Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 czerwca 2019 r.
7:08

Duże problemy szpitala w Kraśniku. Zadłużenie i brak specjalistów

Autor: Zdjęcie autora aa
3 26 A A
Szpital w Kraśniku
Szpital w Kraśniku (fot. Archiwum)

Stratą ponad 1,6 mln zł szpital w Kraśniku zamknął zeszły rok. Tematem finansów kraśnickiego SP ZOZ-u zajmą się w środę radni powiatowi. Niezależny biegły rewident potwierdza, że przedstawione przez dyrektora placówki sprawozdanie przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej SP ZOZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W opinii rewidenta sprawozdanie finansowe jest zgodne z przepisami prawa i sporządzone zostało na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych. I na tym dobre wiadomości dotyczące szpitala w Kraśniku się kończą.

Placówka jest zadłużona. – Niepokryta strata za lata ubiegłe wynosi 20 045 913,03 zł – czytamy w analizie, którą otrzymali radni powiatowi. 

Co prawda zobowiązania długoterminowe (chodzi m.in. o zobowiązania z tytułu kredytów) w kwocie ponad 6,3 mln zł zmniejszyły się o 16,2 proc. to jednak zobowiązania krótkoterminowe się zwiększyły. I choć przychody netto ze sprzedaży w trzech ostatnich latach wykazują tendencję wzrostową to następuje również znaczny wzrost kosztów działalności operacyjnej.

Od 2017 r. koszty operacyjne wzrosły o 19 proc. czyli o blisko 11,4 mln zł. Istotny wzrost nastąpił w grupie wynagrodzeń (15,9 proc.) wzrosły składki ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń (11,5 proc.). Wzrosły również m.in. koszty amortyzacji (17,8 proc.) a także materiałów i energii (8,3 proc.).

– Szpital ma spory deficyt – mówi Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Jednak pieniądze to nie jedyny problem kraśnickiej placówki. W szpitalu brakuje też specjalistów. – Na jednym z oddziałów znaczna część lekarzy to emeryci. Poza tym mamy też duży problem z prowadzeniem punktu krwiodawstwa. Nie mamy lekarza dyżurnego. Do pracy w tym miejscu nie ma też chętnych. O pomoc w tej sprawie zwróciliśmy się już do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie – dodaje.

Kto pracuje i ile zarabia

• Najliczniejszą grupą zawodową stanowią pielęgniarki i położne (40,6 proc.). • Personel gospodarczy to 19,9 proc. • Na kolejnym miejscu są technicy medyczni i inny personel medyczny (16,3 proc.). • Lekarze stanowią 8,2 proc. pracujących w szpitalu osób. • Farmaceuci i inny personel z wyższym wykształceniem – 6,6 proc. • Dyrekcja i administracja – 4,5 proc. Najmniej jest salowych (3,9 proc.).

• Lekarze medycyny w ub. r. zarabiali średnio 10 814 zł • Dyrekcja i administracja – 4 665 zł.• Pielęgniarki i położne – 4 463 zł. • Farmaceuci i inny personel z wyższym wykształceniem – 3 144 zł, • Technicy medyczni i inny personel medyczny – 2 955 zł. • Salowe – 2 451 zł. • Personel gospodarczy – 2 209 zł.

(Stan na 31.12.2018)

Szukają dyrektora

Od 14 maja br. Marek Kos nie jest już dyrektorem SP ZOZ w Kraśniku. Na trzy miesiące obowiązki dyrektora przejął Piotr Krawiec. Starostwo Powiatowe w Kraśniku ogłosiło konkurs na dyrektora szpitala. Termin składania dokumentów upływa 28 czerwca.

Natomiast przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur został wyznaczony do 2 lipca. Rozmowy z kandydatami zaplanowano na 3 lipca. Kandydat na dyrektora kraśnickiego szpitala ma mieć m.in. wykształcenie wyższe. Ma posiadać także, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Wśród wymaganych dokumentów oprócz m.in. podania i opisu przebiegu pracy zawodowej kandydat na także przedłożyć pisemną koncepcja zarządzania SP ZOZ w Kraśniku.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 11:28
+13
A przecieź p Kos na odchodne podwyźszył lekarzom za dyźur z 80 zł na 100zł !! , a co z resztą petsonelu ??????, ma się głęboko w d.....ie !!!!!
Avatar
zenek / 24 czerwca 2019 o 08:13
+11
....i się dzieje! w statystyce brakuje mi pozycji " kapelan"!
 on czuwa,nie musi być na miejscu,z daleka może moc przesyłać a koperta nie musi być rejestrowana
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 07:52
+11
Lekarze medycyny za średnio 320 godzin (etat + dyżury) zarabiali 10800 zł, czyli 33 zł brutto za godzinę. Dlaczego dziwią się ze nie ma chętnych do pracy?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 07:44
+11
Jak sie nie leczy tylko służy za umieralnie, to skąd mają miec pieniądze. Może czas zamknąć ten przybytek i pozostawić cis na kształt pogotowia pierwszej pomocy, a reszta niech służy za hospicjum.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:15
+10
A tacy specjaliści mieli być od zarządzania......
Avatar
Kraśniczanin / 24 czerwca 2019 o 08:47
+10
Ten szpital powinni zburzyć. To nie szpital TO TOTALNE DZIADOSTWO!!
Avatar
pacjent / 24 czerwca 2019 o 07:47
+10
A zobaczcie co się dzieje w Biłgoraju. W szpitalu brak lekarzy na umowy o pracę, na dyżury sobotnio - niedzielne przyjeżdżają lekarze z łapanki. Przykład z autopsji: pacjent był wypisany bo zabrakło dla niego leków. To jest przykłąd nędzy i rozpaczy.
Avatar
krysia / 24 czerwca 2019 o 22:07
+8
zaorać-posiać trawę za podejście do ludzi i kompetencje, takiego szpitala to chyba w całej Polsce nie ma.
Avatar
gość / 24 czerwca 2019 o 11:43
+8
Lekarze medycyny za średnio 320 godzin (etat + dyżury) zarabiali 10800 zł, czyli 33 zł brutto za godzinę. Dlaczego dziwią się ze nie ma chętnych do pracy?
 Podaj prawdziwe zarobki naszych lekarzy (uwzględniając ostatnią podwyzkę), i faktyczny czas ich pracy - to się dopiero kraśniczanie wkurzą !
Avatar
Gruzin / 24 czerwca 2019 o 09:19
+8
CÓŻ DO DZIADOWSKIEGO .KOLESIOWEGO SZPITALA NIE MA CHĘTNYCH? CO ZDZIWKO WAS WALNĘŁO?? RZEŹNICY ZA ZIEMIĘ I PUNKTY ZA POCHODZENIE???
Avatar
sss / 5 lipca 2019 o 06:57
0
Brak lekarzy na etatach bo wszyscy zatrudniani są na kontraktach. Tak im się lepiej opłaca bo taki lekarz w jednej chwili pracuje na dwóch etatach - w przychoni i na karetce.
Avatar
a no / 5 lipca 2019 o 05:15
+3
Dziwi mnie że mimo samych negatywnych opini tak licznie Kraśniczanie i okoliczni lgną do tego szpitala z najmniejszą pierdołą omijając swoich lekarzy rodzinnych szerokim łukiem.  Kraśnik stan umysłu - typowy obywatel ma ego warszawiaka i chciałby mieć wysoko specjalistyczny szpital w budynku powiatowym. Zburzyć szpital bo to umieralnia ? RACJA  ! Z tym że rozszerzył bym spektrum zniszczenia o cały Kraśnik - zrobicie przysługę ludzkości
Avatar
gość / 27 czerwca 2019 o 23:52
+1
Kraśniczanie pragną być leczeni na poziomie światowym przez lekarzy opłacanych jak w krajach "trzeciego świata ". Kraśniczanin to nie tylko mieszkaniec Kraśnika ale również stan umysłu.
 Poczytaj sobie na poprzedniej stronie ile ten "kraśnicki trzeci świat" zarabia w SPZOZ, a dopiero feruj swoje "mądrości". A Janusze od dwana powinni nauczyć się odróżniać Kraśniczanina od rodowitych mieszkańców Kraśnika :)
Avatar
Gutek / 27 czerwca 2019 o 21:27
+3
Kraśniczanie pragną być leczeni na poziomie światowym przez lekarzy opłacanych jak w krajach "trzeciego świata ". Kraśniczanin to nie tylko mieszkaniec Kraśnika ale również stan umysłu.
Avatar
igła / 27 czerwca 2019 o 07:16
0
Uwaga Czy pracownicy Szpitala oraz SOR w Kraśniku tak samo podejdą do pacjentów jak to będzie ich rodzina lub najbliżsi? Niech Was sumienie i postępowanie Wasze rozliczy, Choć tyle lat...
  tak w dniu wypłaty emeryturki
Avatar
Janek / 26 czerwca 2019 o 22:20
+3
Uwaga Czy pracownicy Szpitala oraz SOR w Kraśniku tak samo podejdą do pacjentów jak to będzie ich rodzina lub najbliżsi? Niech Was sumienie i postępowanie Wasze rozliczy, Choć tyle lat...
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 o 21:26
0
Jak ma nie być zadłużennia przy takich stawkach.
Avatar
gość / 25 czerwca 2019 o 12:19
+4
Gdyby ktoś miał wątpliwości stawka 100 zł jest za godzinę dyżuru a nie za cały dyżur.
 Dokladnie. Jeden 12-godzinny dyżur to 1200 zł. 20 dyżurów w miesiącu to 24 000 zł :)
Avatar
Beti / 25 czerwca 2019 o 11:28
+4
Gdyby ktoś miał wątpliwości stawka 100 zł jest za godzinę dyżuru a nie za cały dyżur.
Avatar
Masakra / 25 czerwca 2019 o 07:44
+5
Może podać prawdziwe zarobki bo takich jak 33 zł na godz to żaden lekarz nie ma  A poza lekarzami nikt nie dostaje podwyżek no chyba że administracyjno. Autor artykułu niech zbierze prawdziwe dane nie te dla wszystkich , A te które idą na drugi odcinek z wypłaty. 
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego"

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego" 1 2

Średnio o pół dnia skrócił się czas pobytu małych pacjentów w szpitalu, a liczba hospitalizacji na oddziałach dziecięcych spadła o kilka tysięcy – pochwalił się Narodowy Fundusz Zdrowia. Do niedawna szybsze wypisywanie pacjentów było dla szpitali po prostu nieopłacalne.

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu??

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu?? 0 9

Cena biletu będzie zależała od liczby przejechanych przystanków, przejazdówkę kupimy na dowolną liczbę dni, a autobus przyjmie płatność kartą zbliżeniową. Takie możliwości mają się pojawić po biletowej rewolucji, której przeprowadzenia chcą się podjąć cztery firmy

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 27 15

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 28 19

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 1 35

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 15 6

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel
galeria

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel 74 30

Policyjny zespół pn. „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco 0 8

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy
film

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy 3 30

– Macie państwo przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w polityce – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń informując o stworzeniu przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem wspólnego bloku lewicowego na jesienne wybory parlamentarne.

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia]
galeria

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia] 20 8

Chełm był gospodarzem tegorocznego, wojewódzkiego Święta Policji.

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących 0 0

W czwartek policjanci z posterunku w Łaszczowie i w Suścu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi
galeria

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi 0 3

Wypadek w Leopoldowie. Kierujący motorowerem na zakręcie próbował wyprzedzić citroena i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka audi.

Lubartów: Kierowca skody doprowadził do zderzenia z motocyklistą

Lubartów: Kierowca skody doprowadził do zderzenia z motocyklistą 0 0

W czwartek na ul. Lubelskiej w Lubartowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.