Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 sierpnia 2008 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Burmistrz Czubiński się wozi

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 29 A A

Tylko w drugim kwartale tego roku służbowy samochód Urzędu Miasta w Kraśniku przejechał ponad 9,5 tys. kilometrów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z tego z Piotrem Czubińskim, burmistrzem miasta na tylnym siedzeniu -- prawie 8 tys.

W Kraśniku aż huczy o tym, że samochód służbowy miasta rzadko kiedy stoi na parkingu.

- Wszyscy doskonale wiedzą, że samochód jest wykorzystywany zbyt często, a skłonności burmistrza do wykorzystywania różnych rzeczy urzędowych np. w Strefie Usług Komunalnych są znane i wykazały je liczne kontrole. To też powinno być kontrolowane, ale kto to ma robić? Powinien się tym zająć przewodniczący rady. My możemy pytać i składać interpelacje - bulwersuje się Mirosław Włodarczyk, miejski radny PiS.

W 2007 roku samochód służbowy Urzędu Miasta w Kraśniku przejechał ponad 41 tys. kilometrów. To tyle, co średnio przypada na każdy samochód Urzędu Marszałkowskiego. W większych od Kraśnika Puławach roczny przebieg samochodu to tylko 16 tys. km, a w Janowie Lubelskim na dwa samochody przypada razem ponad 50 tys. km.

-- Staramy się po prostu racjonalnie i oszczędnie użytkować samochód służbowy -- wyjaśnia Michał Gil, rzecznik prasowy prezydenta Puław.

Wielu mieszkańców Kraśnika zbulwersował ostatnio fakt, że po nocnym koncercie zespołu Raz Dwa, Trzy, w ostatnią niedzielę, burmistrza i jego małżonkę odwiózł do domu kierowca samochodem służbowym. Koncert odbywał się w ramach Dni Kraśnika na placu festynowym przy Centrum Kultury i Promocji w dzielnicy fabrycznej miasta.

-- Przecież stąd burmistrz to ma bliżej do domu niż kierowca do urzędu, dokąd musi odprowadzić potem samochód - mówi zbulwersowany pan Antoni.
Urzędnicy w Kraśniku jednak nie widzą w tym niczego niestosownego.

-- W niedzielę około północy zakończyły się Dni Kraśnika zorganizowane przez burmistrza miasta, Centrum Kultury i Promocji oraz Polsko-Ukraiński Ośrodek Edukacji Publicznej. Po ostatnim koncercie burmistrz wraz z żoną, która jest wicedyrektorem CKiP, wrócili samochodem służbowym do domu po kilkunastogodzinnym dniu pracy, zatem nie ma nic zaskakującego w skorzystaniu z samochodu służbowego w takiej sytuacji i o tej porze - wyjaśnia Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy urzędu miasta w Kraśniku.

A czy Wy też tak uważacie? Czekamy na Wasze sygnały pod nr 081 46 26 818 lub 081 46 26 836.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mat2 / 5 października 2008 o 15:34
0
Woził wilk razy kilka, powiozą i wilka...
Avatar
spartakus / 4 października 2008 o 11:50
0
Mieszkańcy zyczyliby sobie by Pan Burmistrz był przynajmniej w dni wyznaczone dla interesantów. Bo notorycznie bywa tak, że Burmistrza tygodniami nie ma w urzedzie . Wyjazdy Francja.Ukraina itp... A spraw mieszkańców nie mozna załatwić bo okazuje się że tylko i wyłacznie decyduje sam Pan Burmistrz człowiek niezastapiony w załatwianiu spraw . Szczególnie finansowych i też.
Avatar
ichaaa / 29 września 2008 o 21:55
0
sodoma napisał:
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dwudziestej drugiej nie wolno chodzić w kapturach "...błagam... jak można ośmieszać, aż do tego stopnia urząd, który jest głową całego powiatu i zarazem jego wizytówką????????

Drogi "sodoma"! To co napisałeś na początku swej wypowiedzi, to duże nadużycie. Ten człek to ani szacowny, ani poważny...

Drogi "sodoma"! To co napisałeś na początku swej wypowiedzi, to duże nadużycie. Ten człek to ani szacowny, ani poważny... rozwiń
Avatar
sodoma / 29 września 2008 o 17:04
0
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dwudziestej drugiej nie wolno chodzić w kapturach "...błagam... jak można ośmieszać, aż do tego stopnia urząd, który jest głową całego powiatu i zarazem jego wizytówką????????
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dw... rozwiń
Avatar
były / 20 września 2008 o 17:44
0
ile zarabia ta jego nowa czubińskiego kobita ona ponoć ze ślaska młoda babak jest...
Avatar
sport / 20 września 2008 o 17:35
0
Sport to zdrowie hehheheheheh
Avatar
sport / 20 września 2008 o 17:35
0
Sport to zdrowie hehheheheheh
Avatar
okular / 20 września 2008 o 17:33
0
kiedyś było słychać o gwałtach stosunka jego z kobitami w telewizji w gazetach ale następne powiny wyjśc pewnie najaw bo coś długo nie słychać
Avatar
daje czadu / 20 września 2008 o 17:30
0
Coś nie słychać o przekrętach już długo Czubińskiego przeciesz od już tyle lat jest burmistrzem
Avatar
acha / 5 września 2008 o 07:31
0
Gość napisał:
Jezu, ludzie.... piszecie... pan z PIS zły - nie pan z PO... za chwile polemika... PO złe, nie PIS... A JA POWIEM TAK:

--> PO czy PIS - to nie ma znaczenia, bo to od człowieka zależy!!!!!! n
Nie od tego w jakiej jest partii!!!!!

.....Więc odnoszenie tego do przynależności prowadzi donikąd... tak czy siak.... NIEZŁY POPIS dają co niektórzy....

Oj, jesteś w błędzie! Czy widziałeś, żeby np. ktokolwiek, nawet dobry fachowiec, ale bez "zaplecza plecowego" dostał pracę w Kraśniku? Tu nic nie zależy od człowieka, natomiast wszystko od jedynie słusznej opcji.

Oj, jesteś w błędzie! Czy widziałeś, żeby np. ktokolwiek, nawet dobry fachowiec, ale bez "zaplecza plecowego" dostał pracę w Kraśniku? Tu nic nie zależy od człowieka, natomiast wszystko od jedynie słusznej opcji. rozwiń
Avatar
mat2 / 5 października 2008 o 15:34
0
Woził wilk razy kilka, powiozą i wilka...
Avatar
spartakus / 4 października 2008 o 11:50
0
Mieszkańcy zyczyliby sobie by Pan Burmistrz był przynajmniej w dni wyznaczone dla interesantów. Bo notorycznie bywa tak, że Burmistrza tygodniami nie ma w urzedzie . Wyjazdy Francja.Ukraina itp... A spraw mieszkańców nie mozna załatwić bo okazuje się że tylko i wyłacznie decyduje sam Pan Burmistrz człowiek niezastapiony w załatwianiu spraw . Szczególnie finansowych i też.
Avatar
ichaaa / 29 września 2008 o 21:55
0
sodoma napisał:
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dwudziestej drugiej nie wolno chodzić w kapturach "...błagam... jak można ośmieszać, aż do tego stopnia urząd, który jest głową całego powiatu i zarazem jego wizytówką????????

Drogi "sodoma"! To co napisałeś na początku swej wypowiedzi, to duże nadużycie. Ten człek to ani szacowny, ani poważny...

Drogi "sodoma"! To co napisałeś na początku swej wypowiedzi, to duże nadużycie. Ten człek to ani szacowny, ani poważny... rozwiń
Avatar
sodoma / 29 września 2008 o 17:04
0
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dwudziestej drugiej nie wolno chodzić w kapturach "...błagam... jak można ośmieszać, aż do tego stopnia urząd, który jest głową całego powiatu i zarazem jego wizytówką????????
dogi alfo, żenadą jest to co wasz szacowny i poważany burmistrz wyprawia...pamiętam jak to było jeszcze parę lat temu z próbami samobójczymi jego byłej żony, bo ta akurat się dowiedziała, że ją zdradza...ja wiem po co go tam trzymacie, żeby biedaczysko miał z czaego alimenty płacić...cały Kraśnik aż huczy, ale tego nie zauważacie...żenadą jest, że taką osobę trzyma się na tak wysokim stanowisku, bo tacy ludzie powinni świecić przykładem, a przynajmniej się starać...a tu co?jak mu ktoś okopał samochód to wprowadził śmieszny zakaz " po dw... rozwiń
Avatar
były / 20 września 2008 o 17:44
0
ile zarabia ta jego nowa czubińskiego kobita ona ponoć ze ślaska młoda babak jest...
Avatar
sport / 20 września 2008 o 17:35
0
Sport to zdrowie hehheheheheh
Avatar
sport / 20 września 2008 o 17:35
0
Sport to zdrowie hehheheheheh
Avatar
okular / 20 września 2008 o 17:33
0
kiedyś było słychać o gwałtach stosunka jego z kobitami w telewizji w gazetach ale następne powiny wyjśc pewnie najaw bo coś długo nie słychać
Avatar
daje czadu / 20 września 2008 o 17:30
0
Coś nie słychać o przekrętach już długo Czubińskiego przeciesz od już tyle lat jest burmistrzem
Avatar
acha / 5 września 2008 o 07:31
0
Gość napisał:
Jezu, ludzie.... piszecie... pan z PIS zły - nie pan z PO... za chwile polemika... PO złe, nie PIS... A JA POWIEM TAK:

--> PO czy PIS - to nie ma znaczenia, bo to od człowieka zależy!!!!!! n
Nie od tego w jakiej jest partii!!!!!

.....Więc odnoszenie tego do przynależności prowadzi donikąd... tak czy siak.... NIEZŁY POPIS dają co niektórzy....

Oj, jesteś w błędzie! Czy widziałeś, żeby np. ktokolwiek, nawet dobry fachowiec, ale bez "zaplecza plecowego" dostał pracę w Kraśniku? Tu nic nie zależy od człowieka, natomiast wszystko od jedynie słusznej opcji.

Oj, jesteś w błędzie! Czy widziałeś, żeby np. ktokolwiek, nawet dobry fachowiec, ale bez "zaplecza plecowego" dostał pracę w Kraśniku? Tu nic nie zależy od człowieka, natomiast wszystko od jedynie słusznej opcji. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 1 0

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 0 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 2 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 110 14

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 18 15

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 11

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 10 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!