Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 lipca 2021 r.
8:25

Zaufany człowiek Czarnka awansował na zastępcę dyrektora. Dyrektor w proteście zrezygnował

Autor: Zdjęcie autora Onet opr. pab
0 15 A A
Jakub Koper i Przemysław Czarnek. Kadr ze spotu przed wyborami do Rady Miasta Lublin
Jakub Koper i Przemysław Czarnek. Kadr ze spotu przed wyborami do Rady Miasta Lublin (fot. DilldlaLublina)

Dr hab. Łukasz Arendt rezygnuje ze stanowiska dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych. Powodem jest powołanie bliskiego współpracownika Przemysława Czarnka na stanowisko jego zastępcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dr Jakub Koper to asystent społeczny i doradca Przemysława Czarnka. Jak czytamy na stronie KUL, jest asystentem w Katedrze Teorii Społecznych i Socjologii Rodziny lubelskiej uczelni, z której wywodzi się również obecny minister edukacji. Koper pracował w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w czasach, kiedy wojewodą był Czarnek. Trzy lata temu bezskutecznie kandydował z listy PiS do Rady Miasta Lublina. W połowie maja awansował na zastępcę dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych. Powołał go Przemysław Czarnek, bo instytut prowadzący badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce, podlega właśnie Ministerstwu Edukacji i Nauki.

>>> Protestują przeciw nowemu pomysłowi Czarnka. Nie chcą, żeby to rząd wybierał dyrektorów szkół

Jak czytamy w Onecie, nominacja okazała się zaskoczeniem dla samego dyrektora instytutu. Łukasz Arendt w mailu do swoich współpracowników wyjaśnił, że powołanie jego zastępcy odbyło się "bez jakichkolwiek uprzednich konsultacji i uzgodnień" z nim.

"Przykładów braku konsultacji w ostatnich miesiącach było więcej, przez co traciłem poczucie realnego kierowania Instytutem. Po ostatniej, ogłoszonej mi decyzji Ministra uznałem, że nie pozostaje mi nic innego, jak tylko rezygnacja ze stanowiska Dyrektora IBE" – napisał Arendt w wiadomości cytowanej przez Onet.

Sam minister edukacji nie widzi problemu i przekonuje, że zostały zachowane wszystkie procedury. "Jeżeli pan dyrektor Arendt z czymś się nie zgadzał, to złożył rezygnację. Uszanowaliśmy jego wolę. Nikogo na siłę trzymać nie będziemy" – mówi Czarnek w rozmowie z Onetem.

Źródło: Onet

>>> Nauczyciele: odwołajcie ministra Czarnka! Jeden z billboardów ma stanąć obok KUL

Spot wyborczy Jakuba Kopra przed wyborami do Rady Miasta Lublin

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lipca 2021 r. o 08:35
+67
Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą – zapowiadała Szydło.
Avatar
lubsuburbs / 5 lipca 2021 r. o 09:38
+41
A jak myślisz, co się robi w akademiach nauk? Oczywiście ci, którzy wałkowali tylko prawo kanoniczne na KUL rzeczywiście mogą tego nie wiedzieć.
Avatar
roberto_f / 5 lipca 2021 r. o 10:21
+37
wow. wystarczyło parę dni od powrotu tuska to już farma trolii wyrabia nadgodziny :D a odnośnie artykułu, wiecie jak się nazywa ustrój w który się obsadza swoich bez kompetencji tylko byle byli wierni ? socjalizm. nie po to nasi ojcowie i dziadkowie walczyli z tym ustrojem by teraz przy oklaskach zgadzać się na takie akcje. ciekawe co zrobi minister jak masowo nauczyciele zaczną odchodzić z zawodu bo miarka się przebrała, zdalne nauczanie przed telewizorem ?
Avatar
METATRON / 5 lipca 2021 r. o 10:54
+36
Czy to już nepotyzm czy tylko kolesiostwo? Jeszcze kila lat temu to były jakieś konkursy, teraz wszystko biorą swoi.
Avatar
tomahawk / 5 lipca 2021 r. o 17:53
+24
Po wygranych wyborach złotousty Czarnek grzmiał:" Nie po to wygraliśmy, by obsadzać stanowiska. Nie po to wygraliśmy, by zostawać prezesami i dyrektorami. To zwycięstwo jest po to, by pracować dla Polski". Ileż to minęło? Dwa lata?
Avatar
wiesniak / 5 lipca 2021 r. o 11:51
+23
kolejny co lubi młodych chłopców?
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 15:29
+18
Czy to już nepotyzm czy tylko kolesiostwo? Jeszcze kila lat temu to były jakieś konkursy, teraz wszystko biorą swoi.
 ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR)  swą rodzinę .  Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada(ło) powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka(ło) bądź było zameldowanych pod tymi samymi adresami  - wynika z raportu. Nie wiadomo też, dlaczego władze ARiMR faworyzowały mieszkańców Międzyrzecza Podlaskiego. W stosunku do 9 z 11 badanych osób stwierdzono, że podejmowane decyzje kadrowe wskazują na ich faworyzowanie - piszą kontrolerzy, wskazując na przyznawanie nagród wyższych aż o 176 proc. (!!!) w porównaniu do innych pracowników na podobnych stanowiskach."
 A PiSdy szły do wyborów z hasłem, że nie będą jak poprzednie rządy. W sumie nie są. Są dwa razy gorsi.
 A PiSdy szły do wyborów z hasłem, że nie będą jak poprzednie rządy. W sumie nie są. Są dwa razy gorsi. rozwiń
Avatar
Jasin / 5 lipca 2021 r. o 15:28
+18
Im się to poprostu należy. W ramach programu "Królik i przyjaciele królika na swoim" I won z tłustymi kotami! Zakrzyknął gromko szczerbatymi ustami nadprezes wszystkich prezesów
Avatar
Jasin / 5 lipca 2021 r. o 15:34
+16
A Stasin Spaślak będzie jak nie przymierzając Ozyrys jakiś, jednoosobowo osądzać, kto się na wyjątki łapie, a kto nie. Czy tylko ja słyszę ten rechot historii?
Avatar
Gutek / 5 lipca 2021 r. o 17:45
+13
PSL był partią o korzeniach chłopskich , to kogo mieli zatrudniać w agencjach rolnych ? Sobolewską , jak ona nie wie jak krowa wygląda .
Avatar
___K___ / 6 lipca 2021 r. o 09:53
+7
Nie oceniam kompetencji pana wicedyrektora, bo nie znam człowieka, ale jakoś tak mi przyszło do głowy, że to - wzorem czasów minionych - nominat przywieziony w teczce.
Avatar
tomahawk / 5 lipca 2021 r. o 17:53
+24
Po wygranych wyborach złotousty Czarnek grzmiał:" Nie po to wygraliśmy, by obsadzać stanowiska. Nie po to wygraliśmy, by zostawać prezesami i dyrektorami. To zwycięstwo jest po to, by pracować dla Polski". Ileż to minęło? Dwa lata?
Avatar
Gutek / 5 lipca 2021 r. o 17:45
+13
PSL był partią o korzeniach chłopskich , to kogo mieli zatrudniać w agencjach rolnych ? Sobolewską , jak ona nie wie jak krowa wygląda .
Avatar
Jasin / 5 lipca 2021 r. o 16:22
+9
ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR) swą rodzinę
A Ty nie maszeruj tak dziarsko naprzód z bańką odwróconą do tyłu, bo Ci się w końcu od szyi odkręci
Avatar
Jasin / 5 lipca 2021 r. o 15:34
+16
A Stasin Spaślak będzie jak nie przymierzając Ozyrys jakiś, jednoosobowo osądzać, kto się na wyjątki łapie, a kto nie. Czy tylko ja słyszę ten rechot historii?
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 15:29
+18
Czy to już nepotyzm czy tylko kolesiostwo? Jeszcze kila lat temu to były jakieś konkursy, teraz wszystko biorą swoi.
 ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR)  swą rodzinę .  Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada(ło) powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka(ło) bądź było zameldowanych pod tymi samymi adresami  - wynika z raportu. Nie wiadomo też, dlaczego władze ARiMR faworyzowały mieszkańców Międzyrzecza Podlaskiego. W stosunku do 9 z 11 badanych osób stwierdzono, że podejmowane decyzje kadrowe wskazują na ich faworyzowanie - piszą kontrolerzy, wskazując na przyznawanie nagród wyższych aż o 176 proc. (!!!) w porównaniu do innych pracowników na podobnych stanowiskach."
 A PiSdy szły do wyborów z hasłem, że nie będą jak poprzednie rządy. W sumie nie są. Są dwa razy gorsi.
 A PiSdy szły do wyborów z hasłem, że nie będą jak poprzednie rządy. W sumie nie są. Są dwa razy gorsi. rozwiń
Avatar
Jasin / 5 lipca 2021 r. o 15:28
+18
Im się to poprostu należy. W ramach programu "Królik i przyjaciele królika na swoim" I won z tłustymi kotami! Zakrzyknął gromko szczerbatymi ustami nadprezes wszystkich prezesów
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lipca 2021 r. o 13:55
+13
Czy to już nepotyzm czy tylko kolesiostwo? Jeszcze kila lat temu to były jakieś konkursy, teraz wszystko biorą swoi.
 ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR)  swą rodzinę .  Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada(ło) powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka(ło) bądź było zameldowanych pod tymi samymi adresami  - wynika z raportu. Nie wiadomo też, dlaczego władze ARiMR faworyzowały mieszkańców Międzyrzecza Podlaskiego. W stosunku do 9 z 11 badanych osób stwierdzono, że podejmowane decyzje kadrowe wskazują na ich faworyzowanie - piszą kontrolerzy, wskazując na przyznawanie nagród wyższych aż o 176 proc. (!!!) w porównaniu do innych pracowników na podobnych stanowiskach."
 Dlatego od 7 lat rządzi kto inny i widzimy efekt. Dziś jest zupełnie inaczej, to dobra zmiana.
 Dlatego od 7 lat rządzi kto inny i widzimy efekt. Dziś jest zupełnie inaczej, to dobra zmiana. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 lipca 2021 r. o 13:54
-18
Czy to już nepotyzm czy tylko kolesiostwo? Jeszcze kila lat temu to były jakieś konkursy, teraz wszystko biorą swoi.
  ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR)  swą rodzinę .  Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada(ło) powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka(ło) bądź było zameldowanych pod tymi samymi adresami  - wynika z raportu. Nie wiadomo też, dlaczego władze ARiMR faworyzowały mieszkańców Międzyrzecza Podlaskiego. W stosunku do 9 z 11 badanych osób stwierdzono, że podejmowane decyzje kadrowe wskazują na ich faworyzowanie - piszą kontrolerzy, wskazując na przyznawanie nagród wyższych aż o 176 proc. (!!!) w porównaniu do innych pracowników na podobnych stanowiskach."
  ZSLowców kosiniaka nic nie przebije.... " 28 proc. kierownictwa w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji (ARiMR)  swą rodzinę .  Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada(ło) powtarzające się nazwiska, a 206 mieszka(ło) bądź było zameldowanych pod tymi samymi adresami  - wynika z raportu. Nie wiadomo też, dlaczego władze ARiMR faworyzowały mieszkańców Międzyrzecza Podlaskiego. W stosunku do 9 z 11 badanych osób stwierdzono, że podejmowane decyzje kadrowe wskazują na ich faworyzowanie - piszą kontr... rozwiń
Avatar
wiesniak / 5 lipca 2021 r. o 11:51
+23
kolejny co lubi młodych chłopców?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Ten kiermasz ucieszy moli książkowych. Międzyrzecka biblioteka wspólnie ze stowarzyszeniem Elementum organizują kiermasz książki przeczytanej.

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

W dniach 16-17 października w godz. 12-17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się kurs edukatorski dla osób, które interesują się edukacją na polu kultury i sztuki. Trwają zapisy.

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!