Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 czerwca 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Okolica jest piękna, ale ciężko żyć tutaj w sezonie

57 16 A A

Huczne imprezy urodzinowe, wieczory kawalerskie albo zwykle grille. Mimowolnym uczestnikiem tych imprez jest pan Zbigniew z rodziną. Jego posesja graniczy domkami kempingowymi nad zalewem w Kraśniku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od ogrodzenia mojej posesji do ogrodzenia kempingu jest 10 cm - mówi Zbigniew Oszust z Kraśnika. - Od mojego domu do najbliższego wynajmowanego przez miasto domku jest ok. 10 metrów. To wszystko jest nad wodą, więc głos niesie się doskonale, zwłaszcza w nocy. Ludzie przyjeżdżają, grillują, śpiewają, puszczają muzykę i krzyczą bez ograniczeń. Wiem, kiedy ktoś rozmawia przez telefon. Imprezujący się zmieniają, my żyjemy tu cały czas. I mamy już tego dość!

W domu mieszkają dwie rodziny, w sumie pięć osób. - Żyjemy jak na kempingu - żali się pan Zbigniew. - W domkach ludzie organizują sobie imprezy okolicznościowe - osiemnastki, wieczory kawalerskie, nawet wesela były. Wtedy to już z domu musieliśmy się wynieść. Ja i żona pracujmy, musimy przecież odpocząć.

Na początku się cieszył

Pan Zbigniew mieszka w tym miejscu już od 20 lat. - Domki powstały dużo później. Budowa zaczęła się jeszcze za poprzedniego burmistrza - przypomina sobie pan Zbigniew. - Cieszyłem się, bo to piękny teren. Nie przypuszczałem, że sąsiedztwo stanie się moim koszmarem.

Mężczyzna "w krytycznych sytuacjach” prosi o pomoc strażników miejskich i policję. - Ale nawet gdy zakłócający spokój zapłacą mandat, za chwilę ktoś nowy przyjeżdża i znowu jest to samo - rozkłada ręce pan Zbigniew. - Przecież nie da się tym ludziom zamknąć ust.

Mężczyzna podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zwrócił się o pomoc urzędników i radnych. - Rzeczywiście, jest problem - potwierdza radny Jacek Zając. - Działka wygląda jak część dużego kompleksu. Jedynym rozwiązaniem jest wykupienie tej posesji.

Radny Zbigniew Marcinkowski postuluje, żeby wzmocnić nadzór na kempingiem. - Wyłońmy takiego administratora, który będzie czuł się gospodarzem - wskazuje Marcinkowski.

Miasto wykupi działkę?

Straż Miejska nie może jednak pilnować porządku na kempingu całą dobę. - To jest miejsce rekreacji, gdzie odbywają się imprezy - odpowiada Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Ale też i obiecuje: Nie wynajmiemy już domków na dzień czy dwa, bo to wiąże się z zakłóceniem porządku. I przychyla się do propozycji radnego Zająca, dotyczącej wykupu. - Będziemy szukać pieniędzy, aby tę działkę przejąć - dodaje Włodarczyk. - Myślę, że w inny sposób nie da się tego rozwiązać.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jagoda / 4 czerwca 2014 o 13:52
0

lotnisko za halas placi to i miasto powinno kupić super okna,  wykonac wyciszenie akustyczne domu i zamontowac klimatyzacje aby okien nie otwierac i to tylko wyrownanie szkod bo dodatkowo czlowiek solary powinien jeszcze dostac. to nie zarty. dlaczego ma byc albo albo? przy dzisiejszej technologii wszyscy moga zyc i bawic sie rownoczesnie.  

Avatar
and / 3 czerwca 2014 o 19:58
0

Podobne problemy mają osoby mieszkające w pobliżu  remiz OSP - co tydzień imprezka albo dwie (sobota i niedziela poprawiny). Rośnie nowe pokolenie, nie wystarczy już zabawa we własnym gronie. Trzeba pokazać wszystkim wkoło jakiej się słucha muzyki,  jak można piszczeć i krzyczeć, jak wyzywać nawzajem. Niestety taka to niby kultura w Kraśniku.

Avatar
Job / 3 czerwca 2014 o 08:38
0

bo w Wolsce tak już jest, że rekreacja polega na darciu ryja, nawaleniu się najtańszym piwem, pijackim śpiewaniu i pokazywaniu "my tu się ku... bawimy, patrzta"

"Tak się bawi, tak się bawi ... "

Katolicki kraj, katolickie zwyczaje. Wszystko na pokaz.

Niestety masz rację. Najgorzej jest kiedy mieszkańcy wsi sprowadzą się do miasta.

Nie zdają sobie sprawy że w mieście w blokowisku wszelkie głośne zachowanie jest o wiele bardziej dokuczliwe niż na wsi. Głośne rozmowy pod oknami, warkot silników, muzyka itp. O zachowaniu na klatce schodowej w bloku po 22.00 już nie wspomnę.

Niestety masz rację. Najgorzej jest kiedy mieszkańcy wsi sprowadzą się do miasta.

Nie zdają sobie sprawy że w mieście w blokowisku wszelkie głośne zachowanie jest o wiele bardziej dokuczliwe niż na wsi. Głośne rozmowy pod oknami, warkot silników, muzyka itp. O zachowaniu na klatce schodowej w bloku po 22.00 już nie wspomnę.

rozwiń
Avatar
obserwator / 3 czerwca 2014 o 06:27
0

A mi nic nie przeszkadza tylko w granicach normy czy zdrowego rozsądku.Drażni mnie natomiast głupota i nadwrażliwość niektórych dziwolągów.


Jak będziesz chciał spać (a kiedyś to musi nastąpić) to niech ktoś zrobi taką imprezkę, że oka nie zmróżysz. Ciekawe czy taki chojrak będziesz po kilku nieprzespanych dniach... imprezowicz się znalazł w d.... klepany....

Avatar
olo / 3 czerwca 2014 o 06:24
0

Współczuję. Jak człowiek spać nie może to jest koszmar. Wiem bo mieszkałem kiedyś w bloku vis a vis którego raz do roku była organizowana na placu impreza całonocna /plenerowa/.... huk basów nie dał zmróżyc oka. Potem człowiek jak cień, nie wyspany i zmordowany....

Moim zdaniem wina urzędników. Po co dają pozwolenia na takie kempingi tuz obok zamieszkałych juz wcześniej działek. To powinno byc w jakiejś minimalnej bezpiecznej dla ucha odległości.

Avatar
ala / 2 czerwca 2014 o 21:15
0

Kraśnik to wiocha, to jak się mają bawić tubylcy- na całego ryja!

A swoją drogą, czy pan poszkodowany przez hałas też oburzałby się jakby tam stał kościół i dzwony waliłyby kilka razy dziennie od świtu do wieczora?

nie porównujmy bicia dzwonów w kościele od świtu do wieczora z darciem się , piskami, głośnymi zachowaniami ludzi od wieczora do świtu. Chyba różnica jest znaczna

Avatar
Andrzej / 2 czerwca 2014 o 17:11
0

Dziwię się ludziom, którzy krytykują tego pana. Czy sami chcielibyście tak mieszkać? Bylibyście tacy cierpliwi i super tolerancyjni na wrzaski za własnym płotem? W ogóle odnoszę wrażenie, że w Polsce coraz bardziej narusza się prawo do ciszy i spokoju, który chociażby czasem nalezy się każdemu. Inną kwestią jest to, że ludzie nie umieją się zachowywać i odpoczywać kulturalnie.

Avatar
lola / 2 czerwca 2014 o 15:52
0

Bardzo współczuję Panu, nie ma nic gorszego, jak człowiek we własnym domu nie może spokojnie odpocząć . A jak wyglądają imprezy naszej młodzieży to często widać i słychać.

Avatar
ja / 2 czerwca 2014 o 15:18
0

A mi nic nie przeszkadza tylko w granicach normy czy zdrowego rozsądku.Drażni mnie natomiast głupota i nadwrażliwość niektórych dziwolągów.

Avatar
gość / 2 czerwca 2014 o 15:09
0
Są ludzie którym zawsze będzie coś przeszkadzać kościół, szkoła itp.....nawet cmentarz!
Avatar
jagoda / 4 czerwca 2014 o 13:52
0

lotnisko za halas placi to i miasto powinno kupić super okna,  wykonac wyciszenie akustyczne domu i zamontowac klimatyzacje aby okien nie otwierac i to tylko wyrownanie szkod bo dodatkowo czlowiek solary powinien jeszcze dostac. to nie zarty. dlaczego ma byc albo albo? przy dzisiejszej technologii wszyscy moga zyc i bawic sie rownoczesnie.  

Avatar
and / 3 czerwca 2014 o 19:58
0

Podobne problemy mają osoby mieszkające w pobliżu  remiz OSP - co tydzień imprezka albo dwie (sobota i niedziela poprawiny). Rośnie nowe pokolenie, nie wystarczy już zabawa we własnym gronie. Trzeba pokazać wszystkim wkoło jakiej się słucha muzyki,  jak można piszczeć i krzyczeć, jak wyzywać nawzajem. Niestety taka to niby kultura w Kraśniku.

Avatar
Job / 3 czerwca 2014 o 08:38
0

bo w Wolsce tak już jest, że rekreacja polega na darciu ryja, nawaleniu się najtańszym piwem, pijackim śpiewaniu i pokazywaniu "my tu się ku... bawimy, patrzta"

"Tak się bawi, tak się bawi ... "

Katolicki kraj, katolickie zwyczaje. Wszystko na pokaz.

Niestety masz rację. Najgorzej jest kiedy mieszkańcy wsi sprowadzą się do miasta.

Nie zdają sobie sprawy że w mieście w blokowisku wszelkie głośne zachowanie jest o wiele bardziej dokuczliwe niż na wsi. Głośne rozmowy pod oknami, warkot silników, muzyka itp. O zachowaniu na klatce schodowej w bloku po 22.00 już nie wspomnę.

Niestety masz rację. Najgorzej jest kiedy mieszkańcy wsi sprowadzą się do miasta.

Nie zdają sobie sprawy że w mieście w blokowisku wszelkie głośne zachowanie jest o wiele bardziej dokuczliwe niż na wsi. Głośne rozmowy pod oknami, warkot silników, muzyka itp. O zachowaniu na klatce schodowej w bloku po 22.00 już nie wspomnę.

rozwiń
Avatar
obserwator / 3 czerwca 2014 o 06:27
0

A mi nic nie przeszkadza tylko w granicach normy czy zdrowego rozsądku.Drażni mnie natomiast głupota i nadwrażliwość niektórych dziwolągów.


Jak będziesz chciał spać (a kiedyś to musi nastąpić) to niech ktoś zrobi taką imprezkę, że oka nie zmróżysz. Ciekawe czy taki chojrak będziesz po kilku nieprzespanych dniach... imprezowicz się znalazł w d.... klepany....

Avatar
olo / 3 czerwca 2014 o 06:24
0

Współczuję. Jak człowiek spać nie może to jest koszmar. Wiem bo mieszkałem kiedyś w bloku vis a vis którego raz do roku była organizowana na placu impreza całonocna /plenerowa/.... huk basów nie dał zmróżyc oka. Potem człowiek jak cień, nie wyspany i zmordowany....

Moim zdaniem wina urzędników. Po co dają pozwolenia na takie kempingi tuz obok zamieszkałych juz wcześniej działek. To powinno byc w jakiejś minimalnej bezpiecznej dla ucha odległości.

Avatar
ala / 2 czerwca 2014 o 21:15
0

Kraśnik to wiocha, to jak się mają bawić tubylcy- na całego ryja!

A swoją drogą, czy pan poszkodowany przez hałas też oburzałby się jakby tam stał kościół i dzwony waliłyby kilka razy dziennie od świtu do wieczora?

nie porównujmy bicia dzwonów w kościele od świtu do wieczora z darciem się , piskami, głośnymi zachowaniami ludzi od wieczora do świtu. Chyba różnica jest znaczna

Avatar
Andrzej / 2 czerwca 2014 o 17:11
0

Dziwię się ludziom, którzy krytykują tego pana. Czy sami chcielibyście tak mieszkać? Bylibyście tacy cierpliwi i super tolerancyjni na wrzaski za własnym płotem? W ogóle odnoszę wrażenie, że w Polsce coraz bardziej narusza się prawo do ciszy i spokoju, który chociażby czasem nalezy się każdemu. Inną kwestią jest to, że ludzie nie umieją się zachowywać i odpoczywać kulturalnie.

Avatar
lola / 2 czerwca 2014 o 15:52
0

Bardzo współczuję Panu, nie ma nic gorszego, jak człowiek we własnym domu nie może spokojnie odpocząć . A jak wyglądają imprezy naszej młodzieży to często widać i słychać.

Avatar
ja / 2 czerwca 2014 o 15:18
0

A mi nic nie przeszkadza tylko w granicach normy czy zdrowego rozsądku.Drażni mnie natomiast głupota i nadwrażliwość niektórych dziwolągów.

Avatar
gość / 2 czerwca 2014 o 15:09
0
Są ludzie którym zawsze będzie coś przeszkadzać kościół, szkoła itp.....nawet cmentarz!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!