Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

6 kwietnia 2019 r.
8:14

Strajk nauczycieli 2019. Są chętni na zastępstwo podczas egzaminu gimnazjalisty i ósmoklasisty

Autor: Zdjęcie autora ask
0 167 A A
Egzamin gimnazjalny ma być przeprowadzony między 10, a 12 kwietnia
Egzamin gimnazjalny ma być przeprowadzony między 10, a 12 kwietnia (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

W ciągu kilku pierwszych godzin poszukiwania osób mogących nadzorować przebieg egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasistów w woj. lubelskim zgłosiło się ponad 30 chętnych. Jeśli w poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli ich pomoc może okazać się niezbędna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku egzamin gimnazjalny ma być przeprowadzony między 10, a 12 kwietnia 2019 r., egzamin ósmoklasisty 15–17 kwietnia 2019 r., a egzamin maturalny 6–25 maja 2019 r.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocząć może się jednak strajk nauczycieli walczących o podwyżki. Jeśli do niego dojdzie losy egzaminów mogłyby zostać zagrożone. Żeby temu przeciwdziałać Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło prawo. Teraz kontrolować prawidłowy przebieg egzaminu mogą nie tylko czynni nauczyciele, ale wszystkie osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie. Chodzi m.in. o emerytowanych pedagogów, wizytatorów kuratoriów, ale i tych, którzy odpowiednie kwalifikacje mają, ale nigdy nie pracowali w zawodzie lub z niego odeszli.

>>> Strajk nauczycieli 2019. Lista szkół i przedszkoli w Lublinie, w których będą strajkować

– Nie odmawiając nauczycielom prawa do ubiegania się o wyższe zarobki najważniejszą kwestia jest spokój przeprowadzenia egzaminów – podkreśla Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty. – Dlatego ruszamy z akcją zachęcając osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne chcące wspomóc ich przeprowadzenie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dysponując taką listą będziemy gotowi żeby wesprzeć dyrektorów szkoły, jeśli ci będą mieli problemy ze składem zespołu egzaminacyjnego.

Zarówno kurator oświaty jak i wojewoda lubelski apelują do nauczycieli o „wykazanie się odpowiedzialnością” w najbliższych dniach.

Na najbliższy poniedziałek nauczycielskie związki zawodowe zapowiedziały strajk, który ma trwać aż do odwołania. Wybuchnie on, jeśli rząd nie spełni oczekiwań płacowych. Rozmowy mają być prowadzone jeszcze w niedziele po południu.

Wojewoda lubelski o strajku nauczycieli

e-Wydanie

Komentarze 167

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nauczyciel / 6 kwietnia 2019 o 09:01
+14
Proszę się zgłosić - szukają zastępców!
 Ja się zgłoszę .Mam wyksztalcenie pedagogiczne,  a do tej pory nie bylo dla mnie etatu
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 08:36
+14
Jeżeli przedszkole będzie nieczynne i będę musiała zapłacić za opiekę dziecka to czy prezydent Żuk zwróci mi za to pieniądze? Bo na pewno wystąpią o to do UM w Lublinie i wszystkich rodziców przedszkolaków namawiam do tego samego.
Avatar
Francesco / 6 kwietnia 2019 o 11:38
+13
Poziom nauczania spada. Wy tak na serio z tą podwyżką? Buahahaha
Avatar
Lolek / 6 kwietnia 2019 o 08:51
+12
Dziwna sprawa rodzic nauczyciel ,a pózniej jego pociecha , ja moje dziecko namawiałabym na inny zawód po co się pakowac jak jest żle,  może mi ktoś to wytłumaczyć ?
 Tez tego nie pojmuję . A w szkole mojego dziecka uczy matka, corka i mąż córki.  A sekretarka jest brat meza corki..
Avatar
gosv / 6 kwietnia 2019 o 09:30
+11
PIS powinien odwolac wszystkich dyrektorow szkol bez wyjatkow....jest duzo mlodych po pedagogice, polonistyce nie maja pracy zwolnic nauczycieli starych ,....judaszy zatrudnic mlodych, prężnych umyslem dac dobre pensje i bedzie b,dobrze..jestem tego pewna . patrzec i sluchac nie mozna na tych placzacych nauczycieli, to banda nierobow i gonic puki czas...
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 08:48
+11
Emerytowani nauczyciele chętnie przyjdą na zastępstwa. W podziękowaniu działaczom związkowym za wyrzucenie ich na emeryturę, żeby samemu zabrać godziny emeryta. Bo skoro jest w szkołach tak źle, to dlaczego sami związkowcy nie przechodzą na emeryturę?
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 21:38
+10
8 lat poprzedni rzad kluzik nic nie dał nauczycielom - dlaczego teraz takie wycie?
Avatar
Football factory / 6 kwietnia 2019 o 11:42
+10
Nauczyciele skoro wam tak ciężko w swojej pracy to przecież można się przekwalifikować zarabiać więcej, a nie użalać się nad sobą
Avatar
Matko Boska, a podobno tak żle / 6 kwietnia 2019 o 09:24
+10
Nie było etatu bo rodzina gdzieś musi pracować ,prawda ? tj. tak zwane dziedziczenie koryta, tacy protegowani czesto mają mniej kompetencji ,a pedagog z powołania nie ma pracy w zawodzie.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2019 o 08:37
+10
nauczyciele wzięli dzieci jako zakładników.
Avatar
krystiansar2 / 7 kwietnia 2019 o 18:15
-2
Jeśli chodzi o telefony samsung to zdecydowanie jestem na tak. Sam mam i niedwno wziąłem żonie na urodziny samunga s9 w play. Jest bardzo zadowolona bo teraz ma telefon z dobrym aparatem. 
Avatar
hetman lubelski / 7 kwietnia 2019 o 13:47
+1
Lubelszczyzna została doprowadzona do nędzy. Zniszczono cukrownie i inne zakłady pracy, doprowadzono do nieopłacalności produkcję rolniczą, hodowlę zwierząt i uprawy roślin, zmuszono młodych do uciekania ze wsi, a teraz z miast i miasteczek Lubelszczyzny. Region wyludnia się i wymiera, coraz większe zubożenie mieszkańców i kto za to odpowiada? Ci którzy doszli do władzy trzy lata temu, czy ci którzy rządzili tu od pokoleń partyjnych?
Avatar
hetman rzewuski / 7 kwietnia 2019 o 13:37
-3
Na chleb macie, na mieszkanie macie, na ubrania macie. To na co chcecie więcej pieniędzy? Na zbytki i wszeteczeństwa? Podwyżek domagajcie się od Niemców, francuzów i Rosjan, którym rozdano majątek Rzeczypospolitej. W głowach poprzewracało się wiarołomcom Rzeczypospolitej.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 12:31
0
do PO-zsl: Zwolniliście 40 tys. nauczycieli, zamknęliście dwa tys. szkół i dodaliście dwie godziny pracy
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 12:16
+4
Niech krowy i tuczniki staną przy tablicy i uczą.
Avatar
hetman branicki / 7 kwietnia 2019 o 09:42
+3
Gdzie byliście wy wszyscy podburzacze, mąciwody, kiedy rozkradano państwo. Sprzedawano za bezcen banki i przedsiębiorstwa, huty, cementownie, stocznie i zakłady produkcyjne? Gdzie byliście obłudnicy i krętacze, demoralizatorzy i parweniusze? Woda sodowa uderzyła wam do głowy i udajecie, że jesteście tolerancyjni i demokratyczni. Jak dzieje się źle to chowacie głowy w piasek, a jak zdrajcy sypią pieniądze to jesteście gotowi zagryźć swoją matkę i ojca.
Avatar
p / 7 kwietnia 2019 o 09:19
+7
A jak tobie obiecam że za 4 lata dostaniesz 8 tysi to sie zgodziśż? Bo ja nie. Mgę obiecaść ci nawet że co miesiąc od 2022 roku będę dawał ci po jednej części samochodu Ferrari! Zgadzasz się? Przyjdzie nowa zmiana, anulują poprzednie i znowu zostaną z ręką w nocniku.. Jeśli coś mają ugrać to tylko teraz. Zreszą wg Pana Jarosława wyżej stoją świnie i krowy w łańcuchu pokarmowym niż nauczyciele bo na to kasa się znalazła. Co do waszych tekstów w stylu niech zmieną pracę.. na jaką? Na taką na której się nie znają ? Gdyby jeszcze mieli po 20 parę lat to tak. Ale znajdż mi firmę która zatrudni człowieka w wieku ok 50 lat. Chyba tylko na dozorcę. Sam mam 40 lat (co prawda nie jestem nauczycielem) ale ze znalezieniem firmy z lepszę płacą jest problem.
A jak tobie obiecam że za 4 lata dostaniesz 8 tysi to sie zgodziśż? Bo ja nie. Mgę obiecaść ci nawet że co miesiąc od 2022 roku będę dawał ci po jednej części samochodu Ferrari! Zgadzasz się? Przyjdzie nowa zmiana, anulują poprzednie i znowu zostaną z ręką w nocniku.. Jeśli coś mają ugrać to tylko teraz. Zreszą wg Pana Jarosława wyżej stoją świnie i krowy w łańcuchu pokarmowym niż nauczyciele bo na to kasa się znalazła. Co do waszych tekstów w stylu niech zmieną pracę.. na jaką? Na taką na której się nie znają ? Gdyby jeszcze mieli po 20 pa... rozwiń
Avatar
Paweł.F / 7 kwietnia 2019 o 09:17
+4
A jak tobie obiecam że za 4 lata dostaniesz 8 tysi to sie zgodziśż? Bo ja nie. Mgę obiecaść ci nawet że co miesiąc od 2022 roku będę dawał ci po jednej części samochodu Ferrari! Zgadzasz się? Przyjdzie nowa zmiana, anulują poprzednie i znowu zostaną z ręką w nocniku.. Jeśli coś mają ugrać to tylko teraz.  Zreszą wg Pana Jarosława wyżej stoją świnie i krowy w łańcuchu pokarmowym niż nauczyciele bo na to kasa się znalazła. Co do waszych tekstów w stylu niech zmieną pracę.. na jaką? Na taką na której się nie znają ? Gdyby jeszcze mieli po 20 parę lat to tak. Ale znajdż mi firmę która zatrudni człowieka w wieku ok 50 lat. Chyba tylko na dozorcę. Sam mam 40 lat (co prawda nie jestem nauczycielem) ale ze znalezieniem firmy z lepszę płacą jest problem.
A jak tobie obiecam że za 4 lata dostaniesz 8 tysi to sie zgodziśż? Bo ja nie. Mgę obiecaść ci nawet że co miesiąc od 2022 roku będę dawał ci po jednej części samochodu Ferrari! Zgadzasz się? Przyjdzie nowa zmiana, anulują poprzednie i znowu zostaną z ręką w nocniku.. Jeśli coś mają ugrać to tylko teraz.  Zreszą wg Pana Jarosława wyżej stoją świnie i krowy w łańcuchu pokarmowym niż nauczyciele bo na to kasa się znalazła. Co do waszych tekstów w stylu niech zmieną pracę.. na jaką? Na taką na której się nie znają ? Gdyby jeszcze mieli po 20 pa... rozwiń
Avatar
K / 7 kwietnia 2019 o 09:05
-3
Dlaczego nauczyciele nie spedzaja w szkole 40 godzin tygodniowo. Dlaczego tylko te godziny przy tablicy? Prace uczniow mozna sprawdzic w szkole. Mozna tak wynosic dane uczniow poza szkołę? Do nastepnej lekcji mozna przygotowac sie tez w szkole. Napisac te rozne oceny, itp. Tez w szkole.  Czy na czas  strajku nauczyciele beda przebywac w budynku szkoly 8 godzin dziennie? Czy w domu pierogi lepic? A moze korepetycji udzielac? 
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2019 o 09:01
+4
Być rządzonym to być obserwowanym, i nadzorowanym, szpiegowanym, kierowanym, nastawianym, podporządkowanym ustawom, indoktrynowanym, zmuszanym do wysłuchiwania kazań, kontrolowanym, szacowanym, ocenianym, cenzurowanym, poddawanym rozkazom ludzi, którzy nie mają ani prawa, ani wiedzy, ani cnót obywatelskich
Zobacz wszystkie komentarze 167

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska
26 sierpnia 2019, 10:00

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska 0 0

Pozyskanie szkła w replice pieca szklarskiego z XII wieku, wypał naczyń w jamie ziemnej, spacery etnobotaniczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznych Warsztatów Archeologii Doświadczalnej, które zaczynają się w najbliższy poniedziałek w Grodzisku Żmijowiska k. Kazimierza Dolnego.

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Matusz Gessler, kucharz i restaurator, a także finalista 4. edycji MasterChef Damian Kordas gotowali w Lublinie.

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie
galeria

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W niedzielę na Starym Mieście w Lublinie odbyła się tradycyjna giełda staroci.

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia]
galeria

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia] 7 5

77 pokoi jedno i dwuosobowych, cztery nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 400 m a także sauna i siłownia. Dzisiaj dziennikarze mogli obejrzeć nowy hotel w mieście. To 4-gwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin przy ul. Podzamcze.

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa
galeria

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa 4 2

Trzy osoby zostały ranne po tym jak 68-letnia kobieta kierująca toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w dwa motocykle. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Nawóz (powiat zamojski). Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach 0 0

Dobry mecz Podlasia. Bialczanie zaliczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W sobotę pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie
galeria

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie 0 0

Marihuana była w domu, a plantacja konopi w lesie. Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego będą odpowiadać za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 roślin.

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti
30 sierpnia 2019, 20:00

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti 0 0

Startuje nowy sezon muzyczny w Graffiti (al. Piłsudskiego 13). 30 sierpnia o godz. 20 na scenie klubu wystąpi Kaz Bałagane.

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni
Magazyn

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni 32 1

Jacek Ochal został szefem kuchni i otworzył na Czubach autorską restaurację La dolce Pera: Słodka Gruszka. W roli głównej owoce gruszy „Bonkreta Williama”. Dziś o gruszce w kuchni i o słynnych włoskich przysmakach. Mamy dla was autorskie receptury Jacka na Bruschetta Classico, prawdziwe Tagliatelle Bolognese, włoskie schabowe i pyszną Piadinę z Ricottą i Prosciutto.

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka
galeria

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka 0 5

W trzecim spotkaniu obecnego sezonu na własnym stadionie Górnik Łęczna pokonał 1:0 GKS Katowice. Wygrana „zielono-czarnych” mogła być bardziej okazała gdyby Paweł Wojciechowski wykorzystał rzut karny.

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików"
galeria

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików" 35 9

W lasach Lubelszczyzny prawdziwy wysyp grzybów. Na zbiory nie mogli narzekać, ci którzy na poszukiwania prawdziwków wybrali się w weekend. Doświadczeni grzybiarze prognozują, że na obfite zbiory liczyć będzie można także w tym tygodniu

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem 4 0

Mieszkaniec Wielkopolski został zatrzymany przez lubelskich policjantów. 53-latek będzie odpowiadać przed sądem za liczne kradzieże i oszustwa. Ofiarami złodzieja są mieszkańcy powiatu lubelskiego.

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia]
galeria

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia] 2 4

Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu. Tytuł I Vice Miss Krasnegostawu otrzymała Sylwia Zielonka a II Vice Miss Krasnegostawu została Julia Bednarska. Wybory odbyły się wczoraj, podczas trwających w mieście Chmielaków Krasnostawskich.

Kolorowe proszki, przeboje Beatlesów i Feel na Dniach Ryk [zdjęcia]
galeria
film

Kolorowe proszki, przeboje Beatlesów i Feel na Dniach Ryk [zdjęcia] 5 0

Zespół Feel był gwiazdą wieczoru podczas sobotnich Dni Ryk. Na scenie wystąpił także The Postman, który zachęcał rycką publiczność do zabawy w rytmie przebojów z lat 60-tych i 70-tych. Na dzieci czekały kolorowe proszki, animatorzy, wozy strażackie, kucyki i dmuchane zamki.

Motocyklista ranny w wypadku. Uderzył w latarnię, a później w zaparkowany samochód
galeria

Motocyklista ranny w wypadku. Uderzył w latarnię, a później w zaparkowany samochód 3 10

Wypadek motocyklisty w centrum Lublina. 25-letni kierowca stracił panowanie nad maszyną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.