Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 listopada 2019 r.
10:32

Kraśnik: Dzieci, młodzież i seniorzy pojadą za darmo? Zadecydują radni

0 57 A A
Ulgi, o ile zgodzą się na nie radni, miałyby obowiązywać tylko na terenie miasta
Ulgi, o ile zgodzą się na nie radni, miałyby obowiązywać tylko na terenie miasta (fot. Krzysztof Mazur)

Burmistrz Wojciech Wilk: Dzieci i młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i średnich oraz osoby po 60. roku życia mogą zostać objęte programem darmowych przejazdów. Radni zdecydują, czy tak się stanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat darmowej komunikacji miejskiej w Kraśniku poruszył na ostatniej sesji radny Marian Tracz. Opowiadał, że będąc w Lublinie korzystał z miejskiej komunikacji i ze względu na wiek nie musiał kupować biletu.

– W Lublinie nawet jako mieszkaniec Kraśnika mogę jeździć za darmo – podkreślał radny Tracz. – Pomyślałem, że tak piękny gest w kierunku emerytów można wykonać też w Kraśniku.

W Lublinie za darmo jeżdżą m.in. osoby, które ukończyły 65 lat, jak też mieszkający tam uczniowie podstawówek i dzieci spoza miasta uczące się w lubelskich szkołach podstawowych.

Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, co obiecywał w kampanii wyborczej, chce wprowadzić program darmowych przejazdów od 2020 roku. W porównaniu z Lublinem szersze ma być grono osób, które mogłyby z niego korzystać. Propozycja burmistrza jest bowiem skierowana zarówno do osób po 60. roku życia, jak też uczniów szkół podstawowych i średnich.

– Osoby starsze i uczniowie to dwie grupy społeczne, które najczęściej korzystają z komunikacji publicznej – zaznacza Wojciech Wilk. – Wprowadzenie darmowych przejazdów dla tych grup będzie oznaczało oszczędności w budżetach domowych wielu rodzin i wpłynie na bezpieczeństwo na drogach poprzez ograniczenie komunikacji samochodami osobowymi. Zachęcanie mieszkańców do korzystania z usług komunikacji publicznej w celu uzyskania efektów ekologicznych i poprawy bezpieczeństwa na drogach to kierunek, w którym zmierza coraz więcej miast w Polsce. Robi się to m.in. poprzez systemy ulg. Kolejnym krokiem powinna być wymiana taboru. 

Jeśli Rada Miasta zgodziłaby się na propozycję burmistrza, to szczegółowe kryteria zostałyby określone stosowną uchwałą. Jednak już teraz wiadomo, że ulgi miałyby dotyczyć uczniów bez względu na miejsce zamieszkania i lokalizację szkoły, do której uczęszczają. Wystarczyłaby legitymacja szkolna, a w przypadku osób starszych dokument tożsamości poświadczający wiek.
Ulgi obowiązywałyby jedynie w granicach administracyjnych miasta, a to istotne, bo MPK Kraśnik obsługuje także kursy przez sąsiednie gminy.

– Z komunikacji miejskiej w obrębie miasta korzysta ok. 50 procent naszych uczniów (jest ich w sumie 780 – dop. red.) – podlicza Grażyna Jach, dyrektor Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. – Wydaje mi się, że taki program na pewno pomógłby szkole. Być może jeszcze więcej uczniów zdecydowałoby się na naukę u nas.

– Bardzo się z tego pomysłu cieszymy. Zabiegaliśmy o to jeszcze za poprzedniego burmistrza miasta – mówi Wiesława Lendzion, przewodnicząca kraśnickiej Rady Seniorów. – To są wymierne korzyści. Nawet te 1,20 zł (cena ulgowego biletu –dop. red.) się liczy w domowym budżecie.

Wprowadzenie program darmowych przejazdów oznacza oczywiście większe koszty. Z wyliczeń magistratu wynika, że dotacja dla miejskiego przewoźnika musiałaby zostać zwiększona o ok. 500 tys. zł rocznie. W bieżącym roku jest to kwota 2,64 mln zł.

Program ulg miałby zostać wprowadzony w mieście od lutego przyszłego roku. Temat będzie poruszany na listopadowej sesji Rady Miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zula / 8 listopada 2019 r. o 20:15
+12
A kiedy coś dla innych niż seniorzy i "młodzież"? My płacimy podatki!!!
Avatar
aga / 9 listopada 2019 r. o 08:36
+9
Czemu podatnicy maja za to za placic jak obiecal burmistrz niech placi ze swoich pieniędzy
Avatar
Roman / 11 listopada 2019 r. o 15:38
+8
Ekipa PO Panowie Bratko ZImowski Lemiecha Babisz Owczarski Bomba itd stajnia rosnie a mieszkancy nie placa krasnik dalej niech tonie w dlugach oby zylo sie lepiej Kolesiom
Avatar
gość / 9 listopada 2019 r. o 22:26
+7
Nie ma żadnego argumentu przemawiającego za tym, żeby zarówno młodziezy jak  i emerytom dawać darmowe przejazdy. To jest tylko pretekst do dodatkowego finansowania MPK i kupowania sobie głosów wyborczych, a chetnych pasożytów do zaoszczedzenia kilku złotówek kosztem innych nigdy nie będzie brakowało. Chociazby takiemu Traczowi jak się spodobało, że pojeżdził sobie po Lublinie nic nie wydając z diety radnego.
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 r. o 19:01
+7
Z czego ty sie cieszysz podła babo? Czy inni twoim zdaniem nie mają prawa normalnie żyć w tym mieście , uczciwie pracować i zarobić na życie? Wykończyc trzeba wszystkich, żeby tylko poupychani po znajomosci w spółkach miejskich mieli sie dobrze i jeszcze lepiej. I nie jestem żadnym busiarzem tylko korzystam zarówno z busów jak i z MPK, zaleznie które pierwsze podjedzie. Za rok idę na emeryturę, a emeryturę będę miała najniższą gwarantowaną, ale nie chcę darmowych przejazdów. Na tyle, ile jako emerytce przyjdzie mi przejechać, to i z tej byle jakiej rmerytury wystarczy. A wozić się  z nudów bez celu nie muszę.
Z czego ty sie cieszysz podła babo? Czy inni twoim zdaniem nie mają prawa normalnie żyć w tym mieście , uczciwie pracować i zarobić na życie? Wykończyc trzeba wszystkich, żeby tylko poupychani po znajomosci w spółkach miejskich mieli sie dobrze i jeszcze lepiej. I nie jestem żadnym busiarzem tylko korzystam zarówno z busów jak i z MPK, zaleznie które pierwsze podjedzie. Za rok idę na emeryturę, a emeryturę będę miała najniższą gwarantowaną, ale nie chcę darmowych przejazdów. Na tyle, ile jako emerytce przyjdzie mi przejechać, to i z tej byle... rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2019 r. o 18:41
+7
Pomysł jak najbardziej na TAK, pozdrowienia dla busiarzy z forum, którym skończy się eldorado i neguja pomysl! To jest jeden z lepszych pomysłów ostatnich dekad!
 To może współfinansuj ten pomysł razem z burmistrzem z własnej kieszeni.
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 r. o 17:17
+7
Jak to nie będzie tańszej wody?! Przecież nowoczesny Kurek obiecał, że jak zostanie wybrany, to załatwi. I co?! Znowu kłamstwo za stołek i nieopodatkowaną dodatkową pensję?! Kłamca!!
Avatar
Zenek / 8 listopada 2019 r. o 14:54
+7
Super pomysł, mam jeszcze jeden pomysł na piękny gest dla emerytów, niech kierowcy MPK świadczą darmowa usługę wnoszenia zakupów z targowiska każdemu na żądanie, aa i jeszcze do likarza niech pomogą się dostać, kolejkę niech zajmą... Zróbcie wszystko za darmo i niech kierowcy dalej zarabiają śmieszne pieniądze bo przecież MPK na podwyżki nie stać, kiepska sytuacja firmy...
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 13:39
+6
Tylko beztroski misio Wilka może nie wiedziec, że oprócz kierowców inni mają też odpowiedzialną pracę, a za swoje błędy i pomyłki płacą z własnych poborów. Jedynie politycy i urzędasy nie odpowiadają za swoje błędy i pomyłki.
Avatar
gość / 17 listopada 2019 r. o 21:48
+6
Skoro Kraśnik taki bogaty a jego władze takie hojne,że stać ich  na rozdawnictwo, to może zaczną dofinamnsowywać zarobki swoich podatników do kwoty zarobków kierowców.
Avatar
gość / 27 listopada 2019 r. o 22:09
0
A co ze szczepionkami przeciwko grypie dla seniorów? W innych miastach, gdzie jest dobry gospodarz, seniorzy od kilku lat są za darmo szczepieni przeciwko grypie, a Kraśnik unika tego tematu.
 Cha, cha, cha, a może jeszcze moherom fundować majty i masaże, bo już były fundowane kiecki dla chórzystek beczących jak kozy, wódzia na imprezach z zakąską, kawki, herbatka, ciacha, wożenie tyłków do lasu,w góry, na pielgrzymki, operetki i na ochlajparty do sąsiednich gmin.Niańczyli ich Czubiński i Włodarczyk i w ten sposób kupowali głosy, a dziura budżetowa rosła z roku na rok i brali bez opamiętania pożyczki w bankach, m.in. na swoje pensje i urzędników. Włodarczyk zaczął podlizywać się też młodym te idiotyczne siłownie pod chmurą i inne niedorzeczne pomysły. Teraz niech sam idzie ćwiczyć tam w zimie, przyda mu się. Fundował też darmochę w CKiP. A ile kasy poszło na kościoły, mimo, że owieczki i tak są kasowane przy każdej okazji. I co teraz? Ni ma kasy, to następne pożyczki, obligacje i rozdawnictwo. Ludzie opamiętajcie się zanim będzie za późno! Za tą darmochę to wy zapłacicie, oni znajdą na to sposób. Są tacy dobrzy bo to nie z ich kieszeni, ale żeby utrzymać się przy korycie. Radnym też marzą się diety dożywotnio, Tracz przykładem, wszystko podpiszą, a następni dorwali się do koryta. Naobiecywali co tylko ślina na język przyniosła,a lemingi uwierzyli i teraz wołają "dajcie to, dajcie tamto, dajcie "
 Cha, cha, cha, a może jeszcze moherom fundować majty i masaże, bo już były fundowane kiecki dla chórzystek beczących jak kozy, wódzia na imprezach z zakąską, kawki, herbatka, ciacha, wożenie tyłków do lasu,w góry, na pielgrzymki, operetki i na ochlajparty do sąsiednich gmin.Niańczyli ich Czubiński i Włodarczyk i w ten sposób kupowali głosy, a dziura budżetowa rosła z roku na rok i brali bez opamiętania pożyczki w bankach, m.in. na swoje pensje i urzędników. Włodarczyk zaczął podlizywać się też młodym te idiotyczne siłownie po... rozwiń
Avatar
gość / 27 listopada 2019 r. o 21:32
0
zapraszam dokrasnika na ul fabryczna dziennikarzy dziennika wschodniego Jest tam wc postawione za unijne pieniadze i 3 pomieszczenia Jedno jest dla ludzi majacych uklady z burmistrzem i radnymi i  jest bezplatna a nastepne dwa dla reszty choloty ktora jest platna  A wc dla inwalidow nie ma Nadmieniam iz miasto zawierzone maryji i pan tracz nie widzi problemu Zwracalismy uwage panu kurkowi i innym ale kolesiostwo i olewanie ludzi siegnelo zenitu  Panowie radni i panie burmistrzu po to was wybralismy abyscie nam sluzyli a nie my wam Chamstwo i buta wylazi na wierzch W tym roku dla siebie radni wydali z budzetu okolo 400 tys Jak wam nie wstyd
 ______________________________________________________________________ 1. Ktoś z dozoru budowlanego w starostwie złamał prawo budowlane, bo zatwierdził budowę nowego WC gdzie nie ma dla osób niepełnosprawnych. Przy dużych sklepach też takowych nie ma, bądź są, ale ukrywane, bez oznaczeń. Co na to starosta i PCPR? 2. Na lokale użyteczności typu usługi i sklepy też zatwierdza się lokale niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Co na to UM, Sanepid i Starostwo? Nawet na Urzędowskiej fizykoterapia jest po schodach w dół, a w innych miejscach po schodach w górę. Dziadków trzeba wnosić na rękach? W przychodniach prywatnych też. Kto im zatwierdził działalność i za ile w kieszeń?                             3. Tracza na radnego wybrały jakieś niemoty, bo przecież, a szkoda gadać!
 ______________________________________________________________________ 1. Ktoś z dozoru budowlanego w starostwie złamał prawo budowlane, bo zatwierdził budowę nowego WC gdzie nie ma dla osób niepełnosprawnych. Przy dużych sklepach też takowych nie ma, bądź są, ale ukrywane, bez oznaczeń. Co na to starosta i PCPR? 2. Na lokale użyteczności typu usługi i sklepy też zatwierdza się lokale niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Co na to UM, Sanepid i Starostwo? Nawet na Urzędowskiej fizykoterapia jest po schodach w dół, a w innyc... rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 19:36
+3
Dlaczego, niezgodnie z prawem, do dnia dzisiejszego wisi baner wyborczy Babisza? Czy to znowu jemu wolno więcej?
Avatar
mieszkaniec / 18 listopada 2019 r. o 14:35
0
Za złodzoiejstwo też nie odpowiadają. Okradają podatników, żeby za ich pieniądze kupić sobie głosy wyborcze. Byle tylko mordę trzymać blisko . Takie to są twoje wartosci chrzescijańskie panie Tracz? Dobroczynność czyni się za własne pieniądze, a nie innych.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 13:39
+6
Tylko beztroski misio Wilka może nie wiedziec, że oprócz kierowców inni mają też odpowiedzialną pracę, a za swoje błędy i pomyłki płacą z własnych poborów. Jedynie politycy i urzędasy nie odpowiadają za swoje błędy i pomyłki.
Avatar
gość / 17 listopada 2019 r. o 21:48
+6
Skoro Kraśnik taki bogaty a jego władze takie hojne,że stać ich  na rozdawnictwo, to może zaczną dofinamnsowywać zarobki swoich podatników do kwoty zarobków kierowców.
Avatar
gość / 17 listopada 2019 r. o 21:44
+1
Niby tacy specjaliści poszukiwani na rynku, a trzymają się rękoma i nogami MPK i ani trochę nie chcą popuscić, zeby polepszyć swój żywot. A o ile wiem jeden z waszych przeniósł sie na TIRy, ale wczesniej za pensje kierowcy MPK kupił dom i zrobił jego generalny remont. Praca w MPK jest tylko po protekcji, z resztą tak jak i w innych jednostkach samorządu. Także kto tu jest bananem z protekcją? Gdybym ja nim był, nie robiło by mi może róznicy,, ze i inni na takiej protekcji korzystają. A tak...  bardzo mało wiesz o życiu skoro nie masz rozeznania jak inni potrafią i muszą pracować i za jakie pieniądze.
Niby tacy specjaliści poszukiwani na rynku, a trzymają się rękoma i nogami MPK i ani trochę nie chcą popuscić, zeby polepszyć swój żywot. A o ile wiem jeden z waszych przeniósł sie na TIRy, ale wczesniej za pensje kierowcy MPK kupił dom i zrobił jego generalny remont. Praca w MPK jest tylko po protekcji, z resztą tak jak i w innych jednostkach samorządu. Także kto tu jest bananem z protekcją? Gdybym ja nim był, nie robiło by mi może róznicy,, ze i inni na takiej protekcji korzystają. A tak...  bardzo mało wiesz o życiu skoro nie masz rozezna... rozwiń
Avatar
Zenek / 17 listopada 2019 r. o 21:12
+3
Co to są " Tiry" nie wiem więc na ten temat z Tobą nie podyskutuje. Pomyśl tak logicznie, tylko skup się dobrze jeśli potrafisz. Nie pisałem, że praca w MPK jest zła, nie pisałem, że lepiej pracować u prywaciarza niż na państwowej posadzie ale pisałem, że 2800 za pracę jako kierowca gdzie odpowiada się bezpośrednio za zdrowie i życie przewożonych osób, pracuje się w niedzielę i święta kiedy Ty siedzisz z rodziną przy stole, rozpoczyna się pracę o 4 rano lub kończy o 1 w nocy to sorry za takie obowiązki 2800 to nie są bardzo dobre pieniądze... Są to pieniądze powiedziałabym delikatnie średnie... Widać, że jesteś typowym bananem który bez protekcji i koneksji rodzinnych nic w życiu z takim poziomem myślenia by nie osiągnął. Odpowiedzi typu "nie pasuje to do prywaciarza" lub "na maszynę do fabryki za najniższą krajową" świadczy o Twoim niskim ilorazie inteligencji oraz braku życiowego doswiadczenia a przede wszystkim oglady i szacunku do drugiego człowieka. Życzę zdrowia i nabycia jeśli tylko się uda choć trochę logicznego myślenia. Pozdrawiam!
Co to są " Tiry" nie wiem więc na ten temat z Tobą nie podyskutuje. Pomyśl tak logicznie, tylko skup się dobrze jeśli potrafisz. Nie pisałem, że praca w MPK jest zła, nie pisałem, że lepiej pracować u prywaciarza niż na państwowej posadzie ale pisałem, że 2800 za pracę jako kierowca gdzie odpowiada się bezpośrednio za zdrowie i życie przewożonych osób, pracuje się w niedzielę i święta kiedy Ty siedzisz z rodziną przy stole, rozpoczyna się pracę o 4 rano lub kończy o 1 w nocy to sorry za takie obowiązki 2800 to nie są bardzo dobre p... rozwiń
Avatar
gość / 17 listopada 2019 r. o 19:54
+1
Nikt kierowców MPK na siłę nie trzyma. Jako fachowców każdy prywaciarz powinien was przyjąć z otwartymi rękoma i z wielgachną podwyzką. Szerokiej drogi. Tylko chyba szybciej od prywaciarza przyszli by na panstwowe . Za włodarczyka załapał sie taki jeden co w wizie jeżdził. Zrezygnował z prywatnego dobrobytu. A młodych pozatrudnianych w MPK nie brakuje. A i tych starych co odejdą na emeryturę niejeden bedzie chętny zastąpić i to z pocałowaniem rączki.Także bez obaw. A jak fachowcy kierowcy chcą więcej zarobic, to zrobic uprawnienia i przesiąć sie na TIRy.
Avatar
Zenek / 16 listopada 2019 r. o 21:42
+3
Ale co to za głupie stwierdzenie "Jak na Krasnickie warunki" to co ludzie mieszkajacy w tym mieście są napietnowani i szczytem ich marzeń i mozliwoscici jest 2800 miesięcznie? Zrozum ograniczony czlowieku, że kierowca w tych czasach jest fachowcem a fachowcy się cenią. Już teraz brakuje kierowców w wielu firmach, zobaczysz za kilka lat jak większość starszych kierowców w MPK przejdzie na emeryturę a nowi za takie pieniądze nie będą chcieli podjąć pracy. Akurat tak się składa, że znam kilku kierowców z MPK którzy nie są blisko wieku emerytalnego i tylko czekają aż trafi im się inna posada bo niestety nie podzielają Twojego toku myślenia, że 2800 to dla kierowcy bardzo dobre zarobki...
Ale co to za głupie stwierdzenie "Jak na Krasnickie warunki" to co ludzie mieszkajacy w tym mieście są napietnowani i szczytem ich marzeń i mozliwoscici jest 2800 miesięcznie? Zrozum ograniczony czlowieku, że kierowca w tych czasach jest fachowcem a fachowcy się cenią. Już teraz brakuje kierowców w wielu firmach, zobaczysz za kilka lat jak większość starszych kierowców w MPK przejdzie na emeryturę a nowi za takie pieniądze nie będą chcieli podjąć pracy. Akurat tak się składa, że znam kilku kierowców z MPK którzy nie są blisko wiek... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny
Z KRAJU
film

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, jest poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06) we wsi Koźmin, w województwie dolnośląskim.

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety
film

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety

Cztery turystki przeżyły chwilę grozy, gdy motorówka, którą płynęły zawisłą na krawędzi tamy w rejonie Austin w Teksasie.

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu ligowego numer 32 piłkarze Tomasovii. W sobotę rozbili Włodawiankę aż 7:0. I to na boisku rywali. Efekt? Jeżeli w ostatniej kolejce pokonają u siebie z Lutnię Piszczac, to zakończą sezon z dorobkiem… 100 punktów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Odsłonięcie pomnika prezydenta zaplanowano na najbliższy czwartek.

Dziura na dziurze. Kiedy remont drogi na Roztocze?
Alarm24

Dziura na dziurze. Kiedy remont drogi na Roztocze?

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie pilnej interwencji i wykonania poważnego remontu drogi wojewódzkiej DW848, która jest najkrótszą i najszybszą drogą na Roztocze dla turystów z całej Polski. W obecnym stanie nawierzchnia tej drogi stanowi zagrożenie zdrowia i życia – zarówno rowerzystów, pieszych jak i kierowców – alarmuje nasz czytelnik

Motor Lublin – Olimpia Grudziądz 5:2. Jednak dziewiąte miejsce
galeria
film

Motor Lublin – Olimpia Grudziądz 5:2. Jednak dziewiąte miejsce

Wysoka wygrana, pierwszy raz w tym sezonie pięć strzelonych goli, a do tego awans na dziewiąte miejsce w tabeli. Motor pokonał w sobotę Olimpię Grudziądz 5:2 i w dobrym stylu pożegnał się z kibicami. A rywale muszą pogodzić się ze spadkiem.

Kawka? Mamy problem z autobusami

Kawka? Mamy problem z autobusami

Przez sześć dni podmiejskie autobusy linii 44 nie będą dojeżdżać do Kawki.

Euro 2020. Olbrzymia flaga przy Koralowej w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Euro 2020. Olbrzymia flaga przy Koralowej w Lublinie

Flaga to dzieło kolektywne. Szyłam ją z sąsiadkami – mówi mieszkanka bloku przy ul. Koralowej.

Od niedzieli pociągi pojadą w wakacyjnym rytmie [zmiana rozkładu w Lublinie]

Od niedzieli pociągi pojadą w wakacyjnym rytmie [zmiana rozkładu w Lublinie]

Od niedzieli będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Oznacza to m.in. powrót sezonowych połączeń nad Bałtyk i na Roztocze.

Dożynki w powiecie puławskim wracają po roku przerwy
29 sierpnia 2021, 10:00

Dożynki w powiecie puławskim wracają po roku przerwy

Odwołane przed rokiem dożynki powiatowe tym razem mają się odbyć. Chęć ich organizacji potwierdziła starosta puławska, Danuta Smaga oraz wójt gminy Baranów, Mirosław Grzelak.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!