Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

12 kwietnia 2019 r.
20:03

Egzamin ósmoklasisty 2019. Na początek test z polskiego

Autor: Zdjęcie autora pab
32 64 A A

Było nerwowo, ale egzamin gimnazjalny udało się sprawnie przeprowadzić we wszystkich lubelskich szkołach. Na poniedziałkowy egzamin ósmoklasisty też jesteśmy dobrze przygotowani – zapewniają urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek strajk nauczycieli trwał wciąż w 65 z 73 wszystkich miejskich szkół, 17 spośród 23 zespołów szkół, oraz 26 z 64 przedszkoli. Tylko w niektórych przedszkolach strajk rozpoczęty w poniedziałek już się zakończył. Do pracy wróciły przedszkola: nr 4 przy ul. Niecałej, 19 przy ul. Weteranów, 45 przy ul. Kaczeńcowej, 65 przy ul. Langiewicza, 72 przy ul. Różanej i 78 przy ul. Samsonowicza.

Miejscy urzędnicy podsumowali w piątek egzamin gimnazjalny i poinformowali, że we wszystkich miejskich szkołach odbył się bez zakłóceń, choć nie obyło się bez nerwów.

W Gimnazjum nr 10 działającym w XXX LO w Lublinie egzamin gimnazjalny zdawało 264 uczniów. Miało tam powstać 17 komisji egzaminacyjnych, ale z powodu strajku dyrektor musiał zmniejszyć ich liczbę do 12. A do dyspozycji miał tylko czterech nauczycieli ze swojej szkoły.

– Potrzebowałem 22 osoby z zewnątrz. Niektóre maile z potwierdzeniami otrzymywałem w dniu egzaminu o godzinie 7 rano. Nie było łatwo – mówi Tomasz Szabłowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 30 w Lublinie. – Nauczyciele, którzy strajkują w szkole deklarowali, że w razie gdyby nie udało się skompletować komisji, to odstąpią od strajku. Ale nie było takiej potrzeby – dodaje.

W organizacji egzaminów gimnazjalnych pomagali nauczyciele m.in. z innych szkół miejskich czy przedszkoli. Wsparcie przyszło także ze szkół niepublicznych: Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek, Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego, czy szkół im. św. Stanisława Kostki.

– Z tych szkół również nasze placówki otrzymały wsparcie poprzez delegowanie nauczycieli tych szkół do komisji – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta.

– My nie uciekaliśmy się w Lublinie ani do pomocy emerytów, ani strażaków. Daliśmy sobie radę naszymi nauczycielami – dodaje Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina.

Egzamin ósmoklasisty 2019. W Lublinie wszystko zaplanowane

W poniedziałek w 46 szkołach w Lublinie 2828 uczniów rozpocznie egzamin ósmoklasisty. Zastępca prezydenta Mariusz Banach przekonuje, że skład komisji na poniedziałkowy egzamin jest zapewniony. W czwartek wieczorem przedstawiciele urzędu miasta i dyrektorzy szkół spotkali się aby sprawdzić czy każda szkoła, w której odbywają się egzaminy ma zapewniony pełny skład członków komisji nadzorujących.

– Oczywiście, że od poniedziałku rano czekamy na wydarzenia nagłe. Nie jest tajemnicą, że nauczyciele przynoszą coraz więcej zwolnień lekarskich. Ale mamy przygotowaną rezerwę nauczycieli, którzy mogliby te egzaminy poprowadzić – powiedział Banach.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - terminy, harmonogram

język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00

matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00

język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antytotal / 13 kwietnia 2019 o 10:09
+19
Wstałem dzisiaj wcześniej. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy wniosek jest jeden. Negatywne komentarze o nauczycielach pisze grupa tych samych osób. Jeden cytuję 10 razy pismo, choć pewnie niewierzący. Drugi powołuje się na niemiecki Trybunał Konstytucyjny i orzeczenie o strajku nauczycieli, choć nie przeszkadza mu to co zrobiono z naszym i jego orzeczeniami. Identyczne wypowiadał się Pan w TVP. Wczoraj z kolei 20 komentarzy było na temat raportu OECD. Oczywiście wyrywa o fragmenty dotyczące pensum polskich nauczycieli. Jak ktoś przywołał iny fragment tego samego raportu to był minusowany.  Ja przeżyłem maturę w 1993 roku ze strajkiem i dziś popieram nauczycieli.
 Jaka grupa osób pisze , że nauczyciele "teraz walczą o godność" - już nie o kasiorę?. Jaka grupa wyśmiewa dodatki dla rolników pochodzące od unii?. Nie rozróżnia, że to nie ten "bank?". Zdaję sobie sprawę, zę też będę "minusowany", bo wy nauczyciele teraz nic nie mający do roboty siedzicie w internecie. Ty przeżyłeś maturę w 93 r., a obecni szantażyści obiecują, że tej matury, "nie przeżyją" obecni abiturienci. W historii Polski nigdy nie było takiej hucpy i braniem jako zakładnicy - dzieci, młodzież. Nie popieram szantazystów, terrorystów.
 Jaka grupa osób pisze , że nauczyciele "teraz walczą o godność" - już nie o kasiorę?. Jaka grupa wyśmiewa dodatki dla rolników pochodzące od unii?. Nie rozróżnia, że to nie ten "bank?". Zdaję sobie sprawę, zę też będę "minusowany", bo wy nauczyciele teraz nic nie mający do roboty siedzicie w internecie. Ty przeżyłeś maturę w 93 r., a obecni szantażyści obiecują, że tej matury, "nie przeżyją" obecni abiturienci. W historii Polski nigdy nie było takiej hucpy i braniem jako zakładnicy - dz... rozwiń
Avatar
rodzic / 13 kwietnia 2019 o 08:05
+18
dlaczego komuniści z ZNP terroryzują polskie dzieci?
Avatar
ZNP to postkomuna / 13 kwietnia 2019 o 11:05
+17
Egzamin został przeprowadzony dzięki dyrektorom i części nauczycieli, zaangażowaniu Wydziału Oświaty UM Lublin. Proponuję, aby ZNP przestał szczuć na siebie nauczycieli. Dyrekcja Wydziału Oświaty UM zachowała się odpowiedzialnie. Niestety można powiedzieć że Żuk i jego ludzie dolewali benzyny do ognia, natomiast Wydział Oświaty UM, dyrektorzy, Kuratorium Oświaty, część nauczycieli oraz wolontariusze uratowali sytuację i gasili ten pożar rozniecany przez PO, Schetynę, ZNP, Broniarza i jej ludzi.
Avatar
a strajk jest polityczny / 13 kwietnia 2019 o 11:23
+16
ZNP i PO Broniarz i Schetyna i czerwoni to dziadostwo - nauczyciele dali się wciągnąć w strajk polityczny, część z nich uległa presji i stadnemu instynktowi, orły latają wysoko samotnie, barany pozostają w stadzie.
Avatar
może nie? / 13 kwietnia 2019 o 10:17
+16
Czemu jak mijam dwie moje sasiadki które są nauczycielkami spuszczają wzrok i nie chcą patrzeć ludziom w oczy taka scena była w osiedlowymi sklepie.
 Czują się jak kłamcy - bo wiedzą, że nie stoją PO właściwej stronie Czują się jak złodzieje (w pewnym sensie) - wiedzą, że "okradziony zna złodzieja". To właśnie świadczy o nich w jaki sposób "pracują na swoją godność", zę nie wspomnę o honorze.
Avatar
tyle / 13 kwietnia 2019 o 08:39
+16
Totalniacy próbowali różnych sposobów dorwania się do koryta wywróconego przez wybory w 2015r, była, okupacja sejmu ,były muszane śpiewy,był już Dzieduszko udający trupa ,jest zagranica z Timomarsem nic nie pomogło, więc wzięli chamy dzieci na widelec, zachowują się chamy prostackie, jak pedofile, nawet komuniści nie grali dziećmi bo dziecko jest niczemu nie winne, ono potrzebuje opieki zrozumienia a przede wszystkim wykształcenia na dobrego Polaka
Avatar
gimnazjalista / 13 kwietnia 2019 o 01:35
+16
Brawo dla nauczycieli którzy pomogli i przyszli na egzaminy
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 10:55
+15
To teraz lubelska PO będzie udowadniać, że to ich zasługa, że udało się przeprowadzić egzaminy??? To rząd stanął na wysokości zadania, a wy, w tym koniunkturalista Banach, sami podjudzacie nauczycieli do strajkowania obiecując im nagrody i wyrównania za nie przepracowane dni!!!! BANACH - rodzice nie zapomną ci tego - Żuk i jego ludzie z PO dolewali benzyny do ognia.
Avatar
OTUA / 13 kwietnia 2019 o 09:46
+15
Ja może również wypowiem swoje zdanie. Pani minister podczas konferencji wypowiedziała słowa, że za nami kolejny dobry dzień. Obawiam się niestety, że dobry to on chyba nie będzie. Ci sami rodzice, którzy dziś tak dziękują dublerom za przeprowadzone egzaminy będą ich opluwać w czerwcu. Wystarczy, że dziecku zabraknie punktów aby dostać się do wymarzonej szkoły z powodu podwójnego rocznika. I zaczną się wtedy odwołania. Jeden napisze że dziecko nie slyszało nagrania bo na sali było echo, drugi że procedury były złamane. Jako przykład niech posłuży postawa zakonnicy w Opolu, która robiła selfie na egzaminie. Wniesienie urządzeń telekomunikacyjnych to podstawa do unieważnienia egzaminu w placówce. Oberwie za to również przewodniczący zespołu nadzorujacego. W Raciborzu nagranie z płyty nie poszło dziś na egzaminie bo pewnie emeryt nie wiedział do czego służy przycisk PLAY gdyż w domu ma napisane start na magnetofonie. Poczekajmy do czerwca wtedy się zacznie....
 Wszystkie te i POdobne problemy wynikają z waszej wrogiej POstawy przeciwko społeczeństwu. Nawet nie próbujcie POdważać egzaminów bo wszystko obróci się przeciwko wam. "Wtedy może się zacząć" - kto wtedy będzie odpowiadał za zdarzenia trudne do przewidzenia???. Wyraźnie chcecie upadku rządu, upadku polskiego państwa - niedoczekanie wasze krótkowzroczni terroryści. Łamiecie prawa konstytucyjne. Domagam się POstawienia wam zarzutów i przykładnego ukarania. Za ten szantaż, terror nic wam się nie należy. 
 Wszystkie te i POdobne problemy wynikają z waszej wrogiej POstawy przeciwko społeczeństwu. Nawet nie próbujcie POdważać egzaminów bo wszystko obróci się przeciwko wam. "Wtedy może się zacząć" - kto wtedy będzie odpowiadał za zdarzenia trudne do przewidzenia???. Wyraźnie chcecie upadku rządu, upadku polskiego państwa - niedoczekanie wasze krótkowzroczni terroryści. Łamiecie prawa konstytucyjne. Domagam się POstawienia wam zarzutów i przykładnego ukarania. Za ten szantaż, terror nic wam się nie należy.  rozwiń
Avatar
Nauczyciele wpuścili się w kanał / 13 kwietnia 2019 o 01:34
+12
Nauczyciele wpuścili się w kanał - proponowane podwyżki nie są małe - najwyższe od 2007 i 2008 (nawet wyższe) - stracili autorytet słuchając ślepo postkomunistyczne ZNP, Broniarza, Schetynę, nieodpowiedzialne samorządy - wspierające strajki PO KO spoko i inne wynalazki ZSL. Stracili autorytet oraz część zwolenników wśród rodziców 2/3 lub więcej ich nie popiera. Szybko tego się nie odbuduje i te zwierzęce postawy niektórych nauczycieli...
Avatar
Pycha kroczy przed upadkiem ( król Salomon) / 13 kwietnia 2019 o 16:20
+3
W 1109 r. ,chcąc zdobyć Głogów, Henryk V przywiązał dzieci wojów śląskich do machin oblężniczych. Dziś podobny w swej wymowie manewr stosują strajkujący, którzy są panami losu naszych dzieci, a chodzi o pieniądze dla nich, które i tak dostaną, więcej niż kiedykolwiek dostali za niewydajną pracę, niski poziom nauczania i niewiele godzin pracy w porównaniu z nauczycielami w UE. Tak naprawdę to biorą udział świadomie lub nie w próbie obalenia rządów PIS, czego nie kryje koalicja antypisowska. Tylko że tamci lekko się wywiną, a hańba nauczycieli będzie wieczna.
Avatar
Licealistka / 13 kwietnia 2019 o 14:09
-1
A nie można tego facecika z chorymi z nienawiści oczami leczyć psychiatrycznie? Po oczach widać, że Broniasz jest chory z nienawiści a odpowiednie leczenie mogłyby mu pomóc.
Avatar
a strajk jest polityczny / 13 kwietnia 2019 o 11:23
+16
ZNP i PO Broniarz i Schetyna i czerwoni to dziadostwo - nauczyciele dali się wciągnąć w strajk polityczny, część z nich uległa presji i stadnemu instynktowi, orły latają wysoko samotnie, barany pozostają w stadzie.
Avatar
ZNP to postkomuna / 13 kwietnia 2019 o 11:05
+17
Egzamin został przeprowadzony dzięki dyrektorom i części nauczycieli, zaangażowaniu Wydziału Oświaty UM Lublin. Proponuję, aby ZNP przestał szczuć na siebie nauczycieli. Dyrekcja Wydziału Oświaty UM zachowała się odpowiedzialnie. Niestety można powiedzieć że Żuk i jego ludzie dolewali benzyny do ognia, natomiast Wydział Oświaty UM, dyrektorzy, Kuratorium Oświaty, część nauczycieli oraz wolontariusze uratowali sytuację i gasili ten pożar rozniecany przez PO, Schetynę, ZNP, Broniarza i jej ludzi.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 10:55
+15
To teraz lubelska PO będzie udowadniać, że to ich zasługa, że udało się przeprowadzić egzaminy??? To rząd stanął na wysokości zadania, a wy, w tym koniunkturalista Banach, sami podjudzacie nauczycieli do strajkowania obiecując im nagrody i wyrównania za nie przepracowane dni!!!! BANACH - rodzice nie zapomną ci tego - Żuk i jego ludzie z PO dolewali benzyny do ognia.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 10:44
+6
My nauczyciele akademiccy szczególnie podziękujemy nauczycielom szkolnym za brak matur i brak studentów na 1 roku.
Avatar
może nie? / 13 kwietnia 2019 o 10:17
+16
Czemu jak mijam dwie moje sasiadki które są nauczycielkami spuszczają wzrok i nie chcą patrzeć ludziom w oczy taka scena była w osiedlowymi sklepie.
 Czują się jak kłamcy - bo wiedzą, że nie stoją PO właściwej stronie Czują się jak złodzieje (w pewnym sensie) - wiedzą, że "okradziony zna złodzieja". To właśnie świadczy o nich w jaki sposób "pracują na swoją godność", zę nie wspomnę o honorze.
Avatar
antytotal / 13 kwietnia 2019 o 10:09
+19
Wstałem dzisiaj wcześniej. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy wniosek jest jeden. Negatywne komentarze o nauczycielach pisze grupa tych samych osób. Jeden cytuję 10 razy pismo, choć pewnie niewierzący. Drugi powołuje się na niemiecki Trybunał Konstytucyjny i orzeczenie o strajku nauczycieli, choć nie przeszkadza mu to co zrobiono z naszym i jego orzeczeniami. Identyczne wypowiadał się Pan w TVP. Wczoraj z kolei 20 komentarzy było na temat raportu OECD. Oczywiście wyrywa o fragmenty dotyczące pensum polskich nauczycieli. Jak ktoś przywołał iny fragment tego samego raportu to był minusowany.  Ja przeżyłem maturę w 1993 roku ze strajkiem i dziś popieram nauczycieli.
 Jaka grupa osób pisze , że nauczyciele "teraz walczą o godność" - już nie o kasiorę?. Jaka grupa wyśmiewa dodatki dla rolników pochodzące od unii?. Nie rozróżnia, że to nie ten "bank?". Zdaję sobie sprawę, zę też będę "minusowany", bo wy nauczyciele teraz nic nie mający do roboty siedzicie w internecie. Ty przeżyłeś maturę w 93 r., a obecni szantażyści obiecują, że tej matury, "nie przeżyją" obecni abiturienci. W historii Polski nigdy nie było takiej hucpy i braniem jako zakładnicy - dzieci, młodzież. Nie popieram szantazystów, terrorystów.
 Jaka grupa osób pisze , że nauczyciele "teraz walczą o godność" - już nie o kasiorę?. Jaka grupa wyśmiewa dodatki dla rolników pochodzące od unii?. Nie rozróżnia, że to nie ten "bank?". Zdaję sobie sprawę, zę też będę "minusowany", bo wy nauczyciele teraz nic nie mający do roboty siedzicie w internecie. Ty przeżyłeś maturę w 93 r., a obecni szantażyści obiecują, że tej matury, "nie przeżyją" obecni abiturienci. W historii Polski nigdy nie było takiej hucpy i braniem jako zakładnicy - dz... rozwiń
Avatar
OTUA / 13 kwietnia 2019 o 09:46
+15
Ja może również wypowiem swoje zdanie. Pani minister podczas konferencji wypowiedziała słowa, że za nami kolejny dobry dzień. Obawiam się niestety, że dobry to on chyba nie będzie. Ci sami rodzice, którzy dziś tak dziękują dublerom za przeprowadzone egzaminy będą ich opluwać w czerwcu. Wystarczy, że dziecku zabraknie punktów aby dostać się do wymarzonej szkoły z powodu podwójnego rocznika. I zaczną się wtedy odwołania. Jeden napisze że dziecko nie slyszało nagrania bo na sali było echo, drugi że procedury były złamane. Jako przykład niech posłuży postawa zakonnicy w Opolu, która robiła selfie na egzaminie. Wniesienie urządzeń telekomunikacyjnych to podstawa do unieważnienia egzaminu w placówce. Oberwie za to również przewodniczący zespołu nadzorujacego. W Raciborzu nagranie z płyty nie poszło dziś na egzaminie bo pewnie emeryt nie wiedział do czego służy przycisk PLAY gdyż w domu ma napisane start na magnetofonie. Poczekajmy do czerwca wtedy się zacznie....
 Wszystkie te i POdobne problemy wynikają z waszej wrogiej POstawy przeciwko społeczeństwu. Nawet nie próbujcie POdważać egzaminów bo wszystko obróci się przeciwko wam. "Wtedy może się zacząć" - kto wtedy będzie odpowiadał za zdarzenia trudne do przewidzenia???. Wyraźnie chcecie upadku rządu, upadku polskiego państwa - niedoczekanie wasze krótkowzroczni terroryści. Łamiecie prawa konstytucyjne. Domagam się POstawienia wam zarzutów i przykładnego ukarania. Za ten szantaż, terror nic wam się nie należy. 
 Wszystkie te i POdobne problemy wynikają z waszej wrogiej POstawy przeciwko społeczeństwu. Nawet nie próbujcie POdważać egzaminów bo wszystko obróci się przeciwko wam. "Wtedy może się zacząć" - kto wtedy będzie odpowiadał za zdarzenia trudne do przewidzenia???. Wyraźnie chcecie upadku rządu, upadku polskiego państwa - niedoczekanie wasze krótkowzroczni terroryści. Łamiecie prawa konstytucyjne. Domagam się POstawienia wam zarzutów i przykładnego ukarania. Za ten szantaż, terror nic wam się nie należy.  rozwiń
Avatar
tyle / 13 kwietnia 2019 o 08:39
+16
Totalniacy próbowali różnych sposobów dorwania się do koryta wywróconego przez wybory w 2015r, była, okupacja sejmu ,były muszane śpiewy,był już Dzieduszko udający trupa ,jest zagranica z Timomarsem nic nie pomogło, więc wzięli chamy dzieci na widelec, zachowują się chamy prostackie, jak pedofile, nawet komuniści nie grali dziećmi bo dziecko jest niczemu nie winne, ono potrzebuje opieki zrozumienia a przede wszystkim wykształcenia na dobrego Polaka
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2019 roku 0 0

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać" 0 42

Strajk nauczycieli zawieszony, po weekendzie pedagodzy wrócą do klas. – Walka o lepszą szkołę wcale się nie zakończyła – grzmią związkowcy. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Mieliśmy gigantyczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodziców, protest powinien trwać. Teraz wszyscy będą się z nas już tylko śmiać – komentuje jeden z nauczycieli

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio
26 kwietnia 2019, 19:00

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio 0 0

Grill, muzyka, leżaki i duuużo piwa rzemieślniczego. W piątek Browar Zakładowy Wielokran, czyli lokal firmowy browaru z Poniatowej świętuje 1. urodziny.

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"
galeria

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT" 0 18

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę 0 30

Nowy tor do jazdy rowerem ma być otwarty od przyszłego tygodnia na górce Globus w miejscu stroku narciarskiego. Już w niedzielę odbędzie się tu pierwsza impreza sportowa, później trasy powinny być dostępne dla wszystkich chętnych rowerzystów – bez ograniczeń i bez opłat

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał 0 16

Rolnicy z powiatu bialskiego debatowali wczoraj o tym, jak wyjść z dramatycznej sytuacji, w której się znaleźli. Zaprosili ministra rolnictwa, ale ten nie przyjechał

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia 0 0

Wydarzeniem weekendu będzie gala KSW 48, która w sobotni wieczór odbędzie się w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika 0 14

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń]

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń] 0 7

Żeby w majowy weekend nudzić się w Lublinie, trzeba będzie się mocno uprzeć. Wiele darmowych atrakcji będzie czekać na mieszkańców i gości od 26 kwietnia do 5 maja. Można będzie pójść na koncert, potańcówkę lub jedną z wielu wycieczek tematycznych. Poniżej spis wydarzeń, na które można się wybrać za darmo bez wcześniejszych zapisów

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem 0 10

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwyzywał i pobił młodego mężczyznę z Bangladeszu. Wszystko dlatego, że ten przed przypadek dotknął go podczas imprezy w klubie – dowodzą śledczy. Napastnik uderzył również Polaka, który bronił obcokrajowca.