Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

24 listopada 2015 r.
7:31

Zaostrzenie dostępu do broni? Stawiarski: Przesyłajcie opinie

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 18 A A

Pochodzący z Kraśnika wiceminister sportu i poseł PiS Jarosław Stawiarski apeluje do klubów strzelectwa sportowego, stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich i obronnych o przesyłanie opinii w sprawie prac nad zaostrzeniem dostępu do broni palnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas piątkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości państw Unii Europejskiej poparł je szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

– Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie – napisał Stawiarski na swojej stronie na Facebooku. Zaapelował też do środowisk związanych m.in. ze strzelectwem sportowym o przesyłanie opinii w tej sprawie. Ma je przekazać ministrowi sportu Witoldowi Bance. Następnie stanowisko ma trafić do ministra Błaszczaka.

– Zrobiłem to jako poseł. Nie zamierzam występować przeciwko rządowi, ale chcę zapytać, czy ta dyrektywa niesie za sobą takie niebezpieczeństwo, jak twierdzą przedstawiciele tych środowisk, którzy się do mnie zgłosili. Ich zdaniem może to oznaczać zakaz posiadania broni samopowtarzalnej, a nawet tej, podobnej do broni automatycznej – mówi Dziennikowi parlamentarzysta.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
z / 9 grudnia 2015 o 14:31
0

Dostanie pozwolenia na broń w polsce graniczy z cudem, jesteśmy najmniej uzbrojonym narodem europy, więcej broni mają eskimosi w swoim iglo........... A TEN SIE PYTA O PRZESŁANIE OPINII W SPRAWIE PRAC NAD ZAOSTRZENIEM DOSTĘPU DO BRONI PALNEJ !

prosze czytac ze zrozumieniem - przeciez poseł S. wyraźnie mówi że jest przeciwny zaostrzaniu przepisów o dostepie do broni czyli ze jest za jej posiadaniem

Avatar
Smolar / 1 grudnia 2015 o 09:06
0

Będziemy się bronić wraz z panem wiceministrem przed włamaniami.

Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 13:51
0
to są jakieś jaja, przysyłają nam na siłe imigrantów do kraju i nas rozbrajają jednocześnie abyśmy nie mogli się sami obronić. to jest skandal !
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 11:31
0
Dostanie pozwolenia na broń w polsce graniczy z cudem, jesteśmy najmniej uzbrojonym narodem europy, więcej broni mają eskimosi w swoim iglo........... A TEN SIE PYTA O PRZESŁANIE OPINII W SPRAWIE PRAC NAD ZAOSTRZENIEM DOSTĘPU DO BRONI PALNEJ !
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 08:03
0
Max Kolonko zbiera podpisy pod petycją do Prezydenta RP w sprawie rozpisania referendum o powszechnym dostępie do broni palnej. Kto z kraśniczan jest za, to ma możliwość zrobić coś w tym kierunku!
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 18:51
0
Zaostrzenie dostępu do broni to głupota, bo jak ktoś niedobry (że ujmę to tak strasznie ogólnikowo) jak chce zdobyć broń, to zrobi to nielegalnie, a zwykły obywatel nie ma się czym bronić. Pozbawienie narodu możliwości trzymania broni czy w ogóle możliwości samoobrony to jak spychanie ludzi z samolotu do morza i sprawdzanie, ilu miało spadochron pod ubraniem.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 16:26
0

Z czego wnioskujesz mądralo, że się boi? Bo ja tu nic takiego nie mogę wyczytać.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 16:03
0
Czego się Wiceminister Stawiarski boi że nie zda legalnie egzaminu na posiadanie broni.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:06
0
Dwa ostatnie posty napisane na zlecenie. Tylko ktoś, kto boi sie utraty stanowiska lub dotacji może wypisywać takie głupoty. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna.
Avatar
gość / 25 listopada 2015 o 00:47
0

Jestem za ograniczeniem dostępu do broni. I tak jest wiele zabójstw, albo użycia broni przez dzieci. Chcecie więcej tragedii?

Powinno być w Polsce więcej Policji i wojska dla obrony obywateli w razie niebezpieczeństwa.

A żeby nie było wsiakiej maści tałatajstwa w Polsce, a polskiego tałatajstwa za granicą, to trzeba wprowadzić w Europie wzorem Stanów ruch wizowy i go dokładnie monitorować.

Jak ktoś będzie miał potrzebę wyjazdu za granicę, to i tak i tak pojedzie, a jak tabuny leserów jadą tylko po to, żeby żyć za granicą i tam nie pracować jak bozia przykazała,ale  koczować pod mostami, kraść, pić itd. to czyż nie psuje ogólnego wizerunku narodu i opinii o nim?

Z drugiej strony w Polsce zrobiło się milej, jak taka hołota wyjechała. I teraz piszą na Fb, że oni są po szkole lansu i balansu, albo że szlachta nie pracuje :(  Tfuj!

Polska oczyściła się jak wrzód z takich typów, choć nie całkowicie. I ze względu na te resztki pozbawione moralności, kultury i sensu życia, to posiadanie broni jakiejkolwiek powinno być zakazane. Także ze względu na brak odpowiedniego wychowania w domach i w szkole, oraz na demoralizującą rolę tv i innych mediów, tych idiotycznych gier, filmów, imprez etc.

Jestem za ograniczeniem dostępu do broni. I tak jest wiele zabójstw, albo użycia broni przez dzieci. Chcecie więcej tragedii?

Powinno być w Polsce więcej Policji i wojska dla obrony obywateli w razie niebezpieczeństwa.

A żeby nie było wsiakiej maści tałatajstwa w Polsce, a polskiego tałatajstwa za granicą, to trzeba wprowadzić w Europie wzorem Stanów ruch wizowy i go dokładnie monitorować.

Jak ktoś będzie miał potrzebę wyjazdu za granicę, to i tak i tak pojedzie, a jak tabuny leserów jadą tylko po to, żeby żyć za gran... rozwiń

Avatar
z / 9 grudnia 2015 o 14:31
0

Dostanie pozwolenia na broń w polsce graniczy z cudem, jesteśmy najmniej uzbrojonym narodem europy, więcej broni mają eskimosi w swoim iglo........... A TEN SIE PYTA O PRZESŁANIE OPINII W SPRAWIE PRAC NAD ZAOSTRZENIEM DOSTĘPU DO BRONI PALNEJ !

prosze czytac ze zrozumieniem - przeciez poseł S. wyraźnie mówi że jest przeciwny zaostrzaniu przepisów o dostepie do broni czyli ze jest za jej posiadaniem

Avatar
Smolar / 1 grudnia 2015 o 09:06
0

Będziemy się bronić wraz z panem wiceministrem przed włamaniami.

Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 13:51
0
to są jakieś jaja, przysyłają nam na siłe imigrantów do kraju i nas rozbrajają jednocześnie abyśmy nie mogli się sami obronić. to jest skandal !
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 o 11:31
0
Dostanie pozwolenia na broń w polsce graniczy z cudem, jesteśmy najmniej uzbrojonym narodem europy, więcej broni mają eskimosi w swoim iglo........... A TEN SIE PYTA O PRZESŁANIE OPINII W SPRAWIE PRAC NAD ZAOSTRZENIEM DOSTĘPU DO BRONI PALNEJ !
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 08:03
0
Max Kolonko zbiera podpisy pod petycją do Prezydenta RP w sprawie rozpisania referendum o powszechnym dostępie do broni palnej. Kto z kraśniczan jest za, to ma możliwość zrobić coś w tym kierunku!
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 18:51
0
Zaostrzenie dostępu do broni to głupota, bo jak ktoś niedobry (że ujmę to tak strasznie ogólnikowo) jak chce zdobyć broń, to zrobi to nielegalnie, a zwykły obywatel nie ma się czym bronić. Pozbawienie narodu możliwości trzymania broni czy w ogóle możliwości samoobrony to jak spychanie ludzi z samolotu do morza i sprawdzanie, ilu miało spadochron pod ubraniem.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 16:26
0

Z czego wnioskujesz mądralo, że się boi? Bo ja tu nic takiego nie mogę wyczytać.

Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 16:03
0
Czego się Wiceminister Stawiarski boi że nie zda legalnie egzaminu na posiadanie broni.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 08:06
0
Dwa ostatnie posty napisane na zlecenie. Tylko ktoś, kto boi sie utraty stanowiska lub dotacji może wypisywać takie głupoty. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna.
Avatar
gość / 25 listopada 2015 o 00:47
0

Jestem za ograniczeniem dostępu do broni. I tak jest wiele zabójstw, albo użycia broni przez dzieci. Chcecie więcej tragedii?

Powinno być w Polsce więcej Policji i wojska dla obrony obywateli w razie niebezpieczeństwa.

A żeby nie było wsiakiej maści tałatajstwa w Polsce, a polskiego tałatajstwa za granicą, to trzeba wprowadzić w Europie wzorem Stanów ruch wizowy i go dokładnie monitorować.

Jak ktoś będzie miał potrzebę wyjazdu za granicę, to i tak i tak pojedzie, a jak tabuny leserów jadą tylko po to, żeby żyć za granicą i tam nie pracować jak bozia przykazała,ale  koczować pod mostami, kraść, pić itd. to czyż nie psuje ogólnego wizerunku narodu i opinii o nim?

Z drugiej strony w Polsce zrobiło się milej, jak taka hołota wyjechała. I teraz piszą na Fb, że oni są po szkole lansu i balansu, albo że szlachta nie pracuje :(  Tfuj!

Polska oczyściła się jak wrzód z takich typów, choć nie całkowicie. I ze względu na te resztki pozbawione moralności, kultury i sensu życia, to posiadanie broni jakiejkolwiek powinno być zakazane. Także ze względu na brak odpowiedniego wychowania w domach i w szkole, oraz na demoralizującą rolę tv i innych mediów, tych idiotycznych gier, filmów, imprez etc.

Jestem za ograniczeniem dostępu do broni. I tak jest wiele zabójstw, albo użycia broni przez dzieci. Chcecie więcej tragedii?

Powinno być w Polsce więcej Policji i wojska dla obrony obywateli w razie niebezpieczeństwa.

A żeby nie było wsiakiej maści tałatajstwa w Polsce, a polskiego tałatajstwa za granicą, to trzeba wprowadzić w Europie wzorem Stanów ruch wizowy i go dokładnie monitorować.

Jak ktoś będzie miał potrzebę wyjazdu za granicę, to i tak i tak pojedzie, a jak tabuny leserów jadą tylko po to, żeby żyć za gran... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!