Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 stycznia 2017 r.
18:48

Właściciel PZL-Świdnik z umową na śmigłowiec dla włoskiej armii

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 11 A A

Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. Umowa przewiduje badania, opracowanie, produkcję, próby prototypu oraz budowę trzech egzemplarzy przedprodukcyjnych. Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki temu programowi, który zakłada produkcję 48 maszyn, armia Włoch będzie mogła zastąpić obecną flotę śmigłowców AW129, które mają zostać wycofane do 2025 roku po ponad 35 latach służby.

Możliwości produkcji w Świdniku bojowego śmigłowca nowej generacji nie wykluczył poseł PiS Artur Soboń. Napisał m.in. w tej sprawie list do wicepremiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony Antoniego Macierewicza.

– W liście wyrażamy opinię, że zmiana rządu i zamówienia śmigłowcowego w ramach Programu Modernizacji Technicznej armii, to szansa na strategiczną decyzję o wejściu kapitałowym państwa, poprzez Polską Grupę Zbrojeniową, do Świdnika. Jestem przekonany, że w ten sposób, wspólnie z Leonardo, możliwe jest zaprojektowanie i uruchomienie produkcji polskiego śmigłowca bojowego w Świdniku, którym byłby zainteresowane wszystkie armie na świecie – dodaje poseł Soboń.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:21
0
Pan Soboń nie powinien otwierać ust, bo tylko się ośmiesza...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:31
0
Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. ...........................Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii. U nich rozpoznawczo-eskortowy u nas już szturmowy. Czy Pan SOboń wie chociaż o co chodzi?
Avatar
Pipin / 29 czerwca 2017 o 08:30
0
anglicy podjęli jedyną słuszną decyzję w sprawie ah-64. case closed. linie aw101 i aw159 powoli do zamknięcia, bo nie ma chętnych, chyba że gdzieś tam (nigeria, indonezja, itp...) pojedyncze sztuki. aw129 - jak wyżej, i rozpoczęło się szukanie kogoś z nadmiarem gotówki, kto dofinansowałby projekt jego następcy. jak się nie znajdzie (oby nie my), to więcej niż 50 maszyn nie kupią i wyjdzie drogo. bardzo drogo. widzę ciemność ******skyscrapercity.com/images/smilies/smile.gif
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 23:41
0
He, do 2025 to nasze Mi-24 całkiem się rozpadną.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 22:24
0
Ten News to próba podbicia ceny :-(
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 10:41
0
Tak źle było z zakładami w Świdniku, taką finansową padaczkę zaliczały, że trzeba je było opylić obcemu koncernowi za psie pieniądze??? Kto tak zadecydował i kiedy?
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 11:01
0
Świdnik w koncernie obecnie nazywającym się Leonardo nie jest od produktów finalnych. Świdnik jest od klepania blach i składania ich w kadłuby. Jedyna możliwość jest taka że otrzymają zadanie produkcji kadłubów tego śmigłowca
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:24
0
A może pan Sobon wyjaśni dlaczego śmigłowiec dla polskiej armii został wybrany bez przetargu i offsetu? ??? Przecież to wskazywaliscie jako główny powód zerwania wcześniejszego przetargu. ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:18
0
Pan szanowny Sobon napisał list czyli produkcja będzie ulokowane w Świdniku.....hehe heh dziękujemy czcigodny dobroczynco.....
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 06:59
0
Trzymam kciuki!!!
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:21
0
Pan Soboń nie powinien otwierać ust, bo tylko się ośmiesza...
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 08:31
0
Firma Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, podpisała umowę z włoską armią na nowy śmigłowiec rozpoznawczo-eskortowy. ...........................Być może ten model trafi do produkcji w Świdniku i będzie nowym śmigłowcem szturmowym także polskiej armii. U nich rozpoznawczo-eskortowy u nas już szturmowy. Czy Pan SOboń wie chociaż o co chodzi?
Avatar
Pipin / 29 czerwca 2017 o 08:30
0
anglicy podjęli jedyną słuszną decyzję w sprawie ah-64. case closed. linie aw101 i aw159 powoli do zamknięcia, bo nie ma chętnych, chyba że gdzieś tam (nigeria, indonezja, itp...) pojedyncze sztuki. aw129 - jak wyżej, i rozpoczęło się szukanie kogoś z nadmiarem gotówki, kto dofinansowałby projekt jego następcy. jak się nie znajdzie (oby nie my), to więcej niż 50 maszyn nie kupią i wyjdzie drogo. bardzo drogo. widzę ciemność ******skyscrapercity.com/images/smilies/smile.gif
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 23:41
0
He, do 2025 to nasze Mi-24 całkiem się rozpadną.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 22:24
0
Ten News to próba podbicia ceny :-(
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 10:41
0
Tak źle było z zakładami w Świdniku, taką finansową padaczkę zaliczały, że trzeba je było opylić obcemu koncernowi za psie pieniądze??? Kto tak zadecydował i kiedy?
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 11:01
0
Świdnik w koncernie obecnie nazywającym się Leonardo nie jest od produktów finalnych. Świdnik jest od klepania blach i składania ich w kadłuby. Jedyna możliwość jest taka że otrzymają zadanie produkcji kadłubów tego śmigłowca
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:24
0
A może pan Sobon wyjaśni dlaczego śmigłowiec dla polskiej armii został wybrany bez przetargu i offsetu? ??? Przecież to wskazywaliscie jako główny powód zerwania wcześniejszego przetargu. ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 02:18
0
Pan szanowny Sobon napisał list czyli produkcja będzie ulokowane w Świdniku.....hehe heh dziękujemy czcigodny dobroczynco.....
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 06:59
0
Trzymam kciuki!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo]
film

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo] 0 0

W poniedziałek (11.11) doszło do tranzytu Merkurego, czyli przejścia pierwszej i najmniejszej planety Układu Słonecznego przed tarczą Słońca. Zjawisko było widoczne częściowo w Polsce.

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii
16 listopada 2019, 10:00

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii 0

W dniach 16-17 listopada 2019 serdecznie zapraszamy na Giełdę Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”, która jest organizowana już po raz 52 w Lublinie przy Akademickiej 15. Giełda jest doskonałą okazją do podziwiania minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki 5 8

Trwają ostatnie prace nad projektem budżetu miasta Puławy na rok 2020. Dokument ma być gotowy przed 15 listopada. Z tego co wiemy, będzie on rekordowy pod wieloma względami. Zarówno pod względem wydatków, środków na inwestycje, jak i zadłużenia.

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO

Porażki Padwy Zamość i Azotów II Puławy, AZS AWF wygrał z KSZO 0 1

Długi weekend mile wspominać będą zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska, którzy wygrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gorycz porażki musiały przełknąć rezerwy Azotów Puławy i pierwszy raz w sezonie były lider MKS Padwa Zamość

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie
galeria

Kwitły i pachniały. Skoszą wszystkie łąki kwietne w Lublinie 6 25

Do weekendu skoszone mają być wszystkie kwietne łąki założone na zlecenie miasta. Nie wszystkim się to podoba. – Jak te rośliny mają się wysiać? – irytuje się nasza Czytelniczka oburzona ścięciem kwiatów na al. Unii Lubelskiej. – Po przymrozkach wyglądałyby nieestetycznie – tłumaczą miejscy urzędnicy.

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach
13 listopada 2019, 18:00

Wieczór poezji Krzysztofa Gryko w Puławach 0 0

W środę, 13 listopada o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędzie się wieczór poezji Krzysztofa Gryko.

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali

Premier Mateusz Morawiecki pisze do szefa Netflixa w sprawie "nieścisłości historycznych" w jednym z seriali 0 6

- Nie ma wątpliwości, że te obozy były prowadzone przez Niemców - pisze premier Rzeczypospolitej Mateusz Morawiecki w swoim liście do Reeda Hastingsa, szefa platformy Netflix. - Jesteśmy świadomi sytuacji związanej z produkcją "Iwan Groźny z Treblinki" i bacznie się jej przyglądamy - odpowiada rzecznik amerykańskiego giganta, cytowany przez "Washington Post".

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring

16-latka zgwałcona w Okunince? Wszystko pokazał monitoring 69 0

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. 22-latka oskarżanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny w Okunince - informuje Super Tydzień Chełmski

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej
14 listopada 2019, 8:00

Ukraina w Centrum Lublina - Festiwal Kultury Ukraińskiej 0 0

W dniach 14-17 listopada w różnych częściach miasta odbędą się wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. To już 12. odsłona festiwalu.

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin

Polska - Hiszpania. Dzisiaj Biało-Czerwone zagrają na Arenie Lublin 0 0

Dzisiaj o godz. 18 na Arenie Lublin odbędzie się mecz Polska – Hiszpania. To spotkanie dla Biało-Czerwonych będzie inauguracją eliminacji mistrzostw Europy

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi?
Raport

Ranking miast dla młodych ludzi. Lublin wypadł słabo. W czym przegrywamy z innymi? 4 67

Lublin znalazł się poza pierwszą dziesiątką miast najbardziej przyjaznych młodym ludziom. Ranking objął wszystkie miasta na prawach powiatu, a jest ich 66. Jak wypadli inni przedstawiciele naszego regionu? Zamość znalazł się na 19. miejscu, Biała Podlaska na 41., zaś Chełm jest dopiero piąty od końca.

"Magia starego kina" w Filharmonii
22 listopada 2019, 19:00

"Magia starego kina" w Filharmonii 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny polskich przebojów muzyki filmowej "Magia starego kina". Wydarzenie będzie miało miejsce 22 listopada o godz. 19.

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia]
galeria

Park Jana Pawła II w Lublinie już jest dłuższy. A będzie znacznie ciekawszy [zdjęcia] 26 12

Jeszcze w tym miesiącu powinno się zakończyć urządzanie nowej części parku Jana Pawła II wzdłuż os. Górki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r. 0 0

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl 49 15

Koniec roku przynosi mieszkańcom Puław wzrost liczby supermarketów. W minionym tygodniu otwarto nową Stokrotkę na osiedlu Włostowice. A już w najbliższym otwarcie planuje natomiast Lidl przy ul. Wróblewskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!