Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 kwietnia 2016 r.
21:05

Rezolucja Parlamentu Europejskiego: szkodliwa i absurdalna, czy ważna i potrzebna?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 56 A A

Parlament Europejski wezwał polskie władze do „przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania” orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Za przyjęciem rezolucji w tej sprawie głosowało w środę 513 eurodeputowanych, 142 było przeciw, a 30 wstrzymało się od głosu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rezolucja, która nie ma wiążącej mocy prawnej, mówi też o wprowadzeniu w życie wyroków z 3 i 9 grudnia ubiegłego roku, a także o respektowaniu przez rząd niedawnej opinii Komisji Weneckiej. Stanowisko PE jest owocem styczniowej debaty plenarnej, która została zorganizowana po rozpoczęciu przez Komisję Europejską procedury wyjaśniającej w sprawie zmian w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

– Przegłosowano rezolucję, która jest absurdalna, szkodliwa, nierzetelna i przeciwskuteczna – powiedział po głosowaniu Parlamentu Europejskiego europoseł Ryszard Legutko. – Jest absurdalna w czasach, kiedy wybuchają bomby, UE zmaga się z poważnym kryzysem migracyjnym, grożą nam różne "Brexity" – tłumaczył. – Tymczasem PE zajmuje się problemem, który problemem nie jest, a już na pewno nie jest problemem europejskim – dodał. – Ci, którzy mają usta pełne demokracji dzisiaj pokazali, że mają tą demokrację w nosie – podsumował Ryszard Czarnecki.

– Parlament Europejski wzywa nas do przestrzegania prawa, a sam łamie zapisy traktatowe. Prosiliśmy o podstawę prawną dla rezolucji, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi – mówiła europosłanka Jadwiga Wiśniewska.

– Jeżeli PiS spowodował bałagan konstytucyjny w kraju, jest odpowiedzialny za wyprowadzenie nas z niego i z izolacji międzynarodowej – powiedział europoseł Janusz Lewandowski po przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie Polski. – To był wyraźny głos przyjaciół polskiej demokracji, którzy chcą by Polska nadal była silnym członkiem Unii Europejskiej, z której rząd chce nas wyprowadzić. Rezolucji nie poparli ci, którzy nie chcą Unii Europejskiej – powiedziała Róża Thun. – Pytanie co dalej to pytanie do polskiego rządu – zauważył Adam Szejnfeld. – To co dzisiaj miało miejsce na sali plenarnej, nie wydarzyłoby się gdyby nie działania rządu Prawa i Sprawiedliwości – dodał.

Wideo: TVN24/x-news

Sonda: Co sądzisz o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski?

Liczba głosów: 312
62.82%
Ważna i potrzebna
37.18%
Absurdalna i szkodliwa

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:12
0

Do koderki - jesteś lemingiem ;)


Nie kazdy kto nie popiera sekty to kodowiec,wiesz ze do waszych kaczym mozdzkow to ciezko dociera ale chociaz sprobuj,myslenie nie boli. Tak naprawde ci co chodza w pochodach to jakies 2-3 procenty niezadowolonych z waszych faszystowskich rzadow,takze hamuj podkowy.
Avatar
Szczesc kaczorze / 20 kwietnia 2016 o 17:33
0

Polskie sprawy tylko dla polaków a unii nic do tego


Ciekawe czy jak Putin bedzie Lwow mijal tez tak powiesz. Ano zapomniałem Antonio nas obroni,on jedzie czołgiem ha ha.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 11:36
0
Polskie sprawy tylko dla polaków a unii nic do tego
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2016 o 18:56
0
PełO wydrukowało a "Rumun" z lewackim Belgiem, który jest na usługach Rosji, przepchneli rezolucję, mam nadzieję, iż Polacy kolaborantom, zdrajcom i targowiczanom podziękują w następnych wyborach...
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 09:56
0
KTO JEST PODPASKĄ MERKEL ???????? jest to Polak na literkę S.....
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:35
0
Nic ująć nic dodać skoro jakiś procent populacji narusza KONSTYTUCJĘ i prawa ogółu to prowadzi w linie prostej do podporządkowania sobie wiekszości tz.jako wyrobników ba niewolników.Tuż przed II wojną światową działo się coś podobnego tylko w innym składzie i innym wymiarze czasowym ale jak widać nieczego polaków to nie nauczyło i idziemy znowu w tym samym kierunku do ZGUBY.popatrzcie ilu w tej chwili mamy przyjaciół gotowych stanąć w obronie POLSKI- Węgrów ze śmiechu można dostać zajadów bo w obecnej sytuacji zachód palcem nie ruszy ja w 1939r i tak doszliśmy do punktu wyjścia jak normalni Kiepscy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic ująć nic dodać skoro jakiś procent populacji narusza KONSTYTUCJĘ i prawa ogółu to prowadzi w linie prostej do podporządkowania sobie wiekszości tz.jako wyrobników ba niewolników.Tuż przed II wojną światową działo się coś podobnego tylko w innym składzie i innym wymiarze czasowym ale jak widać nieczego polaków to nie nauczyło i idziemy znowu w tym samym kierunku do ZGUBY.popatrzcie ilu w tej chwili mamy przyjaciół gotowych stanąć w obronie POLSKI- Węgrów ze śmiechu można dostać zajadów bo w obecnej sytuacji zachód palcem nie ruszy ja w 19... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:49
0
Baczność! Europosłowie ? Nie będziecie włascicielami mojej Ojczyzny!!!! Gdzie jest prawo w RP do odkrywania? Wypierdalać z mojej Ojczyzny!!!! Zrozumiano!!!!! W przeciwnym razie wyślę Was do ŚW. Piotra - smym pobożnym życzeniem. RP ma być wolna, nie jak skóra na kindybale, jak u osłów z PE. Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tl
Baczność! Europosłowie ? Nie będziecie włascicielami mojej Ojczyzny!!!! Gdzie jest prawo w RP do odkrywania? Wypierdalać z mojej Ojczyzny!!!! Zrozumiano!!!!! W przeciwnym razie wyślę Was do ŚW. Piotra - smym pobożnym życzeniem. RP ma być wolna, nie jak skóra na kindybale, jak u osłów z PE. Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 13:10
0
Do koderki - jesteś lemingiem ;)
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 11:17
0
W obronie konstytucji trzeba stawać zawsze i wszędzie. PiS to największe zło jakie mogło spotkać Polskę. KODerka!!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:25
0
Proszę nie nazywajcie PiSu zdrajcami, chociaż niszcząc demokrację działają na korzyść Putina, ani targowicą chociaż nie szanują konstytucji. to jednak zbyt poważne oskarżenia, mam nadzieję że nie robią tego z premedytacją tylko z politycznego zaślepienia.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:12
0

Do koderki - jesteś lemingiem ;)


Nie kazdy kto nie popiera sekty to kodowiec,wiesz ze do waszych kaczym mozdzkow to ciezko dociera ale chociaz sprobuj,myslenie nie boli. Tak naprawde ci co chodza w pochodach to jakies 2-3 procenty niezadowolonych z waszych faszystowskich rzadow,takze hamuj podkowy.
Avatar
Szczesc kaczorze / 20 kwietnia 2016 o 17:33
0

Polskie sprawy tylko dla polaków a unii nic do tego


Ciekawe czy jak Putin bedzie Lwow mijal tez tak powiesz. Ano zapomniałem Antonio nas obroni,on jedzie czołgiem ha ha.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 11:36
0
Polskie sprawy tylko dla polaków a unii nic do tego
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2016 o 18:56
0
PełO wydrukowało a "Rumun" z lewackim Belgiem, który jest na usługach Rosji, przepchneli rezolucję, mam nadzieję, iż Polacy kolaborantom, zdrajcom i targowiczanom podziękują w następnych wyborach...
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 09:56
0
KTO JEST PODPASKĄ MERKEL ???????? jest to Polak na literkę S.....
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2016 o 08:35
0
Nic ująć nic dodać skoro jakiś procent populacji narusza KONSTYTUCJĘ i prawa ogółu to prowadzi w linie prostej do podporządkowania sobie wiekszości tz.jako wyrobników ba niewolników.Tuż przed II wojną światową działo się coś podobnego tylko w innym składzie i innym wymiarze czasowym ale jak widać nieczego polaków to nie nauczyło i idziemy znowu w tym samym kierunku do ZGUBY.popatrzcie ilu w tej chwili mamy przyjaciół gotowych stanąć w obronie POLSKI- Węgrów ze śmiechu można dostać zajadów bo w obecnej sytuacji zachód palcem nie ruszy ja w 1939r i tak doszliśmy do punktu wyjścia jak normalni Kiepscy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic ująć nic dodać skoro jakiś procent populacji narusza KONSTYTUCJĘ i prawa ogółu to prowadzi w linie prostej do podporządkowania sobie wiekszości tz.jako wyrobników ba niewolników.Tuż przed II wojną światową działo się coś podobnego tylko w innym składzie i innym wymiarze czasowym ale jak widać nieczego polaków to nie nauczyło i idziemy znowu w tym samym kierunku do ZGUBY.popatrzcie ilu w tej chwili mamy przyjaciół gotowych stanąć w obronie POLSKI- Węgrów ze śmiechu można dostać zajadów bo w obecnej sytuacji zachód palcem nie ruszy ja w 19... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 20:49
0
Baczność! Europosłowie ? Nie będziecie włascicielami mojej Ojczyzny!!!! Gdzie jest prawo w RP do odkrywania? Wypierdalać z mojej Ojczyzny!!!! Zrozumiano!!!!! W przeciwnym razie wyślę Was do ŚW. Piotra - smym pobożnym życzeniem. RP ma być wolna, nie jak skóra na kindybale, jak u osłów z PE. Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE!!!! "Bracia Maciejewscy przekonują, że złożyli ofertę sprzedaży swojej spółki, ale druga strona nie odpowiedziała na nią w terminie. Uznali więc, że do transakcji nie doszło. Przedstawiciele BCG byli przeciwnego zdania i jak ocenił sąd, mieli rację." Zatem czy doszło do transakcji? Artur, gdzie są moje 2 000 000 USD ? Pierwszy za mój dowód wprost hipotezy Beala i drugi za Disproof the Birch and Swinnerton-Dyer Conjecture ? Chyba wiesz, co LWG uczyniłby z takimi parlamentarzystami jak Ty. Nie wiesz? Konfiskata mienia od kolebki po siwy włos i AUT z RP, wraz z pozbawieniem wszelkich praw publicznych na zawsze. Zrozumiałeś ? Oczywiście w świetle polskiego LEWA jesteś niewinny. Nikt nie jest winien, oprócz LWG. Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!! Google: lwgula.pl.tl
Baczność! Europosłowie ? Nie będziecie włascicielami mojej Ojczyzny!!!! Gdzie jest prawo w RP do odkrywania? Wypierdalać z mojej Ojczyzny!!!! Zrozumiano!!!!! W przeciwnym razie wyślę Was do ŚW. Piotra - smym pobożnym życzeniem. RP ma być wolna, nie jak skóra na kindybale, jak u osłów z PE. Odebraliście mi prawo do pracy na powierzchni!!!! Zgadza się? Zapierdalałem najciężej, bo rzadko byłem na tzw. paniochach. Dlaczego nie mam poparcia od waszych inżynierów z Bogdanki? RP jest bardzie moja, niż Twoja - ZAWISZA ARTURZE... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 13:10
0
Do koderki - jesteś lemingiem ;)
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 11:17
0
W obronie konstytucji trzeba stawać zawsze i wszędzie. PiS to największe zło jakie mogło spotkać Polskę. KODerka!!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:25
0
Proszę nie nazywajcie PiSu zdrajcami, chociaż niszcząc demokrację działają na korzyść Putina, ani targowicą chociaż nie szanują konstytucji. to jednak zbyt poważne oskarżenia, mam nadzieję że nie robią tego z premedytacją tylko z politycznego zaślepienia.
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!