Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 stycznia 2008 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Kraśnik marzy o aquaparku i... inwestorze

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 14 A A

Kryty basen już jest, na nowo uruchomiono odkrytą pływalnię, działa też nowy zalew. Teraz władze Kraśnika poszły krok dalej: chcą mieć park wodny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tegorocznym budżecie zaplanowano nawet pieniądze na opracowanie jego dokumentacji.

Aquapark to jak na razie marzenia jedynie na papierze i w projekcie budżetu. Włodarze miasta najchętniej widzieliby bogatego inwestora. Na tyle bogatego, by na działce należącej do miasta - obok obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - wybudował kilka basenów, zjeżdżalni wodnych, sauny z hydromasażami.

- Budowa aquaparku jest w planach burmistrza jedną z głównych inwestycji tej kadencji samorządu. W tym roku powstanie plan użytkowo-funkcjonalny obiektu oraz dokumentacja techniczna. Pieniądze na ten cel zabezpieczono już w budżecie miasta. Jesienią 2008 r. chcemy być gotowi do ubiegania się o środki unijne na budowę aquaparku. Ich pozyskanie będzie miało kluczowe znaczenie dla realizacji tej inwestycji - podkreśla Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik.

Miasto ma jednak problem. Działka, którą dysponuje MOSiR jest zbyt mała na pomieszczenie takiego obiektu. Urzędnicy więc badają możliwość pozyskania - na zasadzie wymiany - sąsiednich działek należących do Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec”. Chodzi o czternastoarową działkę pomiędzy MOSiR a blokiem przy ulicy Dekutowskiego 7. Urzędnicy już w sierpniu ubiegłego roku zwrócili się w tej sprawie do zarządu spółdzielni.

Jak podkreśla Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec” spółdzielnia nie widzi przeszkód, żeby pozbyć się tych gruntów.

- Nie zamierzamy ich jednak oddać za darmo. Nie robiliśmy jeszcze wyceny, ale będziemy chcieli uzyskać jak najlepszą cenę, bo miasto przeznaczy te grunty na działalność komercyjną - dodaje Iwan.

Jeżeli nie dojdzie do sprzedaży, to w grę może jeszcze wchodzić wymiana gruntów. Jednak w obydwu przypadkach zgodę muszą jeszcze wyrazić przedstawiciele spółdzielni.

Plany zawarte w budżecie i grunty to nie wszystko. Trzeba znaleźć i zachęcić inwestora, który dostrzeże opłacalność takiej inwestycji w Kraśniku.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elemelek / 20 lutego 2008 o 10:32
0
Jestem z Kraśnika. Coś nasz burmistrz bardzo lubi wodę. Najpierw basen (obecnie słabo wykorzystany), potem zalew (3 miesiące w roku korzystania, a potem paru z wędkami). Teraz aquapark. A kto tam przyjdzie jak nawet basen słabo wykorzystany. To wygląda jakby chciano wydać jak największą kasę, bez zastanowienia czy to potrzebne i konieczne. A może by tak sztuczne (lub syntetyczne) lodowisko. Zimą dzieciarnia nie ma co robić. Narty to wyjazd i wydatek, na którego stać nielicznych. Warynków narciarskich Kraśnik i okolice nie mają (Batorz to namiastka i możliwość zarobku dla zaradnych). A wystarczy przyjść i zobaczyć ile osób przychodzi na lodowisko koło stadionu na Fabrycznym. I mogłoby być wykorzystane prze 6 miesięcy w roku.
Jestem z Kraśnika. Coś nasz burmistrz bardzo lubi wodę. Najpierw basen (obecnie słabo wykorzystany), potem zalew (3 miesiące w roku korzystania, a potem paru z wędkami). Teraz aquapark. A kto tam przyjdzie jak nawet basen słabo wykorzystany. To wygląda jakby chciano wydać jak największą kasę, bez zastanowienia czy to potrzebne i konieczne. A może by tak sztuczne (lub syntetyczne) lodowisko. Zimą dzieciarnia nie ma co robić. Narty to wyjazd i wydatek, na którego stać nielicznych. Warynków narciarskich Kraśnik i okolice nie mają (Batorz to nam... rozwiń
Avatar
podatnik / 8 stycznia 2008 o 10:58
0
To dobre pytanie, tylko kłopotliwe...
Po co martwić się długami? Sprzeda się wszystko, co jest wartościowe w Kraśniku, z tych pieniędzy pospłaca się trochę, żeby móc zaciągnąć więcej kredytów i do chwili awansu w objęcia partii jakoś się będzie toczyło.... A potem niech się martwią następcy i mieszkańcy
Avatar
zMz / 7 stycznia 2008 o 14:03
0
Przepraszam bardzo, ale dawno nie byłem w Kraśniku. Na jaką kwotę jest zadłużone miasto? Jaki jest harmonogram poprawy sytuacji finansowej miasta?
Avatar
chłop ze wsi / 7 stycznia 2008 o 12:24
0
prezes Iwan nie widzi problemów od czasu jak jego zona dostała pracę u wszechmogącego
Avatar
chłop ze wsi / 7 stycznia 2008 o 12:21
0
zwłaszcza mieszkańcy bloku Dek.7 ucieszą się z basenów i zjeżdżalni tuz przy oknie.Ale tu zapewne chodzi aby zarobił autor koncepcji i planu oraz firma drukująca banery .Przecież nikt rozsądny nie postawi aquaparku w takim małym mieście i do tego nie turystycznym
Avatar
tragedia / 6 stycznia 2008 o 14:11
0
Wiemy jaką przeszłość miał burmistrz, pochodzi z patologicznej rodziny, jest całkowicie zakompleksiony - w jaki sposób próbuje dowartościowywać się? Ludzie jakoś radzą sobie z traumatycznymi przeżyciami nie szkodząc innym - gorzej jeżeli własny świat przesłania wszystko. Nasz burmistrz nie potrafi odnosić prawdziwych sukcesów, a więc szuka czegoś innego w czym mógłby poczuć się "najlepszy" - i niestety w przekrętach, szantażach, łapówkarstwie jest niedościgniony:/ - w połączeniu z public-relations-ehh...
Kolejna inwestycja która nie będzie w żaden sposób dotowana - no bo i po co jak to wiąże się z kontrolami itd. - a tak kolejne pieniążki kraśniczan trafią do jego własnej sakwy.
Jeżeli powstanie aquapark - to pewnie będzie jak z resztą -trochę przypomina to zakupy w Biedronce. Kupujemy wiertarkę za 30zł i niby ma wszystko co taka za 300 - dopiero później przekonamy się o różnicy. Tylko u nas kupuje się biedronkowe wiertarki za cenę....-a propaganda wszystko wmówi.
Wiemy jaką przeszłość miał burmistrz, pochodzi z patologicznej rodziny, jest całkowicie zakompleksiony - w jaki sposób próbuje dowartościowywać się? Ludzie jakoś radzą sobie z traumatycznymi przeżyciami nie szkodząc innym - gorzej jeżeli własny świat przesłania wszystko. Nasz burmistrz nie potrafi odnosić prawdziwych sukcesów, a więc szuka czegoś innego w czym mógłby poczuć się "najlepszy" - i niestety w przekrętach, szantażach, łapówkarstwie jest niedościgniony:/ - w połączeniu z public-relations-ehh...
Kolejna inwestycja k... rozwiń
Avatar
realista / 6 stycznia 2008 o 09:09
0
Kto jest autorem tego idiotycznego i obraźliwego dla mieszkańców tytułu? Ja tu mieszkam i nie życzę sobie, żeby utożsamiać mnie z megalomanem, który wymyśla głupoty, żeby zaistnieć w pamięci gawiedzi.
Kraśnik to nazwa - a ta nie może marzyć.
A jak ktoś ma pomysły, to niech je realizuje i finansuje bez angażowania mieszkańców w kredyty. Tak z własnej kieszeni!
Avatar
kraśniczanin / 5 stycznia 2008 o 22:13
0
A przyszłość będzie taka: koleś dostanie zlecenie na wykonanie dokumentacji. I ją wykona. I dostanie forsę, wcale nia małą. To zlecenie zapewni kolesiowi utrzymanie na parę lat.
Dokumantacja będzie miała jakiś malitki detalik, który będzie się kłócił z wymogami unijnymi i to na dzieńdobry uniemożliwi korzystanie ze środków unijnych. Zresztą miejsce na tą inwestycję jest też idiotyczne: po co zagęszczać tu gdzie i tak jest gęsto, jak między dzielnicami są pustki? Niech woda ciągnie do wody, a więc lepszy byłby zalew i jego okolice lub Krzywie.
Inwestora też żadnego nie będzie, bo jak fama głosi: 10 proc. od takiej inwestycji, to naprawdę duże pieniądze.
Tak więc na tym pomyśle zarobią tylko wytwórcy banerów i plakatów w stylu: lejemy....
Ale tu chyba też jest monopol?
A przyszłość będzie taka: koleś dostanie zlecenie na wykonanie dokumentacji. I ją wykona. I dostanie forsę, wcale nia małą. To zlecenie zapewni kolesiowi utrzymanie na parę lat.
Dokumantacja będzie miała jakiś malitki detalik, który będzie się kłócił z wymogami unijnymi i to na dzieńdobry uniemożliwi korzystanie ze środków unijnych. Zresztą miejsce na tą inwestycję jest też idiotyczne: po co zagęszczać tu gdzie i tak jest gęsto, jak między dzielnicami są pustki? Niech woda ciągnie do wody, a więc lepszy byłby zalew i jego okolice lub ... rozwiń
Avatar
wiedzący / 5 stycznia 2008 o 19:37
0
Nie wiedziałem, ze jak pracuję w fabryce to jestem prosty. A pomysły Burmistrza są zniewalające. Mam pomysł może by tak jeszcze wybudować dzielnicę z latarniami, na wzór Amsterdamu. Wtedy już na kobitki nie musielibyśmy jeździć do Lublina. Pieniądze zostałyby w naszym mieście. Popieram PO, popieram Burmistrza - niech im gwiazdka pomyślności...
Avatar
nie-kobieta / 5 stycznia 2008 o 16:40
0
A ponieważ w Kraśniku nie powstał żaden zakład pracy, a FŁT też cienko przędzie, to bilety na to cudo będzie rozdawał MOPS ! Bo mieszkańców nie będzie stać na korzystanie z tego "luksusu".
No, chyba że tak jak dotychczas dotuje się kulturę - firmy MUSZĄ kupować bilety za pieniądze z socjalnego, to jeszcze dojdzie przymusowa kąpiel w parku wodnym. A jak jeszcze będzie SPA - to wszystkie kobitki znowu zagłosują na tak . Nawet bez biletów na filmowe dzieło sztuki pt. Tylko mnie kochaj :-)
Avatar
elemelek / 20 lutego 2008 o 10:32
0
Jestem z Kraśnika. Coś nasz burmistrz bardzo lubi wodę. Najpierw basen (obecnie słabo wykorzystany), potem zalew (3 miesiące w roku korzystania, a potem paru z wędkami). Teraz aquapark. A kto tam przyjdzie jak nawet basen słabo wykorzystany. To wygląda jakby chciano wydać jak największą kasę, bez zastanowienia czy to potrzebne i konieczne. A może by tak sztuczne (lub syntetyczne) lodowisko. Zimą dzieciarnia nie ma co robić. Narty to wyjazd i wydatek, na którego stać nielicznych. Warynków narciarskich Kraśnik i okolice nie mają (Batorz to namiastka i możliwość zarobku dla zaradnych). A wystarczy przyjść i zobaczyć ile osób przychodzi na lodowisko koło stadionu na Fabrycznym. I mogłoby być wykorzystane prze 6 miesięcy w roku.
Jestem z Kraśnika. Coś nasz burmistrz bardzo lubi wodę. Najpierw basen (obecnie słabo wykorzystany), potem zalew (3 miesiące w roku korzystania, a potem paru z wędkami). Teraz aquapark. A kto tam przyjdzie jak nawet basen słabo wykorzystany. To wygląda jakby chciano wydać jak największą kasę, bez zastanowienia czy to potrzebne i konieczne. A może by tak sztuczne (lub syntetyczne) lodowisko. Zimą dzieciarnia nie ma co robić. Narty to wyjazd i wydatek, na którego stać nielicznych. Warynków narciarskich Kraśnik i okolice nie mają (Batorz to nam... rozwiń
Avatar
podatnik / 8 stycznia 2008 o 10:58
0
To dobre pytanie, tylko kłopotliwe...
Po co martwić się długami? Sprzeda się wszystko, co jest wartościowe w Kraśniku, z tych pieniędzy pospłaca się trochę, żeby móc zaciągnąć więcej kredytów i do chwili awansu w objęcia partii jakoś się będzie toczyło.... A potem niech się martwią następcy i mieszkańcy
Avatar
zMz / 7 stycznia 2008 o 14:03
0
Przepraszam bardzo, ale dawno nie byłem w Kraśniku. Na jaką kwotę jest zadłużone miasto? Jaki jest harmonogram poprawy sytuacji finansowej miasta?
Avatar
chłop ze wsi / 7 stycznia 2008 o 12:24
0
prezes Iwan nie widzi problemów od czasu jak jego zona dostała pracę u wszechmogącego
Avatar
chłop ze wsi / 7 stycznia 2008 o 12:21
0
zwłaszcza mieszkańcy bloku Dek.7 ucieszą się z basenów i zjeżdżalni tuz przy oknie.Ale tu zapewne chodzi aby zarobił autor koncepcji i planu oraz firma drukująca banery .Przecież nikt rozsądny nie postawi aquaparku w takim małym mieście i do tego nie turystycznym
Avatar
tragedia / 6 stycznia 2008 o 14:11
0
Wiemy jaką przeszłość miał burmistrz, pochodzi z patologicznej rodziny, jest całkowicie zakompleksiony - w jaki sposób próbuje dowartościowywać się? Ludzie jakoś radzą sobie z traumatycznymi przeżyciami nie szkodząc innym - gorzej jeżeli własny świat przesłania wszystko. Nasz burmistrz nie potrafi odnosić prawdziwych sukcesów, a więc szuka czegoś innego w czym mógłby poczuć się "najlepszy" - i niestety w przekrętach, szantażach, łapówkarstwie jest niedościgniony:/ - w połączeniu z public-relations-ehh...
Kolejna inwestycja która nie będzie w żaden sposób dotowana - no bo i po co jak to wiąże się z kontrolami itd. - a tak kolejne pieniążki kraśniczan trafią do jego własnej sakwy.
Jeżeli powstanie aquapark - to pewnie będzie jak z resztą -trochę przypomina to zakupy w Biedronce. Kupujemy wiertarkę za 30zł i niby ma wszystko co taka za 300 - dopiero później przekonamy się o różnicy. Tylko u nas kupuje się biedronkowe wiertarki za cenę....-a propaganda wszystko wmówi.
Wiemy jaką przeszłość miał burmistrz, pochodzi z patologicznej rodziny, jest całkowicie zakompleksiony - w jaki sposób próbuje dowartościowywać się? Ludzie jakoś radzą sobie z traumatycznymi przeżyciami nie szkodząc innym - gorzej jeżeli własny świat przesłania wszystko. Nasz burmistrz nie potrafi odnosić prawdziwych sukcesów, a więc szuka czegoś innego w czym mógłby poczuć się "najlepszy" - i niestety w przekrętach, szantażach, łapówkarstwie jest niedościgniony:/ - w połączeniu z public-relations-ehh...
Kolejna inwestycja k... rozwiń
Avatar
realista / 6 stycznia 2008 o 09:09
0
Kto jest autorem tego idiotycznego i obraźliwego dla mieszkańców tytułu? Ja tu mieszkam i nie życzę sobie, żeby utożsamiać mnie z megalomanem, który wymyśla głupoty, żeby zaistnieć w pamięci gawiedzi.
Kraśnik to nazwa - a ta nie może marzyć.
A jak ktoś ma pomysły, to niech je realizuje i finansuje bez angażowania mieszkańców w kredyty. Tak z własnej kieszeni!
Avatar
kraśniczanin / 5 stycznia 2008 o 22:13
0
A przyszłość będzie taka: koleś dostanie zlecenie na wykonanie dokumentacji. I ją wykona. I dostanie forsę, wcale nia małą. To zlecenie zapewni kolesiowi utrzymanie na parę lat.
Dokumantacja będzie miała jakiś malitki detalik, który będzie się kłócił z wymogami unijnymi i to na dzieńdobry uniemożliwi korzystanie ze środków unijnych. Zresztą miejsce na tą inwestycję jest też idiotyczne: po co zagęszczać tu gdzie i tak jest gęsto, jak między dzielnicami są pustki? Niech woda ciągnie do wody, a więc lepszy byłby zalew i jego okolice lub Krzywie.
Inwestora też żadnego nie będzie, bo jak fama głosi: 10 proc. od takiej inwestycji, to naprawdę duże pieniądze.
Tak więc na tym pomyśle zarobią tylko wytwórcy banerów i plakatów w stylu: lejemy....
Ale tu chyba też jest monopol?
A przyszłość będzie taka: koleś dostanie zlecenie na wykonanie dokumentacji. I ją wykona. I dostanie forsę, wcale nia małą. To zlecenie zapewni kolesiowi utrzymanie na parę lat.
Dokumantacja będzie miała jakiś malitki detalik, który będzie się kłócił z wymogami unijnymi i to na dzieńdobry uniemożliwi korzystanie ze środków unijnych. Zresztą miejsce na tą inwestycję jest też idiotyczne: po co zagęszczać tu gdzie i tak jest gęsto, jak między dzielnicami są pustki? Niech woda ciągnie do wody, a więc lepszy byłby zalew i jego okolice lub ... rozwiń
Avatar
wiedzący / 5 stycznia 2008 o 19:37
0
Nie wiedziałem, ze jak pracuję w fabryce to jestem prosty. A pomysły Burmistrza są zniewalające. Mam pomysł może by tak jeszcze wybudować dzielnicę z latarniami, na wzór Amsterdamu. Wtedy już na kobitki nie musielibyśmy jeździć do Lublina. Pieniądze zostałyby w naszym mieście. Popieram PO, popieram Burmistrza - niech im gwiazdka pomyślności...
Avatar
nie-kobieta / 5 stycznia 2008 o 16:40
0
A ponieważ w Kraśniku nie powstał żaden zakład pracy, a FŁT też cienko przędzie, to bilety na to cudo będzie rozdawał MOPS ! Bo mieszkańców nie będzie stać na korzystanie z tego "luksusu".
No, chyba że tak jak dotychczas dotuje się kulturę - firmy MUSZĄ kupować bilety za pieniądze z socjalnego, to jeszcze dojdzie przymusowa kąpiel w parku wodnym. A jak jeszcze będzie SPA - to wszystkie kobitki znowu zagłosują na tak . Nawet bez biletów na filmowe dzieło sztuki pt. Tylko mnie kochaj :-)
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 0

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 0

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 17 5

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 0 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka

Skra – Górnik 0:0. Nie sforsowali obrony beniaminka 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu pod wodzą trenera Franciszka Smudy Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo z beniaminkiem rozgrywek Skrą Częstochowa

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników

W Lublinie powstanie specjalne laboratorium. A Inspekcja Ochrony Środowiska zatrudni nowych pracowników 10 3

Od 1 stycznia Inspekcja Ochrony Środowiska będzie mogła prowadzić kontrole o każdej porze dnia i nocy, bez wcześniejszej zapowiedzi.

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią

Orlęta Spomlek – Stal Kraśnik 3:2. W Radzyniu punktów nie gubią 1 1

Piłkarze Rafała Borysiuka pokonali w sobotę Stal Kraśnik 3:2. Dzięki temu zakończyli rundę bez porażki u siebie. W roli gospodarza Orlęta Spomlek zaliczyły pięć zwycięstw i cztery remisy

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat
galeria

Jak tanio podróżować po świecie? Opowiadali o tym autorzy bloga Busem Przez Świat 0 0

Aleksandra i Karol Lewandowscy – autorzy projektu „Busem Przez Świat” 9 listopada odwiedzili Radzyń Podlaski w ramach 26. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Tym razem podróżnicy zabrali licznie zebranych słuchaczy w podróż do Kanady i na Alaskę, instruowali, jak podróżować tanio i nie dać się skonsumować niedźwiedziom.

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie

Podlasie – Wisła Puławy 0:1. Znowu bez punktów u siebie 2 0

Szósty mecz w Piszczacu i szósta porażka. Podlasie po dobrym meczu w Sandomierzu nie poszło za ciosem i w sobotę nie powiększyło swojego dorobku. Drużyna Przemysława Sałańskiego przegrała z Wisłą Puławy 0:1. A to oznacza, że kończy rok z zaledwie jednym „oczkiem” zdobytym u siebie.

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy

Wiślanie – Motor 1:1. Nie wykorzystali szansy 13 25

Nie tak miało wyglądać zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu Motoru. Piłkarze Roberta Góralczyka tylko zremisowali na wyjeździe z Wiślanami Jaśkowice 1:1. To trzeci z rzędu podział punktów żółto-biało-niebieskich. Efekt? Ekipa z Lublina zakończyła rok na piątym miejscu w tabeli ze stratą czterech „oczek” do Podhala Nowy Targ i Stali Rzeszów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?