Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 maja 2008 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Czubiński będzie zarabiał ponad 12 tys. zł

0 46 A A

Niespełna 1900 zł podwyżki przyznali w czwartek radni Kraśnika burmistrzowi Piotrowi Czubińskiemu (PO).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Będzie teraz zarabiał maksymalną przewidzianą prawem kwotę: 12 300 zł brutto.

Podwyżkę zaproponował radny Zbigniew Marcinkowski w imieniu popierającego burmistrza klubu "Lubię Kraśnik”.

- Wysoko cenimy pracę burmistrza, a za dobrą pracę należy się dobre wynagrodzenie. Nastąpiła też zmiana stawek wynagrodzenia i pochodnych np. dodatku stażowego i dlatego postanowiliśmy przyznać burmistrzowi podwyżkę. To podwyżka w wysokości standardowej dla rynku - mówi Marcinkowski. Jako dobry przykład pracy radny Marcinkowski podaje zamknięcie ubiegłorocznego budżetu niemal 8 mln zł nadwyżki.

Burmistrz otrzyma maksymalne wynagrodzenie przewidziane w rządowym rozporządzeniu dla prezydentów i burmistrzów miast liczących 15-100 tys. mieszkańców.

- To nieprzyzwoite. Tłumaczyliśmy, żeby zrobić podwyżkę, ale nie do maksymalnej kwoty. Lepiej było poczekać do przyszłego roku, sprawdzić jak Czubiński będzie pozyskiwał pieniądze unijne i wtedy jeszcze zwiększyć wynagrodzenie - mówi Mirosław Włodarczyk szef klubu PiS, który zagłosował przeciwko podwyżce. I dodaje: - Do jakości pracy burmistrza też mamy wątpliwości, np. nadal nie są wyjaśniona kwestia m. in. wynagrodzenia jakie pobrał za pracę w Związku Międzygminnym Strefa Usług Komunalnych.

Czubiński dostanie pieniądze z wyrównaniem od początku roku.
(rp)

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
była krasniczanka / 22 sierpnia 2008 o 09:34
0
Wszyscy tak psioczycie na Czubińskiego, a sami zapewne na niego głosowaliście, przecież on jest burmistrzem Kraśnika od X lat!!!!!!!!!!!!
Avatar
Nafciarz / 10 czerwca 2008 o 05:11
0
MAT napisał:
Czytając te wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że autorzy mają spore kompleksy. Po pierwsze, kto wybiera tego okropnego, złego itd. Burmistrza. Chyba mieszkańcy z tego co wiem. Więc do kogo te żale. Po drugie, wasze wychowanie sprowadza się do tak niskiego poziomu, że umiecie tylko oczerniać...Po trzecie, kto wybrał tych niedobrych i okropnych radnych-też zły burmistrz, czy mieszkańcy? Na pewno każdy powie, że to nie on. Tak samo autor artykułu pisząc "Czubiński będzie zarabiał ponad 12 tys. zł", moim zdaniem nie zachował tutaj smaku kultury. Czy Czubiński, czy Kowalski -jest nazwiskiem. I każde nazwisko należy uszanować. Trochę kultury. Co byście pisali na forum, jak by nie Burmistrz. Żenujące. Zachęcam do aktywnej pracy. I więcej kultury.

No to pracujmy dalej aktywnie dla dobra czubinskiego i swity, cale PO przeciez daje najlepszy przyklad, pokazuje z tuskiem na czele jacy sa zapracowani, ile to nowych ustaw juz jest w sejmie, ile kilometrow autostrad sie buduje i ile nowych inwestycji w lubelskim na przyklad... smiech na sali... Zanim napiszesz ignorancie o tym aby kazdy zaczal prace od siebie to zapamietaj ze urzedale typu czubinski sa na pozycji panstwowej co znaczy iz sa sluga ludu z laciny i sa i beda rozliczani ze swoich dzialan, i kazdy obywatel ma prawo wiedziec co taki jeden urzedas z drugim zrobil dla spolecznosci lokalnej oprocz pokazywania sie w mediach i ciaglych usmiechow do ciemnej gawiedzi go popierajacej, a efektow jego pracy jak wie kazdy jest zero! Dalsza dyskusja jest tutaj zbedna.

No to pracujmy dalej aktywnie dla dobra czubinskiego i swity, cale PO przeciez daje najlepszy przyklad, pokazuje z tuskiem na czele jacy sa zapracowani, ile to nowych ustaw juz jest w sejmie, ile kilometrow autostrad sie buduje i ile nowych inwestycji w lubelskim na przyklad... smiech na sali... Zanim napiszesz ignorancie o tym aby kazdy zaczal prace od siebie to zapamietaj ze urzedale typu czubinski sa na pozycji panstwowej co znaczy iz sa sluga ludu z laciny i sa i beda rozliczani ze swoich dzialan, i kazdy obywatel ma... rozwiń
Avatar
gul / 9 czerwca 2008 o 18:18
0
zMz napisał:
Bo to jest "CZUBEK FRASOBLIWY"

Jasne! A na frasunek - dobry trunek! Bo na trzeźwo się tego nie da zrozumieć
Avatar
zMz / 9 czerwca 2008 o 08:29
0
ja napisał:
CZEMU ON NA KAZDYM ZDJECIU TRZYMA SIE ZA PODBRODEK CZYZBY JAKIS KOMPLEKS A MOZE MODELING MU W GLOWIE BUAHAHAHHA

Bo to jest "CZUBEK FRASOBLIWY"
Avatar
forumos / 6 czerwca 2008 o 20:28
0
No tak, a wspaniałomyślny radny który zaproponował podwyżke wciąz uważa, że w naszym kochanym Krasniku wszystkim żyje sie lepiej, to niech teraz wyłoży kase dla wszystkich skoro jest taki hojny .... WSTYD !!!!!!
Avatar
kghm / 6 czerwca 2008 o 08:13
0
wsx napisał:
tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan


100% wazelina.A gdzie honor?Wstyd .Po raz kolejny za parę złotych dało się kupić sługusa.
Avatar
BIRD / 5 czerwca 2008 o 05:36
0
tutaj piszą sami flustraci, ciekawe, czy to ktoś czyta? jeden rozpijał syna, drugi to wieczny awanturnik, trzeci sprzedawczyk, czwarty erotoman. Wszyscy są sibie warci. A głupi lud cieszy się. dwóch pierwszych bidoki, dwoch drugich robią biznes. A każdy z nich ma nas daleko w de.
Avatar
Bodzio / 4 czerwca 2008 o 23:12
0
wsx napisał:
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się SLD)Piotr Czubiński zarabia teraz ponad 1800złwięcej czyli 12 300zł brutto.Otrzymał także wyrównanie od początku roku."


No i?... jak zwykle tendencyjny i bezsensowny post. Po co wogóle, coś pisać, jak się nie ma nic do powiedzenia oprócz wklejenia kawałku artykułu wyjętego z kontekstu.


No i?... jak zwykle tendencyjny i bezsensowny post. Po co wogóle, coś pisać, jak się nie ma nic do powiedzenia oprócz wklejenia kawałku artykułu wyjętego z kontekstu. rozwiń
Avatar
wsx / 4 czerwca 2008 o 21:31
0
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się SLD)Piotr Czubiński zarabia teraz ponad 1800złwięcej czyli 12 300zł brutto.Otrzymał także wyrównanie od początku roku."
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się S... rozwiń
Avatar
Klose / 4 czerwca 2008 o 11:08
0
gość napisał:
Spółdzielnia już pracuje i kundel dał głos!


Eeeeee... Nie rozumiem, dlaczego zawsze gdy tu wchodzę wszyscy nawzajem się wyzywają i kłócą?
Avatar
była krasniczanka / 22 sierpnia 2008 o 09:34
0
Wszyscy tak psioczycie na Czubińskiego, a sami zapewne na niego głosowaliście, przecież on jest burmistrzem Kraśnika od X lat!!!!!!!!!!!!
Avatar
Nafciarz / 10 czerwca 2008 o 05:11
0
MAT napisał:
Czytając te wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że autorzy mają spore kompleksy. Po pierwsze, kto wybiera tego okropnego, złego itd. Burmistrza. Chyba mieszkańcy z tego co wiem. Więc do kogo te żale. Po drugie, wasze wychowanie sprowadza się do tak niskiego poziomu, że umiecie tylko oczerniać...Po trzecie, kto wybrał tych niedobrych i okropnych radnych-też zły burmistrz, czy mieszkańcy? Na pewno każdy powie, że to nie on. Tak samo autor artykułu pisząc "Czubiński będzie zarabiał ponad 12 tys. zł", moim zdaniem nie zachował tutaj smaku kultury. Czy Czubiński, czy Kowalski -jest nazwiskiem. I każde nazwisko należy uszanować. Trochę kultury. Co byście pisali na forum, jak by nie Burmistrz. Żenujące. Zachęcam do aktywnej pracy. I więcej kultury.

No to pracujmy dalej aktywnie dla dobra czubinskiego i swity, cale PO przeciez daje najlepszy przyklad, pokazuje z tuskiem na czele jacy sa zapracowani, ile to nowych ustaw juz jest w sejmie, ile kilometrow autostrad sie buduje i ile nowych inwestycji w lubelskim na przyklad... smiech na sali... Zanim napiszesz ignorancie o tym aby kazdy zaczal prace od siebie to zapamietaj ze urzedale typu czubinski sa na pozycji panstwowej co znaczy iz sa sluga ludu z laciny i sa i beda rozliczani ze swoich dzialan, i kazdy obywatel ma prawo wiedziec co taki jeden urzedas z drugim zrobil dla spolecznosci lokalnej oprocz pokazywania sie w mediach i ciaglych usmiechow do ciemnej gawiedzi go popierajacej, a efektow jego pracy jak wie kazdy jest zero! Dalsza dyskusja jest tutaj zbedna.

No to pracujmy dalej aktywnie dla dobra czubinskiego i swity, cale PO przeciez daje najlepszy przyklad, pokazuje z tuskiem na czele jacy sa zapracowani, ile to nowych ustaw juz jest w sejmie, ile kilometrow autostrad sie buduje i ile nowych inwestycji w lubelskim na przyklad... smiech na sali... Zanim napiszesz ignorancie o tym aby kazdy zaczal prace od siebie to zapamietaj ze urzedale typu czubinski sa na pozycji panstwowej co znaczy iz sa sluga ludu z laciny i sa i beda rozliczani ze swoich dzialan, i kazdy obywatel ma... rozwiń
Avatar
gul / 9 czerwca 2008 o 18:18
0
zMz napisał:
Bo to jest "CZUBEK FRASOBLIWY"

Jasne! A na frasunek - dobry trunek! Bo na trzeźwo się tego nie da zrozumieć
Avatar
zMz / 9 czerwca 2008 o 08:29
0
ja napisał:
CZEMU ON NA KAZDYM ZDJECIU TRZYMA SIE ZA PODBRODEK CZYZBY JAKIS KOMPLEKS A MOZE MODELING MU W GLOWIE BUAHAHAHHA

Bo to jest "CZUBEK FRASOBLIWY"
Avatar
forumos / 6 czerwca 2008 o 20:28
0
No tak, a wspaniałomyślny radny który zaproponował podwyżke wciąz uważa, że w naszym kochanym Krasniku wszystkim żyje sie lepiej, to niech teraz wyłoży kase dla wszystkich skoro jest taki hojny .... WSTYD !!!!!!
Avatar
kghm / 6 czerwca 2008 o 08:13
0
wsx napisał:
tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan


100% wazelina.A gdzie honor?Wstyd .Po raz kolejny za parę złotych dało się kupić sługusa.
Avatar
BIRD / 5 czerwca 2008 o 05:36
0
tutaj piszą sami flustraci, ciekawe, czy to ktoś czyta? jeden rozpijał syna, drugi to wieczny awanturnik, trzeci sprzedawczyk, czwarty erotoman. Wszyscy są sibie warci. A głupi lud cieszy się. dwóch pierwszych bidoki, dwoch drugich robią biznes. A każdy z nich ma nas daleko w de.
Avatar
Bodzio / 4 czerwca 2008 o 23:12
0
wsx napisał:
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się SLD)Piotr Czubiński zarabia teraz ponad 1800złwięcej czyli 12 300zł brutto.Otrzymał także wyrównanie od początku roku."


No i?... jak zwykle tendencyjny i bezsensowny post. Po co wogóle, coś pisać, jak się nie ma nic do powiedzenia oprócz wklejenia kawałku artykułu wyjętego z kontekstu.


No i?... jak zwykle tendencyjny i bezsensowny post. Po co wogóle, coś pisać, jak się nie ma nic do powiedzenia oprócz wklejenia kawałku artykułu wyjętego z kontekstu. rozwiń
Avatar
wsx / 4 czerwca 2008 o 21:31
0
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się SLD)Piotr Czubiński zarabia teraz ponad 1800złwięcej czyli 12 300zł brutto.Otrzymał także wyrównanie od początku roku."
Cytat z "Goniec Gazeta Powiatowa"nr11(103)z 04.05.2008
"Wspierali go też inni klubowi koledzy.ale nie tylko.Cały czas mówimy o podwyżce,ale ja podszedłem do tego jako do waloryzacji.Rozporządzenie Rady Ministrów zostało zmienione w związku ze wzrostem śrdeniej pensji krajowej.Ta wciągu dwóch lat wzrosła o 15% a ta proponowana podwyżka w takich kwotach się mieści.Dlatego ja tę uchwałę będę popierał-zapowiadał Piotr Iwan,radny niezrzeszony."."Dzięki decyzji większości radnych(przeciw głosował PIS,wstrzymało się S... rozwiń
Avatar
Klose / 4 czerwca 2008 o 11:08
0
gość napisał:
Spółdzielnia już pracuje i kundel dał głos!


Eeeeee... Nie rozumiem, dlaczego zawsze gdy tu wchodzę wszyscy nawzajem się wyzywają i kłócą?
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 19 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 17 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 10 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 29 14

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 19 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!