Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

11 listopada 2019 r.
15:46

Narodowe Święto Niepodległości: "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą"

61 30 A A

Tłumy Polaków zgromadziły się na stołecznym Placu Piłsudskiego. Odbyły się tam główne uroczystości Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i członków rządu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kiedy stoimy tutaj 11 listopada na placu imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, placu świadków tylu niezwykłych historycznych wydarzeń (…), kiedy patrzymy na stojących tutaj pięknych polskich żołnierzy (...), to chce się powiedzieć - bo na usta cisną się słowa piosenki - "ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście" – mówił prezydent Duda podczas uroczystości.

Zdaniem prezydenta, "całe pokolenia nie miały takiego szczęścia jak my", a zwłaszcza ci młodzi, którzy urodzili się po 1989 roku, którzy "nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w pełni niepodległa, nie była w pełni wolna, nie była w pełni suwerenna, kiedy nie można było w Polsce mówić tego, co się chce, spotykać z tym, z kim się chce i gdzie się chce".

Święto Niepodległości 2019. Uroczystości w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maryla / 11 listopada 2019 r. o 18:05
+21
Tekst piosenki powtórzył - ale jej sensu nie zrozumieał wcale. Nie darmo zwany jest długopisem, czyli bezmyślnym podpisywaczem. 
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 19:58
+17
On nie mówi, on się drze!!!!! Tego nie da się słuchać!!!!! Całe szczęście, że istnieją piloty do telewizorni.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:25
+17
Ma szczęście bo go Mały wyznaczył na stanowisko pod Żyrandolem.
Avatar
yyy / 11 listopada 2019 r. o 20:31
+15
A my mamy nieszczęście do takiej pisoprezydenturki......... Co innego mówi a co innego robi!
Avatar
Jaś / 11 listopada 2019 r. o 17:36
+15
"mówił" w większości to się DARŁ i krzyczał, to nie było żadne wystąpienie tylko bełkot.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 16:37
+14
No pewnie że ma szczęście bo nigdzie na świecie taki człowiek nie został by prezydentem.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 16:09
+12
Przecież te słowa brzmią w piosence ironicznie, czy pan Prezydent nie może poprosić kogoś o napisanie przemówienia?
Avatar
_K_ / 11 listopada 2019 r. o 16:28
+10
" nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w pełni niepodległa, nie była w pełni wolna, nie była w pełni suwerenna, kiedy nie można było w Polsce mówić tego, co się chce, spotykać z tym, z kim się chce i gdzie się chce " A to coś się zmieniło? Dalej w praktyce nie mozna mówić tego, co się chce(bo banda trolli zarazopluje), dalej nie można się spotkać z kim się chce i gdzie się (vide marsze równości, które aż musi chronić policja). A i z tą niepodległością słabo, bo kler robi z krajem, co chce. Tak więc Panie Prezydencie - uważałbym z takimi tekstami...
" nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w pełni niepodległa, nie była w pełni wolna, nie była w pełni suwerenna, kiedy nie można było w Polsce mówić tego, co się chce, spotykać z tym, z kim się chce i gdzie się chce " A to coś się zmieniło? Dalej w praktyce nie mozna mówić tego, co się chce(bo banda trolli zarazopluje), dalej nie można się spotkać z kim się chce i gdzie się (vide marsze równości, które aż musi chronić policja). A i z tą niepodległością słabo, bo kler robi z krajem, co chce. Tak więc Panie Prezydencie -... rozwiń
Avatar
tys prawda / 12 listopada 2019 r. o 09:02
+9
a ja mam wielkie nieszczescie ze doczekalem takiego prezydenta
Avatar
Jaś / 12 listopada 2019 r. o 02:58
+9
"mówił" w większości to się DARŁ i krzyczał, to nie było żadne wystąpienie tylko bełkot.
Do was zrozumiale przemówił by bolek, albo Nojman. Widzisz jasiu jesteś jeszcze za mały by zrozumieć siłę wystąpienia pana prezydenta. Być może przyjdzie ci to z wiekiem. Być może...
 I kto tu nie dorósł? Czytaj ze zrozumieniem! Chodzi o ton w jaki "przemawiał" i to w dniu ważnym dla Polaków!
Avatar
_K_ / 13 listopada 2019 r. o 20:13
+1
Mamy Prezydenta, jakiego nie mieliśmy w czasach III RP, Prezydenta, który przywraca Swiatu prawdę o polskiej historii, który uzmyslawia mlodym pokoloniem ogrom nieszczęść jakich doznawala Polska w XX wieku, a duża cześć młodego pokolenia, która wiedzę o Polsce czerpie z polskojęzyczneych telewzji, opluwa tego Prezydenta, a ponadto głosi, że jest zniewolona i nie ma wolności słowa. Robta co chceta, tylko nie myślcie.
Ja myślę, że obecny prezydent "uzmyslawia mlodym pokoloniem ogrom nieszczęść jakich doznawala Polska" w XXI wieku, a dokładniej w drugiej połowie drugiej dekady XXI wieku... I jakich doznawać będzie przez najbliższych parę lat. I własnie ci, którzy myślą samodzielnie doskonale to dostrzegają.
Ja myślę, że obecny prezydent "uzmyslawia mlodym pokoloniem ogrom nieszczęść jakich doznawala Polska" w XXI wieku, a dokładniej w drugiej połowie drugiej dekady XXI wieku... I jakich doznawać będzie przez najbliższych parę lat. I własnie ci, którzy myślą samodzielnie doskonale to dostrzegają. rozwiń
Avatar
Gość 51 / 13 listopada 2019 r. o 19:30
-1
Mamy Prezydenta, jakiego nie mieliśmy w czasach III RP, Prezydenta, który przywraca Swiatu prawdę o polskiej historii, który uzmyslawia mlodym pokoloniem ogrom nieszczęść jakich doznawala Polska w XX wieku, a duża cześć młodego pokolenia, która wiedzę o Polsce czerpie z polskojęzyczneych telewzji, opluwa tego Prezydenta, a ponadto głosi, że jest zniewolona i nie ma wolności słowa. Robta co chceta, tylko nie myślcie.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 17:34
+2
adrian ,tu jest Polska, nie polin ,skończ ględzić,jak potłuczony
Avatar
Paweł / 12 listopada 2019 r. o 13:56
-4
Teraz po komentarzach widać jak kretyńskie mamy społeczeństwo. Jak wam ten prezydent nie pasuje, to jaki? Serio pytam.
Myślący, samodzielny. Czy to tak dużo?
 A zarzucasz prezydentowi że nie myśli i nie jest samodzielny? Jeśli tak, to podpisz się choćby imieniem. Nie jestem zwolennikiem obecnego prezydenta, ale jacy byli wcześniej? Taki co przespał kadencję i nic Polsce i Polakom nie pomógł, za którego przyszło się wstydzić? Czy ten, który całą prezydenturę przepił i wspierał czerwonych oraz dbał o biznes swój i własnej rodziny? Czy w końcu ten który uprzejmie donosił, był agentem, nic nie pomógł a być może zaszkodził? Sam więc widzisz jakich mędrców mieliśmy. Na tym tle Duda jest najlepszym prezydentem po 89'. Ś.P. jednego prezydenta pominąłem bo o zmarłych albo dobrze albo wcale... . Otwórz więc oczy i spójrz na to wszystko.
 A zarzucasz prezydentowi że nie myśli i nie jest samodzielny? Jeśli tak, to podpisz się choćby imieniem. Nie jestem zwolennikiem obecnego prezydenta, ale jacy byli wcześniej? Taki co przespał kadencję i nic Polsce i Polakom nie pomógł, za którego przyszło się wstydzić? Czy ten, który całą prezydenturę przepił i wspierał czerwonych oraz dbał o biznes swój i własnej rodziny? Czy w końcu ten który uprzejmie donosił, był agentem, nic nie pomógł a być może zaszkodził? Sam więc widzisz jakich mędrców mieliśmy. Na tym tle Duda jest ... rozwiń
Avatar
tys prawda / 12 listopada 2019 r. o 09:02
+9
a ja mam wielkie nieszczescie ze doczekalem takiego prezydenta
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 07:43
+4
Teraz po komentarzach widać jak kretyńskie mamy społeczeństwo. Jak wam ten prezydent nie pasuje, to jaki? Serio pytam.
 Myślący, samodzielny. Czy to tak dużo?
Avatar
Jaś / 12 listopada 2019 r. o 02:58
+9
"mówił" w większości to się DARŁ i krzyczał, to nie było żadne wystąpienie tylko bełkot.
Do was zrozumiale przemówił by bolek, albo Nojman. Widzisz jasiu jesteś jeszcze za mały by zrozumieć siłę wystąpienia pana prezydenta. Być może przyjdzie ci to z wiekiem. Być może...
 I kto tu nie dorósł? Czytaj ze zrozumieniem! Chodzi o ton w jaki "przemawiał" i to w dniu ważnym dla Polaków!
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 23:57
+4
Nie jestem wcale zwolennikiem PO, bo raczej wole PiS, ale ten "prezydent" to byl naprawde zly wybor dla PiSu. On naprawde PiSowi tak naprawde to tylko szkodzi, jak i szkodzi Polsce i Polakom.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 23:46
+5
hr tfu
Avatar
może? / 11 listopada 2019 r. o 22:05
-10
"mówił" w większości to się DARŁ i krzyczał, to nie było żadne wystąpienie tylko bełkot.
 Do was zrozumiale przemówił by bolek, albo Nojman. Widzisz jasiu jesteś jeszcze za mały by zrozumieć siłę wystąpienia pana prezydenta. Być może przyjdzie ci to z wiekiem. Być może...
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!