Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 marca 2008 r.
14:22
Edytuj ten wpis

18-latka śmiertelnie zatruła się tlenkiem węgla

0 8 A A

Tragedia w Kraśniku. W łazience, podczas kąpieli, tlenkiem węgla zatruła się 18-letnia Agata G. Dziewczyna zmarła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wczoraj wieczorem 18-latka poszła wziąć kąpiel - mówi Anna Smarzak, z biura prasowego KWP w Lublinie. - Długo nie wychodziła z łazienki. Zaniepokojeni rodzice poszli sprawdzić co się z nią dzieje.

Dziewczyna była już nieprzytomna. Jej rodzice wezwali karetkę. Lekarzowi nie udało się uratować 18-latki. Według wstępnej opinii lekarskiej przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla. Potwierdziła to dzisiejsza sekcja zwłok.

- Najprawdopodobniej do tragedii doszło z powodu nieszczelności piecyka gazowego - podkreśla Jarosław Klonowski oficer prasowy Komendy Policji w Kraśniku.

Prokuratura zamierza zlecić opinię biegłemu z zakresu kominiarstwa, która sprawdzi drożność przewodów wentylacyjnych i kominiarskich w domu dziewczyny.

W ubiegłym roku w Kraśniku, w niemalże takich samych okolicznościach, zatruciu tlenkiem węgla podczas kąpieli uległa 15-latka.
Er,fp
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koszalinianin / 2 listopada 2008 r. o 22:56
0
Niech spoczywa w pokoju.
[']['][']
2 listopada 2008 roku
Avatar
strażak ratownik / 2 listopada 2008 r. o 19:44
0
Pan aldys.pl przy okazji tragedii i tego artykułu robi sobie reklamę.
Z jednej strony polecam takie czujniki - niska cena i bezpieczeństwo, ale z drugiej wydaje mi się niestosownym wykorzystywanie dramatu do robienia interesu. Dlatego polecam skorzystanie z poniższego linku (Google):
[url="http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+tlenek+w%C4%99gla&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl%3a%6ffficial&client=firefox-a"]http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+t...lient=firefox-a[/url]
i wybranie firmy, z której oferty zechcecie Państwo skorzystać.
Czujnik na czad bardzo polecam. Dla osób szczególnie przestraszonych polecam również ewentualnie czujnik eksplozymetryczny mierzący poziom stężenia gazów wybuchowych, czyli gazu ziemnego lub propan-butanu. Proszę czytać instrukcje i montować czujniki w odpowiednich miejscach (dól lub góra pomieszczeń).
Pozdrawiam
Pan aldys.pl przy okazji tragedii i tego artykułu robi sobie reklamę.
Z jednej strony polecam takie czujniki - niska cena i bezpieczeństwo, ale z drugiej wydaje mi się niestosownym wykorzystywanie dramatu do robienia interesu. Dlatego polecam skorzystanie z poniższego linku (Google):
[url="http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+tlenek+w%C4%99gla&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl%3a%6ffficial&client=firefox-a"]http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+t...lient=firefox-a[/url]
i wybranie firmy... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2008 r. o 19:31
0
lkr napisał:
"nieszczelnosci piecyka gazowego" co za spec pisal ten artykul? widac ze po umcsie lub innej wyspie ;|
raczej z powodu niedroznosci przewodu kominowego cwoki!



żalisz się bo masz ukończoną podstawówkę?
wielka tragedia ale jak zwykle trzeba się przyczepić nie pojmując istoty rzeczy... (")
Avatar
gość / 29 marca 2008 r. o 13:35
0
gdzie to było .w jakim domu ta 18-latka się zatruła . czy mogą podać nazwisko . proszę o odp czacha93@autograf.pl
Avatar
aldys.pl / 27 marca 2008 r. o 18:28
0
CZUJNIK CZADU W KAŻDYM DOMU !!!
Aby zapobiec podobnym tragedią, należy dbać o stan techniczny urządzeń spalających gaz, drewno, węgiel itp. oraz systematycznie sprawdzać ( i czyścić ) kominy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamontowanie w łazience ( kotłowni itp. ) elektronicznego urządzenia - CZUJNIKA - który stale monitoruje skład powietrza i w chwili gdy pojawi sie w nim TLENEK WĘGLA - CZAD natychmiast ZAALARMUJE !! Urządzenie wydaje głośny sygnał dźwiekowy w chwili gdy stężenie CO nie zagraża jeszcze życiu! Pozwala nam to w pore zareagowac: wyłączyć piec, otworzyć okna, opuścić rejon zagrożenia itp. !! Dzienny koszt zabezpieczenia przed CZADEM to około 10 groszy !!! ( cena urządzenia dzielona przez jego żywotność ) CZUJNIK TLENKU WĘGLA - CZADU POWINIEN BYĆ ZAINSTALOWANY OBOWIĄZKOWO W KAŻDYM DOMU ... w którym jest piecyk gazowy, piec kaflowy, kominek itp. Więcej informacji na temat zabezpieczenia przed czadem na: [color="#FF0000"][size=5][url="http://www.czujnikczadu.pl"]www. czujnikczadu. pl [/url][/size][/color]
CZUJNIK CZADU W KAŻDYM DOMU !!!
Aby zapobiec podobnym tragedią, należy dbać o stan techniczny urządzeń spalających gaz, drewno, węgiel itp. oraz systematycznie sprawdzać ( i czyścić ) kominy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamontowanie w łazience ( kotłowni itp. ) elektronicznego urządzenia - CZUJNIKA - który stale monitoruje skład powietrza i w chwili gdy pojawi sie w nim TLENEK WĘGLA - CZAD natychmiast ZAALARMUJE !! Urządzenie wydaje głośny sygnał dźwiekowy w chwili gdy stężenie CO nie zagraża jeszcze życiu! ... rozwiń
Avatar
lkr / 27 marca 2008 r. o 11:15
0
"nieszczelnosci piecyka gazowego" co za spec pisal ten artykul? widac ze po umcsie lub innej wyspie ;|
raczej z powodu niedroznosci przewodu kominowego cwoki!
Avatar
sisis / 26 marca 2008 r. o 20:42
0
To ogromna tragedia, której nie wyrażą żadne słowa! ;'( Kto nie doświadczył takiego nieszczęścia nie potrafi sobie nawet wyobrazić jakie to straszne:(
Agata nie zasłużyła na taki los, była młoda, bardzo inteligentna, grzeczna i kochana :* Miała tyle planów i marzeń, które tak dobitnie mimo swej determinacji realizowała:( :* Czemu takie młode osoby odchodzą w taki sposób ???
To ogromna tragedia, której nie wyrażą żadne słowa! ;'( Kto nie doświadczył takiego nieszczęścia nie potrafi sobie nawet wyobrazić jakie to straszne:(
Agata nie zasłużyła na taki los, była młoda, bardzo inteligentna, grzeczna i kochana :* Miała tyle planów i marzeń, które tak dobitnie mimo swej determinacji realizowała:( :* Czemu takie młode osoby odchodzą w taki sposób ??? rozwiń
Avatar
sisis / 26 marca 2008 r. o 20:22
0
To ogromna tragedia, której nie sposób sobie nawet wyobrazić- nikt nie zrozumie bólu rodziców, rodzeństwa i najbliższej rodziny! Agata miała przed sobą całe życie była młoda, bardzo inteligentna i co najważniejsze zdrowa, dlatego ta tragedia jest nie do pojęcia ;'(
Miała wiele planów i ogromne ambicje, które w pełni swym zapałem realizowała Nie znajdujemy słów dla wyrażenia tej potwornej tragedii :(:(
To ogromna tragedia, której nie sposób sobie nawet wyobrazić- nikt nie zrozumie bólu rodziców, rodzeństwa i najbliższej rodziny! Agata miała przed sobą całe życie była młoda, bardzo inteligentna i co najważniejsze zdrowa, dlatego ta tragedia jest nie do pojęcia ;'(
Miała wiele planów i ogromne ambicje, które w pełni swym zapałem realizowała Nie znajdujemy słów dla wyrażenia tej potwornej tragedii :(:( rozwiń
Avatar
koszalinianin / 2 listopada 2008 r. o 22:56
0
Niech spoczywa w pokoju.
[']['][']
2 listopada 2008 roku
Avatar
strażak ratownik / 2 listopada 2008 r. o 19:44
0
Pan aldys.pl przy okazji tragedii i tego artykułu robi sobie reklamę.
Z jednej strony polecam takie czujniki - niska cena i bezpieczeństwo, ale z drugiej wydaje mi się niestosownym wykorzystywanie dramatu do robienia interesu. Dlatego polecam skorzystanie z poniższego linku (Google):
[url="http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+tlenek+w%C4%99gla&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl%3a%6ffficial&client=firefox-a"]http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+t...lient=firefox-a[/url]
i wybranie firmy, z której oferty zechcecie Państwo skorzystać.
Czujnik na czad bardzo polecam. Dla osób szczególnie przestraszonych polecam również ewentualnie czujnik eksplozymetryczny mierzący poziom stężenia gazów wybuchowych, czyli gazu ziemnego lub propan-butanu. Proszę czytać instrukcje i montować czujniki w odpowiednich miejscach (dól lub góra pomieszczeń).
Pozdrawiam
Pan aldys.pl przy okazji tragedii i tego artykułu robi sobie reklamę.
Z jednej strony polecam takie czujniki - niska cena i bezpieczeństwo, ale z drugiej wydaje mi się niestosownym wykorzystywanie dramatu do robienia interesu. Dlatego polecam skorzystanie z poniższego linku (Google):
[url="http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+tlenek+w%C4%99gla&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl%3a%6ffficial&client=firefox-a"]http://www.google.pl/search?q=czujnik+na+t...lient=firefox-a[/url]
i wybranie firmy... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2008 r. o 19:31
0
lkr napisał:
"nieszczelnosci piecyka gazowego" co za spec pisal ten artykul? widac ze po umcsie lub innej wyspie ;|
raczej z powodu niedroznosci przewodu kominowego cwoki!



żalisz się bo masz ukończoną podstawówkę?
wielka tragedia ale jak zwykle trzeba się przyczepić nie pojmując istoty rzeczy... (")
Avatar
gość / 29 marca 2008 r. o 13:35
0
gdzie to było .w jakim domu ta 18-latka się zatruła . czy mogą podać nazwisko . proszę o odp czacha93@autograf.pl
Avatar
aldys.pl / 27 marca 2008 r. o 18:28
0
CZUJNIK CZADU W KAŻDYM DOMU !!!
Aby zapobiec podobnym tragedią, należy dbać o stan techniczny urządzeń spalających gaz, drewno, węgiel itp. oraz systematycznie sprawdzać ( i czyścić ) kominy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamontowanie w łazience ( kotłowni itp. ) elektronicznego urządzenia - CZUJNIKA - który stale monitoruje skład powietrza i w chwili gdy pojawi sie w nim TLENEK WĘGLA - CZAD natychmiast ZAALARMUJE !! Urządzenie wydaje głośny sygnał dźwiekowy w chwili gdy stężenie CO nie zagraża jeszcze życiu! Pozwala nam to w pore zareagowac: wyłączyć piec, otworzyć okna, opuścić rejon zagrożenia itp. !! Dzienny koszt zabezpieczenia przed CZADEM to około 10 groszy !!! ( cena urządzenia dzielona przez jego żywotność ) CZUJNIK TLENKU WĘGLA - CZADU POWINIEN BYĆ ZAINSTALOWANY OBOWIĄZKOWO W KAŻDYM DOMU ... w którym jest piecyk gazowy, piec kaflowy, kominek itp. Więcej informacji na temat zabezpieczenia przed czadem na: [color="#FF0000"][size=5][url="http://www.czujnikczadu.pl"]www. czujnikczadu. pl [/url][/size][/color]
CZUJNIK CZADU W KAŻDYM DOMU !!!
Aby zapobiec podobnym tragedią, należy dbać o stan techniczny urządzeń spalających gaz, drewno, węgiel itp. oraz systematycznie sprawdzać ( i czyścić ) kominy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamontowanie w łazience ( kotłowni itp. ) elektronicznego urządzenia - CZUJNIKA - który stale monitoruje skład powietrza i w chwili gdy pojawi sie w nim TLENEK WĘGLA - CZAD natychmiast ZAALARMUJE !! Urządzenie wydaje głośny sygnał dźwiekowy w chwili gdy stężenie CO nie zagraża jeszcze życiu! ... rozwiń
Avatar
lkr / 27 marca 2008 r. o 11:15
0
"nieszczelnosci piecyka gazowego" co za spec pisal ten artykul? widac ze po umcsie lub innej wyspie ;|
raczej z powodu niedroznosci przewodu kominowego cwoki!
Avatar
sisis / 26 marca 2008 r. o 20:42
0
To ogromna tragedia, której nie wyrażą żadne słowa! ;'( Kto nie doświadczył takiego nieszczęścia nie potrafi sobie nawet wyobrazić jakie to straszne:(
Agata nie zasłużyła na taki los, była młoda, bardzo inteligentna, grzeczna i kochana :* Miała tyle planów i marzeń, które tak dobitnie mimo swej determinacji realizowała:( :* Czemu takie młode osoby odchodzą w taki sposób ???
To ogromna tragedia, której nie wyrażą żadne słowa! ;'( Kto nie doświadczył takiego nieszczęścia nie potrafi sobie nawet wyobrazić jakie to straszne:(
Agata nie zasłużyła na taki los, była młoda, bardzo inteligentna, grzeczna i kochana :* Miała tyle planów i marzeń, które tak dobitnie mimo swej determinacji realizowała:( :* Czemu takie młode osoby odchodzą w taki sposób ??? rozwiń
Avatar
sisis / 26 marca 2008 r. o 20:22
0
To ogromna tragedia, której nie sposób sobie nawet wyobrazić- nikt nie zrozumie bólu rodziców, rodzeństwa i najbliższej rodziny! Agata miała przed sobą całe życie była młoda, bardzo inteligentna i co najważniejsze zdrowa, dlatego ta tragedia jest nie do pojęcia ;'(
Miała wiele planów i ogromne ambicje, które w pełni swym zapałem realizowała Nie znajdujemy słów dla wyrażenia tej potwornej tragedii :(:(
To ogromna tragedia, której nie sposób sobie nawet wyobrazić- nikt nie zrozumie bólu rodziców, rodzeństwa i najbliższej rodziny! Agata miała przed sobą całe życie była młoda, bardzo inteligentna i co najważniejsze zdrowa, dlatego ta tragedia jest nie do pojęcia ;'(
Miała wiele planów i ogromne ambicje, które w pełni swym zapałem realizowała Nie znajdujemy słów dla wyrażenia tej potwornej tragedii :(:( rozwiń