Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

25 marca 2019 r.
6:37

Zamiast trzech szkół - nieograniczony wybór? Tak chcieli rodzice. Miasto wprowadza inne zasady rekrutacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
(fot. Archiwum)

Na prośbę rodziców władze Lublina zmienią zasady tegorocznego naboru do szkół średnich. Rodzice prosili, by każdy uczeń mógł składać dokumenty w dowolnej liczbie szkół, a nie tylko w trzech. Ratusz zgadza się na pięć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Uczniowie, którzy kończą trzecią klasę gimnazjum oraz ósmą klasę szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/20 mogą mieć duży problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej – tłumaczą rodzice w liście do prezydenta miasta.

Wskutek reformy o miejsca będzie rywalizować dwa razy więcej kandydatów niż zazwyczaj. Podczas ostatniego naboru o miejsca w szkołach średnich starało się 358 tys. absolwentów gimnazjów, głównie z rocznika 2002. Teraz konkurencja będzie o wiele większa.

– O miejsce w pierwszej klasie będą się starali uczniowie z roczników 2003 i 2004 oraz grupa uczniów urodzonych w 2005 r., którzy poszli do szkół jako sześciolatki. W sumie około 727 tys. osób, dwa razy więcej niż w ubiegłym roku – podkreślają autorzy listu do prezydenta. – Do wymarzonych szkół dostaną się tylko najlepsi. Reszta, która nie zdołała pokonać podwójnej konkurencji, pójdzie tam, gdzie zostaną miejsca. Nawet w innych miejscowościach.

Rodzice złożyli w lubelskim Urzędzie Miasta oficjalną prośbę o to, by każdy uczeń mógł składać dokumenty do nieograniczonej liczy szkół średnich, a nie, jak teraz, tylko do trzech. Wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowały się m.in. Kielce.

– Uczniowie dobrzy i bardzo dobrzy, którzy będą się starać o miejsca w najlepszych liceach, mogą się do nich nie dostać. W tym czasie uczniowie, którym nie zależy na tych liceach, zajmą miejsca w innych, stojących niżej w rankingu. W konsekwencji uczniom, którzy nie dostaną się do najlepszych szkół zostaną już tylko te najsłabsze. Zostaną ukarani za to, że mierzyli wysoko – tłumaczy Bogusław Drozd, jeden z rodziców, którzy przynieśli list do prezydenta miasta.

– Chcemy zmienić zasady naboru. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie rozpatrzony na najbliższej sesji Rady Miasta – zapowiada Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina.

– Zakładamy, że uczniowie będą mogli się starać o miejsca w pięciu szkołach – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Głosowanie w tej sprawie planowane jest na najbliższy czwartek.

Ratusz przekonuje też, że nie powinno zabraknąć miejsc w szkołach średnich, mimo spodziewanej podwójnej liczby kandydatów.

– Nie mamy problemu z miejscami, bo teraz mamy licea, które są słabo wykorzystane, np. VII LO. Nie mamy problemu z nauczycielami, bo tych z wygaszanych liceów mamy aż nadto i pewnie nie wszyscy znajdą pracę – zapewnia Banach. – Problemy są dwa. Jeden to potworny chaos związany z reformą. Drugi to pieniądze, które trzeba na to wydać, bo subwencja przekazywana nam z budżetu państwa jest niewystarczająca, a o miejsca w szkołach średnich mogą się starać także uczniowie spoza Lublina.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 08:24
+25
Koleżanka skończyła historię i poszła uczuć do szkoły. W Warszawie w podstawówce dostała 1700 zł na rękę. Rzuciła to po pół roku i za 2 razy tyle wycieczki oprowadza po muzeum, a nie niańczy cudze, niewychowane dzieci. Starzy odejdą na emeryturę, w młodzi nie przyjdą uczyć. Pogłębia się jeszcze bardziej podziały, bo bogatsi wyślą swoje dzieci do prywatnych szkół, a później te dzieci na Politechnikę się dostaną, a wasze do łopaty jak i wy. Ale wy dalej jeczcie i wysyłajcie nauczycieli na kasy w Biedrze ..
Avatar
Sliwa / 25 marca 2019 o 07:54
+15
Apeluję do protestujących nauczycieli, aby pokazali publicznie swoje umowy o pracę oraz wyciągi z konta. Gwarantuję, że momentalnie nabiorą wody w usta, a opinia publiczna pozna prawdę o ich biednym życiu. O paragony z korepetycji nawet nie pytam.
 A żal ściska o korepetycje? Żeby dawać korki nie trzeba być nauczycielem. Wystarczy mieć pożądaną wiedzę i umieć to przekazać? Umiesz coś? Korki z programowania też są, może to umiesz? Może jakiś język? Czy tak o się prujesz?
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 07:37
+13
Takie życie. Na prestiżowe studia też nie każdy się dostanie, na wymarzone stanowisko też nie. Zamiast jęczeć trzeba brać się do nauki, zdać dobrze egzaminy i tyle!
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 09:23
+12
To było wiadomo, że chaos będzie. Tak działa PIS. Zepsuć wszystko bo tak. Właśnie przerabiam to wszystko bo mam dziecko w 8 klasie. Pani Zalewskiej życzę, żeby karma do niej wróciła. A nauczycieli popieram. Każdy rząd ich olewał. Ale ten to już szczyt wszystkiego. Rozdaje nie swoje pieniądze jako łapówkę wyborczą ale żeby podnieść pensje nauczycielom czy pielęgniarkom to nie. A już jest duży problem z tymi grupami. W Warszawie brakuje kilku tysięcy nauczycieli, w Łodzi tak samo. Ludzie mają dość i zmieniają pracę. Młodych nie ma.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 09:35
+10
PiS i wszystko jasne. Oni tylko potrafią kupować wyborców pieniędzmi których nawet nie mamy, tylko pożyczamy.
Avatar
x / 25 marca 2019 o 10:34
+5
Wg Eurostatu nauczyciel w Polsce pracuje 478 godz. rocznie, w Holandii 930, na Łotwie zaś 1020. Raport OECD podaje, że polscy nauczyciele spędzają nieco ponad 30% czasu pracy na zajęciach dydaktycznych. W angielskich szkołach to 65%. Komentarz ZNP będzie?
Pięknie, ale "zagwozdka" w tym, że dane Eurostatu oparte zostały na informacjach przesłanych przez MEN, wg. których nauczyciel przcuje tylko tyle czasu ile wynosi pensum, tj. 18 godzin "tablicowych"! To tak, jakby do czasu pracy aktora wliczać jedynie 2 godziny spektaklu, a pominąć dziesiątki godzin przygotowań i prób do występu przed publicznością. W badaniu przeprowadzonym (o ironio - na zlecenie MEN!) w 2013 r. przez Instytut Badań Edukacyjnych wyszło szydło z worka - że nauczyciel, wbrew medialnym opiniom, pracuje więcej niż przewidują to przepisy - średnio prawie 47 godzin tygodniowo!!! Średnio, to znaczy że nauczyciele tacy jak poloniśći i historycy pracują dużo więcej - kk. 55-65 godzin! Wtedy Ministerstwo nagle nabrało wody w usta i przestało zajmować się tym problemem...
Pięknie, ale "zagwozdka" w tym, że dane Eurostatu oparte zostały na informacjach przesłanych przez MEN, wg. których nauczyciel przcuje tylko tyle czasu ile wynosi pensum, tj. 18 godzin "tablicowych"! To tak, jakby do czasu pracy aktora wliczać jedynie 2 godziny spektaklu, a pominąć dziesiątki godzin przygotowań i prób do występu przed publicznością. W badaniu przeprowadzonym (o ironio - na zlecenie MEN!) w 2013 r. przez Instytut Badań Edukacyjnych wyszło szydło z worka - że nauczyciel, wbrew medialnym opin... rozwiń
Avatar
Zenon / 25 marca 2019 o 13:59
+2
Apeluję do protestujących "BIEDNYCH" nauczycieli, aby pokazali publicznie swoje umowy o pracę oraz wyciągi z konta lub PITy. Gwarantuję, że momentalnie nabiorą wody w usta, a opinia publiczna pozna prawdę o ich biednym życiu. O paragony z korepetycji nawet nie pytam.
Poczytaj na FB - niejeden PIT był juz pokazany. Wynikało z nich, że na najwyższym stopniu zawodowym, z wszystkimi dodatkami, nadgodzinami, 13-kami, wyszło w sumie ok 4100-4200 PLN brutto / mc. Tak wiele? Jak to sie ma do tego, co skwierczy rząd, ze niby 5600 zarabiają? Nawet z tą podwyżką 1000 PLN nie będą tyle mieli - chyba, że jakies 1,5 etatu lub więcej obskoczą. Ale tu cały czas mówimy o nauczycielach dyplomowaych. A ilu nauczycieli czeka jeszcze daleka droga do osiągnięcia tego stopnia? Wydłużona notabene przez Zalewską do 15 lat?
ote> Poczytaj na FB - niejeden PIT był juz pokazany. Wynikało z nich, że na najwyższym stopniu zawodowym, z wszystkimi dodatkami, nadgodzinami, 13-kami, wyszło w sumie ok 4100-4200 PLN brutto / mc. Tak wiele? Jak to sie ma do tego, co skwierczy rząd, ze niby 5600 zarabiają? Nawet z tą podwyżką 1000 PLN nie będą tyle mieli - chyba, że jakies 1,5 etatu lub więcej obskoczą. Ale tu cały czas mówimy o nauczycielach dyplomowaych. A ilu nauczycieli czeka jeszcze daleka droga do osiągnięcia tego stopnia? Wydłużona notabene przez Zalewską do 15 lat? rozwiń
Avatar
Tomek Tarnów / 25 marca 2019 o 08:04
+2
Proponuje zabrać 500 plus i dać nauczycielom zobaczymy jak ich będą popierać rodzice
Avatar
Piotr / 26 marca 2019 o 14:36
+1
Kiedyś (z 20 lat temu) do szkół średnich szła podobna liczba uczniów co połączone obecne roczniki, liceum było 4 letnie, a technikum 5 letnie, a liceów w Lublinie było mniej niż obecnie. Papiery składało się do jednej szkoły średniej, w niej pisało się egzamin wstępny. Piszecie, że prowincja blokuje miejsce w szkołach lublinianom. To może jakieś dodatkowe punkty (oczywiście w granicach rozsądku) za ukończneie szkoły podstawowej/gimnazjum w Lublinie.
 
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 07:47
+1
Apeluję do protestujących nauczycieli, aby pokazali publicznie swoje umowy o pracę oraz wyciągi z konta. Gwarantuję, że momentalnie nabiorą wody w usta, a opinia publiczna pozna prawdę o ich biednym życiu. O paragony z korepetycji nawet nie pytam.
Avatar
Nauczyciel / 27 marca 2019 o 13:52
0
Chętnie wyślę swój pasek :) może wtedy coś do Was dotrze... Najlepiej komentować czyjąś pracę, nie znając jej realiów
Avatar
Piotr / 26 marca 2019 o 14:36
+1
Kiedyś (z 20 lat temu) do szkół średnich szła podobna liczba uczniów co połączone obecne roczniki, liceum było 4 letnie, a technikum 5 letnie, a liceów w Lublinie było mniej niż obecnie. Papiery składało się do jednej szkoły średniej, w niej pisało się egzamin wstępny. Piszecie, że prowincja blokuje miejsce w szkołach lublinianom. To może jakieś dodatkowe punkty (oczywiście w granicach rozsądku) za ukończneie szkoły podstawowej/gimnazjum w Lublinie.
 
Avatar
Piotr / 26 marca 2019 o 14:35
0
Kiedyś (z 20 lat temu) do szkół średnich szła podobna liczba uczniów co połączone obecne roczniki, liceum było 4 letnie, a technikum 5 letnie, a liceów w Lublinie było mniej niż obecnie. Papiery składało się do jednej szkoły średniej, w niej pisało się egzamin wstępny. Piszecie, że prowincja blokuje miejsce w szkołach lublinianom. To może jakieś dodatkowe punkty (oczywiście w granicach rozsądku) za ukończneie szkoły średniej w Lublinie.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 14:01
-5
Wg Eurostatu nauczyciel w Polsce pracuje 478 godz. rocznie, w Holandii 930, na Łotwie zaś 1020. Raport OECD podaje, że polscy nauczyciele spędzają nieco ponad 30% czasu pracy na zajęciach dydaktycznych. W angielskich szkołach to 65%. Panie związkowcy - komentarz będzie?
Avatar
Zenon / 25 marca 2019 o 13:59
+2
Apeluję do protestujących "BIEDNYCH" nauczycieli, aby pokazali publicznie swoje umowy o pracę oraz wyciągi z konta lub PITy. Gwarantuję, że momentalnie nabiorą wody w usta, a opinia publiczna pozna prawdę o ich biednym życiu. O paragony z korepetycji nawet nie pytam.
Poczytaj na FB - niejeden PIT był juz pokazany. Wynikało z nich, że na najwyższym stopniu zawodowym, z wszystkimi dodatkami, nadgodzinami, 13-kami, wyszło w sumie ok 4100-4200 PLN brutto / mc. Tak wiele? Jak to sie ma do tego, co skwierczy rząd, ze niby 5600 zarabiają? Nawet z tą podwyżką 1000 PLN nie będą tyle mieli - chyba, że jakies 1,5 etatu lub więcej obskoczą. Ale tu cały czas mówimy o nauczycielach dyplomowaych. A ilu nauczycieli czeka jeszcze daleka droga do osiągnięcia tego stopnia? Wydłużona notabene przez Zalewską do 15 lat?
ote> Poczytaj na FB - niejeden PIT był juz pokazany. Wynikało z nich, że na najwyższym stopniu zawodowym, z wszystkimi dodatkami, nadgodzinami, 13-kami, wyszło w sumie ok 4100-4200 PLN brutto / mc. Tak wiele? Jak to sie ma do tego, co skwierczy rząd, ze niby 5600 zarabiają? Nawet z tą podwyżką 1000 PLN nie będą tyle mieli - chyba, że jakies 1,5 etatu lub więcej obskoczą. Ale tu cały czas mówimy o nauczycielach dyplomowaych. A ilu nauczycieli czeka jeszcze daleka droga do osiągnięcia tego stopnia? Wydłużona notabene przez Zalewską do 15 lat? rozwiń
Avatar
z polsatu / 25 marca 2019 o 13:54
-5
Kluzik Rostkowska (Platforma Obywatelska): "przeważająca ilość nauczycieli (300 000) zarabia ponad 5000 zł na miesiąc." Ciekawe... to czemu oni strajkuja ???
Avatar
stowarzyszenie umarlych poetów / 25 marca 2019 o 11:34
-9
Apeluję do protestujących "BIEDNYCH" nauczycieli, aby pokazali publicznie swoje umowy o pracę oraz wyciągi z konta lub PITy. Gwarantuję, że momentalnie nabiorą wody w usta, a opinia publiczna pozna prawdę o ich biednym życiu. O paragony z korepetycji nawet nie pytam.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 11:31
-4
Wg Eurostatu nauczyciel w Polsce pracuje TYLKO 478 godz. rocznie, w Holandii 930, na Łotwie zaś 1020. Raport OECD podaje, że polscy nauczyciele spędzają nieco ponad 30% czasu pracy na zajęciach dydaktycznych. W angielskich szkołach to 65%. Komentarz ZNP będzie?
Avatar
x / 25 marca 2019 o 10:34
+5
Wg Eurostatu nauczyciel w Polsce pracuje 478 godz. rocznie, w Holandii 930, na Łotwie zaś 1020. Raport OECD podaje, że polscy nauczyciele spędzają nieco ponad 30% czasu pracy na zajęciach dydaktycznych. W angielskich szkołach to 65%. Komentarz ZNP będzie?
Pięknie, ale "zagwozdka" w tym, że dane Eurostatu oparte zostały na informacjach przesłanych przez MEN, wg. których nauczyciel przcuje tylko tyle czasu ile wynosi pensum, tj. 18 godzin "tablicowych"! To tak, jakby do czasu pracy aktora wliczać jedynie 2 godziny spektaklu, a pominąć dziesiątki godzin przygotowań i prób do występu przed publicznością. W badaniu przeprowadzonym (o ironio - na zlecenie MEN!) w 2013 r. przez Instytut Badań Edukacyjnych wyszło szydło z worka - że nauczyciel, wbrew medialnym opiniom, pracuje więcej niż przewidują to przepisy - średnio prawie 47 godzin tygodniowo!!! Średnio, to znaczy że nauczyciele tacy jak poloniśći i historycy pracują dużo więcej - kk. 55-65 godzin! Wtedy Ministerstwo nagle nabrało wody w usta i przestało zajmować się tym problemem...
Pięknie, ale "zagwozdka" w tym, że dane Eurostatu oparte zostały na informacjach przesłanych przez MEN, wg. których nauczyciel przcuje tylko tyle czasu ile wynosi pensum, tj. 18 godzin "tablicowych"! To tak, jakby do czasu pracy aktora wliczać jedynie 2 godziny spektaklu, a pominąć dziesiątki godzin przygotowań i prób do występu przed publicznością. W badaniu przeprowadzonym (o ironio - na zlecenie MEN!) w 2013 r. przez Instytut Badań Edukacyjnych wyszło szydło z worka - że nauczyciel, wbrew medialnym opin... rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 09:35
+10
PiS i wszystko jasne. Oni tylko potrafią kupować wyborców pieniędzmi których nawet nie mamy, tylko pożyczamy.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 900 złotych za podręczniki. "Po używane książki ustawiają się kolejki"

Nawet 900 złotych za podręczniki. "Po używane książki ustawiają się kolejki" 5 5

Połowa uczniów, którzy za niespełna 10 dni rozpoczną naukę w klasach pierwszych liceów i techników, zapłaci za podręczniki jedynie 300 zł. Reszta nawet 900 zł. Nieprzyjemne zaskoczenie przy kasie czeka absolwentów podstawówek

Speed Car Motor Lublin w piątek jedzie w Grudziądzu. Zapewnią sobie utrzymanie?

Speed Car Motor Lublin w piątek jedzie w Grudziądzu. Zapewnią sobie utrzymanie? 0 1

Niecałe pięć miesięcy minęło od premierowego zwycięstwa Speed Car Motoru w najlepszej lidze świata. Lublinianie pokonali wtedy MRGARDEN GKM Grudziądz. Dzisiaj (godz. 20.30) oba zespoły spotkają się ponownie. Ten mecz ma kolosalne znaczenie dla „Koziołków”

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 3 25

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 11

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 311 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 335 41

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 15

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 12

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 20

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 12 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.