Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 listopada 2008 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy boją się promieniowania

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 14 A A

Maszt telefonii komórkowej miałby stanąć niemal w samym środku kraśnickiego osiedla domków jednorodzinnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy już protestują przeciw tej inwestycji.

Działkę pod maszt sprzedał firmie telekomunikacyjnej jeden z mieszkańców Granicznej. Firma Polkomtel złożyła już w Starostwie Powiatowym w Kraśniku wniosek z zawiadomieniem, że na tych gruntach chce wybudować maszt nadawczy telefonii komórkowej. Inwestycja jest uciążliwa dla środowiska, dlatego wymaga opinii lokalnych samorządów i mieszkańców. Urząd zawiadomił więc właścicieli działek, które będą sąsiadować z masztem.

- Mąż nie spał całą noc, jak dostaliśmy to pismo ze starostwa - mówi Irena Balkiewicz. - To jest tuż obok naszych działek. Właśnie zostały przekształcone na budowlane. Kto je teraz kupi? - dodaje.

Mąż pani Ireny był jednym z pierwszych, który zaczął zbierać podpisy pod protestem przeciwko budowie masztu. Do akcji przyłączyło się kilkunastu sąsiadów.
- Nie chcemy takiego sąsiedztwa. Mamy dzieci i chcemy, żeby były zdrowe.

A przecież takie maszty, podobnie jak i linie energetyczne, wytwarzają pole magnetyczne. To nie jest zbyt zdrowe dla ludzi - mówi Janusz Orzeł, który także zbierał podpisy pod protestem. Do tej pory złożyło je ponad 60 mieszkańców ulicy Granicznej i kilku innych okolicznych ulic.

Budowy masztu nie akceptuje także miasto. Właśnie wydało negatywną opinię o jego lokalizacji. - Bo plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu tylko zabudowę jednorodzinną - mówi Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy kraśnickiego magistratu.

- I dobrze, że władze Kraśnika tak zadecydowały. Niech sobie stawiają takie maszty, ale poza miastem - dodaje pani Marzena, mieszkanka ul. Granicznej.
- Z prawnego punktu widzenia protesty mieszkańców nie mogą decydować o odmowie inwestycji - wyjaśnia Jerzy Podgórski, sekretarz w Starostwie Powiatowym w Kraśniku. - Ale opinia miasta w tej sprawie też jest negatywna, a my musimy ją uwzględnić.

Czy Starostwo Powiatowe odmówi Polkomtelowi zgody na budowę masztu? - Najprawdopodobniej do końca listopada wydamy ostateczną decyzję w tej sprawie - ucina Podgórski.

Z przedstawicielami Polkomtela nie udało nam się skontaktować.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
5WodaPokisieluPiłsudskiego / 13 listopada 2008 o 00:22
0
Firma Polkomtel robi głupote
nazywają dziadem,wyzyskiwaczem oraz Cwanfikatorem pójdź człowieku do roboty u balwiekwicza zarobisz 3 zł na godzine
Avatar
Gość / 12 listopada 2008 o 23:11
0
POPATRZCIE SAMI ....

Na dachach blokow SM Metalowiec WYPASIONE zintegrowane ANTENY WI-FI do bezprzewodowego internetu
(ul. Krasińskiego/Mickiewicza) CZY NIE SZKODZI TO NIKOMU ???
CZY KTOS PYTAL MIESZKANCOW JAK SIE CZUJA ????
Podobnie ZRESZTA na Wyszyńskiego na "wieżowcu"
ALE JAK GDZIE INDZIEJ antena TO JUZ ALARM :-)


Brawo Pan Balkiewicz :-)
Avatar
bazyl / 12 listopada 2008 o 07:46
0
Jakie to typowe Kraśnickie.
Avatar
jaro / 12 listopada 2008 o 07:04
0
Normalna reakcja. Człowiek korzysta z produktów myśli ludzkiej, ale nie chce tych źródeł energii obok siebie. Prąd - tak, tak, ale elektrownia atomowa dająca ten prąd - NIE! To samo jest z komórkami.

Taka ludzka wygoda.... co się dziwić.... kto by chciał coś takiego obok siebie?
Avatar
jon / 11 listopada 2008 o 18:06
0
chodzenie godzinami z komórkami przy głowie jakoś nie szkodzi ?
Avatar
pono / 11 listopada 2008 o 11:12
0
rafi;) napisał:
No to w nagrodę mieszkańcom Kraśnika telefony na korbkę bo być może i światłowody są szkodliwe Proponuję też odcięcie im prądu bo to też wytwarza pole magnetyczne, nie mówiąc o telewizorach

Widać że tobie promieniowanie z komóry już zaszkodziło.
rozwiń
Avatar
rafi;) / 10 listopada 2008 o 23:34
0
No to w nagrodę mieszkańcom Kraśnika telefony na korbkę bo być może i światłowody są szkodliwe Proponuję też odcięcie im prądu bo to też wytwarza pole magnetyczne, nie mówiąc o telewizorach
Avatar
dociekliwy / 10 listopada 2008 o 19:41
0
Zapraszam do przeczytania artykułu na stronie: www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL / 10 listopada 2008 o 11:27
0
AZBEST DDT PCV GMO WEDŁUG PRODUCENTÓW TEZ BYŁY „NIESZKODLIWE” TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH! Istnieje tysiące doniesień o szkodliwym działaniu pól e-m na organizm człowieka, są liczne protesty ludzi zagrożonych i poszkodowanych, domagających się ochrony zdrowia przed tymi polami. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należą do potęgi gospodarczej świata (roczny światowy dochód z telefonii komórkowej wynosi ok. 1,2 biliona dol.). W Polsce do powyższych argumentów dochodzi degrengolada aparatu urzędniczego i ekspertów z nominacji urzędów administracyjnych, naruszających uprawnienia ludności.

W USA opublikowano studium epidemiologiczne, w którym stwierdzono statystycznie istotny wzrost ryzyka wystąpienia rzadkiego rodzaju raka (epithelial neuroma) u użytkowników telefonów komórkowych, dokładnie w miejscu, gdzie jest największa penetracja promieniowania telefonu komórkowego.

W porównaniu do chemicznych skażeń środowiska, elektroskażenia nie są wykrywalne organoleptycznie, są nawet trudne do wyobrażenia. Nie można odczuć, czy ich poziom jest sto tysięcy, czy sto milionów razy większy od poziomu natury. Tylko w przypadkach ekstremalnych mamy nagrzewanie ciała i porażenie śmiertelne.

Inicjatywy obywatelskie i liczni profesjonaliści domagają się umieszczenia ostrzeżeń przed niebezpiecznym promieniowaniem aparatów komórkowych, oraz telefonów bezprzewodowych systemu DECT. Brak ostrzeżeń przed promieniowaniem mikrofalowym tych urządzeń w reklamach jest poważnym nadużyciem. Użytkownik powinien wiedzieć, że rozmawiając przez te urządzenia napromieniowuje siebie oraz najbliższych sąsiadów. Szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i chore. Jest w populacji pewien odsetek ludzi o wysokiej wrażliwości na pola e-m. Osoby te odczuwają obecność pól nawet znacznie poniżej normatywnych i najczęściej u nich występują schorzenia. Z tych względów rozmowy przez telefon komórkowy nie powinny być prowadzone w pobliżu innych ludzi.

Jak już wspomnieliśmy, w Polsce dla zakresu mikrofalowego zwiększono poziom normy 4-krotnie w 1998 roku i utrzymano bez zmian w 2003 roku w rozporządzeniach Ministra Środowiska, pomimo fali protestów i żądań drastycznego obniżenia norm w państwach zachodnich. Zauważmy, że twórcą norm, które w gruncie rzeczy zagrażają środowisku, jest Minister powołany do ochrony środowiska!

Wykażemy, że norma ta nie ma nic wspólnego z zabezpieczeniem przed szkodliwym promieniowaniem e-m.

Oto np. ze względów zdrowotnych w ww. publikacjach PE zaleca się, aby przy dłuższym działaniu na ludzi poziom pól e-m nie przekraczał 100 mikrowat/m2 (mikrowat na metr kw.).
Polska norma jest tysiąc razy wyższa od tego poziomu !

Liczne doniesienia wykazują, że promieniowanie stacji bazowych, telefonów komórkowych i bezprzewodowych systemu DECT jest główną przyczyną takich schorzeń jak: zaburzenia snu, koncentracji, pamięci; depresje, nadciśnienie, choroby oczu, nowotwory i in. Ponadto: bóle i zawroty głowy, chroniczne wyczerpanie, niepokój, szmery w uszach i inne. Groźnym efektem jest osłabienie systemu immunologicznego i uderzenie w rozród: bezpłodność, impotencja, oziębłość. Pola e-m działają na sferę psycho-nerwową, stąd mogą być współprzyczyną nasilających się zjawisk patologicznych w dzisiejszych
społeczeństwach. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należą do potęgi gospodarczej świata (roczny światowy dochód z telefonii komórkowej wynosi ok. 1,2 biliona dol.). W Polsce do powyższych argumentów dochodzi degrengolada aparatu urzędniczego i ekspertów z nominacji urzędów administracyjnych, naruszających uprawnienia ludności.

TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH Opracował: mgr inż. Marian Kłoszewski Grzybów, Styczeń 2005r.
STOWARZYSZENIE PRZECIWDZIAŁANIA ELEKTROSKAŻENIOM

prawdopodobnie nagminną praktyką jest fałszowanie obliczeń, tak by zasięg pola szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego „na papierze” spełniał normy poprzez zafałszowanie obliczeń i mocy nadajników różnej od rzeczywistych. „operatorzy wyliczali moc wejściową stacji przez ustawienie odległości od obszarów krytycznych bo prywatnych jako danych wyjściowych i dopasowywanie rachunkowo mocy wejściowej nadajników stacji tak by gęstości natężenia pola ponad polską normą 0,1 W/m2 teoretycznie nie wkraczały na tereny przeciwników budowy masztów. Automatyczna regulacja mocy stacji następuje niezależnie od polskiej normy i odległości od działek i jest sterowana jakością połączeń w sieci komórkowej i ilością zalogowanych komórek. Dla obliczenia w raportach najgorszego przypadku worst case operatorzy powinni uwzględniać faktycznie sprzedawane na rynku anteny i ich dane techniczne wraz z podaną mocą wejściową, a nie fikcyjne parametry z szablonów firmowych. Anteny sa konstruowane na moc wejściową 500 watów czy 200 watów i takie obciążenia powinny występować jako wyjściowe wartości obliczeniowe dla obliczenia stref niebezpiecznego promieniowania. Wprowadzanie w rachunek najpierw odległości i obliczanie jaka moc pasuje by pole ponadnormatywne nie wchodziło na oprotestowane prywatne obszary, można robić w strefie projektowania wewnętrznego, ale z chwilą gdy operator stara się o konkretne pozwolenia, to powinien podać konkretne anteny i wyjść w obliczeniach z konkretnych mocy wejściowych, a nie od tyłu liczyć wprowadzając jako wartość wyjściową odległość od krytycznych działek.” Obecnie „operatorzy już tak konfigurują przyszłe stacje swoje aby nie trzeba było raportów oddziaływania na środowisko. Daje im tą możliwość zapis mówiący o wyznaczaniu mocy z pojedynczej anteny. Zapis ten powoduje, że pole od poszczególnych anten nie sumujemy . To tak jakby postawić 10 kominów i liczyć zanieczyszczenie od każdego z osobna nie uwzględniając pozostałych”. Czy po wybudowaniu i zainstalowaniu pomiary wykażą, czy są przekroczenia, czy nie? Wiadomo, że nie po to instaluje się anteny za np. 200 000 zł aby ją demontować, moc anten można zmieniać tak więc kontrole zapowiedziane na określony dzień i godzinę mogą nie wykaz
AZBEST DDT PCV GMO WEDŁUG PRODUCENTÓW TEZ BYŁY „NIESZKODLIWE” TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH! Istnieje tysiące doniesień o szkodliwym działaniu pól e-m na organizm człowieka, są liczne protesty ludzi zagrożonych i poszkodowanych, domagających się ochrony zdrowia przed tymi polami. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należ... rozwiń
Avatar
O-bywatel / 10 listopada 2008 o 10:20
0
Ciekawe jakim telefonem posługuje się pan Balkiewicz? Polska zaściankowość i obłuda, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Kto teraz kupi działkę budowlaną od takich jak p.Balkiewicz? Inwestorzy przeniosą się w inne rejony miasta .....i o to tu chodzi, źródełko dochodu wysycha!!
Avatar
5WodaPokisieluPiłsudskiego / 13 listopada 2008 o 00:22
0
Firma Polkomtel robi głupote
nazywają dziadem,wyzyskiwaczem oraz Cwanfikatorem pójdź człowieku do roboty u balwiekwicza zarobisz 3 zł na godzine
Avatar
Gość / 12 listopada 2008 o 23:11
0
POPATRZCIE SAMI ....

Na dachach blokow SM Metalowiec WYPASIONE zintegrowane ANTENY WI-FI do bezprzewodowego internetu
(ul. Krasińskiego/Mickiewicza) CZY NIE SZKODZI TO NIKOMU ???
CZY KTOS PYTAL MIESZKANCOW JAK SIE CZUJA ????
Podobnie ZRESZTA na Wyszyńskiego na "wieżowcu"
ALE JAK GDZIE INDZIEJ antena TO JUZ ALARM :-)


Brawo Pan Balkiewicz :-)
Avatar
bazyl / 12 listopada 2008 o 07:46
0
Jakie to typowe Kraśnickie.
Avatar
jaro / 12 listopada 2008 o 07:04
0
Normalna reakcja. Człowiek korzysta z produktów myśli ludzkiej, ale nie chce tych źródeł energii obok siebie. Prąd - tak, tak, ale elektrownia atomowa dająca ten prąd - NIE! To samo jest z komórkami.

Taka ludzka wygoda.... co się dziwić.... kto by chciał coś takiego obok siebie?
Avatar
jon / 11 listopada 2008 o 18:06
0
chodzenie godzinami z komórkami przy głowie jakoś nie szkodzi ?
Avatar
pono / 11 listopada 2008 o 11:12
0
rafi;) napisał:
No to w nagrodę mieszkańcom Kraśnika telefony na korbkę bo być może i światłowody są szkodliwe Proponuję też odcięcie im prądu bo to też wytwarza pole magnetyczne, nie mówiąc o telewizorach

Widać że tobie promieniowanie z komóry już zaszkodziło.
rozwiń
Avatar
rafi;) / 10 listopada 2008 o 23:34
0
No to w nagrodę mieszkańcom Kraśnika telefony na korbkę bo być może i światłowody są szkodliwe Proponuję też odcięcie im prądu bo to też wytwarza pole magnetyczne, nie mówiąc o telewizorach
Avatar
dociekliwy / 10 listopada 2008 o 19:41
0
Zapraszam do przeczytania artykułu na stronie: www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL / 10 listopada 2008 o 11:27
0
AZBEST DDT PCV GMO WEDŁUG PRODUCENTÓW TEZ BYŁY „NIESZKODLIWE” TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH! Istnieje tysiące doniesień o szkodliwym działaniu pól e-m na organizm człowieka, są liczne protesty ludzi zagrożonych i poszkodowanych, domagających się ochrony zdrowia przed tymi polami. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należą do potęgi gospodarczej świata (roczny światowy dochód z telefonii komórkowej wynosi ok. 1,2 biliona dol.). W Polsce do powyższych argumentów dochodzi degrengolada aparatu urzędniczego i ekspertów z nominacji urzędów administracyjnych, naruszających uprawnienia ludności.

W USA opublikowano studium epidemiologiczne, w którym stwierdzono statystycznie istotny wzrost ryzyka wystąpienia rzadkiego rodzaju raka (epithelial neuroma) u użytkowników telefonów komórkowych, dokładnie w miejscu, gdzie jest największa penetracja promieniowania telefonu komórkowego.

W porównaniu do chemicznych skażeń środowiska, elektroskażenia nie są wykrywalne organoleptycznie, są nawet trudne do wyobrażenia. Nie można odczuć, czy ich poziom jest sto tysięcy, czy sto milionów razy większy od poziomu natury. Tylko w przypadkach ekstremalnych mamy nagrzewanie ciała i porażenie śmiertelne.

Inicjatywy obywatelskie i liczni profesjonaliści domagają się umieszczenia ostrzeżeń przed niebezpiecznym promieniowaniem aparatów komórkowych, oraz telefonów bezprzewodowych systemu DECT. Brak ostrzeżeń przed promieniowaniem mikrofalowym tych urządzeń w reklamach jest poważnym nadużyciem. Użytkownik powinien wiedzieć, że rozmawiając przez te urządzenia napromieniowuje siebie oraz najbliższych sąsiadów. Szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i chore. Jest w populacji pewien odsetek ludzi o wysokiej wrażliwości na pola e-m. Osoby te odczuwają obecność pól nawet znacznie poniżej normatywnych i najczęściej u nich występują schorzenia. Z tych względów rozmowy przez telefon komórkowy nie powinny być prowadzone w pobliżu innych ludzi.

Jak już wspomnieliśmy, w Polsce dla zakresu mikrofalowego zwiększono poziom normy 4-krotnie w 1998 roku i utrzymano bez zmian w 2003 roku w rozporządzeniach Ministra Środowiska, pomimo fali protestów i żądań drastycznego obniżenia norm w państwach zachodnich. Zauważmy, że twórcą norm, które w gruncie rzeczy zagrażają środowisku, jest Minister powołany do ochrony środowiska!

Wykażemy, że norma ta nie ma nic wspólnego z zabezpieczeniem przed szkodliwym promieniowaniem e-m.

Oto np. ze względów zdrowotnych w ww. publikacjach PE zaleca się, aby przy dłuższym działaniu na ludzi poziom pól e-m nie przekraczał 100 mikrowat/m2 (mikrowat na metr kw.).
Polska norma jest tysiąc razy wyższa od tego poziomu !

Liczne doniesienia wykazują, że promieniowanie stacji bazowych, telefonów komórkowych i bezprzewodowych systemu DECT jest główną przyczyną takich schorzeń jak: zaburzenia snu, koncentracji, pamięci; depresje, nadciśnienie, choroby oczu, nowotwory i in. Ponadto: bóle i zawroty głowy, chroniczne wyczerpanie, niepokój, szmery w uszach i inne. Groźnym efektem jest osłabienie systemu immunologicznego i uderzenie w rozród: bezpłodność, impotencja, oziębłość. Pola e-m działają na sferę psycho-nerwową, stąd mogą być współprzyczyną nasilających się zjawisk patologicznych w dzisiejszych
społeczeństwach. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należą do potęgi gospodarczej świata (roczny światowy dochód z telefonii komórkowej wynosi ok. 1,2 biliona dol.). W Polsce do powyższych argumentów dochodzi degrengolada aparatu urzędniczego i ekspertów z nominacji urzędów administracyjnych, naruszających uprawnienia ludności.

TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH Opracował: mgr inż. Marian Kłoszewski Grzybów, Styczeń 2005r.
STOWARZYSZENIE PRZECIWDZIAŁANIA ELEKTROSKAŻENIOM

prawdopodobnie nagminną praktyką jest fałszowanie obliczeń, tak by zasięg pola szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego „na papierze” spełniał normy poprzez zafałszowanie obliczeń i mocy nadajników różnej od rzeczywistych. „operatorzy wyliczali moc wejściową stacji przez ustawienie odległości od obszarów krytycznych bo prywatnych jako danych wyjściowych i dopasowywanie rachunkowo mocy wejściowej nadajników stacji tak by gęstości natężenia pola ponad polską normą 0,1 W/m2 teoretycznie nie wkraczały na tereny przeciwników budowy masztów. Automatyczna regulacja mocy stacji następuje niezależnie od polskiej normy i odległości od działek i jest sterowana jakością połączeń w sieci komórkowej i ilością zalogowanych komórek. Dla obliczenia w raportach najgorszego przypadku worst case operatorzy powinni uwzględniać faktycznie sprzedawane na rynku anteny i ich dane techniczne wraz z podaną mocą wejściową, a nie fikcyjne parametry z szablonów firmowych. Anteny sa konstruowane na moc wejściową 500 watów czy 200 watów i takie obciążenia powinny występować jako wyjściowe wartości obliczeniowe dla obliczenia stref niebezpiecznego promieniowania. Wprowadzanie w rachunek najpierw odległości i obliczanie jaka moc pasuje by pole ponadnormatywne nie wchodziło na oprotestowane prywatne obszary, można robić w strefie projektowania wewnętrznego, ale z chwilą gdy operator stara się o konkretne pozwolenia, to powinien podać konkretne anteny i wyjść w obliczeniach z konkretnych mocy wejściowych, a nie od tyłu liczyć wprowadzając jako wartość wyjściową odległość od krytycznych działek.” Obecnie „operatorzy już tak konfigurują przyszłe stacje swoje aby nie trzeba było raportów oddziaływania na środowisko. Daje im tą możliwość zapis mówiący o wyznaczaniu mocy z pojedynczej anteny. Zapis ten powoduje, że pole od poszczególnych anten nie sumujemy . To tak jakby postawić 10 kominów i liczyć zanieczyszczenie od każdego z osobna nie uwzględniając pozostałych”. Czy po wybudowaniu i zainstalowaniu pomiary wykażą, czy są przekroczenia, czy nie? Wiadomo, że nie po to instaluje się anteny za np. 200 000 zł aby ją demontować, moc anten można zmieniać tak więc kontrole zapowiedziane na określony dzień i godzinę mogą nie wykaz
AZBEST DDT PCV GMO WEDŁUG PRODUCENTÓW TEZ BYŁY „NIESZKODLIWE” TELEFONIA KOMÓRKOWA=MASOWY EKSPERYMENT NA LUDZIACH! Istnieje tysiące doniesień o szkodliwym działaniu pól e-m na organizm człowieka, są liczne protesty ludzi zagrożonych i poszkodowanych, domagających się ochrony zdrowia przed tymi polami. Jednak ogół społeczeństwa, znajdujący się pod wpływem reklam i dezinformacji ze strony lobby gospodarczego, nie reaguje na to zagrożenie. Państwo jest zainteresowane dochodem finansowym, a właściciele instalacji komórkowych należ... rozwiń
Avatar
O-bywatel / 10 listopada 2008 o 10:20
0
Ciekawe jakim telefonem posługuje się pan Balkiewicz? Polska zaściankowość i obłuda, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Kto teraz kupi działkę budowlaną od takich jak p.Balkiewicz? Inwestorzy przeniosą się w inne rejony miasta .....i o to tu chodzi, źródełko dochodu wysycha!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać"

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać" 3 1

Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Po co szkolić pilotów na symulatorach w USA? Bliżej do Chełma

Po co szkolić pilotów na symulatorach w USA? Bliżej do Chełma 3 5

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, krajowy lider w kształceniu kadr dla lotnictwa cywilnego posiada już symulator lotów. Teraz zabiega o jeszcze nowocześniejszy. Potrzeba na to kilkanaście milionów złotych.

MZK chciało kupić samochód do przewozu niepełnosprawnych. Ale kupiło luksusowego vana

MZK chciało kupić samochód do przewozu niepełnosprawnych. Ale kupiło luksusowego vana 16 9

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej sprzedaje Multivana Highline, którego zakup w 2017 roku zlecił miejskiej spółce ówczesny prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS).

Długi emerytów: dziadek za wnuczka, wnuczek na babcię

Długi emerytów: dziadek za wnuczka, wnuczek na babcię 0 0

Aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 6 lat wzrosło zadłużenie polskich emerytów. Obecnie wynosi ono 5,6 mld zł. Ale często seniorzy zapożyczają się nie na swoje potrzeby, ale wnuków

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na imprezy kulturalne w dzielnicach

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na imprezy kulturalne w dzielnicach 1 0

Pomysły Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza” i Stowarzyszenia Wspierania Kultury Dzielnicy Czechów „Rondo” zostały najlepiej ocenione w ramach programu Dzielnice Kultury 2019.

Burza Mózgów z Robertem Biedroniem w Białej Podlaskiej

Burza Mózgów z Robertem Biedroniem w Białej Podlaskiej 0 7

Na Burzę Mózgów zaprasza Robert Biedroń. W czwartek spotka się z mieszkańcami Białej Podlaskiej.

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok
galeria

Lubelskie: Urzędnicy weszli na teren gospodarstwa. Zobaczyli wstrząsający widok 83 10

Niektóre zwierzęta były rozszarpane, a kawałki ich ciał leżały na podwórku. Pozostałe z blisko 40 kóz utrzymywanych w gospodarstwie na terenie Wólki Profeckiej w Puławach były wyraźnie wychudzone i zaniedbane. Część z nich była trwale skrępowana. Właścicielce stada grozi odpowiedzialność karna.

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt
26 stycznia 2019, 12:00

Warsztaty w polskim języku migowym w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza zarówno dzieci z niepełnosprawnościami słuchu/mowy, jak i słyszące, na warsztaty w języku migowym, tłumaczone na język polski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godz. 12.

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka

Świdnik: „Kopciuszek” baletowo z okazji dnia babci i dziadka 0 0

To był specjalny pokaz, z okazji dnia babci i dziadka. Świdnicki Zespół Baletowy zaprezentował swoje umiejętności w spektaklu „Kopciuszek”.

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur
24 stycznia 2019, 20:00

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Już 24 stycznia o godz. 20 na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowany zostanie barwny spektakl muzyczny w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca - "Chiński Nowy Rok - Guo Feng".

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości”

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości” 32 10

Zakończył się proces bezdomnych, oskarżonych o podwójne zabójstwo. Obaj zostali skazani na dożywocie. Według śledczych, napastnicy bili swoje ofiary, zostawiając je później na pewną śmierć.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele 0 0

MKS AZS UMCS Lublin stoczył wyrównany bój w Warszawie, ale musiał uznać wyższość miejscowej Varsovii. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego nie pomogło nawet dziewięć trafień Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami!
PILNE
film

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami! 151 9

Film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Oskara. Sam reżyser również otrzymał nominację do prestiżowej nagrody.

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej 0 11

Aleksander Kompa nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To kolejne zmiany w miejskich spółkach w Białej Podlaskiej.

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha
26 stycznia 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha 1 0

Tematem pierwszej w nowym roku Soboty literackiej w Kazimierzu Dolnym będzie książka Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wydarzenie zostanie zorganizowane 26 stycznia o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.