Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

14 stycznia 2020 r.
17:46

Kto zastrzelił labradora w Malicach? "Była z nami od szczeniaka. Bardzo łagodna i przyjazna"

339 52 A A
W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie zastrzelonego przez nieznanego sprawcę labradora.
W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie zastrzelonego przez nieznanego sprawcę labradora. (fot. Facebook)

Hrubieszowska policja prowadzi postępowanie dotyczące zastrzelenia psa. Do zdarzenia doszło w środku dnia na terenie gminy Werbkowice. Suczka labradora leżała w polu, w pobliżu lasu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Była z nami od szczeniaka. Kupiliśmy ją z hodowli jak miała dwa miesiące. Bardzo łagodna i przyjazna. Spała w jednym łóżku z naszym dzieckiem – mówi właścicielka labradora.

"Tak się poluje w Malicach! Strzela się do bezbronnych psów. A gdy skowyczą, dobija się z bliskiej odległości. Pozdrawiamy sprawcę , który zastrzelił nam psa. Na pewno za to odpowie!" – zapowiedział na Facebooku właściciel czworonoga (pisownia oryginalna) i opublikował zdjęcia martwego zwierzęcia. Poprosił również internautów o to, by udostępniali jego post. "Nie bądźmy obojętni na krzywdę naszych czworonożnych przyjaciół!" – zaapelował mężczyzna.

Od niedzieli post został udostępniony już ponad 12 tys. razy. Jest też pod nim ponad 600 komentarzy.

"Udostępniam z bolącym sercem... to bestialstwo!!!! " – skomentowała pani Agnieszka.

"Nie tylko myśliwi. Ale i sąsiedzi potrafią u… (słowo niecenzuralne) zwierzę. Mimo że wiedzą, czyje jest zwierzę. Współczuję straty przyjaciela. A kara i tak dopadnie tego, kto to zrobił" – dodała pani Angelika.

Są też innego typu komentarze, choć jest ich zdecydowanie mniej. "Rozumiem, szkoda psiaka, ale gdyby był na podwórku, to na pewno nikt by nie przyszedł i by go nie zastrzelił. Pies, jest czarny, a w nocy lub nawet o zmierzchu nie trudno się pomylić" – napisał pan Jakub.

Tyle że do zdarzenia nie doszło po zmroku.

– W niedzielę pies uciekł nam z ogrodzonej posesji. To było między godz. 13 a 14 – opisuje właścicielka labradora. – O tym, co się stało, opowiedział nam świadek zdarzenia. Pytał, czy to może jest nasz pies.

Właścicielka labradora zapewnia, że pies nie zrobiłby nikomu krzywdy. – Człowiek, który zastrzelił nam psa, w ogóle nie ma serca – podkreśla kobieta. – Na pewno nie ustaniemy w dążeniu do tego, aby sprawcę spotkała jak najsurowsza kara.

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. – Jest prowadzone postępowanie przygotowawcze – mówi asp. sztab. Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.

Za zabicie zwierzęcia grozi kara do 3 lat więzienia.

e-Wydanie

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2020 o 11:51
+12
Pies bez kagańca i obroży biega samopas w okolicy lasu. Skąd myśliwy ma wiedzieć, że "on łagodny, muchy by nie skrzywdził" Ludzie sobie nie zdają sprawy jakie szkody powodują psy puszczone samopas. Proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę np. "sarna zagryziona przez psa" i pooglądać zdjęcia. Decyzja o odstrzeleniu psa była słuszna. Masz psa to go pilnuj! Przeskakuje przez płot, to postaw wyższy. Twój pies, twoja odpowiedzialność. Idę o zakład, że uciekł nie raz.
Avatar
B / 15 stycznia 2020 o 13:05
+10
Jeżeli miałbym broń i biegłby na mnie pies, To bym zastrzelił, nie zastanawiał się czy on chce mnie lizac czy ugryźć. 
Avatar
Gość / 14 stycznia 2020 o 20:32
+10
Skoro nie wiadomo kto strzelał, to znaczy że pies był bez opieki. Gdzie mandat za pozostawienie psa bez opieki i nadzoru. Jak podbiega do mnie pies to przyjmuję najgorsze, chce mnie zaatakować. Takie mam doświadczenia.
Avatar
Ja / 14 stycznia 2020 o 18:46
+10
Na pewno to Kopernik nie żyje. Kto jeszcze chodzi po polach z bronią jak nie myśliwy ?  Trzeba sprawdzić u Łowczego kto zgłosił polowanie na tym terenie w tym czasie oraz dopasować pocisk (o ile jest w psie) do broni 
Avatar
anka / 14 stycznia 2020 o 18:28
+10
Jak jeździ się po polskich wsiach i małych miasteczkach non stop spotyka się wolno biegające psy. Czasami wręcz leżą na jezdniach. Nie zmienia to jednak faktu, że świadome, wręcz z premedytacją zabijanie takiego zwierzaka jest karygodne i tyle. Tak samo powinno się karać właścicieli puszczonych samopas psów.
Avatar
Zenon / 15 stycznia 2020 o 14:30
+9
Pies (do tego taki duży) nie może ganiać po okolicy bez nadzoru. Właściciel do ukarania wysoka grzywną!
Avatar
Ja / 14 stycznia 2020 o 21:03
+9
Szkoda pieska - ale sama po polach i lesie nie może latać - i dlatego tak to się skończyło
 Psy nie latają, ptaki latają i to nie wszystkie ;) W lasach i na polach już nic nie można robić , tylko PAN myśliwy może na cudzym polu strzelać 
Avatar
Maciex / 15 stycznia 2020 o 12:43
+7
Kto normalny puszcza koty/psy samopas??? Nie dość że stanowią zagrożenie dla ludzi to tępią lokalną faunę, płoszą i ranią zwierzynę leśną itd...
Avatar
Gość / 15 stycznia 2020 o 08:25
+7
Pod pierzynkę sobie schować i pieska i kotka w miastach to już plaga na trawnik nie da się wejść pełno min których właściciele zwierzaków ani myślą sprzątać jeszcze marzyły im się parki .kocie odchody noszą zarazki TOKSOPLAZMOZY ta prowadzi do ślepoty u ludzi i objawia sie poważną chorobą oczu w zaawansowanej fazie.u kobiet w ciąży dochodzi do poronień.ale co tam zdrowie ważne są zwierzaki domowe
Avatar
nik / 14 stycznia 2020 o 23:43
+7
Tak ku... każdy w werbkowicach popie... po polach z karabinem, gratuluję poczucia humoru
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 09:21
0
*AGA* ty jesteś taka po***a czy tylko taką udajesz??? Ciebie to odrazu na odstrzał!!!
Avatar
Ewa / 17 stycznia 2020 o 14:47
-1
Straszni ludzie komentuja, straszni!!! Potwory!!! Mysliwi to potwory!!!! Pies labrador nie poleci za sarna, predzej wy, potwory, strzelicie do niej. Psy jednym slowem nie maja prawa zyc na wolnosci, gdy ktos je wyrzuci z samochodu i wlasnie przechodza przez okreg lowiecki, ktory jest wszedzie i wtedy pan mysliwy moze sobie go zastrzelic. Biedny, nie dosc, ze porzucony, to jeszcze zabity przez zwyrodnialca, bo tak mozna nazwac mysliwych, ni jak inaczej. Sami zabijaja codziennie. Nie ma dnia, zebym nie slyszala wystrzalow, ciagle strzelaja i to nie informujac nikogo. Miaszkam w lesie, to dokladnie wiem, potwory, co wyprawiacie. Szmaty nie ludzie. A osoba piszaca tu pod nikiem Aga to potwor numer jeden. Wypowiadala sie rowniez pod artykulami o zabiciu przez mysliwego z bydgoskiego kola lowieckiego"Zloty rog" ktory zabil psa biegajacego luzem niedaleko wlascicielki. Ta sama osoba, mysliwy zapewne. Jezeli kobieta, to takze one strzelaja. dramat. Ja osobiscie boje sie wychodzic do lasu, choc w nim mieszkam. I mam psy, wlasnie wyrzucone z auta, ktore zabralam do siebie i teraz taki jeden lesniczy bez konca mi grozi. Zrobil sie bardzo agresywny, wiec musze na spacery z psami wyjezdzac, zeby sie wybiegaly w obcym miejscu, bo u mnie nie sa bezpieczne, mimo, ze jest mnostwo lak, to jednak boje sie one. Boje sie o nie, ze lesniczy zabije mi je u mnie w ogrodzie, wiec wychodze zawsze z nimi i siedze na dworze, zeby nie byly ani chwile same. Do tego doszlo. Ze we wlasnym domu czuje sie niebezpiecznie. Psow nie spuszczam z oczu ani na moment, mimo ogrodzonego podworka. To jakis koszmar. Mam nadzieje, ze gnoje nie beda mogli zabijac dziko, ani zadnego psa. Pies wyrzucony z domu, badz tez ktory z niego uciekl, badz tez taki, ktory sie wystraszyl np fajerwerkow nie ma prawa byc zastrzelony. Jezeli dlugo sie wloczy ma prawo poszukac sobie pozywienia i zareczam , ze nie bedzie polowal na sarny, jelenie, daniele, a jedynie na myszy. Pies jest zwierzeciem i ma prawo zyc jak zwierze, gdy zostal bezdomny, zanim ktos sie zlituje nad nim, zanim ktos zabierze go do schroniska; jastrzab tez codziennie poluje, inne zwierzeta tez. I bzdury, gnoje mysliwskie, ze chronicie las. Sami jezdzicie i to szybko przez las samochodami, sami kusicie, karmicie, sol kladziecie, po to, zeby moc miec w zasiegu reki zwierzyne do odstrzelenia. Nie znacie litosci. Niestety, mysliwi rzadza w Polsce i nie doczekamy sie prawa odpowiedniego. Jezeli mysliwy zabije mojego psa, to ja rez go zabije. Pies to ukochany czlonek mojej rodziny i nikt nie bedzie w nas strzelal, a tymbardziej, ze psy moje biegaja zawsze przy mnie, nawet bez smyczy i nawet gdy widzimy sarne, to nie pobiegna za nia, chocby nie wiem co, tak bardzo posluszne. Zreszta nawet jak pies sie nieco oddali, to mysliwy nie ma prawa strzelac do niego. To barbarzynstwo. Bezdomnosc psow jest regulowana prawem i nie mozna tak sobie strzelac. Trzeba schwytac psa, a nie zabijac. Mysliwi to upiory, i mam nadzieje, ze beda za to cierpiec tu jak i po smierci. 
Straszni ludzie komentuja, straszni!!! Potwory!!! Mysliwi to potwory!!!! Pies labrador nie poleci za sarna, predzej wy, potwory, strzelicie do niej. Psy jednym slowem nie maja prawa zyc na wolnosci, gdy ktos je wyrzuci z samochodu i wlasnie przechodza przez okreg lowiecki, ktory jest wszedzie i wtedy pan mysliwy moze sobie go zastrzelic. Biedny, nie dosc, ze porzucony, to jeszcze zabity przez zwyrodnialca, bo tak mozna nazwac mysliwych, ni jak inaczej. Sami zabijaja codziennie. Nie ma dnia, zebym nie slyszala wystrzalow, ciagle strzelaja i t... rozwiń
Avatar
Agata / 17 stycznia 2020 o 12:47
+2
a ja mam pytanie czy prawdą jest, że w zdarzeniu tym uczestniczył były policjant z KPP w Hrubieszowie i czy faktycznie ten piesek swoim zachowaniem stworzył realne, bezpośrednie zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących ? Bo teraz tak się zastanawiam czy jak wybiorę się na spacer do lasu ze swoim czworonogiem czy jakiś idiota z dubeltówką nie zastrzeli mojego psa i przy okazji jeszcze mnie. Ludzie żyjemy w 21 wieku a nadal pozwalamy, żeby grupa niedojrzałych emocjonalnie chłoptasiów biegała z bronią po lasach i strzelała do zwierząt. Ja rozumiem, że ktoś miał trudne dzieciństwo i musiał bawić się w wojnę ale to nie oznacza, że my musimy pozwalać teraz na barbarzyństwo wobec przyrody i zwierząt !!!
a ja mam pytanie czy prawdą jest, że w zdarzeniu tym uczestniczył były policjant z KPP w Hrubieszowie i czy faktycznie ten piesek swoim zachowaniem stworzył realne, bezpośrednie zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących ? Bo teraz tak się zastanawiam czy jak wybiorę się na spacer do lasu ze swoim czworonogiem czy jakiś idiota z dubeltówką nie zastrzeli mojego psa i przy okazji jeszcze mnie. Ludzie żyjemy w 21 wieku a nadal pozwalamy, żeby grupa niedojrzałych emocjonalnie chłoptasiów biegała z bronią po lasach i strzelała do zwierząt. Ja rozumie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 12:37
+1
Cytat: Im więcej poznaję ludzi ,tym bardziej kocham zwierzęta .BRAK SŁÓW.
Avatar
Aga / 15 stycznia 2020 o 19:24
+3
Mam nadzieje ze te „myśliwy” bardzo szybko straci pozwolenie na bron i dostanie wyrok
  Mam nadzieję , że zanim coś tak pan napiszę głupiego zastanowi się ...      Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
  Mam nadzieję , że zanim coś tak pan napiszę głupiego zastanowi się ...      Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio. rozwiń
Avatar
Aga / 15 stycznia 2020 o 19:20
+1
Szukalbym wśród lokalnych myśliwych.
 Co za bzdurne insynuacje pan snuje ... !      Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
Avatar
KGB / 15 stycznia 2020 o 19:14
-2
Ciebie jak sama nazwa wskazuje też. Toważyszowi J.S żeby szpary kopsnąć, to nieżle musiała być matka twa po alkoholu.
Avatar
Aga / 15 stycznia 2020 o 18:09
0
Ogólnie to zakaz jest strzelania do psów przez myśliwych kiedyś było 400 albo 500 metrów od zabudowań teraz nie mogą wogole strzelać nawet w lesie tak że tu nie ma tłumaczenia Co za bzdurne innformacje pan ma ... Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
 
  rozwiń
Avatar
Aga / 15 stycznia 2020 o 18:06
+1
nwm skąd ma pan takie bzdurne informacje ... Jeżeli pies biega na terenie   sam a tym bardziej za sarną , myśliwy ma obowiązek zastrzelić psa .   Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
Avatar
antypies / 15 stycznia 2020 o 15:22
+5
Pies uciekł?kto w to uwierzy? wypuszczają psy za ogrodzenie, żeby nie sr..y na własnych działkach a potem takie efekty, należy podnieść i to maksymalnie podatki od psów to wtedy nauczyliby się opieki nad zwierzęciem
 Nie winię psów, ale to ich "pany i pańcie" są winni. Zobaczcie jak wyglądają trawniki - na każdym metrze kwadratowym jest "klocek". Dzieciom nie wolno z tego powodu biegać po trawnikach. Współczuję tym którzy muszą kosić te zas..ne trawniki. I co z tego, że stoi tabliczka z napisem "NIE WYPROWADZAĆ PSÓW". Należy podnieść maksymalnie podatki od psów i zająć się karaniem "pańciów i panów" za nie sprzątanie "cudownych" wydalin.
 Nie winię psów, ale to ich "pany i pańcie" są winni. Zobaczcie jak wyglądają trawniki - na każdym metrze kwadratowym jest "klocek". Dzieciom nie wolno z tego powodu biegać po trawnikach. Współczuję tym którzy muszą kosić te zas..ne trawniki. I co z tego, że stoi tabliczka z napisem "NIE WYPROWADZAĆ PSÓW". Należy podnieść maksymalnie podatki od psów i zająć się karaniem "pańciów i panów" za nie sprzątanie "cudownych" wydalin. rozwiń