Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 czerwca 2019 r.
15:20

Nowy prezes KPWiK w Kraśniku wybrany. Potwierdziły się nasze informacje

Autor: Zdjęcie autora aa
0 24 A A
KPWiK
KPWiK

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, że Ireneusz Ofczarski ma zostać nowym prezesem Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku. Decyzja zapadła już w czwartek. To nieco wcześniej niż zapowiadano.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rzeczywiście pierwotnie posiedzenie Rady Nadzorczej KPWiK miało się odbyć dopiero 1 lipca. Jednak z powodu nieobecności jednego z członków Rady Nadzorczej zaplanowane w poniedziałek posiedzenie zostało przełożone i miało miejsce w czwartek – wyjaśnia Agnieszka Bebel, przewodnicząca Rady Nadzorczej KPWiK. – Zdecydowaliśmy bowiem, że przy tak ważnej decyzji jak wybór prezesa wszyscy członkowie Rady Nadzorczej powinni być obecni.

Nowy prezesem KPWiK został Ireneusz Ofczarski. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i będzie pełnił tę funkcję od 1 lipca br.

– Rada Nadzorcza podjęła taką decyzję po zapoznaniu się kandydaturą pana Ireneusza Ofczarskiego i dorobkiem zawodowym. Jego kandydaturę rekomendował też wspólnik (władze Kraśnika-red.) – mówi Agnieszka Bebel. – Pan Ofczarski pracował w spółkach ze 100 procentowym udziałem gmin. Przez ostatnie 5,5 roku był prezesem spółki w Bełżycach (chodzi o Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych-red.).

Nowy prezes miejskiej spółki będzie zatrudniony na kontrakcie menedżerskim, a nie jak ostatni prezes KPWiK na umowę o pracę. – Wszystko będzie zgodnie z obowiązującymi od 2 lat przepisami – podkreśla przewodnicząca Rady Nadzorczej KPWiK. – Ustawa mówi wprost, że prezesi spółek są zatrudniani na kontrakcie menadżerskim, na okres nie dłuższy niż 3 lata. Tak też stanowi umowa spółki, że kadencja prezesa KPWiK trwa trzy lata. Natomiast w przypadku pana Waldemara Suchanka (ostatni prezes spółki-red.) nikt tych przepisów nie stosował. Pan Suchanek był zatrudniony na czas nieokreślony.

Kontrakt menadżerski, który spółka podpisze z Ireneuszem Ofczarskim będzie obowiązywać przez 3 lata. – Umowa ta pozwala Radzie Nadzorczej praktycznie w każdym momencie odwołać prezesa jeżeli jego efekty pracy będą niezadowalające – podkreśla przewodnicząca Rady Nadzorczej KPWiK. – Nowy pan prezes nie będzie korzystać absolutnie z żadnej ochrony, która przysługiwała poprzedniemu prezesowi.

Chodzi o decyzje podjęte jeszcze przez poprzednią Radę Nadzorczą KPWiK i poprzedniego burmistrza miasta. Stanowią o tym, że w przypadku odwołania z funkcji prezesa – o ile zgłosi on gotowość do pracy w terminie 7 dni od odwołania, Waldemar Suchanek będzie zatrudniony w spółce na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku zgodnym z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi i z wynagrodzeniem brutto nie niższym niż 80 proc. ostatnio pobieranego wynagrodzenia. Miesięczne wynagrodzenie poprzedniego, odwołanego 30 kwietnia br. prezesa wynosiło ok. 14 tys. zł brutto.

Ile będzie zarabiać nowy prezes KPWiK? – Pan Ireneusz Ofczarski będzie pobierał minimalne wynagrodzenie, które daje ustawa. Ile będzie to dokładnie będziemy mogli powiedzieć w dniu podpisania kontraktu, dopiero po wyliczeniu wszystkich części składowych wynagrodzenia – zapowiada przewodnicząca Rady Nadzorczej KPWiK.

W przeszłości Ireneusz Ofczarski pracował już w Kraśniku. Był jednym z bliskich współpracowników burmistrza miasta Piotra Cz. Był m.in. przewodniczącym zarządu Związku Międzygminnego pod nazwą "Strefa Usług Komunalnych" w Kraśniku.

>>>>> Bliski współpracownik byłego burmistrza Piotra Cz. zostanie prezesem miejskiej spółki w Kraśniku?

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sant / 29 czerwca 2019 o 13:59
+22
Chore, powtarzam chore  to jest co się dzieje Panie Wojtku, zdaje się że na własne życzenie skończy Pan karierę polityczną po tej kadencji w um. Niewielu już na Pana zagłosuje. Zatrudnianie niedojdów z psl, oraz upadłe gwiazdy po piotrku cz. w sytuacji gdy jest tylu zdolnych , wykształconych i po prostu bardziej kompetentnych kraśniczan, którzy emigrują z tego miasta to skandal!!! Większość kończących studia jest bardziej ogarnięta od tych "managerów" :) Za kilka lat będziecie żebrać o nasze głosy... i wtedy wam podziękujemy.. Jabłuszka i układziki już nie pomogą.. 
Chore, powtarzam chore  to jest co się dzieje Panie Wojtku, zdaje się że na własne życzenie skończy Pan karierę polityczną po tej kadencji w um. Niewielu już na Pana zagłosuje. Zatrudnianie niedojdów z psl, oraz upadłe gwiazdy po piotrku cz. w sytuacji gdy jest tylu zdolnych , wykształconych i po prostu bardziej kompetentnych kraśniczan, którzy emigrują z tego miasta to skandal!!! Większość kończących studia jest bardziej ogarnięta od tych "managerów" :) Za kilka lat będziecie żebrać o nasze głosy... i wtedy wam podziękujemy.. J... rozwiń
Avatar
Malapa / 28 czerwca 2019 o 18:33
+21
Wojtuś jest, Krzysiu jest, Iruś będzie od poniedziałku. Piotruś wracaj sami swoi !
Avatar
Maria / 28 czerwca 2019 o 20:28
+17
Panie WW spotkamy sie przy urnach tyle w temacie w swoim czasie
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 18:12
+13
Pani przewodnicząca mówi co wie ale chyba nie wie co mówi. Poprzedni prezes był zatrudniony na umowę o pracę a nie na kontrakcie menadżerskim jak mówią przepisy, które weszły w życie dwa lata temu. Ten człowiek był prezesem dłużej niż dwa lata a przepisy weszły w życie kiedy tę funkcję już pełnił. Nie miał więc obowiązku zgodnie z prawem przechodzenia na kontrakt menadżerski (tego pani przewodnicząca nie doczytała). Szkoda, że nie przeszedł bo zgodnie z prawem powinien zarabiać minimum 15213,75 zł/miesiąc, to jest stała część wynagrodzenia plus zmienna część (premia), która może wynosić do 50% wynagrodzenia za cały poprzedni rok obrotowy czyli nawet około 84 tys zł. Poza tym w kontrakcie można zawrzeć zapis o zakazie konkurencji i po odwołaniu z funkcji prezesa kolejna kasa wpada przez pół roku bez obowiązku pracy. Tyle w skrócie mówi ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, tzw. nowa ustawa kominowa. Z tego co jest napisane w artykule zarabiał mniej niż przewiduje ustawa bez dodatkowych , korzystniejszych zapisów ewentualnego kontraktu menadżerskiego. Swoją drogą ciekawe czy rada nadzorcza udzieliła lub nie skwitowania za poprzedni rok obrotowy byłemu prezesowi i jakie były wyniki ekonomiczne (finansowe) zysk czy strata z działalności. Na tym rada nadzorcza a w szczególności pani przewodnicząca powinna się skupić. Zobaczymy ile będzie zarabiał nowy prezes, z artykułu wynika, że będzie otrzymywał minimalne wynagrodzenia o którym mówi ustawa czyli 15213,75 zł/miesiesiąc plus część zmienna (premia). No to panie burmistrzu zrobił pan biznes życia. Kontrakt menadżerki zgodnie z przepisami jest jawny w całości, więc łatwo będzie zweryfikować co otrzyma nowy prezes. Panie burmistrzu zatrudnia pan starych kumpli bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. W spółce prawdopodobnie znalazł zatrudnienie "przejściowy" prezes z Lublina na stanowisku dyrektora finansowego. Porażka ciekawe za jaką kasę, jakby nie patrzeć kolejne koszty. Panie Kurek co pan na to? "Wjechał" pan do rady miasta bazując na populiźmie, oszukując ludzi co do obniżenia ceny wody i pensji prezesa a dzieje się dokładnie odwrotnie. Ludzie będą to pamiętać panu i burmistrzowi.
Pani przewodnicząca mówi co wie ale chyba nie wie co mówi. Poprzedni prezes był zatrudniony na umowę o pracę a nie na kontrakcie menadżerskim jak mówią przepisy, które weszły w życie dwa lata temu. Ten człowiek był prezesem dłużej niż dwa lata a przepisy weszły w życie kiedy tę funkcję już pełnił. Nie miał więc obowiązku zgodnie z prawem przechodzenia na kontrakt menadżerski (tego pani przewodnicząca nie doczytała). Szkoda, że nie przeszedł bo zgodnie z prawem powinien zarabiać minimum 15213,75 zł/miesiąc, to jest stała część wynagrodzenia p... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 22:09
+13
Brakuje jeszcze Czubka!! Nie wiem jak można bylo byc takim slepym podczas wyborow na burmistrza!!??
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 18:51
+13
No to wraca stare, jak za czu. Alleluja i do przodu.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 16:09
+13
Sprawdzam wiarygodność nowoczesnego Kurka.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 21:29
+12
Niebawem POtwierdzą się nasze obawy: woda w Kraśniku będzie w cenie kilograma złota. Ale nowoczesny Kurek zadowolony z comiesięcznej dodatkowej nieopodatkowanej pensji będzie milczał aż do następnej kampanii wyborczej, gdzie znowu zwoła naiwną młodzież i znowu wciśnie jej ciemnotę, byleby głosowała na niego i hejtowała PiS.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 22:05
+10
qwa zaczyna się!!! Zygam wami!!!
Avatar
Ochucki / 29 czerwca 2019 o 08:10
+9
Panie Wilk gdzie wyborcze obietnice? 1.darmowe przejazdy - z ulotki wyborczej 2.darmowe posilki- z ulotki wyborczej 3.500 miejsc pracy - z ulotki wyborczej
Avatar
Kolega. / 10 lipca 2019 o 17:15
-1
Pan Irek nadaje się na DOZORCĘ, na kraśnickim Śmietnisku. Ma ukończony 5,5 letni staż, na Śmietnisku w Bełżycach. Przyjemnych powiewów.
Avatar
Ja / 2 lipca 2019 o 10:42
0
dziennie!
Avatar
Populizm / 1 lipca 2019 o 21:40
+4
Stara szkoła prywatny folwark z krasnika referendum do dymisji
Avatar
pimpuś sadełko / 1 lipca 2019 o 18:27
+1
Tak tylko przypomnę.... ***s://***dziennikwschodni.pl/krasnik/niech-burmistrz-informuje-o-wyroku,n,1000069306.html ***s://***dziennikwschodni.pl/krasnik/strefa-uslug-kolezenskich-cd,n,1000069131.html ***s://***dziennikwschodni.pl/krasnik/czubinski-spadl-na-cztery-lapy,n,1000069243.html
Avatar
Xxx / 1 lipca 2019 o 08:13
+8
Kolesie wracaja oby żyło się lepiej:)
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 o 07:29
-7
Pięknie zabezpieczył Włodarczyk poprzedniego prezesa. Sami swoi byli.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 18:12
+13
Pani przewodnicząca mówi co wie ale chyba nie wie co mówi. Poprzedni prezes był zatrudniony na umowę o pracę a nie na kontrakcie menadżerskim jak mówią przepisy, które weszły w życie dwa lata temu. Ten człowiek był prezesem dłużej niż dwa lata a przepisy weszły w życie kiedy tę funkcję już pełnił. Nie miał więc obowiązku zgodnie z prawem przechodzenia na kontrakt menadżerski (tego pani przewodnicząca nie doczytała). Szkoda, że nie przeszedł bo zgodnie z prawem powinien zarabiać minimum 15213,75 zł/miesiąc, to jest stała część wynagrodzenia plus zmienna część (premia), która może wynosić do 50% wynagrodzenia za cały poprzedni rok obrotowy czyli nawet około 84 tys zł. Poza tym w kontrakcie można zawrzeć zapis o zakazie konkurencji i po odwołaniu z funkcji prezesa kolejna kasa wpada przez pół roku bez obowiązku pracy. Tyle w skrócie mówi ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, tzw. nowa ustawa kominowa. Z tego co jest napisane w artykule zarabiał mniej niż przewiduje ustawa bez dodatkowych , korzystniejszych zapisów ewentualnego kontraktu menadżerskiego. Swoją drogą ciekawe czy rada nadzorcza udzieliła lub nie skwitowania za poprzedni rok obrotowy byłemu prezesowi i jakie były wyniki ekonomiczne (finansowe) zysk czy strata z działalności. Na tym rada nadzorcza a w szczególności pani przewodnicząca powinna się skupić. Zobaczymy ile będzie zarabiał nowy prezes, z artykułu wynika, że będzie otrzymywał minimalne wynagrodzenia o którym mówi ustawa czyli 15213,75 zł/miesiesiąc plus część zmienna (premia). No to panie burmistrzu zrobił pan biznes życia. Kontrakt menadżerki zgodnie z przepisami jest jawny w całości, więc łatwo będzie zweryfikować co otrzyma nowy prezes. Panie burmistrzu zatrudnia pan starych kumpli bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. W spółce prawdopodobnie znalazł zatrudnienie "przejściowy" prezes z Lublina na stanowisku dyrektora finansowego. Porażka ciekawe za jaką kasę, jakby nie patrzeć kolejne koszty. Panie Kurek co pan na to? "Wjechał" pan do rady miasta bazując na populiźmie, oszukując ludzi co do obniżenia ceny wody i pensji prezesa a dzieje się dokładnie odwrotnie. Ludzie będą to pamiętać panu i burmistrzowi.
Pani przewodnicząca mówi co wie ale chyba nie wie co mówi. Poprzedni prezes był zatrudniony na umowę o pracę a nie na kontrakcie menadżerskim jak mówią przepisy, które weszły w życie dwa lata temu. Ten człowiek był prezesem dłużej niż dwa lata a przepisy weszły w życie kiedy tę funkcję już pełnił. Nie miał więc obowiązku zgodnie z prawem przechodzenia na kontrakt menadżerski (tego pani przewodnicząca nie doczytała). Szkoda, że nie przeszedł bo zgodnie z prawem powinien zarabiać minimum 15213,75 zł/miesiąc, to jest stała część wynagrodzenia p... rozwiń
Avatar
Marcin / 30 czerwca 2019 o 15:59
+5
500 miejsc pracy wysokoplatnych
Avatar
hulk / 30 czerwca 2019 o 10:59
+5
Teraźniejszej władzy pokazuje środkowy palec!!!
Avatar
xyz / 29 czerwca 2019 o 17:11
+1
jeśli tacy zdolni i wykształceni, mam nadzieję ,że nie po Wyspach czy Półwyspach w lublinie to lepiej niech jadą w świat i tam robią karierę dla dobra , ich rodzin i ich samych. A swoją droga to dziwne, że komentujący tak emocjonalnie Sant nie ma krytycznych uwag do polityki zatrudnieniowej w Starostwie Kraśnickim, tam rzeczywiście czołowe stanowiska objęliwybitni specjaliści w dziedzinie samorządu i nie tylko.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył?
galeria

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył? 19 1

Opóźni się proces trzech mężczyzn oskarżonych o serię wyjątkowo brutalnych napadów. Sąd zwrócił prokuraturze sprawę Maksyma S. i jego dwóch kompanów. Śledczy muszą uzupełnić dowody w sprawie, bo bandyci nie zostawili ani odcisków palców, ani śladów DNA

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet!

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet! 0 1

Klub w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w III lidze

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi 0 1

Lewart wygrał w sobotę z ligowym rywalem z Łukowa 3:1. Mecz wcale nie był jednak jednostronny. Podopieczni Roberta Różańskiego potrafili zagrozić rywalom

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer 0 0

Wiadomo już, że na wiosnę w Krysztale nie zagrają: Patryk Pakuła, Kamil Warecki i Bartek Mazur. Do klubu z Werbkowic dołączy za to Sebastian Denkiewicz (Huczwa)

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia]
galeria

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia] 0 1

Ludwin doskonale bawił się w niedzielę na 5. Święcie Chleba i Makaronu. Było dużo pysznego jedzenia oraz nielimitowana zabawa dla osób w każdym wieku

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia]
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia] 11 1

Od niedzieli po Lublinie krąży Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Objazdowe, bezpłatne widowiska będą się odbywać dwa razy dziennie, za każdym razem w innej części miasta. W niedzielę Cyrk podwórkowy wystąpił m.in. na Felinie (na zdjęciach). Na poniedziałek zaplanowano dwa występy: Czechów Południowy: teren zielony obok szkoły przy Śliwińskiego (godz. 17) i Sławin: boisko szkoły przy Sławinkowskiej (godz. 19).

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu 0 0

Kolejny mecz z niżej notowanym rywalem ma za sobą Chełmianka. Piłkarze Artura Bożyka pokonali występującą w klasie okręgowej Świdniczankę 1:0

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł 5 15

1 mln 162 tys. zł – tyle w 2015 r. zarobił prezes LW Bogdanka Zbigniew Stopa. Nieco mniej – od 780 tys. do 1,2 mln zł – wpłynęło na konta członków zarządu kopalni. Narzekać na zarobki nie może też szefostwo PGE Dystrybucja – od 480 tys. zł do 600 tys. zł rocznie plus nagrody (150-208 tys.). Lubelska Fundacja Wolności walczyła o te dane trzy lata

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę
galeria

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę 9 5

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin i opiekunem szkółki żużlowej

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta 0 5

Są zmiany w Urzędzie Miasta i zarządzie miejskich spółek. Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson będzie mieć tylko jednego zastępcę: Marcina Dmowskiego. Andrzej Radek został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza. Został wybrany wiceprezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdniku. Nową funkcję obejmie 1 sierpnia.

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem 0 3

W Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce wręczenie odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.

Lublin: Zamkną chodnik  i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II

Lublin: Zamkną chodnik i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II 0 9

Od poniedziałku nie będzie można chodzić wzdłuż ul. Jana Pawła II na wysokości os. Widok. Chodnik i przyległa do niego droga rowerowa zostaną rozkopane przez ekipy wymieniające sieć ciepłowniczą

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 6 4

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 5

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia]
galeria

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia] 1 14

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Tradycyjnie już w tym czasie działająca przy Konferencji Episkopatu Polski organizacja MIVA Polska prowadzi zbiórkę na zakup pojazdów dla misjonarzy i misjonarek. Ważnym punktem obchodów tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.