Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

15 kwietnia 2020 r.
22:21

Minister zdrowia: będziemy "luzowali" restrykcje dotyczące epidemii "małymi kroczkami"

Autor: Zdjęcie autora PAP
64 39 A A
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Będziemy "luzowali" restrykcje dotyczące epidemii "małymi kroczkami", w czwartek przedstawimy konkrety - poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szumowski był pytany w TVN24 o zapowiadane od 19 kwietnia odmrażanie gospodarki i łagodzenie restrykcji dotyczących epidemii.
 
"Premier będzie komunikował cały plan, jak będzie to postępowało. To musi być zrobione w sposób etapowy. Musimy pomiędzy poszczególnymi etapami mieć możliwość oceny sytuacji, jak szybko czy jak wolno te etapy będą następowały. Musimy oceniać z punktu widzenia ilości chorych, bo będą wzrastały liczby zachorowań. Konkrety jutro będziemy państwu przedstawiali" - zapowiedział szef resortu zdrowia.

Dopytywany o szczegóły, odpowiedział, że w tym "poluzowaniu" będzie "trochę oddechu dla nas wszystkich". Jednocześnie zastrzegł, że Polska jest na wczesnym etapie epidemii.

"Z jednej strony mamy zagrożenie epidemiczne, z drugiej strony gospodarka ma wpływ również na zdrowie ludzi. Im gorzej się dzieje w gospodarce, tym większe ryzyko dla pacjentów również" - stwierdził Szumowski.

Na pytanie, czy boi się daty 19 kwietnia, kiedy to ma się rozpocząć łagodzenie obostrzeń związanych z epidemią, odparł, że na pewno nie będzie to gwałtowny krok.

"Będziemy te kroki rozkładali na drobne kroczki, takie, które również w pewnym reżimie sanitarnym musimy podejmować. Bo mamy też sytuację taką, że Polacy już bardzo długo będąc w izolacji nauczyli się, że to nie jest sytuacja jakaś niezrozumiała. Wiemy już, jak postępować i to wręcz wchodzi w nawyki. Mieliśmy czas trochę nauczyć się, jak żyć z epidemią, bo niestety będziemy z epidemią żyć co najmniej przez rok, półtora roku, może dłużej, dopóki nie będziemy mieli szczepionki" - zaznaczył minister.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek zostanie przedstawiony szczegółowy plan dotyczący najbliższego tygodnia i "zostaną zarysowane" propozycje rządu dotyczące kolejnych faz zmiany w obostrzeniach na najbliższych kilka tygodni. Mają one dotyczyć m.in. funkcjonowania zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów w galeriach handlowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 09:56
+13
Skoro "pisowski" zły rząd zareagował zbyt późno, to co powiesz o Francji, Włoszech, Belgii, Anglii i innych  ?  
Że zareagowały niefrasobliwie? Na przykład Francja organizując drugą turę wyborów... Albo Boris Johnson, który - gdy sam zachorował - nagle zmienił postrzeganie tematu? W jaki sposób zmienia to niefrasobliwość i znaczące opóźnienia w decyzjach PiSowskiego rządu? A do tego szereg półprawd, by nie użyć mocniejszego słowa?
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Mocno ograniczone wykonywanie testów, brak testów dla służb medycznych (bo nie mieli testów, a więc nie przygotowali się, kiedy w Chinach koronawirus już szalał), bagatelizowanie problemu (w lutym i marcu: "noszenie maseczek praktycznie nie ma sensu" - cytat z pamięci), brak środków zabezpieczenia dla służb medycznych - to nazywasz ograniczeniem epidemii? Po twoich wypowiedziach zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteś zakażony i masz dość specyficzne objawy ;-)
__K__ pamietasz swój "wywód", który popełniłeś kilka dni temu?  "...Poza tym po co nam 100 milionów maseczek... - możesz się w końcu zdecydować z tymi maseczkami ? :)
...Tak więc kłamiesz, manipulujesz i reprezentujesz PiS.
1.  Zacytowałem Twoją własną wypowiedź 2. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z "PIS"em - i kto tu jest KŁAMCĄ ?
1.  Zacytowałem Twoją własną wypowiedź 2. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z "PIS"em - i kto tu jest KŁAMCĄ ? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 16:24
+10
Rząd  absurdu , jak było  20 przypadków  chorych  na wirusa  aaaaa zamykamy wszystko koniec łażenia do parków  lasów  i biegania. Tymczasem zachorowań  jest około  8 tysięcy  luzujemy gospodarke.... Ja rozumiem,  że  gospodarka musi działać  Państwo  musi wesprzeć  pracodawców , ale oni robia tylko pokazówke...
Tajwan oficjalnie już w grudniu informował WHO o nowym zagrożeniu. WHO politycznie sterowana zbagatelizowała temat całkowicie . Chiny okłamywały świat fake-danymi... Trump po zweryfikowaniu danych wstrzymał finasowanie tej "organizacji". Rząd Polsk, chodź spóźnił się 3 tygodnie z decyzją, to i tak zachował się całkiem przytomnie.
WHO politycznie sterowana? Bo trump tak powiedział? .... Bo nie jest demokratą.
LOL :) 31.01. Trump zakazał podróży z Chin, natomiast kilka tygodni później  DEMOKRATKA PELOSI w dniu 2/24 zaprosiła ludzi do odwiedzenia Chinatown w San Francisco (covid 19 - "Pelosi easing outbreake fears")
No i w czym masz problem?  Jeśli nic się nie zmieniło, to San Francisco wciąż leży na terenie USA, więc co mają do tego podróże z Chin?
... udajesz czy naprawdę nic rozumiesz?  Bardzo wielu Chiczyków przyjechało do USA tuż PRZED decyzją Trumpa o wstrzymaiu lotów z Chin. "demokratka" Pelosi nazywała decyzję Trumpa "rasistowską". Swiadomie później zapraszała obywateli USA na imprezy do dzielnić chińskich.... mając świadomość, tego co się działo w WUHAN. Teraz "demokratka" Pelosi broni postkomunistyczne Chiny  przed zarzutami Białego Domu. - Wg Ciebie to prawidłowe podejście demokratów?
...Przypomnę przy okazji akcję PiSowskiego rządu lot do domu i ściągnięcie masy Polaków, nawet młodej, kilku-, kilkunastoletniej emigracji. Po co? Żeby nas tu zarażali?
  Obraz porzuconych, niechcianych, koczujących pod gołym niebem Ukraińców przy granicy nie dociera do Ciebie?
  Obraz porzuconych, niechcianych, koczujących pod gołym niebem Ukraińców przy granicy nie dociera do Ciebie? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 16:20
+10
"Jak fakty nie pasują do teorii - tym gorzej dla faktów. " - __K___ Ty, jak reszta Twoich lewackich trolli na fake-kontach  jesteście odP0rni na liczby i fakty... dyskusja z Wami jest jest bezcelowa, ale musze pisać, bu ludzie myslący samodzielni potrafią odcedzić ziarno od lewackich plew propagandy.
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:51
+6
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 09:00
+5
Skoro "pisowski" zły rząd zareagował zbyt późno, to co powiesz o Francji, Włoszech, Belgii, Anglii i innych  ?  
Że zareagowały niefrasobliwie? Na przykład Francja organizując drugą turę wyborów... Albo Boris Johnson, który - gdy sam zachorował - nagle zmienił postrzeganie tematu? W jaki sposób zmienia to niefrasobliwość i znaczące opóźnienia w decyzjach PiSowskiego rządu? A do tego szereg półprawd, by nie użyć mocniejszego słowa?
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Mocno ograniczone wykonywanie testów, brak testów dla służb medycznych (bo nie mieli testów, a więc nie przygotowali się, kiedy w Chinach koronawirus już szalał), bagatelizowanie problemu (w lutym i marcu: "noszenie maseczek praktycznie nie ma sensu" - cytat z pamięci), brak środków zabezpieczenia dla służb medycznych - to nazywasz ograniczeniem epidemii? Po twoich wypowiedziach zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteś zakażony i masz dość specyficzne objawy ;-)
 __K__ pamietasz swój "wywód", który popełniłeś kilka dni temu?  "...Poza tym po co nam 100 milionów maseczek... - możesz się w końcu zdecydować z tymi maseczkami ? :)
 __K__ pamietasz swój "wywód", który popełniłeś kilka dni temu?  "...Poza tym po co nam 100 milionów maseczek... - możesz się w końcu zdecydować z tymi maseczkami ? :) rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 12:43
+5
Rząd  absurdu , jak było  20 przypadków  chorych  na wirusa  aaaaa zamykamy wszystko koniec łażenia do parków  lasów  i biegania. Tymczasem zachorowań  jest około  8 tysięcy  luzujemy gospodarke.... Ja rozumiem,  że  gospodarka musi działać  Państwo  musi wesprzeć  pracodawców , ale oni robia tylko pokazówke...
Tajwan oficjalnie już w grudniu informował WHO o nowym zagrożeniu. WHO politycznie sterowana zbagatelizowała temat całkowicie . Chiny okłamywały świat fake-danymi... Trump po zweryfikowaniu danych wstrzymał finasowanie tej "organizacji". Rząd Polsk, chodź spóźnił się 3 tygodnie z decyzją, to i tak zachował się całkiem przytomnie.
WHO politycznie sterowana? Bo trump tak powiedział? .... Bo nie jest demokratą.
LOL :) 31.01. Trump zakazał podróży z Chin, natomiast kilka tygodni później  DEMOKRATKA PELOSI w dniu 2/24 zaprosiła ludzi do odwiedzenia Chinatown w San Francisco (covid 19 - "Pelosi easing outbreake fears")
No i w czym masz problem?  Jeśli nic się nie zmieniło, to San Francisco wciąż leży na terenie USA, więc co mają do tego podróże z Chin?
... udajesz czy naprawdę nic rozumiesz?  Bardzo wielu Chiczyków przyjechało do USA tuż PRZED decyzją Trumpa o wstrzymaiu lotów z Chin. "demokratka" Pelosi nazywała decyzję Trumpa "rasistowską". Swiadomie później zapraszała obywateli USA na imprezy do dzielnić chińskich.... mając świadomość, tego co się działo w WUHAN. Teraz "demokratka" Pelosi broni postkomunistyczne Chiny  przed zarzutami Białego Domu. - Wg Ciebie to prawidłowe podejście demokratów?
... udajesz czy naprawdę nic rozumiesz?  Bardzo wielu Chiczyków przyjechało do USA tuż PRZED decyzją Trumpa o wstrzymaiu lotów z Chin. "demokratka" Pelosi nazywała decyzję Trumpa "rasistowską". Swiadomie później zapraszała obywateli USA na imprezy do dzielnić chińskich.... mając świadomość, tego co się działo w WUHAN. Teraz "demokratka" Pelosi broni postkomunistyczne Chiny  przed zarzutami Białego Domu. - Wg Ciebie to prawidłowe podejście demokratów? rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 12:35
+5
___K___ znowu zaczynasz ? Tajwan udostępnił pełną treść wiadomości e-mail, którą wysłali do WHO 31.12.2019 ostrzegając ich przed pojawieniem się przypadków „atypowego zapalenia płuc” jednoczesnie  prosząc WHO o udostępnienie im więcej informacji na temat tego, co dzieje się w Chinach.  WHO olało ich prośby.  Skoro "pisowski" zły rząd zareagował zbyt późno, to co powiesz o Francji, Włoszech, Belgii, Anglii i innych  ?  
Że zareagowały niefrasobliwie? Na przykład Francja organizując drugą turę wyborów... Albo Boris Johnson, który - gdy sam zachorował - nagle zmienił postrzeganie tematu? W jaki sposób zmienia to niefrasobliwość i znaczące opóźnienia w decyzjach PiSowskiego rządu? A do tego szereg półprawd, by nie użyć mocniejszego słowa?
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 11:33
+5
Rząd  absurdu , jak było  20 przypadków  chorych  na wirusa  aaaaa zamykamy wszystko koniec łażenia do parków  lasów  i biegania. Tymczasem zachorowań  jest około  8 tysięcy  luzujemy gospodarke.... Ja rozumiem,  że  gospodarka musi działać  Państwo  musi wesprzeć  pracodawców , ale oni robia tylko pokazówke...
Tajwan oficjalnie już w grudniu informował WHO o nowym zagrożeniu. WHO politycznie sterowana zbagatelizowała temat całkowicie . Chiny okłamywały świat fake-danymi... Trump po zweryfikowaniu danych wstrzymał finasowanie tej "organizacji". Rząd Polsk, chodź spóźnił się 3 tygodnie z decyzją, to i tak zachował się całkiem przytomnie.
WHO politycznie sterowana? Bo trump tak powiedział? .... Bo nie jest demokratą.
  LOL :) 31.01. Trump zakazał podróży z Chin, natomiast kilka tygodni później  DEMOKRATKA PELOSI w dniu 2/24 zaprosiła ludzi do odwiedzenia Chinatown w San Francisco (covid 19 - "Pelosi easing outbreake fears")
  LOL :) 31.01. Trump zakazał podróży z Chin, natomiast kilka tygodni później  DEMOKRATKA PELOSI w dniu 2/24 zaprosiła ludzi do odwiedzenia Chinatown w San Francisco (covid 19 - "Pelosi easing outbreake fears") rozwiń
Avatar
___K___ / 16 kwietnia 2020 r. o 07:55
+5
W PL obecnie  jest trzech zmarłych na milion mieszkańców, w niektórych krajach po kilkuset... Każda śmierć, to dramat, ale statystyki mówią same za siebie. Szacunek dla  Pana Ministra.
Problemem jest to, że w Polsce nie wszystkich klasyfikuje się jako zmarłych na COVID-19. Wiele zgonów "zbywa się" niewydolnością krążeniowo-oddechową. Właśnie po to, by nie psuć statystyk.
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 19:55
+4
Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami -WSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Avatar
___K___ / 22 kwietnia 2020 r. o 09:20
0
Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami -WSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Ponieważ wkleiłeś to samo, co w innym wątku, to ja ci wkleję moją odpowiedź też stamtąd wziętą: Widzisz,  Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześladowcza u ciebie występuje? Jak u twojego wodzusia?
"...Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle..." - normalnie lubelski  Monty Python :)
Dzięki za uznanie - to wszak było dla inteligentnych :-P
Dzięki za uznanie - to wszak było dla inteligentnych :-P rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 21 kwietnia 2020 r. o 23:43
+3
Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami -WSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Ponieważ wkleiłeś to samo, co w innym wątku, to ja ci wkleję moją odpowiedź też stamtąd wziętą: Widzisz,  Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześladowcza u ciebie występuje? Jak u twojego wodzusia?
"...Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle..." - normalnie lubelski  Monty Python :)
"...Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle..." - normalnie lubelski  Monty Python :) rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:13
0
Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami -WSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Ponieważ wkleiłeś to samo, co w innym wątku, to ja ci wkleję moją odpowiedź też stamtąd wziętą: Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackich soczkach z buraka - co to ma do danych na temat zachorowalności na grypę? Jakaś mania prześladowcza u ciebie występuje? Jak u twojego wodzusia?
Ponieważ wkleiłeś to samo, co w innym wątku, to ja ci wkleję moją odpowiedź też stamtąd wziętą: Widzisz, Aaron_Langman , raporty trzeba umieć nie tylko znaleźć i przeczytać. Trzeba też mieć szersze spojrzenie, by umieć je zinterpretować. Teraz, kiedy wielu z nas nie dociera do lekarzy rodzinnych, zwyczajnie leczy się sama. Lekarze nie raportują zachorowań grypy, bo mają o wiele mniej pacjentów w ogóle, a z grypą w szczególności. To naprawdę proste. Do tego kompletnie nie rozumiem, po jaką cholerę ten wtręt o jakichś lewackic... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:08
0
Aleś się znowu, Aaron_Langman , napracował, żeby zminusować moje wpisy :-) To chyba jedyne twoje źródło utrzymania, ten trolling, prawda? A nie, pewnie masz jeszcze "ryntę", albo i emeryturę.
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 19:55
+4
Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej grypy w województwie podkarpackim w sezonie 2019/2020 stan na dzień 15.04.2020 r. w porównaniu z poprzednimi sezonami -WSSE.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/04/TydzieA%C2%84-26-grypa-08.04-15.04.2020.pdf
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 07:34
-7
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Jestem przekonany, że wszędzie na świecie znajdziesz niedoinformowanych ludzi, którzy będą chwalić zarówno Pana Szumowskiego, jak i cały PiSowski rząd. Ale to naprawdę nie znaczy, że ci ludzie mają rację.
Avatar
oferta pożyczki / 19 kwietnia 2020 r. o 05:33
0
Dzień dobry, Aby przedstawić się poprawnie, jestem prywatnym pożyczkodawcą pani Chinty Morgan. Udzielam pożyczki w wysokości 2% rocznie. Ta oferta finansowa jest na wyciągnięcie ręki, złóż wniosek już dziś i otrzymaj szybką pożyczkę. Istnieje wiele możliwości ubiegania się o pomoc finansową we wszystkich miejscach i nadal nie można ich otrzymać. Ale ta szansa finansowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przegapienie tej okazji. Ta usługa jest przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, firm, biznesmenów, jak i kobiet. Kwota pożyczki mieści się w przedziale od 5000 $ do 500 000 000 $ lub dowolną inną kwotę, aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt whatsapp:+1(267)527-4293,mailowy: cynthiamorganfunding@gmail.com Pełna nazwa ............................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj .............................................. Adres ...................................... Stan .............................. Wiek ... .......................................... Czy kontaktowałeś się wcześniej? ..................... .. Stan cywilny .......................................... Kwota pożyczki wymagana jako pożyczka ....... .............................. Termin pożyczki .................. ............... Zawód .................................. Miesięczny przychód .............................. Z przyjemnością wysyłam szybką odpowiedź, pozdrowienia whatsapp:+1(267)527-4293 E-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
Dzień dobry, Aby przedstawić się poprawnie, jestem prywatnym pożyczkodawcą pani Chinty Morgan. Udzielam pożyczki w wysokości 2% rocznie. Ta oferta finansowa jest na wyciągnięcie ręki, złóż wniosek już dziś i otrzymaj szybką pożyczkę. Istnieje wiele możliwości ubiegania się o pomoc finansową we wszystkich miejscach i nadal nie można ich otrzymać. Ale ta szansa finansowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przegapienie tej okazji. Ta usługa jest przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, firm, biznesmenów, jak i kobi... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:51
+6
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 13:20
-6
Skoro "pisowski" zły rząd zareagował zbyt późno, to co powiesz o Francji, Włoszech, Belgii, Anglii i innych  ?  
Że zareagowały niefrasobliwie? Na przykład Francja organizując drugą turę wyborów... Albo Boris Johnson, który - gdy sam zachorował - nagle zmienił postrzeganie tematu? W jaki sposób zmienia to niefrasobliwość i znaczące opóźnienia w decyzjach PiSowskiego rządu? A do tego szereg półprawd, by nie użyć mocniejszego słowa?
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Mocno ograniczone wykonywanie testów, brak testów dla służb medycznych (bo nie mieli testów, a więc nie przygotowali się, kiedy w Chinach koronawirus już szalał), bagatelizowanie problemu (w lutym i marcu: "noszenie maseczek praktycznie nie ma sensu" - cytat z pamięci), brak środków zabezpieczenia dla służb medycznych - to nazywasz ograniczeniem epidemii? Po twoich wypowiedziach zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteś zakażony i masz dość specyficzne objawy ;-)
__K__ pamietasz swój "wywód", który popełniłeś kilka dni temu?  "...Poza tym po co nam 100 milionów maseczek... - możesz się w końcu zdecydować z tymi maseczkami ? :)
...Tak więc kłamiesz, manipulujesz i reprezentujesz PiS.
1.  Zacytowałem Twoją własną wypowiedź 2. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z "PIS"em - i kto tu jest KŁAMCĄ ?
W kwestii szczegółowej - nie napisałem z PISem, tylko z PiSem, więc nie przeinaczaj. Nie twierdzę, że masz cokolwiek wspólnego z Państwową Inspekcją Sanitarną, czy co się tam jeszcze pod takim akronimem kryje, tylko z PiSem - partią Prawo i Sprawiedliwość. Mataczysz, jak typowy PiSowiec. Już wkrótce przynależność do PiS będzie większym wstydem, niz przynależność do PZPR...
W kwestii szczegółowej - nie napisałem z PISem, tylko z PiSem, więc nie przeinaczaj. Nie twierdzę, że masz cokolwiek wspólnego z Państwową Inspekcją Sanitarną, czy co się tam jeszcze pod takim akronimem kryje, tylko z PiSem - partią Prawo i Sprawiedliwość. Mataczysz, jak typowy PiSowiec. Już wkrótce przynależność do PiS będzie większym wstydem, niz przynależność do PZPR... rozwiń
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 11:36
-6
Skoro "pisowski" zły rząd zareagował zbyt późno, to co powiesz o Francji, Włoszech, Belgii, Anglii i innych  ?  
Że zareagowały niefrasobliwie? Na przykład Francja organizując drugą turę wyborów... Albo Boris Johnson, który - gdy sam zachorował - nagle zmienił postrzeganie tematu? W jaki sposób zmienia to niefrasobliwość i znaczące opóźnienia w decyzjach PiSowskiego rządu? A do tego szereg półprawd, by nie użyć mocniejszego słowa?
" - To co zrobił ten człowiek dla Polski (minister Szumowski) , jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład "- mówi  Renata Acosta, hiszpanka zWysp Kanaryjskich
Mocno ograniczone wykonywanie testów, brak testów dla służb medycznych (bo nie mieli testów, a więc nie przygotowali się, kiedy w Chinach koronawirus już szalał), bagatelizowanie problemu (w lutym i marcu: "noszenie maseczek praktycznie nie ma sensu" - cytat z pamięci), brak środków zabezpieczenia dla służb medycznych - to nazywasz ograniczeniem epidemii? Po twoich wypowiedziach zaczynam się zastanawiać, czy nie jesteś zakażony i masz dość specyficzne objawy ;-)
__K__ pamietasz swój "wywód", który popełniłeś kilka dni temu?  "...Poza tym po co nam 100 milionów maseczek... - możesz się w końcu zdecydować z tymi maseczkami ? :)
...Tak więc kłamiesz, manipulujesz i reprezentujesz PiS.
1.  Zacytowałem Twoją własną wypowiedź 2. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z "PIS"em - i kto tu jest KŁAMCĄ ?
Może cię rozczaruję, ale ty. Masz mnóstwo wspólnego z PiSem, choćby tylko w ten sposób, że promujesz i wychwalasz ich uczynki. Nie napisałem, że masz legitymację tej partii. Ale nie trzeba jej posiadać, by mieć z nią dużo wspólnego.
Może cię rozczaruję, ale ty. Masz mnóstwo wspólnego z PiSem, choćby tylko w ten sposób, że promujesz i wychwalasz ich uczynki. Nie napisałem, że masz legitymację tej partii. Ale nie trzeba jej posiadać, by mieć z nią dużo wspólnego. rozwiń