Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

30 września 2020 r.
12:37

Na budynku MEN pojawiło się hasło "twoje dziecko LGBT+" i imiona młodych osób LGBT, które popełniły samobójstwo

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
43 18 A A

Warszawa. Na budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie pojawiło się hasło "twoje dziecko LGBT+" oraz napisano imiona młodych osób ze społeczności LGBT. Minister edukacji Dariusz Piontkowski stwierdził, że tego aktu wandalizmu dokonali „barbarzyńcy i idioci”, a budynek MEN „zajmuje szczególne miejsce w naszej historii i martyrologii". - Gdzie męczeni byli polscy bohaterowie, gdzie męczeni byli przez Gestapo więźniowie - dodał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piontkowski przekazał, że nie zidentyfikowano jeszcze sprawców, natomiast zabezpieczono nagrania z monitoringu. Wyraził nadzieję, że policja szybko zatrzyma sprawców.

Napisy pojawiły się w nocy, po doniesieniach medialnych, że po rekonstrukcji rządu nowym szefem MEN zostanie poseł PiS Przemysław Czarnek, który w czasie kampanii prezydenckiej mówił, że „osoby LGBT nie są równi ludziom normalnym, a prawa człowieka to idiotyzm”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 30 września 2020 r. o 15:21
+23
Nie dziwię się że ludziom puszczają nerwy po tym jak się dowiedzieli że homofob i nienawistnik Czarnek będzie ministrem edukacji nauki i szkolnictwa wyższego. Niszczenie murów na pewno jest naganne ale epatowanie pogardą do ludzi o innej orientacji seksualnej jak to robił Czarnek jest nieporównywalnie bardziej szkodliwe i ohydne.
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 15:24
+19
Dobrze, że w Polsce są kalendarze z imionami, bo inaczej nie mieliby jak tych bzdur napisać. A tak, to każdy głupi potrafi ściągnąć. A na serio: ile dotacji i od kogo dostaje DW za wałkowanie tematu, podsycanie nienawiści i kreowanie mody na seks każdego z każdym?
 Ja mam inne pytanie. Kto i ile płaci takim trolikom jak ty za takie głupie wpisy? Bo to ty i tobie podobni podsycacie nienawiść i wszystko sprowacacie do seksu. Te napisy nie pojawiły się tam bez powodu. Wczoraj poinformowano o kolejnym samobójstwie dziecka prześladowanego z powodu orientacji seksualnej. Tylko idiota, albo barbarzyńca bardziej w takiej sytuacji przejmuje się napisem na ścianie. 
 Ja mam inne pytanie. Kto i ile płaci takim trolikom jak ty za takie głupie wpisy? Bo to ty i tobie podobni podsycacie nienawiść i wszystko sprowacacie do seksu. Te napisy nie pojawiły się tam bez powodu. Wczoraj poinformowano o kolejnym samobójstwie dziecka prześladowanego z powodu orientacji seksualnej. Tylko idiota, albo barbarzyńca bardziej w takiej sytuacji przejmuje się napisem na ścianie.  rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 15:31
+17
Sztandar Ludu widzę na służbie :)
 Zawsze możesz przestać czytać i przeżucić się na gazetę polską albo inne dorzeczy. Po co się męczyć? XD
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 15:28
+16
To jest ponoć oskarżenie rządzących o doprowadzenie do samobójczej śmierci uczniów polskich szkół, jest tylko pytanie: Czy tacy oskarżycielie jak Czarzasty, lewacy nauczyciele propagującyc gender w polskich szkołach nie są sprawcami śmierć młodych ludzi, których umusły są łatwe do modelowania jak plastelina?
 Więc może warto wprowadzić rzetelną edukację seksualną do szkół, żeby młodzież nie musiała się dowiadywać jak wygląda świat z wypowiedzi polityków z jednej, czy z drugiej strony, czy od nawiedzonej katechetki która będzie tłumaczyła że seks tylko po ślubie, na misjonarza i bez prezerwatywy, bo to grzech...
 Więc może warto wprowadzić rzetelną edukację seksualną do szkół, żeby młodzież nie musiała się dowiadywać jak wygląda świat z wypowiedzi polityków z jednej, czy z drugiej strony, czy od nawiedzonej katechetki która będzie tłumaczyła że seks tylko po ślubie, na misjonarza i bez prezerwatywy, bo to grzech... rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 16:07
+5
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa. 
 A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 16:05
+4
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa. Na ogól to wynik braku bezpieczeństwa i miłości we własnym domu. Nie próbujmy dać sobie wmówić, że większość młodzieży to homoseksualiści, czy transwestyci i to gnębieni przez wszystkich dookoła. Młodymi łatwo manipulować, ale oni też z czasem przestaną wierzyć we wszystko tylko zaczną samodzielnie myśleć, analizować i wyciągać wnioski.
 Z pewnością nie jest to jedyny powód. Jednak w tych konkretnych przypadkach są dowody na znęcanie się i prześladowanie właśnie że względu na orientację seksualną. Jednocześnie nie oznacza to, że wszystkie te dzieci były nieheteronormatwne. Wystarczyło że ktoś puścił taką plotkę i szambo tradycyjnej polskiej tolerancji wybiło. Wiadomo też jak wygląda sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej, czy telefonów zaufania...
 Z pewnością nie jest to jedyny powód. Jednak w tych konkretnych przypadkach są dowody na znęcanie się i prześladowanie właśnie że względu na orientację seksualną. Jednocześnie nie oznacza to, że wszystkie te dzieci były nieheteronormatwne. Wystarczyło że ktoś puścił taką plotkę i szambo tradycyjnej polskiej tolerancji wybiło. Wiadomo też jak wygląda sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej, czy telefonów zaufania... rozwiń
Avatar
anka-anka / 30 września 2020 r. o 16:00
+4
A tak z innej strony - patrząc, które komentarze mają mnóstwo minusów, a które plusów, to od razu widać niezwykłą obiektywność czuwających nad komentarzami :D. Wszystkie ręce na pokład, byle było po linii :D.
Avatar
anka-anka / 30 września 2020 r. o 16:31
+3
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa.
A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
 To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małżeństwo to tylko papierek i jakoś nie zastanawiają się dlaczego z drugiej strony tak walczy się o to, aby nazywać małżeństwem pary homo. Dwoje egoistów zakłada rodzinę i jak coś nie tak, to rozstanie, bo przecież on musi być szczęśliwy. A co z dzieckiem? Dla niego szczęściem jest mieć mamę i tatę w jednym domu. Może zatem czas na bardziej przymyślane decyzje co do związków i posiadania potomstwa? Żadne małżeństwo to nie tylko kwiaty, kolacje przy świecach i uśmiechy, ale mnóstwo obowiązków, czasami rozczarowań, ale i dobrych dni, a tylko od czasu do czasu takiego zwykłego ludzkiego szczęścia. 
 To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małż... rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 19:42
+2
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa.
A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małżeństwo to tylko papierek i jakoś nie zastanawiają się dlaczego z drugiej strony tak walczy się o to, aby nazywać małżeństwem pary homo. Dwoje egoistów zakłada rodzinę i jak coś nie tak, to rozstanie, bo przecież on musi być szczęśliwy. A co z dzieckiem? Dla niego szczęściem jest mieć mamę i tatę w jednym domu. Może zatem czas na bardziej przymyślane decyzje co do związków i posiadania potomstwa? Żadne małżeństwo to nie tylko kwiaty, kolacje przy świecach i uśmiechy, ale mnóstwo obowiązków, czasami rozczarowań, ale i dobrych dni, a tylko od czasu do czasu takiego zwykłego ludzkiego szczęścia.
 No brawo. W jedno popołudnie rozwiązałaś problem nad którym od wielu dekad pracują tysiące psychologów na całym świecie. Dzieci popełniają samobójstwa przez rozwody rodziców. Geniusz psychanalizy. To jeszcze wytłumacz o współczesny Freudzie jakim cudem Polska o najniższym wskaźniku rozwodów w Unii Europejskiej ma jednocześnie drugi w kolejności wskaźnik samobójstw wśród osób poniżej 19 roku życia? Więcej niż Niemcy, które mają niewiele większy odsetek rozwodów? A tak dla porównania, Belgia która ma największy wskaźnik rozwodów w UE ma jednocześnie jeden z najniższych wskaźników samobójstw wśród nieletnich? Niestety twoje wydumane teorie nie wytrzymują zderzenia z faktami, więc są g...o warte. XD
 No brawo. W jedno popołudnie rozwiązałaś problem nad którym od wielu dekad pracują tysiące psychologów na całym świecie. Dzieci popełniają samobójstwa przez rozwody rodziców. Geniusz psychanalizy. To jeszcze wytłumacz o współczesny Freudzie jakim cudem Polska o najniższym wskaźniku rozwodów w Unii Europejskiej ma jednocześnie drugi w kolejności wskaźnik samobójstw wśród osób poniżej 19 roku życia? Więcej niż Niemcy, które mają niewiele większy odsetek rozwodów? A tak dla porównania, Belgia która ma największy wskaźnik rozwodó... rozwiń
Avatar
poker / 30 września 2020 r. o 18:59
+2
To jest ponoć oskarżenie rządzących o doprowadzenie do samobójczej śmierci uczniów polskich szkół, jest tylko pytanie: Czy tacy oskarżycielie jak Czarzasty, lewacy nauczyciele propagującyc gender w polskich szkołach nie są sprawcami śmierć młodych ludzi, których umusły są łatwe do modelowania jak plastelina?
Więc może warto wprowadzić rzetelną edukację seksualną do szkół, żeby młodzież nie musiała się dowiadywać jak wygląda świat z wypowiedzi polityków z jednej, czy z drugiej strony, czy od nawiedzonej katechetki która będzie tłumaczyła że seks tylko po ślubie, na misjonarza i bez prezerwatywy, bo to grzech...
 A to o to chodzi? Że to katechetka, to źle, a ta "rzetelna" edukacja ma być prowadzona przez edukatorów z LGBT+? Czy tak? To może trzeba spojrzeć na problem inaczej: w programie szkoły jest biologia, a w niej nauka o człowieku, w szkołach są pielęgniarki, bywają lekarze, są pedagodzy i psycholodzy, młodzież ma dostęp do książek i internetu. Może wystarczy? Przypominam, że w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie zabijali kamieniami dinozaury, nie było tych wszystkich dobrodziejstw i gatunek ludzki przetrwał. Może wystarczy? 
 A to o to chodzi? Że to katechetka, to źle, a ta "rzetelna" edukacja ma być prowadzona przez edukatorów z LGBT+? Czy tak? To może trzeba spojrzeć na problem inaczej: w programie szkoły jest biologia, a w niej nauka o człowieku, w szkołach są pielęgniarki, bywają lekarze, są pedagodzy i psycholodzy, młodzież ma dostęp do książek i internetu. Może wystarczy? Przypominam, że w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie zabijali kamieniami dinozaury, nie było tych wszystkich dobrodziejstw i gatunek ludzki przetrwał. Może wyst... rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 października 2020 r. o 20:36
0
Katechetki nie powinno być w szkole, bo tobie się nie podoba? Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na lekcje religii. Rodzice o tym decydują. To się nazywa demokracja (gdzybyś nie wiedział). Dlaczego uważasz, że nauczyciele biologii, lekarze, pielęgniarki nie Pokażą tematów związanych z odpowiedzialnym seksem? Bo ty tak twierdzisz? Na jakiej podstawie?! Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo.
 Nie widzę sensu dyskusji z kimś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Jest to umiejętność którą wynosi się z nauki czterech pierwszych klasach szkoły podstawowej. Więc jednym słowem sam sobie wystawiłeś świadectwo, a ja nie zamierzam się zniżać do kogoś na poziomie wykształcenia niepełnego podstawowego. XD
 Nie widzę sensu dyskusji z kimś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Jest to umiejętność którą wynosi się z nauki czterech pierwszych klasach szkoły podstawowej. Więc jednym słowem sam sobie wystawiłeś świadectwo, a ja nie zamierzam się zniżać do kogoś na poziomie wykształcenia niepełnego podstawowego. XD rozwiń
Avatar
poker / 1 października 2020 r. o 18:57
0
Katechetki nie powinno być w szkole, bo tobie się nie podoba? Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na lekcje religii. Rodzice o tym decydują. To się nazywa demokracja (gdzybyś nie wiedział). Dlaczego uważasz, że nauczyciele biologii, lekarze, pielęgniarki nie Pokażą tematów związanych z odpowiedzialnym seksem? Bo ty tak twierdzisz? Na jakiej podstawie?! Mówienie o kapłanach jak o "pasożytach w czarnych sukienkach" to dowód na prześladowanie, brak tolerancji, chamstwo i prostactwo. 
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 20:20
0
To jest ponoć oskarżenie rządzących o doprowadzenie do samobójczej śmierci uczniów polskich szkół, jest tylko pytanie: Czy tacy oskarżycielie jak Czarzasty, lewacy nauczyciele propagującyc gender w polskich szkołach nie są sprawcami śmierć młodych ludzi, których umusły są łatwe do modelowania jak plastelina?
Więc może warto wprowadzić rzetelną edukację seksualną do szkół, żeby młodzież nie musiała się dowiadywać jak wygląda świat z wypowiedzi polityków z jednej, czy z drugiej strony, czy od nawiedzonej katechetki która będzie tłumaczyła że seks tylko po ślubie, na misjonarza i bez prezerwatywy, bo to grzech...
A to o to chodzi? Że to katechetka, to źle, a ta "rzetelna" edukacja ma być prowadzona przez edukatorów z LGBT+? Czy tak? To może trzeba spojrzeć na problem inaczej: w programie szkoły jest biologia, a w niej nauka o człowieku, w szkołach są pielęgniarki, bywają lekarze, są pedagodzy i psycholodzy, młodzież ma dostęp do książek i internetu. Może wystarczy? Przypominam, że w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie zabijali kamieniami dinozaury, nie było tych wszystkich dobrodziejstw i gatunek ludzki przetrwał. Może wystarczy?
 Chodzi o to, że katechetka, której w ogóle nie powinno w szkole być, bierze się za nauczanie przedmiotu do którego nauczania nie powinna się brać. Nie muszą to też od razu być "edukatorzy LGBT". Wystarczy że będą to osoby merytorycznie do tego przygotowane - nauczyciele biologii, lekarze, psycholodzy, pedagodzy... Co do książek i internetu, to ostatnio bardzo popularne są 50 twarzy Graya i 365 dni, czy epokowe już harlequiny. Stronki internetowe też się znajdą pełne sekseduatorów. Tyle że raczej nie pokażą oni tam tematów związanych z odpowiedzialnym seksem. Przypominam też, że w czasach o których raczyłeś wspomnieć już istniały osoby LGBT (świadczą o tym znalezione pochówki), a nie było pasożytów w czarnych sukienkach którzy by mówili jak ludzie mają żyć, a ludzkość przetrwała. XD
 Chodzi o to, że katechetka, której w ogóle nie powinno w szkole być, bierze się za nauczanie przedmiotu do którego nauczania nie powinna się brać. Nie muszą to też od razu być "edukatorzy LGBT". Wystarczy że będą to osoby merytorycznie do tego przygotowane - nauczyciele biologii, lekarze, psycholodzy, pedagodzy... Co do książek i internetu, to ostatnio bardzo popularne są 50 twarzy Graya i 365 dni, czy epokowe już harlequiny. Stronki internetowe też się znajdą pełne sekseduatorów. Tyle że raczej nie pokażą oni tam t... rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 19:42
+2
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa.
A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małżeństwo to tylko papierek i jakoś nie zastanawiają się dlaczego z drugiej strony tak walczy się o to, aby nazywać małżeństwem pary homo. Dwoje egoistów zakłada rodzinę i jak coś nie tak, to rozstanie, bo przecież on musi być szczęśliwy. A co z dzieckiem? Dla niego szczęściem jest mieć mamę i tatę w jednym domu. Może zatem czas na bardziej przymyślane decyzje co do związków i posiadania potomstwa? Żadne małżeństwo to nie tylko kwiaty, kolacje przy świecach i uśmiechy, ale mnóstwo obowiązków, czasami rozczarowań, ale i dobrych dni, a tylko od czasu do czasu takiego zwykłego ludzkiego szczęścia.
 No brawo. W jedno popołudnie rozwiązałaś problem nad którym od wielu dekad pracują tysiące psychologów na całym świecie. Dzieci popełniają samobójstwa przez rozwody rodziców. Geniusz psychanalizy. To jeszcze wytłumacz o współczesny Freudzie jakim cudem Polska o najniższym wskaźniku rozwodów w Unii Europejskiej ma jednocześnie drugi w kolejności wskaźnik samobójstw wśród osób poniżej 19 roku życia? Więcej niż Niemcy, które mają niewiele większy odsetek rozwodów? A tak dla porównania, Belgia która ma największy wskaźnik rozwodów w UE ma jednocześnie jeden z najniższych wskaźników samobójstw wśród nieletnich? Niestety twoje wydumane teorie nie wytrzymują zderzenia z faktami, więc są g...o warte. XD
 No brawo. W jedno popołudnie rozwiązałaś problem nad którym od wielu dekad pracują tysiące psychologów na całym świecie. Dzieci popełniają samobójstwa przez rozwody rodziców. Geniusz psychanalizy. To jeszcze wytłumacz o współczesny Freudzie jakim cudem Polska o najniższym wskaźniku rozwodów w Unii Europejskiej ma jednocześnie drugi w kolejności wskaźnik samobójstw wśród osób poniżej 19 roku życia? Więcej niż Niemcy, które mają niewiele większy odsetek rozwodów? A tak dla porównania, Belgia która ma największy wskaźnik rozwodó... rozwiń
Avatar
poker / 30 września 2020 r. o 18:59
+2
To jest ponoć oskarżenie rządzących o doprowadzenie do samobójczej śmierci uczniów polskich szkół, jest tylko pytanie: Czy tacy oskarżycielie jak Czarzasty, lewacy nauczyciele propagującyc gender w polskich szkołach nie są sprawcami śmierć młodych ludzi, których umusły są łatwe do modelowania jak plastelina?
Więc może warto wprowadzić rzetelną edukację seksualną do szkół, żeby młodzież nie musiała się dowiadywać jak wygląda świat z wypowiedzi polityków z jednej, czy z drugiej strony, czy od nawiedzonej katechetki która będzie tłumaczyła że seks tylko po ślubie, na misjonarza i bez prezerwatywy, bo to grzech...
 A to o to chodzi? Że to katechetka, to źle, a ta "rzetelna" edukacja ma być prowadzona przez edukatorów z LGBT+? Czy tak? To może trzeba spojrzeć na problem inaczej: w programie szkoły jest biologia, a w niej nauka o człowieku, w szkołach są pielęgniarki, bywają lekarze, są pedagodzy i psycholodzy, młodzież ma dostęp do książek i internetu. Może wystarczy? Przypominam, że w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie zabijali kamieniami dinozaury, nie było tych wszystkich dobrodziejstw i gatunek ludzki przetrwał. Może wystarczy? 
 A to o to chodzi? Że to katechetka, to źle, a ta "rzetelna" edukacja ma być prowadzona przez edukatorów z LGBT+? Czy tak? To może trzeba spojrzeć na problem inaczej: w programie szkoły jest biologia, a w niej nauka o człowieku, w szkołach są pielęgniarki, bywają lekarze, są pedagodzy i psycholodzy, młodzież ma dostęp do książek i internetu. Może wystarczy? Przypominam, że w bardzo dawnych czasach, kiedy ludzie zabijali kamieniami dinozaury, nie było tych wszystkich dobrodziejstw i gatunek ludzki przetrwał. Może wyst... rozwiń
Avatar
anka-anka / 30 września 2020 r. o 16:31
+3
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa.
A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
 To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małżeństwo to tylko papierek i jakoś nie zastanawiają się dlaczego z drugiej strony tak walczy się o to, aby nazywać małżeństwem pary homo. Dwoje egoistów zakłada rodzinę i jak coś nie tak, to rozstanie, bo przecież on musi być szczęśliwy. A co z dzieckiem? Dla niego szczęściem jest mieć mamę i tatę w jednym domu. Może zatem czas na bardziej przymyślane decyzje co do związków i posiadania potomstwa? Żadne małżeństwo to nie tylko kwiaty, kolacje przy świecach i uśmiechy, ale mnóstwo obowiązków, czasami rozczarowań, ale i dobrych dni, a tylko od czasu do czasu takiego zwykłego ludzkiego szczęścia. 
 To może czas zająć się wychowaniem dzieci, dawaniem im poczucia bezpieczeństwa poprzez m.in. rozmowy i  dbanie o własne małżeństwa? Dzieci wychowywane są w domu na pępki świata (wystarczy zacząć uczyć kultury bycia, czyli szacunku dla innych), a zatem stają się dzięki rodzicom nieodporni na niepowodzenia, z którymi będą się stykać całe życie. Pępek świata raptem dowiaduje się, że inni tak go nie traktują, że takich "cudów" to jest mnóstwo dookoła i każdy z nich myśli, że ma same prawa. Wbito młodym do głowy, że małż... rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 16:10
+2
A tak z innej strony - patrząc, które komentarze mają mnóstwo minusów, a które plusów, to od razu widać niezwykłą obiektywność czuwających nad komentarzami :D. Wszystkie ręce na pokład, byle było po linii :D.
 Wiele osób czyta komentarze, a nie zostawia swoich. Za to wyrażają swoje poglądy przez lajki. Co w tym dziwnego?
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 16:07
+5
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa. 
 A nie powinny w ogóle. I to wina nas, dorosłych że w ogóle tak się dzieje. Między innymi przez lekceważenie przyczyn.
Avatar
_XD_ / 30 września 2020 r. o 16:05
+4
Różne dzieci z różnych powodów popełniają samobójstwa. Na ogól to wynik braku bezpieczeństwa i miłości we własnym domu. Nie próbujmy dać sobie wmówić, że większość młodzieży to homoseksualiści, czy transwestyci i to gnębieni przez wszystkich dookoła. Młodymi łatwo manipulować, ale oni też z czasem przestaną wierzyć we wszystko tylko zaczną samodzielnie myśleć, analizować i wyciągać wnioski.
 Z pewnością nie jest to jedyny powód. Jednak w tych konkretnych przypadkach są dowody na znęcanie się i prześladowanie właśnie że względu na orientację seksualną. Jednocześnie nie oznacza to, że wszystkie te dzieci były nieheteronormatwne. Wystarczyło że ktoś puścił taką plotkę i szambo tradycyjnej polskiej tolerancji wybiło. Wiadomo też jak wygląda sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej, czy telefonów zaufania...
 Z pewnością nie jest to jedyny powód. Jednak w tych konkretnych przypadkach są dowody na znęcanie się i prześladowanie właśnie że względu na orientację seksualną. Jednocześnie nie oznacza to, że wszystkie te dzieci były nieheteronormatwne. Wystarczyło że ktoś puścił taką plotkę i szambo tradycyjnej polskiej tolerancji wybiło. Wiadomo też jak wygląda sytuacja polskiej psychiatrii dziecięcej, czy telefonów zaufania... rozwiń
Avatar
anka-anka / 30 września 2020 r. o 16:00
+4
A tak z innej strony - patrząc, które komentarze mają mnóstwo minusów, a które plusów, to od razu widać niezwykłą obiektywność czuwających nad komentarzami :D. Wszystkie ręce na pokład, byle było po linii :D.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina
Magazyn

Warto robić coś dla innych. Stanisław Santarek o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Lublina

Jest twarzą Lublina. Od blisko 30 lat Stanisław Santarek jako przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina ze współpracownikami i wolontariuszami z powodzeniem zbiera pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków i rzeźb na najstarszej nekropolii w mieście. – Moje możliwości są już na wyczerpaniu. Na początku maja będę obchodził 90. urodziny. Najwyższy czas żeby ktoś mnie zastąpił.

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin Jan Tkaczyk został mistrzem Polski juniorów we wspinaczce na czas. W weekend razem z klubowymi kolegami i koleżankami startował na zawodach w Gliwicach

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy przegrywał już 1:2 z Bad Boys Zastawie. Ostatecznie zwyciężył 3:2 zdobywając kolejne bramki w końcówce. Trzecie trafienie dla gospodarzy to gol samobójczy gości

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej
film

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

W 11. kolejce konto punktowe on pełną pulę powiększyły Orzeł Srebrzyszcze, Znicz Sieniowa Różana i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Wysoka inflacja, przekraczająca w Polsce 3%, a przy tym bardzo niskie, niewiele przekraczające 0% oprocentowanie lokat bankowy powoduje, że każdy kto ma jakieś oszczędności musi sobie zadać pytanie w co warto inwestować. Odpowiedź jest prosta jak nigdy dotąd.

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Policja zatrzymała 31-latka, który w markecie budowlanym zamieniał kody kreskowe na produktach. Droższe rzeczy chciał kupić za niższą cenę. Jak wpadł?

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

O wdrożenie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców z zamykanych w związku z pandemią branż apeluje lubelski senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. - Tego wszystkiego nie ma. Rząd zamyka oczy i uważa, że skoro przedsiębiorcy otrzymali pomoc wiosną, to teraz już jej nie potrzebują – twierdzi polityk.

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Udany weekend naszych drużyn. W przeciągu zaledwie dziewięciu dni cztery mecze rozegrała Tomasovia. I wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść. W niedzielę pokonała w Proszowicach Pogoń 3:1. Dzięki temu niebiesko-białe wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli grupy czwartej. A w drugiej fotel lidera objęła inna z naszych ekip – AZS AWF Biała Podlaska.

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Sanepid informuje o śmierci trzech pacjentów. Najmłodszy miał 59 lat a najstarszy 84.

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

– Mamy 10 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. To mniej niż w ostatnich dniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.