Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

26 czerwca 2019 r.
18:46

Bliski współpracownik byłego burmistrza Piotra Cz. zostanie prezesem miejskiej spółki w Kraśniku?

19 53 A A
KPWiK
KPWiK (fot. Archiwum)

Ireneusz Ofczarski jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia funkcji prezesa miejskiej spółki – Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. – To nominacja polityczna i powrót do przeszłości, do czasów burmistrza Piotra Cz., który odszedł w niesławie – komentuje jeden z doświadczonych kraśnickich samorządowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie chciałbym o tym obecnie rozmawiać – ucina Ireneusz Ofczarski, choć nie zaprzecza, że rozmowy na temat jego prezesury były.

Ubiegłoroczne wybory na burmistrza Kraśnika wygrał Wojciech Wilk, były poseł Platformy Obywatelskiej. W przeszłości był zastępcą burmistrza Cz., podobnie jak Krzysztof Babisz. On też pracuje w kraśnickim magistracie, jest kierownikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Z kolei Ireneusz Ofczarski to jeden z bliskich współpracowników burmistrza Piotra Cz. W przeszłości był m.in. przewodniczącym Rady Miasta Kraśnik i przewodniczącym zarządu Związku Międzygminnego pod nazwą „Strefa Usług Komunalnych” w Kraśniku. W ostatnich latach nie pracował w tym mieście. Od marca 2014 r. do końca maja br. był bowiem prezesem Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach.

– Wracają ludzie, którzy współpracowali z byłym burmistrzem Piotrem Cz. – komentuje jedna z osób związanych z kraśnickim Prawem i Sprawiedliwością. 

– Piotr Cz. został prawomocnie skazany na więzienie m.in. za korupcję – oburza się inny z naszych rozmówców. 

– Mówi się, że brakuje fachowców, którzy mogliby pokierować Kraśnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, a tymczasem rezygnuje się z jednego z najlepszych ekspertów w tym zakresie, z byłego prezesa Waldemara Suchanka, na rzecz politycznego partnera. A są przecież milionowe inwestycje do zrealizowania. 

– Ludzie w mieście drwią, że jeszcze tylko byłego burmistrza brakuje – stwierdza jeden z doświadczonych samorządowców.

Informacji o Ofczarskim nie komentują ani Urząd Miasta, ani przedsiębiorstwo, któremu miałby szefować. – 1 lipca br. odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej KPWiK, podczas którego może zostać podjęta decyzja o wyborze prezesa zarządu – informuje Agnieszka Bebel, przewodnicząca rady. – Ryszard Staśczak został jedynie oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia funkcji w zarządzie spółki. Może ją pełnić końca lipca, dlatego RN chce w najbliższym czasie dokonać wyboru nowego prezesa.

Radny w KPWiK

W miejskiej spółce od początku czerwca br. pracuje radny miejski Zbigniew Marcinkowski (związany z PO). Jest zatrudniony na stanowisku specjalisty ds. informacji publicznej i ochrony danych osobowych. Wcześniej pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Odszedł za porozumieniem stron.

– Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym radny nie może pełnić funkcji kierownika lub zastępcy kierownika jednostki organizacyjnej gminy – wyjaśnia przewodnicząca Rady Nadzorczej KPWiK. – Radny Zbigniew Marcinkowski nie został zatrudniony na takim stanowisku, nie ma więc przeszkód prawnych, aby pracował w spółce KPWiK.

Byli samorządowcy w Kraśniku

Po przegranych ubiegłorocznych wyborach kilku samorządowców znalazło pracę w Kraśniku. I tak były starosta kraśnicki, radny powiatu kraśnickiego z PSL, Andrzej Maj, jest od 2 połowy marca br. prezesem Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego.

Zaś były burmistrz Annopola (powiat kraśnicki) Wiesław Liwiński (bezpartyjny) jest dyrektorem pionu realizacji zadań własnych gminy.

Z kolei Grzegorz Lemiecha (bezpartyjny), były wójt Zakrzówka (powiat kraśnicki), pracuje od kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku. Jest kierownikiem ds. administracyjno-gospodarczych. 

e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbych / 26 czerwca 2019 o 20:51
+15
No nie, czy ten Z. Marcinkowski to już innych posad nie może pełnić? Jak nie zastępca dyrektora, to specjalista, ale chyba od dawania rad. Może by założył własną działalność lub poszedł na staż, jak to radził petentom.
Avatar
gość / 26 czerwca 2019 o 19:35
+14
Suchanka to nawet załoga nie chciała, a z tego co mi wiadomo to z inwestycjami to miał niewiele wspólnego, najbardziej to go żałuje środowisko po byłym burmistrzu Włodarczyku.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:29
+13
A nowoczesny Kurek?! Przecież to on obiecał tanią wodę.
Avatar
Sant / 27 czerwca 2019 o 06:11
+13
Chore, Panie Wojtku, zdaje się że na własne życzenie skonćzy Pan karierę polityczną po tej kadencji w um. Niewielu już na Pana zagłosuje. Zatrudnianie niedojdów z psl, oraz upadłe gwiazdy po piotrku cz. w sytuacji gdy jest tylu zdolnych , wykształconych i po prostu bardziej kompetentnych kraśniczan, którzy emigrują z tego miasta to skandal!!! Za kilka lat będziecie żebrać o nasze głosy... i wtedy wam podziękujemy..
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 18:54
+11
Teraz woda w Kraśniku będzie w cenie złota:)
Avatar
Jacek Soplica / 27 czerwca 2019 o 07:53
+11
Nic nadzwyczajnego. Przypomnijcie sobie jak Stawiarski z Włodarczykiem zatrudniali działaczy Pis-u. Podam tylko dwa sztandarowe nazwiska Krakowski i Mulawa. Wszyscy stosują te metody i to jest niestety chore. Jeśli Pis byłby w stanie wprowadzić uczciwe zasady służby cywilnej , bez której nie będzie zdrowego i uczciwego państwa, to będą mieli mój głos na stałe. Ale to chyba mrzonka, żeby rządzący oddali władzę procedurom.
Avatar
kolos / 27 czerwca 2019 o 07:03
+11
Ileż to już razy było, że robi się konkursy ale dziwnym trafem wygrywali zawsze koledzy kolegów..... a cała reszta? Pic na wodę, fotomontaż.... Jak słyszysz o konkursie do państwowej spółki to omijaj z daleka bo i tak już wszystko jasne.
Avatar
mieszkaniec / 26 czerwca 2019 o 23:00
+11
Oj nie tego się spodziewali mieszkańcy, gdy szli wybierać Wojciecha Wilka na burmistrza. W pół roku otoczył się ludźmi, którzy nie są zbyt miło wspominani przez kraśniczan. Czy naprawdę w Kraśniku nie ma innych ludzi, którzy nadawaliby się na kierownicze stanowiska w różnych spółkach i innych podległych miastu instytucjach? Wymiana kadr jest konieczna, ale obsadzanie niemal każdego wolnego a zarazem intratnego stanowiska człowiekiem, który miał już w przeszłości swoje "5 minut dla miasta", jest co najmniej dziwne. W UM też naupychano desantowców m.in. ze starostwa i to często na kierowniczych stanowiskach. Czy absolutnie wszyscy byli merytorycznie przygotowani do takich stanowisk i posiadali stosowne doświadczenie? Szkoda Panie Burmistrzu, że podczas kampanii nie pokazał Pan swojego zaplecza kadrowego, bo zapewne wynik wyborów byłby zgoła inny!
Oj nie tego się spodziewali mieszkańcy, gdy szli wybierać Wojciecha Wilka na burmistrza. W pół roku otoczył się ludźmi, którzy nie są zbyt miło wspominani przez kraśniczan. Czy naprawdę w Kraśniku nie ma innych ludzi, którzy nadawaliby się na kierownicze stanowiska w różnych spółkach i innych podległych miastu instytucjach? Wymiana kadr jest konieczna, ale obsadzanie niemal każdego wolnego a zarazem intratnego stanowiska człowiekiem, który miał już w przeszłości swoje "5 minut dla miasta", jest co najmniej dziwne. W UM też naupycha... rozwiń
Avatar
gość / 27 czerwca 2019 o 07:52
+10
Prywatny biznes mu nie idzie to szuka ciepłego wysokopłatnego stolca w samorządzie. Młoda żona była słynna sekretarz miasta i dziecko mają swoje potrzeby.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 20:04
+10
Kraśnik miasto upadłe
Avatar
Małgorzata / 28 czerwca 2019 o 11:28
+3
A PIS co zrobił i kogo zatrudniał jak nie upychał w UM to spółki skarbu państwa na drugi dzień po wyborach tzn juz przed ogłoszeniem wyników wyborczych zasiedlić na stanowiskach czyli podział stołków nastąpił grubo przed wyborami .... PISOWSCY OBŁUDNICY !!!!!
 Pani M. - zwrot "pisowscy obłudnicy" zdradza autora postu :)
Avatar
jasio / 28 czerwca 2019 o 08:12
-2
A PIS co zrobił i kogo zatrudniał jak nie upychał w UM to spółki skarbu państwa na drugi dzień po wyborach tzn juz przed ogłoszeniem wyników wyborczych zasiedlić na stanowiskach czyli podział stołków nastąpił grubo przed wyborami .... PISOWSCY OBŁUDNICY !!!!!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 19:29
+13
A nowoczesny Kurek?! Przecież to on obiecał tanią wodę.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 18:54
+11
Teraz woda w Kraśniku będzie w cenie złota:)
Avatar
Olek / 27 czerwca 2019 o 17:19
+4
I tak następny Burmistrz oszukał mieszkańców kolesiostwo niech popieraja dalej przyjazne miasto krasnik WW
Avatar
Szef Wiesiek / 27 czerwca 2019 o 13:55
+2
Panie January jest pan najgłupszym bezpartyjnym trollem z ramienia PIS, jakiego matka ziemia musi nosić. W dodatku sam bawi się pan w ciuciubabkę że niby nie wiadomo kto spamuje i sypie bezpartyjne komentarze
Avatar
Szef Wiesiek / 27 czerwca 2019 o 13:19
+2
Panie January wracaj pan do pracy a nie na forach przewidujesz bo po premii będzie ...
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 13:15
-1
Testament POlityczny Donalda Tuska: "zrobię wszystko, żeby ludziom Platformy żyło się lepiej".
Avatar
Wiesiek Szef / 27 czerwca 2019 o 13:06
+3
panie January jak pan tak chodzi i robi zdjęcia śmietników, to było je opróżnić wszak jest pan wzorowym obywatelem bez(partyjnym) z ramienia PIS. Żal zwieracz poluźnił widać, bo w urzędzie nic się nie robiło a należało się a teraz trzeba pracować
Avatar
Fair Play / 27 czerwca 2019 o 13:01
+1
Mowa miłości partii kościołowej 
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 0

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 1

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 113 55

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 67 14

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 83 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa 2 7

Władze obwodu brzeskiego na Białorusi zdecydowały o wstrzymaniu fabryki akumulatorów, która powstała w Brześciu, tuż przy granicy z Polską. Przygraniczny region obawiał się, że ta wielka inwestycja może zagrozić naszemu środowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.