Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 czerwca 2019 r.
14:25

Pacjent skarży się na wysoką temperaturę. Dyrektor: "Tak jest w całym szpitalu, na salach chorych również"

4 32 A A

Na duchotę w przychodni rehabilitacyjnej w Kraśniku skarży się nasz Czytelnik. – Temperatura w pomieszczeniach przekracza 30 stopni – podkreśla mężczyzna, który sugeruje, by w tym miejscu zamontować klimatyzację. Szans, by klimatyzacja się pojawiła, raczej nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasz Czytelnik, z racji swoich schorzeń jest częstym bywalcem tzw. małego szpitalika przy ul. Wyszyńskiego w Kraśniku. Wykonywane są tam zabiegi rehabilitacyjne ambulatoryjne. Z porad i zabiegów korzysta tam też jego żona.

– Kolejne lato i na zabiegach nie da się wytrzymać – ubolewa mężczyzna, który napisał do nas w tej sprawie. – Temperatura w pomieszczeniach przekracza 30 stopni, osobiście to sprawdzałem. Po spędzonej godzinie w dusznych przegrzanych pomieszczeniach moja żona odchorowuje to w domu. Źle się czuje długo leży i dochodzi do siebie. Tam nie ma czym oddychać. Jak jeszcze mam zlecone ćwiczenia na sali gimnastycznej, gdzie muszę wykazać się wysiłkiem fizycznym to już w ogóle przechodzą do mnie myśli, że coś mi się stanie.

Dr Piotr Krawiec, p.o. dyrektor SP ZOZ w Kraśniku przyznaje, że w tej przychodni podczas upałów może być wyższa temperatura. – Zabiegi są tuż pod dachem i być może z tego powodu jest tam trochę cieplej. Okna jednak są, ale nie każdemu z pacjentów ruch powietrza pasuje – mówi dr Krawiec.

Dyrektor kraśnickiego szpitala zwraca też uwagę, że nie jest to jedyne miejsce, gdzie wysokie temperatury powietrza na dworze są odczuwalne także w pomieszczeniach.

– Tak jest w całym szpitalu, na salach chorych również. W szpitalu nie ma klimatyzacji, poza traktem operacyjnym, gdzie jest ona obowiązkowa – wyjaśnia dyrektor Krawiec.

Nasz Czytelnik sugeruje, że przychodnia rehabilitacyjna powinna mieć klimatyzację. – W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest niczym fenomenalnym. To już standard – przekonuje autor listu do redakcji.

– Klimatyzacji nie ma nie tylko u nas, ale też w innych szpitalach, również lubelskich. Wyjątek stanowi Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Tyle, że szpital ten funkcjonuje w nowoczesnym budynku – zwraca uwagę dyrektor Krawiec.

Przyznaje też, że jeśli miałby na to pieniądze to wolałby w pierwszej kolejności wykonać klimatyzację w przychodniach gdzie na wizytę czekają chorzy i na salach szpitalnych, gdzie chorzy są leczeni.

Zamontowanie klimatyzacji na terenie całego szpitala to wydatek rzędu kilku milionów.

Poza traktem operacyjnym klimatyzacja jest zamontowana w przychodni przy ul. Szpitalnej. – Ale jest w korytarzu – zaznacz dyrektor Krawiec. – W gabinetach, których okna są po stronie południowej jest nie ma.

e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 18:24
+20
Skutki przerehalibitowania. Przeciez w przeważającej większosci na te rehabilitacje chodzą wciąż ci sami, którym z zasady nic poważniejszego nie dolega. Tacy z nich wymagajacy rebabilitacji, że nawet nawet kawałeczka trawniczka samemu nie chce sie wykosić albo schylić, zeby chwaściki wyrwać. Tylko najwygodniej im siedziec przed komputerem albo telewizorem, a bez ruchu godzinami nie da, to latają na rehabilitacje, jedną skończą to drugą zaczynają i tak w kółko. A dla takiego, co ciężko pracuje i rzeczywiscie przydałaby mu się , to nie ma.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 18:09
+12
Przepraszam, jaki typ klimatyzatora ma Pan u siebie w domu? Z jednostką zewnętrzną czy monosplit? Czy w sypialni preferuje Pan utrzymywanie niższej temperatury niż w salonie.?
Avatar
Pontiflex Maximus / 14 czerwca 2019 o 15:36
+11
Z tym problemem nie do dyrektora tylko radnych. Przecież komuś zawierzyli Kraśnik. I co?
Avatar
xxx / 14 czerwca 2019 o 21:17
+10
W jednym z lubelskich szpitali na salach chorych jest tak gorąco, że trudno oddychać, ale w sekretariacie jednego z oddziałów przyjemnie chłodno bo działa klimatyzacja! Może dlatego, że chory poleży i idzie do domu a urzędnicy codziennie przez 8 godzin.....
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 21:24
+8
Cytując klasyka z PO: sorry, taki mamy klimat...
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 20:29
+8
U nas w szpitalu to nawet na sali operacyjnej jest 30 stopni :) Bakteriom przeszla ochota na rozmnazanie :)
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 17:40
+8
W domu ma klimatyzację? Czy też nie i do kogo ma pretensję? do Pana Boga czy do żony, że nie kupiła klimy?
Avatar
A może sam daj kasę? / 14 czerwca 2019 o 17:15
+7
Znaczy... nie płacić personelowi, tylko założyć klimatyzację? Jasne, nie przeczę, klima potrzebna, ale wybacz, co do tego mają płace personelu??????????????? Może ty tyraj za darmo? Zauważę, że pacjenci tylko leżą, a personel w tym gorącu PRACUJE!!! I nie znaczy to wcale, że klimatyzacja ma być zamiast płac ciężko i odpowiedzialnie pracujących ludzi!!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 15:41
+7
Panie, jest 500+ a leczyć to się prywatnie. Pieniędzy nie ma i nie będzie. Klimatyzacji się zachciało... jak się nie podoba takie leczenie, to czas umierać. ZUS już na to tylko czeka.
Avatar
Santi / 15 czerwca 2019 o 08:08
+6
Wiele lat temu już dawno był opracowany projekt klimatyzacji centralnej dla szpitala, ba na OIOMIE została nawet wykonana (2006) instalacja wentylacji mechanicznej , niestety nie działa do dziś. Klimatyzację dla takich obiektów jak szpital, należy powiązać z wytworzeniem ciepła, ciepłej wody, chłodu i prądu w kogeneracji, jest to ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu bilansem energii budynków. Niestety Kraśnikowi to nie grozi przez najbliższe 20 lat. Tu jest ciemnogród techniczny, mentalny i kulturowy. A ceny energii będą najwyższe w Europie. Powodzenia Kraśniczanie w drodze do dobrobytu. norweskiego.
Wiele lat temu już dawno był opracowany projekt klimatyzacji centralnej dla szpitala, ba na OIOMIE została nawet wykonana (2006) instalacja wentylacji mechanicznej , niestety nie działa do dziś. Klimatyzację dla takich obiektów jak szpital, należy powiązać z wytworzeniem ciepła, ciepłej wody, chłodu i prądu w kogeneracji, jest to ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu bilansem energii budynków. Niestety Kraśnikowi to nie grozi przez najbliższe 20 lat. Tu jest ciemnogród techniczny, mentalny i kulturowy. A ceny energii będą najwyższe w Europie. P... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 22:41
-1
Do Gościa , który napisał :"ci co dostaja 500 plus i emeryture plus pogonić z leczenia państwowego, niech idą leczyć się prywatnie bo mają za co sie leczyc" - przecież nikt Ci nie broni założyć rodziny i brać 500 plus a nawet 1000, czy 1500.W czym masz problem?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 19:23
+4
Rehabilitacja tylko dla siedzących lewusów, którym nie chce się samodzielnie ruszać. Dlaczego w tym kraju nie ma rehabilitacji dla obłożnie chorych pacjentów z bolesnymi przykurczami? Dlaczego nawet nikt nie pokaże jakie cwiczenia stosowac u nich, żeby chociaz trochę im ulżyć. W tym kraju dba się ..., ale jedynie o głosy wyborcze.
Avatar
Gucio / 16 czerwca 2019 o 10:01
+2
proszę państwa, na klimatyzację wszędzie potrzebna jest elektrownia atomowa
Avatar
Santi / 15 czerwca 2019 o 18:03
0
Suza: "nowreski dobrobyt"? :)))) A tak w ogóle myślałem, że coś napiszesz o wytwarzaniu chłodu dla potrzeb obiektów szpitalnych?? Nawet w Kraśniku.
Avatar
suza / 15 czerwca 2019 o 17:44
0
"suza / dzisiaj o 11:25  Pierwsze 5 słów twojego postu mowi mi że jesteś analfabeta.Ostatnie 8 słów mowi mi jaku jesteś zacofany w dziedzinie ekonomi. " Proponuję zacząć edukację od siebie, najpierw kupując słownik ortograficzny języka polskiego.
"Wiele lat temu i już dawno" to są zwroty o tym samym znaczeniu. Co do nowreskiego dobrobytu,to Norwegia jest najbogatszym krajem w Europie.A jeśli chodzi o mój błąd to wynika z pomyłki na klawiaturze ,a nie z nieznajomości ojczystego języka.Na tym " wspaniałym" forum nie ma możliwości edytowania postów.
"Wiele lat temu i już dawno" to są zwroty o tym samym znaczeniu. Co do nowreskiego dobrobytu,to Norwegia jest najbogatszym krajem w Europie.A jeśli chodzi o mój błąd to wynika z pomyłki na klawiaturze ,a nie z nieznajomości ojczystego języka.Na tym " wspaniałym" forum nie ma możliwości edytowania postów. rozwiń
Avatar
Santi / 15 czerwca 2019 o 17:33
-1
"suza / dzisiaj o 11:25 Pierwsze 5 słów twojego postu mowi mi że jesteś analfabeta.Ostatnie 8 słów mowi mi jaku jesteś zacofany w dziedzinie ekonomi. " Proponuję zacząć edukację od siebie, najpierw kupując słownik ortograficzny języka polskiego.
Avatar
Kl / 15 czerwca 2019 o 12:52
0
W salonie, w bloku mam AUX-a, jednostka zewnętrzna, monosplit. I nie ja jeden.Pozdrawiam. Aktualna temperatura na zewnątrz 34, w mieszkaniu mam ustawione na 20 .
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 12:35
+2
jaki dyrektor takie tłumaczenie....ale i tak lepiej niż niejaka pani Puacz która dawcom krwi funduje saunę na tzw. akcjach wyjazdowych .......
Avatar
suza / 15 czerwca 2019 o 11:25
-4
Wiele lat temu już dawno był opracowany projekt klimatyzacji centralnej dla szpitala, ba na OIOMIE została nawet wykonana (2006) instalacja wentylacji mechanicznej , niestety nie działa do dziś. Klimatyzację dla takich obiektów jak szpital, należy powiązać z wytworzeniem ciepła, ciepłej wody,  chłodu i prądu w kogeneracji, jest to ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu bilansem energii budynków. Niestety Kraśnikowi to nie grozi przez najbliższe 20 lat. Tu jest ciemnogród techniczny, mentalny i kulturowy. A ceny energii będą najwyższe w Europie. Powodzenia Kraśniczanie w drodze do dobrobytu. norweskiego.
 Pierwsze 5 słów twojego postu mowi mi że jesteś analfabeta.Ostatnie 8 słów mowi mi jaku jesteś zacofany w dziedzinie ekonomi.
 Pierwsze 5 słów twojego postu mowi mi że jesteś analfabeta.Ostatnie 8 słów mowi mi jaku jesteś zacofany w dziedzinie ekonomi. rozwiń
Avatar
Santi / 15 czerwca 2019 o 08:08
+6
Wiele lat temu już dawno był opracowany projekt klimatyzacji centralnej dla szpitala, ba na OIOMIE została nawet wykonana (2006) instalacja wentylacji mechanicznej , niestety nie działa do dziś. Klimatyzację dla takich obiektów jak szpital, należy powiązać z wytworzeniem ciepła, ciepłej wody, chłodu i prądu w kogeneracji, jest to ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu bilansem energii budynków. Niestety Kraśnikowi to nie grozi przez najbliższe 20 lat. Tu jest ciemnogród techniczny, mentalny i kulturowy. A ceny energii będą najwyższe w Europie. Powodzenia Kraśniczanie w drodze do dobrobytu. norweskiego.
Wiele lat temu już dawno był opracowany projekt klimatyzacji centralnej dla szpitala, ba na OIOMIE została nawet wykonana (2006) instalacja wentylacji mechanicznej , niestety nie działa do dziś. Klimatyzację dla takich obiektów jak szpital, należy powiązać z wytworzeniem ciepła, ciepłej wody, chłodu i prądu w kogeneracji, jest to ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu bilansem energii budynków. Niestety Kraśnikowi to nie grozi przez najbliższe 20 lat. Tu jest ciemnogród techniczny, mentalny i kulturowy. A ceny energii będą najwyższe w Europie. P... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala

Azoty Puławy ruszyły z treningami, we wtorek poznają rywala 0 0

Azoty Puławy poznają rywala w drugiej rundzie Pucharu EHF. W poniedziałek odbyła się prezentacja zespołu i pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia]
galeria

Bieg CITY TRAIL onTour nad Zalewem Zemborzyckim [wyniki, zdjęcia] 0 0

Artur Kern i Joanna Szmit zwyciężyli w poniedziałkowym biegu CITY TRAIL onTour, który odbył się nad Zalewem Zemborzyckim. CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Lublin był pierwszym z 10 miast, w których bieg się odbędzie w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego
galeria

200 tys. zł dla Wierzchowisk od Urzędu Marszałkowskiego 0 0

200 tys. zł przekazał sejmik województwa gminie Modliborzyce na pomoc poszkodowanym w wyniku ulewy, która 19 czerwca spustoszyła wsie Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa

Wąwolnica przeniosła się do Nałęczowa 0 2

Wąwolnica. Na czas remontu Urzędu Gminy przy ul. Lubelskiej, wszyscy pracownicy biurowi zostali przeniesieni do pobliskiego Nałęczowa. Urzędników trzeba szukać w byłym internacie szkoły ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej 17. Numery telefonów bez zmian!

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu

Lublin: W miejscu fabryki wyrosną bloki? Deweloper wnioskuje o zmianę planu 6 7

Ratusz szykuje zmianę przeznaczenia nieruchomości u zbiegu ul. Orkana i Roztocze, skąd wyniosła się fabryka wind Lift Service. Projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu ma być upubliczniony w poniedziałek równocześnie z planem dotyczącym gruntu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2019 r. 0 0

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje

Dzieciom dzieje się krzywda. Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje 0 1

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie przedłużającego się pobytu obywatela Rosji i jego dzieci w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. – Umieszczanie dzieci w takich miejscach dodatkowo je traumatyzuje – ostrzega fundacja.

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP

Szef miejskich struktur PiS w Lublinie odwołany z zarządu PKP 26 12

Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.

Spacer z Czechowiczem po Lublinie
16 lipca 2019, 19:00

Spacer z Czechowiczem po Lublinie 0 0

Już 17. raz pierwsza lipcowa pełnia Księżyca wyznacza czas specjalnego spaceru. We wtorek o godz. 19 w poetycką wyprawę wyruszą w Lublinie uczestnicy „Spaceru z Czechowiczem”.

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO?

Wybory 2019: Do Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL dołączą konserwatyści z PO? 6 55

Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu

„Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci”. W czwartek protest przeciwko spalarni w Zamościu 5 12

Przeciwnicy budowy spalarni śmieci na czwartek planują protest w pobliżu miejskiej ciepłowni. To tu spółka Veolia Wschód chce budować instalację, której obawiają się mieszkańcy. „Nie palcie śmieci, tu żyją dzieci” – to jedno z ich haseł.

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie?

Jak Ratusz wycenił górki czechowskie? 4 73

Urząd Miasta upublicznił treść wyceny górek czechowskich, którą miał sporządzić w połowie maja Wydział Gospodarowania Mieniem.

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego

MKS Avia Świdnik pozyskała nowego przyjmującego 0 3

To 20-letni Artur Sługocki

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej?

Kiedy otworzą wiadukty na ul. Grygowej? 11 14

Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się otworzyć nowe wiadukty w ciągu ul. Grygowej.

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy
Zdjęcia
galeria

Nowy mural w Lublinie powstał przy Drodze Męczenników Majdanka. Już jest gotowy 105 11

Gotowy jest już upamiętniający 75. rocznicę powstania Państwowego Muzeum na Majdanku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!