były prawie w kształcie rotund. W środku byłyby miejsca parkingowe i chodniki. W Lublinie przykładem maksymalnej zabudowy niemal bez zieleni są bloki od Granitowej do Granatowej. W niektórych miejscach zastanawiam się co by było, gdyby w tym wielkim blokowisku wybuchł pożar. Tam nawet ludzie do klatek nie wchodzą z chodnika tylko z czegoś jak malutka estakada/pomost. ... rozwiń
Avatar
Bliźniak / 4 dni temu o 16:14
0
W pogoni za ziemią pod zabudowę wycina się w śródmieściu wszystkie skwery bo będą z tego ogromne pieniądze, celuje w tym AMW czyli wojsko ,tylko patrzeć jak jeden drugiemu przez okno dzień dobry będzie mówił.BETONOWISKO NA POTĘGĘ.
Avatar
HI / 4 dni temu o 13:54
0
Uważam, że z zielenią w Lublinie wcale nie jest tak źle. Jeżdżę trochę po całym kraju i widzę jak to wygląda w innych miastach.
 Jest dobrze, a będzie jeszcze gorzej . . . :(
Avatar
Lublin zielony / 4 dni temu o 10:15
-2
Mamy sporo zieleni, kto tego nie dostrzega ten jest ślepy.
Avatar
pepe / 4 dni temu o 10:10
-1
Niech Pan Żuk dalej wycina - cała ul.Kalinowszczyzna, przy ul.Pagi, ponikwoda, przy bystrzycy, niedoszłe racławickie (dopóki nie znajdzie się wykonawca). Oby tak dalej. Zabetonujmy wszystko (jak np. plac przed CSK).
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:19
-5
artykuł o zieleni? dewelotroll na stanowisku. Odwraca uwagę na PiS. Troll spamuje o trollach. Ciekawe. Wystarczy coś o deweloperach, Żuku czy Platformie Deweloperskiej. To bardzo cenne zestawienie dla wyborców. Już mu tu pisali że będzie się smażył za działanie wobec dobra wspólnego. Kim trzeba być aby brać taką robotę. Chyba jakimś bękartem bo nawet najgorszy rodzić, menel powiedziałby - szanuj się. Znajdź prawdziwą pracę , weź kredyt.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 04:02
+1
Mieszkanie wśród zieleni. Lublin daleko od najlepszych - tytuł mówi sam za siebie. Człowiek pragnie mieszkać choćby z jakimś ładnym skrawkiem zieleni, dzikiej roślinności to nie - pazerni i chciwi deweloperzy zrobią co w ich powinnościach, powycinają, nasadzają bloków koło bloków, że się robi ciemno, nie ma prywatności. Żeby to jeszcze jakieś ładne mieszkania były to gdzie tam! małe kawalerki, ciasne, zimne, budowane chyba po to by ludzie za długo w nich nie pomieszkali. Najgorsza jest jednak ta nachalność - aby wcisnąć blok, pojawi się inwestycja to ją zrealizować i cześć. Skończą się im miejsca do budowania to zaczną wąwozy zabudowywać, dzikie tereny zielone( np. górki Czechowskie). Ciekawe czy ci, którzy tak wydają ochoczo zgodę na zbyt bliskie sąsiedztwo bloku koło bloku sami kiedykolwiek doświadczyli uroku mieszkania w podobnej klatce obudowanej dookoła? Bo to wtedy już nie jest mieszkanie a klatka bez prywatności - trzeba okna zasłaniać by się nikt nie gapił ale nawet za dnia nie czujesz się komfortowo. Ja proponuję tym, deweloperom dumnym ze swoich dzieł zamieszkanie w tym nowoczesnym budownictwie, ciekawe by to było czy mówiliby, że wszystko jest ok, czy może narzekaliby i sami przyznali rację, że partolą a nie robią i wtedy rozumieliby z perspektywy zwykłego kowalskiego, że czasami przeginają, bo ostatnimi laty przeginają.
Mieszkanie wśród zieleni. Lublin daleko od najlepszych - tytuł mówi sam za siebie. Człowiek pragnie mieszkać choćby z jakimś ładnym skrawkiem zieleni, dzikiej roślinności to nie - pazerni i chciwi deweloperzy zrobią co w ich powinnościach, powycinają, nasadzają bloków koło bloków, że się robi ciemno, nie ma prywatności. Żeby to jeszcze jakieś ładne mieszkania były to gdzie tam! małe kawalerki, ciasne, zimne, budowane chyba po to by ludzie za długo w nich nie pomieszkali. Najgorsza jest jednak ta nachalność - aby wcisnąć blok, pojawi się inwe... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 0

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 0 0

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 60 9

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 3

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 4 7

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0

Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 0:2. Jeszcze się nie poddają!

Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 0:2. Jeszcze się nie poddają! 0 1

To był mecz o być albo nie być dla Podlasia w III lidze. Bialczanie przed pierwszym gwizdkiem starcia w Oświęcimiu tracili do rywali siedem punktów. Łatwo policzyć, że w przypadku porażki nie byliby w stanie już prześcignąć Soły. Spotkanie potoczyło się jednak po myśli biało-zielonych, którzy wygrali 2:0 i zdecydowanie poprawili swoją sytuację w tabeli

Leon Madsen triumfuje w SGP w Warszawie. Dobry występ Roberta Lamberta

Leon Madsen triumfuje w SGP w Warszawie. Dobry występ Roberta Lamberta 0 1

Znakomite widowisko stworzyli żużlowcy podczas inauguracyjnej rundy Speedway Grand Prix. Przy wypełnionych niemal do ostatniego miejsca trybunach PGE Stadionu Narodowego w Warszawie najszybszy w finale był debiutujący Duńczyk Leon Madsen

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?
galeria

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej? 9 4

Jest ich 65. Funkcjonariusze na czterech łapach codziennie skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni. Niestety nie mają programu emerytalnego

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:2. Wojciech Białek ciągle strzela

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2:2. Wojciech Białek ciągle strzela 0 1

Ciekawy mecz w Świdniku. Avia jako pierwsza zdobyła gola, ale jeszcze przed przerwą przegrywała z Wisłą Puławy 1:2. Ostatecznie derby zakończyły się jednak remisem 2:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.