Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 listopada 2019 r.
10:32

Kraśnik: Dzieci, młodzież i seniorzy pojadą za darmo? Zadecydują radni

0 55 A A
Ulgi, o ile zgodzą się na nie radni, miałyby obowiązywać tylko na terenie miasta
Ulgi, o ile zgodzą się na nie radni, miałyby obowiązywać tylko na terenie miasta (fot. Krzysztof Mazur)

Burmistrz Wojciech Wilk: Dzieci i młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i średnich oraz osoby po 60. roku życia mogą zostać objęte programem darmowych przejazdów. Radni zdecydują, czy tak się stanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat darmowej komunikacji miejskiej w Kraśniku poruszył na ostatniej sesji radny Marian Tracz. Opowiadał, że będąc w Lublinie korzystał z miejskiej komunikacji i ze względu na wiek nie musiał kupować biletu.

– W Lublinie nawet jako mieszkaniec Kraśnika mogę jeździć za darmo – podkreślał radny Tracz. – Pomyślałem, że tak piękny gest w kierunku emerytów można wykonać też w Kraśniku.

W Lublinie za darmo jeżdżą m.in. osoby, które ukończyły 65 lat, jak też mieszkający tam uczniowie podstawówek i dzieci spoza miasta uczące się w lubelskich szkołach podstawowych.

Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, co obiecywał w kampanii wyborczej, chce wprowadzić program darmowych przejazdów od 2020 roku. W porównaniu z Lublinem szersze ma być grono osób, które mogłyby z niego korzystać. Propozycja burmistrza jest bowiem skierowana zarówno do osób po 60. roku życia, jak też uczniów szkół podstawowych i średnich.

– Osoby starsze i uczniowie to dwie grupy społeczne, które najczęściej korzystają z komunikacji publicznej – zaznacza Wojciech Wilk. – Wprowadzenie darmowych przejazdów dla tych grup będzie oznaczało oszczędności w budżetach domowych wielu rodzin i wpłynie na bezpieczeństwo na drogach poprzez ograniczenie komunikacji samochodami osobowymi. Zachęcanie mieszkańców do korzystania z usług komunikacji publicznej w celu uzyskania efektów ekologicznych i poprawy bezpieczeństwa na drogach to kierunek, w którym zmierza coraz więcej miast w Polsce. Robi się to m.in. poprzez systemy ulg. Kolejnym krokiem powinna być wymiana taboru. 

Jeśli Rada Miasta zgodziłaby się na propozycję burmistrza, to szczegółowe kryteria zostałyby określone stosowną uchwałą. Jednak już teraz wiadomo, że ulgi miałyby dotyczyć uczniów bez względu na miejsce zamieszkania i lokalizację szkoły, do której uczęszczają. Wystarczyłaby legitymacja szkolna, a w przypadku osób starszych dokument tożsamości poświadczający wiek.
Ulgi obowiązywałyby jedynie w granicach administracyjnych miasta, a to istotne, bo MPK Kraśnik obsługuje także kursy przez sąsiednie gminy.

– Z komunikacji miejskiej w obrębie miasta korzysta ok. 50 procent naszych uczniów (jest ich w sumie 780 – dop. red.) – podlicza Grażyna Jach, dyrektor Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. – Wydaje mi się, że taki program na pewno pomógłby szkole. Być może jeszcze więcej uczniów zdecydowałoby się na naukę u nas.

– Bardzo się z tego pomysłu cieszymy. Zabiegaliśmy o to jeszcze za poprzedniego burmistrza miasta – mówi Wiesława Lendzion, przewodnicząca kraśnickiej Rady Seniorów. – To są wymierne korzyści. Nawet te 1,20 zł (cena ulgowego biletu –dop. red.) się liczy w domowym budżecie.

Wprowadzenie program darmowych przejazdów oznacza oczywiście większe koszty. Z wyliczeń magistratu wynika, że dotacja dla miejskiego przewoźnika musiałaby zostać zwiększona o ok. 500 tys. zł rocznie. W bieżącym roku jest to kwota 2,64 mln zł.

Program ulg miałby zostać wprowadzony w mieście od lutego przyszłego roku. Temat będzie poruszany na listopadowej sesji Rady Miasta.

e-Wydanie

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zula / 8 listopada 2019 o 20:15
+12
A kiedy coś dla innych niż seniorzy i "młodzież"? My płacimy podatki!!!
Avatar
aga / 9 listopada 2019 o 08:36
+9
Czemu podatnicy maja za to za placic jak obiecal burmistrz niech placi ze swoich pieniędzy
Avatar
Roman / 11 listopada 2019 o 15:38
+8
Ekipa PO Panowie Bratko ZImowski Lemiecha Babisz Owczarski Bomba itd stajnia rosnie a mieszkancy nie placa krasnik dalej niech tonie w dlugach oby zylo sie lepiej Kolesiom
Avatar
gość / 9 listopada 2019 o 22:26
+7
Nie ma żadnego argumentu przemawiającego za tym, żeby zarówno młodziezy jak  i emerytom dawać darmowe przejazdy. To jest tylko pretekst do dodatkowego finansowania MPK i kupowania sobie głosów wyborczych, a chetnych pasożytów do zaoszczedzenia kilku złotówek kosztem innych nigdy nie będzie brakowało. Chociazby takiemu Traczowi jak się spodobało, że pojeżdził sobie po Lublinie nic nie wydając z diety radnego.
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 o 19:01
+7
Z czego ty sie cieszysz podła babo? Czy inni twoim zdaniem nie mają prawa normalnie żyć w tym mieście , uczciwie pracować i zarobić na życie? Wykończyc trzeba wszystkich, żeby tylko poupychani po znajomosci w spółkach miejskich mieli sie dobrze i jeszcze lepiej. I nie jestem żadnym busiarzem tylko korzystam zarówno z busów jak i z MPK, zaleznie które pierwsze podjedzie. Za rok idę na emeryturę, a emeryturę będę miała najniższą gwarantowaną, ale nie chcę darmowych przejazdów. Na tyle, ile jako emerytce przyjdzie mi przejechać, to i z tej byle jakiej rmerytury wystarczy. A wozić się  z nudów bez celu nie muszę.
Z czego ty sie cieszysz podła babo? Czy inni twoim zdaniem nie mają prawa normalnie żyć w tym mieście , uczciwie pracować i zarobić na życie? Wykończyc trzeba wszystkich, żeby tylko poupychani po znajomosci w spółkach miejskich mieli sie dobrze i jeszcze lepiej. I nie jestem żadnym busiarzem tylko korzystam zarówno z busów jak i z MPK, zaleznie które pierwsze podjedzie. Za rok idę na emeryturę, a emeryturę będę miała najniższą gwarantowaną, ale nie chcę darmowych przejazdów. Na tyle, ile jako emerytce przyjdzie mi przejechać, to i z tej byle... rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2019 o 18:41
+7
Pomysł jak najbardziej na TAK, pozdrowienia dla busiarzy z forum, którym skończy się eldorado i neguja pomysl! To jest jeden z lepszych pomysłów ostatnich dekad!
 To może współfinansuj ten pomysł razem z burmistrzem z własnej kieszeni.
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 o 17:17
+7
Jak to nie będzie tańszej wody?! Przecież nowoczesny Kurek obiecał, że jak zostanie wybrany, to załatwi. I co?! Znowu kłamstwo za stołek i nieopodatkowaną dodatkową pensję?! Kłamca!!
Avatar
Zenek / 8 listopada 2019 o 14:54
+7
Super pomysł, mam jeszcze jeden pomysł na piękny gest dla emerytów, niech kierowcy MPK świadczą darmowa usługę wnoszenia zakupów z targowiska każdemu na żądanie, aa i jeszcze do likarza niech pomogą się dostać, kolejkę niech zajmą... Zróbcie wszystko za darmo i niech kierowcy dalej zarabiają śmieszne pieniądze bo przecież MPK na podwyżki nie stać, kiepska sytuacja firmy...
Avatar
mieszkaniec / 9 listopada 2019 o 19:59
+6
Darmowe przejazdy dla niektórych rodzin będą nagrodą za oszukiwanie na śmieciach.
Avatar
gość / 8 listopada 2019 o 19:12
+6
Do k***y nędzy! Skończcie w końcu z tym rozdawnictwem! Rodzice na dziecko dostają co miesiąc 500, to z tych pieniędzy mogą opłacić za ich przejazdy. A tak poza tym, dlaczego krasnicki podatnik ma płacic za przejazdy młodzieży i emerytów spoza terenu miasta? Kraśnickiemu podatnikowi podniesie się podatki, bilety za przejazdy, opłaty za wodę i ścieki i będzie na dodatkowe finansowanie MPK? Darmowe przejazdy dla młodzieży i emerytów, którzy nie mają aż takiej potrzeby wożenia sie między dzielnicami nie zmniejszy ilosci prywatnych samochodów na drogach, bo korzystanie z własnego samochodu, to wygoda i oszczędnosc czasu, a przede wszystkim górę bierze mentalność niektóych. Znam niejedną osobę, która do pracy do fabryki mogłaby jeździć za złotówkę pod samą bramę i wracać tak samo, a nimo tego osoby te codziennie jeżdżą własnym autem.
Do k***y nędzy! Skończcie w końcu z tym rozdawnictwem! Rodzice na dziecko dostają co miesiąc 500, to z tych pieniędzy mogą opłacić za ich przejazdy. A tak poza tym, dlaczego krasnicki podatnik ma płacic za przejazdy młodzieży i emerytów spoza terenu miasta? Kraśnickiemu podatnikowi podniesie się podatki, bilety za przejazdy, opłaty za wodę i ścieki i będzie na dodatkowe finansowanie MPK? Darmowe przejazdy dla młodzieży i emerytów, którzy nie mają aż takiej potrzeby wożenia sie między dzielnicami nie zmniejszy ilosci prywatnych samochodów na ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 dni temu o 19:36
+2
Dlaczego, niezgodnie z prawem, do dnia dzisiejszego wisi baner wyborczy Babisza? Czy to znowu jemu wolno więcej?
Avatar
mieszkaniec / 4 dni temu o 14:35
-1
Za złodzoiejstwo też nie odpowiadają. Okradają podatników, żeby za ich pieniądze kupić sobie głosy wyborcze. Byle tylko mordę trzymać blisko . Takie to są twoje wartosci chrzescijańskie panie Tracz? Dobroczynność czyni się za własne pieniądze, a nie innych.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 13:39
+4
Tylko beztroski misio Wilka może nie wiedziec, że oprócz kierowców inni mają też odpowiedzialną pracę, a za swoje błędy i pomyłki płacą z własnych poborów. Jedynie politycy i urzędasy nie odpowiadają za swoje błędy i pomyłki.
Avatar
gość / 5 dni temu o 21:48
+3
Skoro Kraśnik taki bogaty a jego władze takie hojne,że stać ich  na rozdawnictwo, to może zaczną dofinamnsowywać zarobki swoich podatników do kwoty zarobków kierowców.
Avatar
gość / 5 dni temu o 21:44
+2
Niby tacy specjaliści poszukiwani na rynku, a trzymają się rękoma i nogami MPK i ani trochę nie chcą popuscić, zeby polepszyć swój żywot. A o ile wiem jeden z waszych przeniósł sie na TIRy, ale wczesniej za pensje kierowcy MPK kupił dom i zrobił jego generalny remont. Praca w MPK jest tylko po protekcji, z resztą tak jak i w innych jednostkach samorządu. Także kto tu jest bananem z protekcją? Gdybym ja nim był, nie robiło by mi może róznicy,, ze i inni na takiej protekcji korzystają. A tak...  bardzo mało wiesz o życiu skoro nie masz rozeznania jak inni potrafią i muszą pracować i za jakie pieniądze.
Niby tacy specjaliści poszukiwani na rynku, a trzymają się rękoma i nogami MPK i ani trochę nie chcą popuscić, zeby polepszyć swój żywot. A o ile wiem jeden z waszych przeniósł sie na TIRy, ale wczesniej za pensje kierowcy MPK kupił dom i zrobił jego generalny remont. Praca w MPK jest tylko po protekcji, z resztą tak jak i w innych jednostkach samorządu. Także kto tu jest bananem z protekcją? Gdybym ja nim był, nie robiło by mi może róznicy,, ze i inni na takiej protekcji korzystają. A tak...  bardzo mało wiesz o życiu skoro nie masz rozezna... rozwiń
Avatar
Zenek / 5 dni temu o 21:12
+2
Co to są " Tiry" nie wiem więc na ten temat z Tobą nie podyskutuje. Pomyśl tak logicznie, tylko skup się dobrze jeśli potrafisz. Nie pisałem, że praca w MPK jest zła, nie pisałem, że lepiej pracować u prywaciarza niż na państwowej posadzie ale pisałem, że 2800 za pracę jako kierowca gdzie odpowiada się bezpośrednio za zdrowie i życie przewożonych osób, pracuje się w niedzielę i święta kiedy Ty siedzisz z rodziną przy stole, rozpoczyna się pracę o 4 rano lub kończy o 1 w nocy to sorry za takie obowiązki 2800 to nie są bardzo dobre pieniądze... Są to pieniądze powiedziałabym delikatnie średnie... Widać, że jesteś typowym bananem który bez protekcji i koneksji rodzinnych nic w życiu z takim poziomem myślenia by nie osiągnął. Odpowiedzi typu "nie pasuje to do prywaciarza" lub "na maszynę do fabryki za najniższą krajową" świadczy o Twoim niskim ilorazie inteligencji oraz braku życiowego doswiadczenia a przede wszystkim oglady i szacunku do drugiego człowieka. Życzę zdrowia i nabycia jeśli tylko się uda choć trochę logicznego myślenia. Pozdrawiam!
Co to są " Tiry" nie wiem więc na ten temat z Tobą nie podyskutuje. Pomyśl tak logicznie, tylko skup się dobrze jeśli potrafisz. Nie pisałem, że praca w MPK jest zła, nie pisałem, że lepiej pracować u prywaciarza niż na państwowej posadzie ale pisałem, że 2800 za pracę jako kierowca gdzie odpowiada się bezpośrednio za zdrowie i życie przewożonych osób, pracuje się w niedzielę i święta kiedy Ty siedzisz z rodziną przy stole, rozpoczyna się pracę o 4 rano lub kończy o 1 w nocy to sorry za takie obowiązki 2800 to nie są bardzo dobre p... rozwiń
Avatar
gość / 5 dni temu o 19:54
+1
Nikt kierowców MPK na siłę nie trzyma. Jako fachowców każdy prywaciarz powinien was przyjąć z otwartymi rękoma i z wielgachną podwyzką. Szerokiej drogi. Tylko chyba szybciej od prywaciarza przyszli by na panstwowe . Za włodarczyka załapał sie taki jeden co w wizie jeżdził. Zrezygnował z prywatnego dobrobytu. A młodych pozatrudnianych w MPK nie brakuje. A i tych starych co odejdą na emeryturę niejeden bedzie chętny zastąpić i to z pocałowaniem rączki.Także bez obaw. A jak fachowcy kierowcy chcą więcej zarobic, to zrobic uprawnienia i przesiąć sie na TIRy.
Avatar
Zenek / 6 dni temu o 21:42
+2
Ale co to za głupie stwierdzenie "Jak na Krasnickie warunki" to co ludzie mieszkajacy w tym mieście są napietnowani i szczytem ich marzeń i mozliwoscici jest 2800 miesięcznie? Zrozum ograniczony czlowieku, że kierowca w tych czasach jest fachowcem a fachowcy się cenią. Już teraz brakuje kierowców w wielu firmach, zobaczysz za kilka lat jak większość starszych kierowców w MPK przejdzie na emeryturę a nowi za takie pieniądze nie będą chcieli podjąć pracy. Akurat tak się składa, że znam kilku kierowców z MPK którzy nie są blisko wieku emerytalnego i tylko czekają aż trafi im się inna posada bo niestety nie podzielają Twojego toku myślenia, że 2800 to dla kierowcy bardzo dobre zarobki...
Ale co to za głupie stwierdzenie "Jak na Krasnickie warunki" to co ludzie mieszkajacy w tym mieście są napietnowani i szczytem ich marzeń i mozliwoscici jest 2800 miesięcznie? Zrozum ograniczony czlowieku, że kierowca w tych czasach jest fachowcem a fachowcy się cenią. Już teraz brakuje kierowców w wielu firmach, zobaczysz za kilka lat jak większość starszych kierowców w MPK przejdzie na emeryturę a nowi za takie pieniądze nie będą chcieli podjąć pracy. Akurat tak się składa, że znam kilku kierowców z MPK którzy nie są blisko wiek... rozwiń
Avatar
gość / 6 dni temu o 17:03
-3
Możesz napisać, gdzie ludzie zarabiają tyle samo lub więcej? A to przeciez oni sie złożą na podwyzki  dla kierowców MPK. Jak na kraśnickie warunki kierowcy zarabiają bardzo dobrze. A jak nie pasuje to na maszymy do fabryki za najniższą krajową.
Avatar
Zenek / 6 dni temu o 15:47
+4
Człowiek który tak mocno przekonuje, że 2800 PLN dla kierowcy MPK to jak na Krasnik eldorado myślę iż pracuje w kierownictwie MPK albo w urzędzie w dziale transportu bo takiej ignorancji to dawno nie widziałem...
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 3

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 71 38

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.