Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

27 stycznia 2020 r.
6:32

Szkoła Podstawowa nr 58 będzie największą w Lublinie. Inna podstawówka ma zostać zlikwidowana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
44 57 A A
Podstawówka przy Berylowej będzie największą w mieście. Ma przyjąć 800 uczniów, a w tym samym budynku będzie też działać miejskie przedszkole dla 150 dzieci
Podstawówka przy Berylowej będzie największą w mieście. Ma przyjąć 800 uczniów, a w tym samym budynku będzie też działać miejskie przedszkole dla 150 dzieci (fot. Maciej Kaczanowski)

Już w czwartek Rada Miasta ma założyć nową Szkołę Podstawową nr 58, która ma działać w nowym budynku rosnącym przy ul. Berylowej. To będzie największa szkoła w Lublinie. Zarazem Ratusz chce zlikwidować mikroskopijną podstawówkę przy Krochmalnej, a jej uczniowie mają trafić do innych placówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa szkoła przy ul. Berylowej ma zacząć pracę od 1 kwietnia i do tego czasu przeprowadzony ma być konkurs na jej dyrektora, który zorganizuje placówkę. Lekcje powinny się zacząć 1 września.

Wiadomo już, które dzieci będą miały zapewnione miejsce w podstawówce na Węglinie. Do Rady Miasta trafił prezydencki projekt uchwały wyznaczającej obwód przyszłej szkoły.

W jej rejonie znajdzie się ul. Bełżycka, Berylowa, Gołębia, Granatowa, Granitowa, Cyrkoniowa, Czapla, Folwarczna, Gawronia, Gęsia (strona parzysta od numeru 16 do 42 oraz nieparzysta od 9 do 43), Jantarowa, Jaspisowa, Jemiołuszki, Kacza, Kogucia, Koralowa, Kryształowa, Kwarcowa, Lisia, Łanowa, Onyksowa, Orna, Pasterska, Perlicza, Rysia, Sielska, Sołecka, Sójki, Strusia, Szpacza, Uprawna, Węglinek od Bełżyckiej do Granitowej oraz ul. Wróbla.

Tu będą otwierać

Podstawówka przy Berylowej będzie największą w mieście. Ma przyjąć 800 uczniów, a w tym samym budynku będzie też działać miejskie przedszkole dla 150 dzieci.

Obiekt jest jeszcze w budowie, ale Ratusz zapewnia, że zdąży z jego wykończeniem i wyposażeniem. Urząd Miasta otworzył już oferty od firm, które chcą zbudować drogę dojazdową od ul. Jantarowej. Zlecenie nie powinno być problemem, bo chętnych jest sześciu i każdy mieści się w budżecie ustalonym na 1,45 mln zł.

Najmniej pieniędzy oczekuje lubelska spółka Eksam MSM-Budownictwo, która wycenia prace na 826 tys. zł, nieco więcej chce Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (870 tys. zł). Miliona nie przekracza też oferta kraśnickiego Wod-Budu z ceną 927 tys. zł. Najdroższy jest pruszkowski Strabag, który życzy sobie niemal 1,2 mln zł.

Tę malutką zamkną

Na czwartkowym posiedzeniu radni mają również głosować nad innym pomysłem prezydenta, który chce zlikwidować podstawówkę nr 17 działającą przy ul. Krochmalnej. Miejscy urzędnicy tłumaczą, że nie ma sensu utrzymywać szkoły, która ma zaledwie… 74 uczniów.

W podstawówce przy Krochmalnej najliczniejsza klasa (szósta) ma 17 uczniów. W piątej i drugiej jest po dziewięcioro dzieci. Klasy pierwszej oraz trzeciej nie ma wcale, bo nie było chętnych do nauki.

Urzędnicy twierdzą, że lepiej już tu nie będzie, bo w okolicy jest za mało dzieci. – W następnych latach szkoła nie będzie miała możliwości tworzenia klasy pierwszej – czytamy w prezydenckim projekcie uchwały. Ratusz zauważa też, że planowana budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 zmiecie z powierzchni ziemi wiele domów, więc ubędzie mieszkańców, a przez to również potencjalnych uczniów.

Uczniowie „siedemnastki” mają trafić do innych szkół: przy ul. Radości (na Czubach) i przy al. Piłsudskiego (koło Aqua Lublin). Ratusz zapewnia, że personel szkoły nie zostanie bez pracy.

Jeśli radni przyklasną pomysłowi na likwidację SP 17, sprawa trafi do kuratora, którego opinia jest niezbędna do podjęcia przez Radę Miasta ostatecznej uchwały likwidującej szkołę.

e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 09:08
+21
Szczerze współczuję właścicielom domów na Jantarowej.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 07:22
+21
To kołchoz a nie szkoła
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 06:41
+17
Idealne warunki do nauki w podstawowce na Krochmalnej
Avatar
Załamany / 27 stycznia 2020 o 08:59
+16
Bo lepiej żeby dzieci uczyły się w klasach 40 osobowych niż 17.....jeszcze się czegoś nauczą. Kasa, kasa, kasa a reszta się nie liczy. To samo szpitale. Likwidować łóżka żeby likwidować długi. Są takie instytucje które powinny służyć ludziom a nie przynosić zyski. Szukanie oszczędności nie tu gdzie trzeba. Ale kto bierze pod uwagę szarego czlowieka
Avatar
Witek / 27 stycznia 2020 o 08:04
+16
Dworzec PKP nie długo dworzec PKS szkole się wyburzy lub pożar będzie ładne miejsce na budowę bloków
Avatar
gość / 27 stycznia 2020 o 10:08
+12
Chyba się nie wyrobią z tą szkołą na wrzesień 2020. Kilka dni temu zaprzestali robienia elewacji i rozebrali rusztowania czyżby skończyla się kasa czy firma padła? A boiska to już oddzielny temat. Szkoła na 800 uczniów bez boisk których nawet nie ma w planach.
Avatar
Jabba / 27 stycznia 2020 o 09:57
+12
Po co budować takie molochy ????,
Avatar
Japolan / 27 stycznia 2020 o 08:44
+12
Podstawówka przy ul. Krocymalnej ma boisko (w odróżnieniu od tej nowej, przy ul. Granitowej), i to calkiem porządnej jakości (znacznie lepiej utrzymane od zamkniętych boisk; obok Szkoły Podstawowej nr 30 na os. Nałkowskich). Szkołę przy ul. Krochmalnej można uratować. Wystatczy: zwiększyć częstotliwość kursowania linii nr 1, uruchomić nową linię sieci ZTM między ul. Krochmalną a osiedlami blisko Zalewu Zemborzyckiego (kursującą przez najdłuższy odcinek ul. Diamentowej), przeprowadzić akcję informacyjną wśród mieszkańców tamtych osiedli. Można to było zrobić dawno temu, ale Rada Dzielnicy Za Cukrownią to kolektyw ratuszowych nominatów, których nikt nie wybierał (Ratusz przyklepał ich jako radnych dzielnicowych, z uwagi na małą liczbę kandydatów).
Podstawówka przy ul. Krocymalnej ma boisko (w odróżnieniu od tej nowej, przy ul. Granitowej), i to calkiem porządnej jakości (znacznie lepiej utrzymane od zamkniętych boisk; obok Szkoły Podstawowej nr 30 na os. Nałkowskich). Szkołę przy ul. Krochmalnej można uratować. Wystatczy: zwiększyć częstotliwość kursowania linii nr 1, uruchomić nową linię sieci ZTM między ul. Krochmalną a osiedlami blisko Zalewu Zemborzyckiego (kursującą przez najdłuższy odcinek ul. Diamentowej), przeprowadzić akcję informacyjną wśród mieszkańców tamtych osiedli. Możn... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 07:37
+10
Kolejny etap dowalania "plebsowi" z Krochmalnej. Ciekawe, który dewelocwaniak złożył zlecenie na te tereny.
Avatar
gwiazda Oriona rozbłysła / 27 stycznia 2020 o 17:31
+9
Berylowa, Gołębia, Cyrkoniowa, Czapla, Folwarczna, Gawronia, Gęsia....ale ch.jowe nazwy ulicy za h.ja nie chciałbym tam mieszkać.
 W tym katalogu POwinna znaleźć się także ulica SęPOwa, na cześć POsiadaczy banków ziemi, których wartość w wyniku "niesPOdziewanego" POciągnięcia alei JPII wzrosła circa 5-krotnie.
Avatar
Antoni Trzmiel / 28 stycznia 2020 o 01:45
+6
Berylowa, Gołębia, Cyrkoniowa, Czapla, Folwarczna, Gawronia, Gęsia....ale ch.jowe nazwy ulicy za h.ja nie chciałbym tam mieszkać.
Jemiołuszki, Kacza, Kogucia, Lisia, Łanowa,Orna, Pasterska, Perlicza, Sołecka, Sójki, Strusia, Szpacza, Uprawna. Faktycznie zajebiste nazwy ulic. Wieśniackiej tylko brakuje.
 A Żucza jest? 
Avatar
Ekwiwalent / 27 stycznia 2020 o 23:05
+6
A co z budynkiem po podstawówce? Może zrobić kolejne LO w mieście by POdwojny rocznik miał się gdzie POmiescic.
 Proszę zobaczyć na stronie projekt uchwały- chcą zlikwidować zawieszone od kilku lat w ramach ZSO-6 XXII Liceum Ogólnokształcące, a jednocześnie narzekają na brak miejsc w liceach!!!
Avatar
Hahahihi / 27 stycznia 2020 o 22:58
+2
dewoloslumsy patointeligencja kombinat edukacyjny ul. Wieśniacza - MADE MY DAY
Avatar
bbb / 27 stycznia 2020 o 20:07
+1
Niech będzie imieniem ,,Banasia,, albo Koguta,albo dwóch wież
W Lublinie to raczej imienia TBV.
A moze raczej TWF - TW "Filozof"? Ale przedszkole to spokojnie może mieć nazwę im. Agenta P lub Pepe Pana Dziobaka? Albo "Owadów Polskich". Jest ulica Kompozytorów Polskich, to dlaczego nie mamy byc dumni z polskich owadów? Chociaż z uwagi na nazwy pobliskich ulic proponuję "Ptaków Polskich".
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 19:53
+8
Kiedy i gdzie dokumenty można skladac czy juz stolki ustawione dla swoich.
Avatar
Ana / 27 stycznia 2020 o 19:02
-5
Jeśli mała ilość dzieci przekłada się na wysoki poziom nauczania to byłby argument do jej pozostawienia. Ale niestety to nie jest prawdą. Jak z wiejskim szkołami. Mało dzieci na dokładkę z kiepskim wynikami.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 17:42
+5
Mniejsze szkoły to lepiej dla uczniów i rodziców. Kolejne dzialanie Żuka wbrew mieszkańcom.
Avatar
gwiazda Oriona rozbłysła / 27 stycznia 2020 o 17:31
+9
Berylowa, Gołębia, Cyrkoniowa, Czapla, Folwarczna, Gawronia, Gęsia....ale ch.jowe nazwy ulicy za h.ja nie chciałbym tam mieszkać.
 W tym katalogu POwinna znaleźć się także ulica SęPOwa, na cześć POsiadaczy banków ziemi, których wartość w wyniku "niesPOdziewanego" POciągnięcia alei JPII wzrosła circa 5-krotnie.
Avatar
k / 27 stycznia 2020 o 17:04
+1
Ale część tafli szklanych ułożono z rusztowania to jest to możliwe czy nie
 podejrzewam, że nie dało się podjechać jakimś sprzętem od jednej strony
Avatar
Japolan / 27 stycznia 2020 o 15:51
+7
Nie lepiej skierować część uczniów ze osiedla Nałkowskich i Nadbystrzyckiej przy torach do SP nr 17? Podstawówka na Nałkowskich pęka w szwach, bo jest zbudowana na 700 uczniów, a uczy się tam 1600 osób, to samo na Bursztynowej, prawie 2000 dzieci. Nie wiem jak sytuacja na Radości. Moim zdaniem bardzo pochopny ruch, bo choć  domy są do wyburzenia, to nie wiadomo, czy na terenach cukrowni nie powstanie kiedyś osiedle. I buduj znowu szkołę za grube miliony.  
Właśnie o tym pisałem wcześniej - odnośnie do nowych osiedli na Wrotkowie (dla samego os. Nałkowskich z pewnością wystarczy Szkoła Podstawowa nr 30, która od początku września 2019 r. ma zamknięte oba boisk. Gdyby Urzędowi Miasta oraz ZTM'owi rzeczywiście zależało na dobrym dojeździe do podstawówki przy ul. Krochmalnej (a więc zwiększeniu jej dostępności dla masy dzieci i młodzieży) to: Linia nr 1 jeździłaby częściej (jest to linia od lat degradowana). Nowe osiedla na Wrotkowie zostałyby połączone bezpośrednio z ul. Krochmalną także od strony ul. Diamentowej. Najprostsza (gdyby ZTM nie był zakładnikiem Rady Dzielnicy Zemborzyce) byłaby zmiana trasy linii nr 25 (... Żeglarska, Zemborzycka, Diamentowa, Krochmalna, Dworzec PKP) - krótsza tras przejazdu pozwoliłaby na zwiększenie liczby kursów. Ul. Janowską należy połączyć bezpośrednio z ul. Krochmalną - np. linią nr 13 (zbędnie wydłużoną aż do os. Poręba). Linia nr 162 (poprzednio nr 19) powinna stać się całodzienna oraz wydłużona (od os. Kruczkowskiego) do Dworca PKP: ... Smuchowskiego, Inżynierska, Wrotkowska, (Diamentowa), Krochmalna, Dworzec PKP; taki wariant proponowałem ZTM'owi już parę lat temu.
Właśnie o tym pisałem wcześniej - odnośnie do nowych osiedli na Wrotkowie (dla samego os. Nałkowskich z pewnością wystarczy Szkoła Podstawowa nr 30, która od początku września 2019 r. ma zamknięte oba boisk. Gdyby Urzędowi Miasta oraz ZTM'owi rzeczywiście zależało na dobrym dojeździe do podstawówki przy ul. Krochmalnej (a więc zwiększeniu jej dostępności dla masy dzieci i młodzieży) to: Linia nr 1 jeździłaby częściej (jest to linia od lat degradowana). Nowe osiedla na Wrotkowie zostałyby połączone bezpośrednio z ul. K... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ursus Warszawa – Avia Świdnik 2:0. Proste błędy w stolicy

Ursus Warszawa – Avia Świdnik 2:0. Proste błędy w stolicy 0 0

Słabszy występ zanotowała w sobotę Avia. Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego przegrali z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Ursusem Warszawa 0:2.

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 3

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 20 9

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 7 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.