Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 sierpnia 2019 r.
16:39

Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu

0 20 A A
(fot. Sejm)

Nowym marszałkiem Sejmu została kandydatka PiS Elżbieta Witek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Elżbieta Witek otrzymała 245 głosów. Na posłankę Małgorzatę Kidawę-Błońską głosowało 135 posłów, a na posłankę Urszulę Pasławską tylko 29.

Po zwycięskim głosowaniu Elżbieta Witek otrzymała kwiaty od Jarosława Kaczyńskiego.

Poprzedni marszałek Marek Kuchciński złożył dymisję ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że zabierał do rządowego samolotu członków swojej rodziny i innych posłów PiS.

Stanowisko marszałka Sejmu jest jedną z najważniejszych funkcji w państwie. Marszałek jest najwyższym przedstawicielem Sejmu, stoi na straży praw i kieruje jego pracami.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 20:53
+21
I jaki zaszczyt, buziaczek od Pierwszego. Aż oczy zamknęła z tej radości :)
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 17:22
+20
Pis to syf
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 19:43
+19
Marność w tym PiSie,skoro tacy ludzie na tak ważnych stanowiskach.Ciekawe czy będzie okazywać więcej kultury na obradach, bo poprzednik przeginał z wyłączaniem mikrofonu .
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 16:48
+18
Ha, ha, ha, ............................................ :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 20:35
+16
Polsko quo vadis ????
Avatar
Jj / 10 sierpnia 2019 o 20:39
+13
W sumie to do naciskania przycisków mogą posadzić i małpę, bo decyzje podejmuje szeregowy poseł na nowogrodzkiej.
 Ewentualnie kota prezesa.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 06:42
+13
W sumie to do naciskania przycisków mogą posadzić i małpę, bo decyzje podejmuje szeregowy poseł na nowogrodzkiej.
Avatar
Ja / 10 sierpnia 2019 o 07:26
+12
Żenadą było oklaskiwanie byłego już marszałka. Żegnali typa co sobie za nasze poeniądze latał w prywatnych sprawach, a uradowani jakby odchodził król.
Avatar
Adam z Lublina / 9 sierpnia 2019 o 20:39
+12
Marszałek kłamał i za to bezapelacyjnie powinien wylecieć, ale właściwie większość polityków kłamie, ale tylko on został na tym przyłapany. Dla mnie osobiście to najgorszą rzeczą jaką zrobił, to to w jaki sposób potraktował protestujących niepełnosprawny i ich rodziców, oraz Panią Wandę, żołnierkę Powstania Warszawskiego która godzinami czekała przed sejmem z nadzieją że Kuchciński pozwoli jej spotkać się niepełnosprawny. Buta i arogancja w stosunku do takich ludzi nigdy nie powinna być zapomniana. I nie będzie!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 19:15
+12
bierna mierna,ale wierna ,no i ma wzrost ,który jarkaczowi pozwala uważać sie za wielkoluda.tyle w temacie na 1.5 mca przed wyborami
Avatar
Jj / 10 sierpnia 2019 o 20:39
+13
W sumie to do naciskania przycisków mogą posadzić i małpę, bo decyzje podejmuje szeregowy poseł na nowogrodzkiej.
 Ewentualnie kota prezesa.
Avatar
filuś / 10 sierpnia 2019 o 13:15
-12
@Ja... a czym nazwiesz poczynania polityków POKO, którzy znacznie częściej korzystali z lotów? Marszałek mógł postąpić tak jak postąpił, tak samo jak Tusk i jego ekipa mogła latać ile chciał, gdzie chciał i z kim chciał. Takie są przywileje najważniejszych osób w państwie. Marszałek ma klasę i pomimo, że "opinia publiczna" dotyczyła jedynie zaciekłe umysły lemingów, to poniósł koszty oraz ostatecznie dla świętego spokoju podał się do dymisji. Wg. mnie całkowicie niezasłużenie. Ale szanuję jego wybór i darzę szacunkiem. Teraz czekam i obserwuję co zrobi D.Tusk, czy Neumann, ktory jak wszyscy wiemy i pamiętamy jest człowiekiem BEZ HONORU. Do tej pory nie uiścił 10.000 zł za przegrany zakład HONOROWY z b.ministrem finansów Szałamachą. Tacy to są "honorowi" i "moralni" (czyt. poseł Nitras) politycy (czyt. płatni lobbiści mafii) s'POKO. PiS przez cztery lata ocalił kolejne setki tysięcy miliardów złotych, a Tfu Vał e.N zajmuje się groszowymi sprawami. Może też powinienem szefowi wygarnąć, że nie powinien tak często się tłuc swym wypasionym Porsche, a tym bardziej nie powinien wozić nim swej rodziny? Może jakiś donos do Ubezpieczyciela (czyt. TVN)? Z drugiej strony nie jestem ześwirowanym lemingiem i wiem, że dzięki niemu mam pracę i nie muszę jechać do innego miasta, by szukać nowej pracy. Teraz zastanawia mnie dlaczego jeździ tak tanim autem?! Poprzednik woził sięJaguarem, a mi nie starczało do pierwszego (czyt. Tusk)... i musiałem emigrować. Więc Porsche to bida przy takim pracodawcy, a pomimo to funduje nam piwko i lody w upały. Ba! Już dwa razy zorganizował istne biesiady. A ten z Jaguaru nadal szuka frajerów na stronach PUP za... 2250 zł... BRUTTO?! Taka jest różnica pomiędzy s'POKO, a PiS.
@Ja... a czym nazwiesz poczynania polityków POKO, którzy znacznie częściej korzystali z lotów? Marszałek mógł postąpić tak jak postąpił, tak samo jak Tusk i jego ekipa mogła latać ile chciał, gdzie chciał i z kim chciał. Takie są przywileje najważniejszych osób w państwie. Marszałek ma klasę i pomimo, że "opinia publiczna" dotyczyła jedynie zaciekłe umysły lemingów, to poniósł koszty oraz ostatecznie dla świętego spokoju podał się do dymisji. Wg. mnie całkowicie niezasłużenie. Ale szanuję jego wybór i darzę szacunkiem. Teraz czekam... rozwiń
Avatar
Ja / 10 sierpnia 2019 o 07:26
+12
Żenadą było oklaskiwanie byłego już marszałka. Żegnali typa co sobie za nasze poeniądze latał w prywatnych sprawach, a uradowani jakby odchodził król.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 06:42
+13
W sumie to do naciskania przycisków mogą posadzić i małpę, bo decyzje podejmuje szeregowy poseł na nowogrodzkiej.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 02:46
-12
Tak najlepiej prowadził obrady Sejmu Niesiołowski, szczególnie po szczawiu, mirabelkach i słynnej fasolę po bretońsku.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 20:53
+21
I jaki zaszczyt, buziaczek od Pierwszego. Aż oczy zamknęła z tej radości :)
Avatar
Adam z Lublina / 9 sierpnia 2019 o 20:39
+12
Marszałek kłamał i za to bezapelacyjnie powinien wylecieć, ale właściwie większość polityków kłamie, ale tylko on został na tym przyłapany. Dla mnie osobiście to najgorszą rzeczą jaką zrobił, to to w jaki sposób potraktował protestujących niepełnosprawny i ich rodziców, oraz Panią Wandę, żołnierkę Powstania Warszawskiego która godzinami czekała przed sejmem z nadzieją że Kuchciński pozwoli jej spotkać się niepełnosprawny. Buta i arogancja w stosunku do takich ludzi nigdy nie powinna być zapomniana. I nie będzie!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 20:35
+16
Polsko quo vadis ????
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 20:04
-20
A kiedy nowy prezydent Koziego Grodu? Czy może raczej FAKTYCZNY prezydent w miejsce łamacza ustawy antykorupcyjnej, dewelo-kamerdynera i handlarza prawem miejscowym?
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 19:43
+19
Marność w tym PiSie,skoro tacy ludzie na tak ważnych stanowiskach.Ciekawe czy będzie okazywać więcej kultury na obradach, bo poprzednik przeginał z wyłączaniem mikrofonu .
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mur oporowy skarpy zabytkowego kościoła zaczął się sypać. Odkryje nieznaną historię Lublina?
galeria

Mur oporowy skarpy zabytkowego kościoła zaczął się sypać. Odkryje nieznaną historię Lublina? 0 5

Proboszcz parafii przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie apeluje do darczyńców o pomoc w naprawie sypiącego się zabytkowego muru oporowego. Co może się za nim kryć? – Dużą zbrodnią byłoby położenie tynku bez przeprowadzania jakichkolwiek badań – podkreśla Jacek Węcławowicz, archeolog i badacz historii.

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie"

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie" 0 0

Mecz walki można było w niedzielę obejrzeć w Hrubieszowie. Tamtejsza Unia uległa Kryształowi Werbkowice 0:1.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r. 0 0

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy 0 2

Trzeci mecz z rzędu bez strzelonej bramki, a co za tym idzie bez zwycięstwa. Lublinianka niespodziewanie w niedzielę przegrała u siebie z Ładą Biłgoraj 0:1.

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut 0 0

Tomasovia pokonała w niedzielę Granit Bychawa 2:1. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Wesley Cain – Kanadyjczyk i najnowszy nabytek niebiesko-białych

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept 0 2

Blisko 2,5 miliony elektronicznych recept wystawili od początku roku lekarze w całej Polsce. W województwie lubelskim było ich blisko 560 tysięcy.

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena
26 sierpnia 2019, 0:00

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena 0 0

Przedstawienia dla dzieci w różnym wieku, premiery, spotkania z artystami i warsztaty tematyczne - to wszystko czeka na gości Teatru Andersena w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już we wrześniu.

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”
Alarm 24

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość” 14 22

Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”. Na drogach zaroiło się od samozwańczych „szeryfów”

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu!

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu! 0 0

Mistrzostwa Polski w Radomiu dla akademików. Klub z Lublina wygrał klasyfikację medalową z dorobkiem ośmiu krążków, w tym aż pięciu złotych

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 6

Świdniczanka Świdnik Mały rozgromiła kolejnego rywala. Tym razem w meczu derbowym rozbiła rezerwy Avii Świdnik aż 8:0

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka 0 1

Beniaminek z Bełżyc zaliczył fantastyczny start i po trzech kolejkach ma komplet punktów. W sobotę wygrał z MKS Ryki, choć kończył mecz w dziewiątkę

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Wielkie emocje w meczu beniaminków z Krasnobrodu i Łaszczówki. Losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie i gdy wydawało się że po wygraną sięgną miejscowi goście w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar 22 11

Na najbardziej niebezpiecznym odcinku ul. Nadbystrzyckiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Na obu jezdniach pojawiło się oznakowanie mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. Wprowadzono też ograniczenie prędkości. Zbyt szybka jazda jest tu główną przyczyną śmiertelnych wypadków.

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu 51 11

Tyle podpisów zebrał społeczny komitet „Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”. To przeciwnicy inwestycji Veolii Wschód, która chce rozbudować ciepłownię. W poniedziałek na sesji też będzie mowa o terenie przy ul. Hrubieszowskiej. Chodzi o zmiany, które uniemożliwią tu utylizację odpadów komunalnych.