Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 marca 2008 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Niech burmistrz informuje o wyroku

0 9 A A

- Czekamy na oficjalne informacje jak zostały wykonane nasze zalecenia pokontrolne - mówi Marek Poniatowski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
prezes lubelskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nakazała zwrócić Piotrowi Czubińskiemu burmistrzowi Kraśnika 150 tys. zł pobranych za przewodniczenie samorządowej organizacji.

Chodzi o Międzygminny Związek Strefa Usług Komunalnych, którym Czubiński kierował w latach 2003-2006. Zamiast diety brał pensję, choć w statucie związku nie było mowy o etacie dla przewodniczącego. Kiedy RIO nakazało zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, Czubiński poszedł do sądu.

W czwartek napisaliśmy jak dzięki pomocy Ireneusza Owczarskiego obecnego szefa SUK i swojego bliskiego współpracownika, wygrał sprawę. Sąd Pracy stwierdził w styczniu, że burmistrza łączył stosunek pracy ze Związkiem. Czubiński twierdzi, że w związku z wyrokiem nie musi zwracać pieniędzy.

- Daliśmy zalecenia pokontrolne i czekamy na informacje o ich wykonaniu. Związek informował nas, że Czubiński poszedł do sądu. Czekamy aż poinformuje nas o wyroku i co dalej zamierza zrobić w sprawie zwrotu pieniędzty. Wtedy zastanowimy się co dalej - mówi Poniatowski.

Po naszych tekstach sprawę nieprawidłowości w SUK bada od stycznia ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Lublinie.
(rp)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MAłGA / 11 kwietnia 2008 o 13:11
0
Mat napisał:
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba odsunąć od władzy. Burmistrzowi życzę wytrwałości i stalowych nerwów. Osobiście zwiększył bym mu pensie, za walkę z głupotą.


PENSJA PISZEMY PRZEZ 'J' A NIE 'I' ANALFABETO
ote>

PENSJA PISZEMY PRZEZ 'J' A NIE 'I' ANALFABETO rozwiń
Avatar
buu / 1 kwietnia 2008 o 13:23
0
Drogi Mat (ołek)? Czy Ty bidulko wiesz, co to inteligencja? Bo jakoś mi się wydaje, że pomyliły Ci się:cwaniactwo, buta, kłamstwo, pycha, itd, itp. z inteligencją? Ale ucz się Mat(ołku), ucz! Może kiedyś to zrozumiesz i nie zrobisz nikomu krzywdy swoją pomyłką?
Avatar
Mat / 31 marca 2008 o 23:27
0
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba odsunąć od władzy. Burmistrzowi życzę wytrwałości i stalowych nerwów. Osobiście zwiększył bym mu pensie, za walkę z głupotą.
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba ... rozwiń
Avatar
ciekawski / 31 marca 2008 o 07:17
0
KTO WIE O CO CHODZI Z TYM ZIMOWYM WYJAZDEM DLA ŚMIETANKI PO Z KRAŚNIKA?
Avatar
bbb / 30 marca 2008 o 08:57
0
Kraśniczanik napisał:
Przez tego burmistrzunia śmieje się z nas nie tylko cała Polska ale i Europa. Ciekawe czy Krasniczanie ponownie będą tak naiwni i zagłosują na niego. Wiekszośc informacji o Kraśniku to informacje o aferach z udziałem Czuba. Cp to za reklama naszego miasta?????????

Jak to, nie wiesz? Najlepsza z możliwych, bo darmowa. Przypominam, że "bohater" tych afer jest absolwentem opłaconych przez społeczeństwo kursów z PR. W dodatku corocznie udoskonala swą wiedzę z tej dziedziny i bierze korepetycje na organizowanym przez siebie spędzie fachowców od ogłupiania społeczeństwa, którzy z całej Polski za dużą forsę przyjeżdżają do Kraśnika i wymyślają nowe strategie lasowania ludziom mózgów. I w myśl zasady: "niech gadają nawet byle jak, żeby tylko nie zapomnieli", cyklicznie "wypływa", jak na g..no przystało, na łamy prasy...

Jak to, nie wiesz? Najlepsza z możliwych, bo darmowa. Przypominam, że "bohater" tych afer jest absolwentem opłaconych przez społeczeństwo kursów z PR. W dodatku corocznie udoskonala swą wiedzę z tej dziedziny i bierze korepetycje na organizowanym przez siebie spędzie fachowców od ogłupiania społeczeństwa, którzy z całej Polski za dużą forsę przyjeżdżają do Kraśnika i wymyślają nowe strategie lasowania ludziom mózgów. I w myśl zasady: "niech gadają nawet byle jak, żeby tylko nie zapomnieli", cyklicznie ... rozwiń
Avatar
Kraśniczanik / 29 marca 2008 o 20:37
0
Przez tego burmistrzunia śmieje się z nas nie tylko cała Polska ale i Europa. Ciekawe czy Krasniczanie ponownie będą tak naiwni i zagłosują na niego. Wiekszośc informacji o Kraśniku to informacje o aferach z udziałem Czuba. Cp to za reklama naszego miasta?????????
Avatar
halina@kozacki.pl / 29 marca 2008 o 11:47
0
Pan Poniatowski to może tyle.... co Żyd za okupacji! Nadyma się, wypowiada dla mediów, robi wiele szumu i ...nic.
Dlaczego tak się dzieje? Pan Poniatowski przede wszystkim musi dbać o swoje stanowisko pracy /czytaj: bardzo dobrze płatną
posadę/. Partykularny interes szefa RIO powoduje, że instytucja ta pod jego rządami zeszła na psy!. Odejdź, wstydu oszczędź,
Avatar
kraska / 29 marca 2008 o 07:40
0
Pan Prezes Poniatowski może pokazałby chociaż jeden(!) przykład samorządowca sowicie opłacanego z publicznych pieniędzy, wobec który za łamanie ustawy o finansach publicznych został pociągnięty do odpowiedzialności. O czym my tu rozmawiamy. Płotki samorządowe pływają sobie w mętnej wodzie, zaciemnianej prze RIO a co dopiero t6aki rekin. "Chcieliście Irlandię macie czeski film". Jest to państwo bezprawia i tyle. Pan Poniatowski niech juz bajek nie opowiada.
Avatar
~Piotr~ / 29 marca 2008 o 01:39
0
Nie Owczarski, ale Ofczarski. To nie jest żart. Ten człowiek nawet nazwisko ma z błędem ortograficznym.
Avatar
MAłGA / 11 kwietnia 2008 o 13:11
0
Mat napisał:
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba odsunąć od władzy. Burmistrzowi życzę wytrwałości i stalowych nerwów. Osobiście zwiększył bym mu pensie, za walkę z głupotą.


PENSJA PISZEMY PRZEZ 'J' A NIE 'I' ANALFABETO
ote>

PENSJA PISZEMY PRZEZ 'J' A NIE 'I' ANALFABETO rozwiń
Avatar
buu / 1 kwietnia 2008 o 13:23
0
Drogi Mat (ołek)? Czy Ty bidulko wiesz, co to inteligencja? Bo jakoś mi się wydaje, że pomyliły Ci się:cwaniactwo, buta, kłamstwo, pycha, itd, itp. z inteligencją? Ale ucz się Mat(ołku), ucz! Może kiedyś to zrozumiesz i nie zrobisz nikomu krzywdy swoją pomyłką?
Avatar
Mat / 31 marca 2008 o 23:27
0
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba odsunąć od władzy. Burmistrzowi życzę wytrwałości i stalowych nerwów. Osobiście zwiększył bym mu pensie, za walkę z głupotą.
Jeżeli ktoś czuje wstyd, że jest z Kraśnika to w czym ma problem, żeby się wyprowadzić. Ja jestem z Kraśnika i jestem dumny, że mamy takiego burmistrza. Jako jedyny coś zrobił dla miasta. (chyba że ktoś jest ślepy). Tak zagoniliście się w aferach, że głupoty piszecie (taka moda). Wystarczy obejrzeć zdjęcia Kraśnika z przed 10 lat. Jednak jest sporo inteligentnych mieszkańców, którzy doceniają jego pracę. A wam powodzenia życzę, bo o następnym burmistrzu tak samo będziecie pisać. Ale jak za dawnych czasów, inteligentnych ludzi trzeba ... rozwiń
Avatar
ciekawski / 31 marca 2008 o 07:17
0
KTO WIE O CO CHODZI Z TYM ZIMOWYM WYJAZDEM DLA ŚMIETANKI PO Z KRAŚNIKA?
Avatar
bbb / 30 marca 2008 o 08:57
0
Kraśniczanik napisał:
Przez tego burmistrzunia śmieje się z nas nie tylko cała Polska ale i Europa. Ciekawe czy Krasniczanie ponownie będą tak naiwni i zagłosują na niego. Wiekszośc informacji o Kraśniku to informacje o aferach z udziałem Czuba. Cp to za reklama naszego miasta?????????

Jak to, nie wiesz? Najlepsza z możliwych, bo darmowa. Przypominam, że "bohater" tych afer jest absolwentem opłaconych przez społeczeństwo kursów z PR. W dodatku corocznie udoskonala swą wiedzę z tej dziedziny i bierze korepetycje na organizowanym przez siebie spędzie fachowców od ogłupiania społeczeństwa, którzy z całej Polski za dużą forsę przyjeżdżają do Kraśnika i wymyślają nowe strategie lasowania ludziom mózgów. I w myśl zasady: "niech gadają nawet byle jak, żeby tylko nie zapomnieli", cyklicznie "wypływa", jak na g..no przystało, na łamy prasy...

Jak to, nie wiesz? Najlepsza z możliwych, bo darmowa. Przypominam, że "bohater" tych afer jest absolwentem opłaconych przez społeczeństwo kursów z PR. W dodatku corocznie udoskonala swą wiedzę z tej dziedziny i bierze korepetycje na organizowanym przez siebie spędzie fachowców od ogłupiania społeczeństwa, którzy z całej Polski za dużą forsę przyjeżdżają do Kraśnika i wymyślają nowe strategie lasowania ludziom mózgów. I w myśl zasady: "niech gadają nawet byle jak, żeby tylko nie zapomnieli", cyklicznie ... rozwiń
Avatar
Kraśniczanik / 29 marca 2008 o 20:37
0
Przez tego burmistrzunia śmieje się z nas nie tylko cała Polska ale i Europa. Ciekawe czy Krasniczanie ponownie będą tak naiwni i zagłosują na niego. Wiekszośc informacji o Kraśniku to informacje o aferach z udziałem Czuba. Cp to za reklama naszego miasta?????????
Avatar
halina@kozacki.pl / 29 marca 2008 o 11:47
0
Pan Poniatowski to może tyle.... co Żyd za okupacji! Nadyma się, wypowiada dla mediów, robi wiele szumu i ...nic.
Dlaczego tak się dzieje? Pan Poniatowski przede wszystkim musi dbać o swoje stanowisko pracy /czytaj: bardzo dobrze płatną
posadę/. Partykularny interes szefa RIO powoduje, że instytucja ta pod jego rządami zeszła na psy!. Odejdź, wstydu oszczędź,
Avatar
kraska / 29 marca 2008 o 07:40
0
Pan Prezes Poniatowski może pokazałby chociaż jeden(!) przykład samorządowca sowicie opłacanego z publicznych pieniędzy, wobec który za łamanie ustawy o finansach publicznych został pociągnięty do odpowiedzialności. O czym my tu rozmawiamy. Płotki samorządowe pływają sobie w mętnej wodzie, zaciemnianej prze RIO a co dopiero t6aki rekin. "Chcieliście Irlandię macie czeski film". Jest to państwo bezprawia i tyle. Pan Poniatowski niech juz bajek nie opowiada.
Avatar
~Piotr~ / 29 marca 2008 o 01:39
0
Nie Owczarski, ale Ofczarski. To nie jest żart. Ten człowiek nawet nazwisko ma z błędem ortograficznym.