Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 czerwca 2010 r.
13:13
Edytuj ten wpis

12,5 miliona na ratowanie kraśnickiej fabryki

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 10 A A

Komisja Europejska zgodziła się na udzielenie pomocy finansowej mającej uratować Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku. Fabryka otrzyma pożyczkę w wysokości 12,5 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pomoc związana jest z koniecznością utrzymania płynności finansowej spółki. Środki przeznaczone zostaną m.in. na zakup materiałów i sprzętów niezbędnych do funkcjonowania fabryki oraz spłatę zobowiązań handlowych. Pożyczka zostanie udzielona przez Agencję Rozwoju Przemysłu z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie – zatrudnia ok. 2000 osób. Zajmuje się przede wszystkim produkcją łożysk tocznych. Kryzys w fabryce spowodowany został zmniejszeniem zamówień rządowych.

Od wejścia Polski do UE udzielenie wsparcia przedsiębiorcy ze środków publicznych możliwe jest dopiero po zaakceptowaniu przez Komisję Europejską.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kiks / 21 czerwca 2010 o 09:04
0
melo napisał:
jasne, niech dają kasę bo z czego sie utrzyma WIELKI biurowiec z nierobami. jak ze 2 lata temu inwestor chciał kupić fabrykę to odmówiono mu bo biurowca z urzędasami nie chciał , to czego tu chcieć? po co komu nie produktywna załoga biura?

firma to nie tylko PRODUKCJA, która notabene robi mnóstwo braków i reklamacje typu "brudne łozysko", a gdyby pracownicy PRODUKCJI zaczeli zajmować się sprzedażą i obsługą działalności firmy -to juz dawno nie produkowano by łozysk w Kraśniku.
Niestety takich jak "melo" filozofow z produkcji jest w tej firmie mnóstwo, aż dziw bierze, że wiedza co powinni inni, a nie znaja swego miejsca w szyku.

firma to nie tylko PRODUKCJA, która notabene robi mnóstwo braków i reklamacje typu "brudne łozysko", a gdyby pracownicy PRODUKCJI zaczeli zajmować się sprzedażą i obsługą działalności firmy -to juz dawno nie produkowano by łozysk w Kraśniku.
Niestety takich jak "melo" filozofow z produkcji jest w tej firmie mnóstwo, aż dziw bierze, że wiedza co powinni inni, a nie znaja swego miejsca w szyku. rozwiń
Avatar
waldi / 11 czerwca 2010 o 22:42
0
W naszej firmie brakuje najważniejszego czyli dobrego zarządzania. Pozwalniało się dobrych pracowników fizycznych zostawiając ogromną rzeszę pseudofachowców i to najczęściej w biurach. Teraz gdy są zamówienia nie ma kto robić łożysk na wydziałach i ludzie uwijają się tam jak tylko mogą, bo chcą ratować zakład, a w pomieszczeniach biurowych jest tradycyjny luz i odliczanie od 7 do 15. Niektórzy "spece" zza biurek nawet po całodziennej "wytężonej pracy", głównie z internetem, zostają na nadgodziny bo tak się od zawsze przyjęło że niektórym wolno i już. Zawsze można powiedzieć się że się ma nawał roboty, a przecież wolne dni się przydadzą a i na zapracowanego się wyjdzie przed szefem. W FŁT nic się nie zmieni dopóki rządzić tam będą związki zawodowe i inne dziwne układy.
W naszej firmie brakuje najważniejszego czyli dobrego zarządzania. Pozwalniało się dobrych pracowników fizycznych zostawiając ogromną rzeszę pseudofachowców i to najczęściej w biurach. Teraz gdy są zamówienia nie ma kto robić łożysk na wydziałach i ludzie uwijają się tam jak tylko mogą, bo chcą ratować zakład, a w pomieszczeniach biurowych jest tradycyjny luz i odliczanie od 7 do 15. Niektórzy "spece" zza biurek nawet po całodziennej "wytężonej pracy", głównie z internetem, zostają na nadgodziny bo tak się od zawsze przyj... rozwiń
Avatar
melo / 10 czerwca 2010 o 11:18
0
jasne, niech dają kasę bo z czego sie utrzyma WIELKI biurowiec z nierobami. jak ze 2 lata temu inwestor chciał kupić fabrykę to odmówiono mu bo biurowca z urzędasami nie chciał , to czego tu chcieć? po co komu nie produktywna załoga biura?
Avatar
Jan / 10 czerwca 2010 o 11:07
0
......74. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu pomocy publicznej:
1) jeżeli Beneficjent pomocy wykorzysta ją niezgodnie z przeznaczeniem, tj:
a) wydatkuje otrzymane środki pieniężne tytułem pomocy publicznej niezgodne z postanowieniami stosownej umowy cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
w przypadku pomocy publicznej na restrukturyzację nie zrealizował lub nie realizuje planu restrukturyzacji w zaplanowanym terminie lub zakresie, albo nie wypełnia obowiązków nałożonych w decyzji przez KE, albo nie ma możliwości dokonania zmiany planu restrukturyzacji, która powodowałaby, że:
- zmieniony plan restrukturyzacji nadal będzie przewidywał powrót do rentowności beneficjenta pomocy, w rozsądnych ramach czasowych,
- zwiększenie wielkości pomocy publicznej będzie proporcjonalne do zwiększenia środków wyrównawczych, o których mowa w pkt. 38-42 Wytycznych.
2) w przypadku zaistnienia innych okoliczności szczegółowo uregulowanych w umowie cywilnoprawnej dotyczącej pomocy publicznej.
75. W przypadku decyzji KE nakazującej zwrot pomocy publicznej otrzymanej przez Beneficjenta pomocy, ARP S.A. zażąda od Beneficjenta pomocy zwrotu równowartości pomocy publicznej wraz z odsetkami naliczonymi według stopy procentowej zwrotu pomocy, o których mowa w rozporządzeniu Rady (WE) 659/1999 z dnia 22 marca 1999 ustanawiającym szczegółowe zasady stosowania art. 93 Traktatu WE (Dz. Urz. L 83 z 27.03.1999), na warunkach określonych we wspomnianej decyzji KE.
76. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu udzielonej pomocy publicznej w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w pkt 74 Zbioru zasad. W związku z tym ARP S.A. może skorzystać z usług biegłego rewidenta lub niezależnego audytora w zakresie zbadania i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorcy-Beneficjenta pomocy publicznej oraz wykorzystania przez niego pomocy publicznej zgodnie z przeznaczeniem, a także innych okoliczności określonych w pkt 74 Zbioru zasad.
77. W przypadku trudności pożyczkobiorcy ze spłatą pożyczki i odsetek umownych ARP S.A. ma prawo zatrudnić konsultanta, którego zadaniem byłaby ocena sytuacji ekonomicznej beneficjenta pomocy i zaproponowanie sposobu spłaty pożyczki wraz z odsetkami.
78. Gdy zwrot pomocy publicznej następuje na żądanie ARP S.A. w przypadkach, o których mowa w pkt 74 Zbioru zasad, a zwrot dotyczy udzielonej pomocy publicznej w formie pożyczki i/lub poręczenia, uznaje się, że roszczenie ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej jest zaspokojone, jeżeli zostanie zwrócona przez Beneficjenta pomocy kwota wypłaconej pożyczki i/lub wypłaconego poręczenia wraz z:
1) należnymi odsetkami umownymi w przypadku pożyczki lub prowizją w przypadku poręczenia za okres, na który została udzielona pomoc publiczna w formie pożyczki i/lub poręczenia, w wysokości określonej w danej umowie cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
2) innymi zobowiązaniami Beneficjenta pomocy wynikającymi z zawartej z ARP S.A. umowy cywilnoprawnej,
79. W przypadku braku spłaty zobowiązań wynikających z umowy pożyczki w wyznaczonym terminie, w sytuacji wypowiedzenia umowy, ARP S.A. ma prawo zaspokojenia swoich roszczeń finansowych wynikających z umowy, według swojego uznania z każdego ustanowionego zabezpieczenia, a także podwyższenia oprocentowania pożyczki do wysokości stopy odsetek ustawowych liczonych od całej niespłaconej kwoty kapitału pożyczki od dnia wskazanego w wypowiedzeniu jako dzień natychmiastowej spłaty pożyczki do dnia jej całkowitej spłaty.
80. Gdy zwrot pomocy publicznej następuje na żądanie ARP S.A. w przypadku, o którym mowa w pkt 74 Zbioru zasad, a dotyczy udzielonej pomocy publicznej w formie dokapitalizowania, uznaje się, że roszczenie ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej
jest zaspokojone, jeżeli zostanie zwrócona przez Beneficjenta pomocy kwota równowartości otrzymanej pomocy publicznej, odpowiadającej ekwiwalentowi dotacji netto (EDN) obliczonemu zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu obliczania wartości pomocy publicznej w różnych formach.
81. W przypadku, o którym mowa w pkt 80 Zbioru zasad, po zaspokojeniu roszczenia ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej, ARP S.A. wyraża zgodę na umorzenie swoich akcji lub udziałów za wynagrodzeniem nie niższym niż wartość księgowa, uwzględniając fakt zwrotu przez Beneficjenta pomocy równowartości otrzymanej pomocy publicznej.
......74. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu pomocy publicznej:
1) jeżeli Beneficjent pomocy wykorzysta ją niezgodnie z przeznaczeniem, tj:
a) wydatkuje otrzymane środki pieniężne tytułem pomocy publicznej niezgodne z postanowieniami stosownej umowy cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
w przypadku pomocy publicznej na restrukturyzację nie zrealizował lub nie realizuje planu restrukturyzacji w zaplanowanym terminie lub zakresie, albo nie wypełnia obowiązków nałożonych w decyzji przez KE... rozwiń
Avatar
Paweł / 10 czerwca 2010 o 10:38
0
~xyz~ napisał:
Oby nie skończyło się z tymi pieniędzmi jak w stoczniach. Jak na razie na tych pieniądzach chce zbić kapitał polityczny lokalna władza przed wyborami. Zarządowi dosyć kulawo idzie restrukturyzacja. Unia daje ale może kazać oddać pieniądze jak stwierdzi, że są wydawane niezgodnie z przeznaczenie. I nie interesować ich będą lokalne układziki burmistrza, posła i całej reszty darmozjadów.


Przeczytaj artykuł. To pożyczka której udziela agencja rządowa z naszych pieniędzy. Jednak aby polski właściciel(państwo czyli my) mógł własnymi pieniędzmi ratować swoją własną firmę musi dostać zgodę Niemców czyli Unii. Her Tusk taką zgodę otrzymał . Przypominam, że to zgoda na pożyczkę a nie dofinansowanie. Śmieszne ale prawdziwe.

Ps.Mam nadzieje że to nie pójdzie na spłatę zadłuzenia z nielegalnych opcjii walutowych.

Ktos wie na jakim etapie jest sprawa sądowa jaką FŁT wytoczyło bankom za oszustwo jakiego dopuszczono się zawierając tzw.opcje walutowe?.
Czy były menadżer i prezes FŁT już siedzi?


Przeczytaj artykuł. To pożyczka której udziela agencja rządowa z naszych pieniędzy. Jednak aby polski właściciel(państwo czyli my) mógł własnymi pieniędzmi ratować swoją własną firmę musi dostać zgodę Niemców czyli Unii. Her Tusk taką zgodę otrzymał . Przypominam, że to zgoda na pożyczkę a nie dofinansowanie. Śmieszne ale prawdziwe.

Ps.Mam nadzieje że to nie pójdzie na spłatę zadłuzenia z nielegalnych opcjii walutowych.

Ktos wie na jakim etapie jest sprawa sądowa jaką FŁT wytoczyło ban... rozwiń
Avatar
Yog / 9 czerwca 2010 o 22:53
0
Niech tylko tata Rydzol nie zbiera pieniędzy na ratowanie fabryki,bo jak zacznie-to znaczy że padnie na pewno !
Avatar
fłt / 9 czerwca 2010 o 21:31
0
nawet lożyska z Kraśnika są potrzebna żeby burdel na Wiejskiej się kręcił
Avatar
~xyz~ / 9 czerwca 2010 o 18:49
0
Oby nie skończyło się z tymi pieniędzmi jak w stoczniach. Jak na razie na tych pieniądzach chce zbić kapitał polityczny lokalna władza przed wyborami. Zarządowi dosyć kulawo idzie restrukturyzacja. Unia daje ale może kazać oddać pieniądze jak stwierdzi, że są wydawane niezgodnie z przeznaczenie. I nie interesować ich będą lokalne układziki burmistrza, posła i całej reszty darmozjadów.
Avatar
pracownik / 9 czerwca 2010 o 15:20
0
Co to za MAG pisał ten artykuł? Czy dziennikarze nie maja imion i nazwisk? Z kom rozmawiał, że pojawiły mu się w artykule zamówienia rządowe?
Avatar
zwyklak / 9 czerwca 2010 o 14:50
0
Jakie zamówienia rządowe, co za bzdury???
Avatar
kiks / 21 czerwca 2010 o 09:04
0
melo napisał:
jasne, niech dają kasę bo z czego sie utrzyma WIELKI biurowiec z nierobami. jak ze 2 lata temu inwestor chciał kupić fabrykę to odmówiono mu bo biurowca z urzędasami nie chciał , to czego tu chcieć? po co komu nie produktywna załoga biura?

firma to nie tylko PRODUKCJA, która notabene robi mnóstwo braków i reklamacje typu "brudne łozysko", a gdyby pracownicy PRODUKCJI zaczeli zajmować się sprzedażą i obsługą działalności firmy -to juz dawno nie produkowano by łozysk w Kraśniku.
Niestety takich jak "melo" filozofow z produkcji jest w tej firmie mnóstwo, aż dziw bierze, że wiedza co powinni inni, a nie znaja swego miejsca w szyku.

firma to nie tylko PRODUKCJA, która notabene robi mnóstwo braków i reklamacje typu "brudne łozysko", a gdyby pracownicy PRODUKCJI zaczeli zajmować się sprzedażą i obsługą działalności firmy -to juz dawno nie produkowano by łozysk w Kraśniku.
Niestety takich jak "melo" filozofow z produkcji jest w tej firmie mnóstwo, aż dziw bierze, że wiedza co powinni inni, a nie znaja swego miejsca w szyku. rozwiń
Avatar
waldi / 11 czerwca 2010 o 22:42
0
W naszej firmie brakuje najważniejszego czyli dobrego zarządzania. Pozwalniało się dobrych pracowników fizycznych zostawiając ogromną rzeszę pseudofachowców i to najczęściej w biurach. Teraz gdy są zamówienia nie ma kto robić łożysk na wydziałach i ludzie uwijają się tam jak tylko mogą, bo chcą ratować zakład, a w pomieszczeniach biurowych jest tradycyjny luz i odliczanie od 7 do 15. Niektórzy "spece" zza biurek nawet po całodziennej "wytężonej pracy", głównie z internetem, zostają na nadgodziny bo tak się od zawsze przyjęło że niektórym wolno i już. Zawsze można powiedzieć się że się ma nawał roboty, a przecież wolne dni się przydadzą a i na zapracowanego się wyjdzie przed szefem. W FŁT nic się nie zmieni dopóki rządzić tam będą związki zawodowe i inne dziwne układy.
W naszej firmie brakuje najważniejszego czyli dobrego zarządzania. Pozwalniało się dobrych pracowników fizycznych zostawiając ogromną rzeszę pseudofachowców i to najczęściej w biurach. Teraz gdy są zamówienia nie ma kto robić łożysk na wydziałach i ludzie uwijają się tam jak tylko mogą, bo chcą ratować zakład, a w pomieszczeniach biurowych jest tradycyjny luz i odliczanie od 7 do 15. Niektórzy "spece" zza biurek nawet po całodziennej "wytężonej pracy", głównie z internetem, zostają na nadgodziny bo tak się od zawsze przyj... rozwiń
Avatar
melo / 10 czerwca 2010 o 11:18
0
jasne, niech dają kasę bo z czego sie utrzyma WIELKI biurowiec z nierobami. jak ze 2 lata temu inwestor chciał kupić fabrykę to odmówiono mu bo biurowca z urzędasami nie chciał , to czego tu chcieć? po co komu nie produktywna załoga biura?
Avatar
Jan / 10 czerwca 2010 o 11:07
0
......74. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu pomocy publicznej:
1) jeżeli Beneficjent pomocy wykorzysta ją niezgodnie z przeznaczeniem, tj:
a) wydatkuje otrzymane środki pieniężne tytułem pomocy publicznej niezgodne z postanowieniami stosownej umowy cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
w przypadku pomocy publicznej na restrukturyzację nie zrealizował lub nie realizuje planu restrukturyzacji w zaplanowanym terminie lub zakresie, albo nie wypełnia obowiązków nałożonych w decyzji przez KE, albo nie ma możliwości dokonania zmiany planu restrukturyzacji, która powodowałaby, że:
- zmieniony plan restrukturyzacji nadal będzie przewidywał powrót do rentowności beneficjenta pomocy, w rozsądnych ramach czasowych,
- zwiększenie wielkości pomocy publicznej będzie proporcjonalne do zwiększenia środków wyrównawczych, o których mowa w pkt. 38-42 Wytycznych.
2) w przypadku zaistnienia innych okoliczności szczegółowo uregulowanych w umowie cywilnoprawnej dotyczącej pomocy publicznej.
75. W przypadku decyzji KE nakazującej zwrot pomocy publicznej otrzymanej przez Beneficjenta pomocy, ARP S.A. zażąda od Beneficjenta pomocy zwrotu równowartości pomocy publicznej wraz z odsetkami naliczonymi według stopy procentowej zwrotu pomocy, o których mowa w rozporządzeniu Rady (WE) 659/1999 z dnia 22 marca 1999 ustanawiającym szczegółowe zasady stosowania art. 93 Traktatu WE (Dz. Urz. L 83 z 27.03.1999), na warunkach określonych we wspomnianej decyzji KE.
76. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu udzielonej pomocy publicznej w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w pkt 74 Zbioru zasad. W związku z tym ARP S.A. może skorzystać z usług biegłego rewidenta lub niezależnego audytora w zakresie zbadania i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorcy-Beneficjenta pomocy publicznej oraz wykorzystania przez niego pomocy publicznej zgodnie z przeznaczeniem, a także innych okoliczności określonych w pkt 74 Zbioru zasad.
77. W przypadku trudności pożyczkobiorcy ze spłatą pożyczki i odsetek umownych ARP S.A. ma prawo zatrudnić konsultanta, którego zadaniem byłaby ocena sytuacji ekonomicznej beneficjenta pomocy i zaproponowanie sposobu spłaty pożyczki wraz z odsetkami.
78. Gdy zwrot pomocy publicznej następuje na żądanie ARP S.A. w przypadkach, o których mowa w pkt 74 Zbioru zasad, a zwrot dotyczy udzielonej pomocy publicznej w formie pożyczki i/lub poręczenia, uznaje się, że roszczenie ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej jest zaspokojone, jeżeli zostanie zwrócona przez Beneficjenta pomocy kwota wypłaconej pożyczki i/lub wypłaconego poręczenia wraz z:
1) należnymi odsetkami umownymi w przypadku pożyczki lub prowizją w przypadku poręczenia za okres, na który została udzielona pomoc publiczna w formie pożyczki i/lub poręczenia, w wysokości określonej w danej umowie cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
2) innymi zobowiązaniami Beneficjenta pomocy wynikającymi z zawartej z ARP S.A. umowy cywilnoprawnej,
79. W przypadku braku spłaty zobowiązań wynikających z umowy pożyczki w wyznaczonym terminie, w sytuacji wypowiedzenia umowy, ARP S.A. ma prawo zaspokojenia swoich roszczeń finansowych wynikających z umowy, według swojego uznania z każdego ustanowionego zabezpieczenia, a także podwyższenia oprocentowania pożyczki do wysokości stopy odsetek ustawowych liczonych od całej niespłaconej kwoty kapitału pożyczki od dnia wskazanego w wypowiedzeniu jako dzień natychmiastowej spłaty pożyczki do dnia jej całkowitej spłaty.
80. Gdy zwrot pomocy publicznej następuje na żądanie ARP S.A. w przypadku, o którym mowa w pkt 74 Zbioru zasad, a dotyczy udzielonej pomocy publicznej w formie dokapitalizowania, uznaje się, że roszczenie ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej
jest zaspokojone, jeżeli zostanie zwrócona przez Beneficjenta pomocy kwota równowartości otrzymanej pomocy publicznej, odpowiadającej ekwiwalentowi dotacji netto (EDN) obliczonemu zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu obliczania wartości pomocy publicznej w różnych formach.
81. W przypadku, o którym mowa w pkt 80 Zbioru zasad, po zaspokojeniu roszczenia ARP S.A. o zwrot pomocy publicznej, ARP S.A. wyraża zgodę na umorzenie swoich akcji lub udziałów za wynagrodzeniem nie niższym niż wartość księgowa, uwzględniając fakt zwrotu przez Beneficjenta pomocy równowartości otrzymanej pomocy publicznej.
......74. ARP S.A. może zażądać od Beneficjenta pomocy zwrotu pomocy publicznej:
1) jeżeli Beneficjent pomocy wykorzysta ją niezgodnie z przeznaczeniem, tj:
a) wydatkuje otrzymane środki pieniężne tytułem pomocy publicznej niezgodne z postanowieniami stosownej umowy cywilnoprawnej w sprawie udzielenia pomocy publicznej,
w przypadku pomocy publicznej na restrukturyzację nie zrealizował lub nie realizuje planu restrukturyzacji w zaplanowanym terminie lub zakresie, albo nie wypełnia obowiązków nałożonych w decyzji przez KE... rozwiń
Avatar
Paweł / 10 czerwca 2010 o 10:38
0
~xyz~ napisał:
Oby nie skończyło się z tymi pieniędzmi jak w stoczniach. Jak na razie na tych pieniądzach chce zbić kapitał polityczny lokalna władza przed wyborami. Zarządowi dosyć kulawo idzie restrukturyzacja. Unia daje ale może kazać oddać pieniądze jak stwierdzi, że są wydawane niezgodnie z przeznaczenie. I nie interesować ich będą lokalne układziki burmistrza, posła i całej reszty darmozjadów.


Przeczytaj artykuł. To pożyczka której udziela agencja rządowa z naszych pieniędzy. Jednak aby polski właściciel(państwo czyli my) mógł własnymi pieniędzmi ratować swoją własną firmę musi dostać zgodę Niemców czyli Unii. Her Tusk taką zgodę otrzymał . Przypominam, że to zgoda na pożyczkę a nie dofinansowanie. Śmieszne ale prawdziwe.

Ps.Mam nadzieje że to nie pójdzie na spłatę zadłuzenia z nielegalnych opcjii walutowych.

Ktos wie na jakim etapie jest sprawa sądowa jaką FŁT wytoczyło bankom za oszustwo jakiego dopuszczono się zawierając tzw.opcje walutowe?.
Czy były menadżer i prezes FŁT już siedzi?


Przeczytaj artykuł. To pożyczka której udziela agencja rządowa z naszych pieniędzy. Jednak aby polski właściciel(państwo czyli my) mógł własnymi pieniędzmi ratować swoją własną firmę musi dostać zgodę Niemców czyli Unii. Her Tusk taką zgodę otrzymał . Przypominam, że to zgoda na pożyczkę a nie dofinansowanie. Śmieszne ale prawdziwe.

Ps.Mam nadzieje że to nie pójdzie na spłatę zadłuzenia z nielegalnych opcjii walutowych.

Ktos wie na jakim etapie jest sprawa sądowa jaką FŁT wytoczyło ban... rozwiń
Avatar
Yog / 9 czerwca 2010 o 22:53
0
Niech tylko tata Rydzol nie zbiera pieniędzy na ratowanie fabryki,bo jak zacznie-to znaczy że padnie na pewno !
Avatar
fłt / 9 czerwca 2010 o 21:31
0
nawet lożyska z Kraśnika są potrzebna żeby burdel na Wiejskiej się kręcił
Avatar
~xyz~ / 9 czerwca 2010 o 18:49
0
Oby nie skończyło się z tymi pieniędzmi jak w stoczniach. Jak na razie na tych pieniądzach chce zbić kapitał polityczny lokalna władza przed wyborami. Zarządowi dosyć kulawo idzie restrukturyzacja. Unia daje ale może kazać oddać pieniądze jak stwierdzi, że są wydawane niezgodnie z przeznaczenie. I nie interesować ich będą lokalne układziki burmistrza, posła i całej reszty darmozjadów.
Avatar
pracownik / 9 czerwca 2010 o 15:20
0
Co to za MAG pisał ten artykuł? Czy dziennikarze nie maja imion i nazwisk? Z kom rozmawiał, że pojawiły mu się w artykule zamówienia rządowe?
Avatar
zwyklak / 9 czerwca 2010 o 14:50
0
Jakie zamówienia rządowe, co za bzdury???
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.