Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

24 listopada 2009 r.
14:01
Edytuj ten wpis

Matura próbna Polski 2009/2010 - pytania, testy, arkusze (Operon)

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 22 A A

Na naszej stronie internetowej są już pytania. Maturzyści mogą już sprawdzić, jak poszła im dzisiejsza próbna matura z języka polskiego. Można zobaczyć i pobrać pytania oraz arkusze, które dziś rozwiązywali piszący egzamin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Język polski - arkusze egzaminacyjne

Język polski - odpowiedzi

Testy przygotowało dla nich wydawnictwo Operon. We wtorek maturzyści pisali maturę próbną z języka polskiego na poziomie podstawowym. W środę czeka ich egzamin z matematyki, także w podstawowym zakresie. W czwartek maturzyści będą zdawać maturę pisemną z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego, na poziomach podstawowych.

Maturalny maraton zakończy się w piątek 27 listopada: egzaminami próbnymi z przedmiotów do wyboru: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Tego dnia będzie można również przejść próbny egzamin z matematyki, języka polskiego i języków obcych na poziomie rozszerzonym.

Maturę organizuje Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Maturzyści dowiedzą się, jak im poszło w styczniu. Wtedy do szkół biorących udział w próbnej maturze trafią raporty podsumowujące wyniki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 r. o 15:49
trudna byla ta dzisiejsza matma..nie da sie ukryc. wczesniej bylam bardziej zadowolona niz dzisiaj..;/ no ale cos tam napisalam;p
Avatar
kinga / 25 listopada 2009 r. o 14:35
Gdzie znajde arkusze z wczorajszej matury???A jak wam dziś poszło????
Avatar
basia24 / 25 listopada 2009 r. o 13:27
Gość napisał:
ja napisałem, ze oznacza wolnego człowieka, i życie bez zasad czy coś w tym stylu



ja tez tak napisałąm;)
Avatar
~gość~ / 25 listopada 2009 r. o 00:19
Ups a ja napisałam że Kordian popełnił samobójstwo z nieszczęśliwej miłości do Wioletty ciekawe czy zalicza mi wypracowanie
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 22:39
ja napisałem, ze oznacza wolnego człowieka, i życie bez zasad czy coś w tym stylu
Avatar
ola / 24 listopada 2009 r. o 22:24
a z tym ''swobodnym jeźdźcem'' co napisaliscie?
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 21:32
bo na bank. potwierdzam
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 20:51
emem skad wiesz ze na bank?
Avatar
theb / 24 listopada 2009 r. o 20:35
Dla mnie było nawet w miarę. Pisałam na 2 temat nie miałam z tym problemu.. ale pierwsza część była taka sobie ale jakoś dałam radę
Avatar
emem / 24 listopada 2009 r. o 20:26
peryfraza i publicystyczny na bank
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 r. o 15:49
trudna byla ta dzisiejsza matma..nie da sie ukryc. wczesniej bylam bardziej zadowolona niz dzisiaj..;/ no ale cos tam napisalam;p
Avatar
kinga / 25 listopada 2009 r. o 14:35
Gdzie znajde arkusze z wczorajszej matury???A jak wam dziś poszło????
Avatar
basia24 / 25 listopada 2009 r. o 13:27
Gość napisał:
ja napisałem, ze oznacza wolnego człowieka, i życie bez zasad czy coś w tym stylu



ja tez tak napisałąm;)
Avatar
~gość~ / 25 listopada 2009 r. o 00:19
Ups a ja napisałam że Kordian popełnił samobójstwo z nieszczęśliwej miłości do Wioletty ciekawe czy zalicza mi wypracowanie
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 22:39
ja napisałem, ze oznacza wolnego człowieka, i życie bez zasad czy coś w tym stylu
Avatar
ola / 24 listopada 2009 r. o 22:24
a z tym ''swobodnym jeźdźcem'' co napisaliscie?
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 21:32
bo na bank. potwierdzam
Avatar
Gość / 24 listopada 2009 r. o 20:51
emem skad wiesz ze na bank?
Avatar
theb / 24 listopada 2009 r. o 20:35
Dla mnie było nawet w miarę. Pisałam na 2 temat nie miałam z tym problemu.. ale pierwsza część była taka sobie ale jakoś dałam radę
Avatar
emem / 24 listopada 2009 r. o 20:26
peryfraza i publicystyczny na bank
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Zamość. Straż Miejska jest niepotrzebna? Temat stanie na najbliższej sesji

Straż Miejska jest w Zamościu niepotrzebna – uznał pewien obywatel i petycję w sprawie rozwiązania tej formacji skierował do Rady Miasta. Temat stanie na najbliższej, poniedziałkowej sesji. Nie zanosi się jednak na to, aby propozycja mieszkańca została zrealizowana.

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

29 osób weszło do powołanego przez prezydenta zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie Puławskiej Karty Mieszkańca. Plastikowy dokument ma zagwarantować puławianom szereg upustów i rabatów na usługi oferowane nie tylko przez samorząd.

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Zarząd powiatu puławskiego ogłosił konkurs na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Od kwietnia kieruje nim pełniący obowiązki dyrektora Jacek Górczyński, który objął stanowisko po rezygnacji swojego poprzednika, Juliusza Krzaczkowskiego.

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Druga seria gier w grupie B przyniosła w piątek niespodziewane rozstrzygnięcia. Iran pokonał Walię 2:0, a obie bramki zdobył w doliczonym czasie gry, kiedy grał w liczebnej przewadze. Z kolei Anglia, która na inaugurację strzeliła sześć goli tym razem zakończyła spotkanie przeciwko USA z zerowym kątem.

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

Zaczynamy w Lublinie, ale uliczne zbiórki będą także w innych miastach, w Chełmie, Parczewie, Zamościu i Michowie a także w późniejszych terminach aż do 22 grudnia - mówi redaktor Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego przy Radiu Lublin.

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

W piątek została rozegrana druga kolejka spotkań w grupie A na mundialu w Katarze. I wiadomo już, że gospodarze mistrzostw świata zakończą swój udział w turnieju na trzech meczach. W drugim starciu musieli uznać wyższość Senegalu po porażce 1:3. Co ciekawe, Ekwador urwał punkt faworyzowanym Holendrom (1:1). Co więcej, to ekipa z Ameryki Południowej spisała się zdecydowanie lepiej i był to remis ze wskazaniem na drużynę trenera Gustavo Alfaro.

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem
galeria

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem

W poniedziałek zostaną podpisane umowy na dwie nowe części drogi ekspresowej numer 17. Zlecenia otrzymają firmy z Turcji i Polski.

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

Sejmik województwa lubelskiego nie zaapeluje do rządu o podjęcie działań w celu odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Taki apel chcieli wystosować radni Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale głosami Prawa i Sprawiedliwości ten punkt został zdjęty z porządku obrad.

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie
galeria

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie

Województwo lubelskie przekaże 100 tys. złotych na pomoc rodzinom ofiar eksplozji w Przewodowie. Radni sejmiku uchwałę w tej sprawie poparli jednogłośnie.

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]
galeria

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]

W piątek społeczność I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach obchodziła Dzień Patrona. Uroczystości poprzedziła msza w intencji szkoły, poświęcono jej nowy sztandar, a uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie.

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Niemal do zera spadają szanse na to, że w przyszłym roku otwarty zostanie nowy dworzec autobusowy budowany w Lublinie między ul. Gazową a Młyńską. Jego wykonawca znowu prosi miasto o dodatkowy czas na dokończenie robót

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start w niedzielę podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po ciężkich meczach w europejskich pucharach.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy
26 listopada 2022, 16:00

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy

Na pewno pod patronatem Prezydenta RP, a być może również z udziałem Andrzeja Dudy odbędą się tegoroczne obchody 80. rocznicy wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny.

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne w Polsce. Korzystają z nich osoby w różnym wieku. Ogromną zaletą jest fakt, że chwilówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągając pożyczkę, upewnij się, że jest ona bezpieczna. Jak zweryfikować wiarygodność firmy pożyczkowej i wybrać dobrą ofertę?

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Uczniowie piekli bułki własnego projektu, sprawdzali czym się różnią rodzaje mąki i oglądali piekarnię od środka. Taka lekcja to okazja by lokalni rzemieślnicy pokazali na czym polega ich zajęcie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!