Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 lutego 2019 r.
11:52

Po interwencji miasta usunięto "niesłuszną" tablicę, która wisiała na prywatnym domu

Autor: Zdjęcie autora aa
25 52 A A

Z budynku przy ul. Narutowicza w Kraśniku „zniknęła” pamiątkowa tablica – zauważa nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkaniec Kraśnika zastanawia się, czy jest to samowola właściciela, czy raczej efekt ustawy dekomunizacyjnej, ponieważ w tym budynku w 1942 r. został powołany Powiatowy Komitet Polskiej Partii Robotniczej. Okazuje się, że sprawa ma związek z IPN-em, a nie właścicielem nieruchomości.

– Chciałbym zwrócić uwagę na temat zabytkowej kamienicy przy ulicy Narutowicza w Kraśniku – pisze do nas Witold Pętlicki, mieszkaniec miasta, który przysłał nam również zdjęcie opisywanego budynku. – W budynku tym w lutym 1942 roku powołany został pierwszy na Lubelszczyźnie konspiracyjny Powiatowy Komitet Polskiej Partii Robotniczej. Świadczyła o tym skromna tablica pamiątkowa, wmurowana w fasadę w latach 60-tych XX wieku.

Tyle że, jak pisze dalej nasz Czytelnik, „w ostatnim czasie tablica z budynku zniknęła”. Pan Witold zastanawia się, co się z nią stało.

Ponad rok temu Instytut Pamięci Narodowej wystąpił do władz Kraśnika o przekazanie informacji o pomnikach i tablicach, które podlegałyby pod tzw. ustawę dekomunizacyjną. – W tym samym miesiącu Instytut został poinformowany przez Urząd Miasta m.in. o tablicy poświęconej PPR – mówi Daniel Niedziałek z biura burmistrza miasta. – Zdaniem IPN tablica upamiętniająca wybór pierwszego komitetu Polskiej Partii Robotniczej w Kraśniku powinna zostać usunięta – dodaje Daniel Niedziałek.

Budynek jest własnością prywatną, a to na właścicielach spoczywa obowiązek usunięcia pamiątek po komunizmie. – Po rozmowach z właścicielami w kwietniu ub. r. miasto postanowiło pomóc im w wykonaniu tego obowiązku i zwróciło się do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego z prośbą, aby na koszt miasta tablica została usunięta – opisuje Niedziałek.

Tak też się stało. Tablicę zdemontowano w listopadzie ub.r. Nie została zniszczona. Znajduje się w Kraśnickim Przedsiębiorstwie Mieszkaniowym. 

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lokalny wychowawca dzieci i młodzieży...... / 3 dni temu o 12:08
+30
...to nie jest śmieszne, nie jest również bulwersujące, a jedynie żałosne. Ucieczka skrótami od naszej historii budzi mój niepokój tym bardziej, kiedy czytam o "bohaterstwie" Kaczyńskich. Oczywiście nie podważam roli bliźniaków, jaką odegrali już pod Grunwaldem, ale absurdy także powinny być poddawane debacie publicznej. Wydaje mi się, że to właśnie beneficjenci poprzedniego systemu robią wszystko, aby zatrzeć wszystkie ślady wydarzeń, które miały decydujący wpływ na ich niechlubną przeszłość..
Avatar
Gość / 3 dni temu o 12:32
+21
Uważam, że nie powinno się tego usuwać. To były złe czasy, ale to ma swoją wartość historyczną. To, że to wisi nie oznacza, że ktoś to dzisiaj pochwala. Jarek wymyślił populistycznie usuwanie tablic, a skończy się tak, że kiedyś przyszłe pokolenie powie nam, że tej historii w ogóle nie było, bo nie ma namacalnych dowodów.
Avatar
Gość / 3 dni temu o 13:43
+19
A czym K**wa były i są te wszystkie posolidarnościowe partie, jesli nie bandą oszustów i złodziei rozkradających kraj i działających na jego niekorzyść.
Avatar
lol / 3 dni temu o 12:56
+16
Kiedyś byliśmy pachołkami Rosji, dzisiaj za to jesteśmy pachołkami USA, finansujacymi ich przemysł zbrojeniowy.
Avatar
mieszkaniec / 3 dni temu o 13:11
+14
"Za błąd mam też usuwanie radzieckich pomników wojennych. Rosjanie są na tym punkcie bardzo czuli. Po co więc sprawę jątrzyć? Ale zaraz – to też polityka „pod prąd”. Jesteśmy suwerenni, możemy zagospodarować naszą przestrzeń symboliczną tak, jak my tego chcemy. - Nie. Suwerenność jest zawsze kwestią stosunku sił, a także wyczucia politycznego, co można, a czego lepiej nie robić. Te pomniki przypominają o sowieckiej okupacji. - To nie była „okupacja”, tylko wpadnięcie – za zgodą Amerykanów – do radzieckiej strefy wpływów. Te pomniki postawili sobie sami Rosjanie na znak swojego wielkiego zwycięstwa. Winniśmy się z tym liczyć. A poniemieckie pomniki na ziemiach zachodnich możemy burzyć? - To demagogia. Niemcy Polskę zburzyli, Rosjanie Polskę sobie – za zgodą Ameryki – podporządkowali. Kwestionowanie tej różnicy to znowu polityczny błąd – i to kosztowny. Skoro te pomniki są tak ważne dla Rosjan, to może niech je sobie zabiorą? - Dziękujmy Bogu, że sami się stąd zabrali. A pozostałe po nich pomniki traktujmy z szacunkiem należnym zwycięzcy. Nie wyjdziemy na tym źle.' ***s://***salon24.pl/u/pancernik76/800194,genialny-wywiad-z-prof-wolniewiczem Tępe pisowskie piździece powinny cały wywiad przeczytać i przyjac do wiadomosci.
"Za błąd mam też usuwanie radzieckich pomników wojennych. Rosjanie są na tym punkcie bardzo czuli. Po co więc sprawę jątrzyć? Ale zaraz – to też polityka „pod prąd”. Jesteśmy suwerenni, możemy zagospodarować naszą przestrzeń symboliczną tak, jak my tego chcemy. - Nie. Suwerenność jest zawsze kwestią stosunku sił, a także wyczucia politycznego, co można, a czego lepiej nie robić. Te pomniki przypominają o sowieckiej okupacji. - To nie była „okupacja”, tylko wpadnięcie – za zgodą... rozwiń
Avatar
gość / 3 dni temu o 13:39
+13
Nie mieliśmy zagrożenia terrorystycznego, to będziemy mieć, dzięki służalczej polityce Pis wobec amerykańców.
Avatar
STOP proSTALINOWSKIM TOTALITARYZMOM ! / 3 dni temu o 13:58
+11
 PPR powstała na polecenie Stalina. Tworzylo ją wielu komunistycznych zdrajców z kraju i z Moskwy. Sekretarzem KC PPR został długoletni agent NKWD, Marceli Nowotko, który w okresie późniejszym podjął współpracę z gestapo.
Avatar
Aj / 3 dni temu o 12:16
+8
zanim Pan Witold się zacznie bulwersować, że zniknęła tablica, niech sobie poczyta cym była PPR, kto ja powołał i jacy ludzie się w niej znaleźli, najgorsze jest to, że taki poziom niewiedzy wykazuje całkiem spora część naszego społeczeństwa
Avatar
Gość / 3 dni temu o 14:35
+7
"W latach 1942-1943 na szczytach PPR doszło do całej serii morderstw, w wyniku których wymienione zostało dwukrotnie przywództwo partii." - typowa patologia stalinowskiej wierchuszki
Avatar
ku pamięci / 3 dni temu o 12:21
+5
„Towarzysz »Semjon« –klasyczny przyklad kariery jednego z członków PPR - HTTP://***polska1918-89.pl/pdf/towarzysz-semjon.-nieznany-zyciorys-zygmunta-baumana,5574.pdf
Avatar
bch? / wczoraj o 22:02
+1
Są w Polsce takie rejony, że jakbyś w nich zachwalał któregoś ze swoich jedynie słusznych bohaterów, działających na tamtym obszarze i przez to bobrze znanym okolicznej ludności, to byś w ryło dostał. Tacy z nich byli bohaterzy, w obecnych zakłamanych czasach wywindowani na piedestoły.
 Mówisz o tych pseudo-partyzantach, co okradali sąsiadów, plądrowali sklepiki, palili tych, co nie mieli czym się opłacić za ich "ochronę" przed Niemcami? 
Avatar
stefan / wczoraj o 21:56
+1
W Warszawie na powrót uhonorowano armię ludową. I tak oto POKO czci komuszych bohaterów.
Ty to jestes rodowitym krasniczaninem, czy też komuszy dobrobyt przygonił do niego twoich przodków?
 Komuszy dobrobyt to mieli towarzysze sekretarze: specjalne sklepy, talony na samochody, przydziały na pralki, lodówki, odkurzaczei in. Zwykli ludzie mieli biedę i zacofanie: ocet, musztardę oraz szczaw i mirabelki.
Avatar
.. / wczoraj o 20:47
+1
Urzad miasta krasnik nie wie co to żałoba narodowa bo bylym premierze narodowa strona internetowa miasta w tym czasie zapomniana
Avatar
.. / wczoraj o 20:36
+1
Nowy burmistrz nie wie co to żałoba narodowa strona miasta kompletnie nieprzygotowana
Avatar
aaa / wczoraj o 14:50
-1
Już kiedyś, w przeszłości w Polsce byli tacy jak "wolę", co woleli żeby im sie żyło lepiej, to i sprzedawali sie obcym mocarstwom i nawet tytuły arystokratyczne w nagrodę podostawali. Ale jak to sie skończyło dla Polski dobrze wiemy. Obecnie hucznie obchodzi się odzyskanie niepodległosci, żeby odwrócić uwagę od kolejnego sprzedawania Polski, żeby tylko niektórym żyło sie lepiej.
Avatar
Gość / wczoraj o 14:30
-1
Obecnie mamy taki dobrobyt, że wsie i miasteczka pustoszeją. Jedyną szansą na pracę jest duże miasto albo emigracja za chlebem jak w czasach sanacji. Jeszcze trochę a 3/4 Polski trzeba będzie zaorać. A może to celowe działanie, żeby zwolniły się hektary i niektórzy korzystali na dopłatach za nie.
Avatar
kraśniczek / wczoraj o 14:01
+1
W Warszawie na powrót uhonorowano armię ludową. I tak oto POKO czci komuszych bohaterów.
 Ty to jestes rodowitym krasniczaninem, czy też komuszy dobrobyt przygonił do niego twoich przodków?
Avatar
Gość / wczoraj o 13:54
-1
Są w Polsce takie rejony, że jakbyś w nich zachwalał któregoś ze swoich jedynie słusznych bohaterów, działających na tamtym obszarze i przez to bobrze znanym okolicznej ludności, to byś w ryło dostał. Tacy z nich byli bohaterzy, w obecnych zakłamanych czasach wywindowani na piedestoły.
Avatar
Gość / wczoraj o 09:09
+1
W Warszawie na powrót uhonorowano armię ludową. I tak oto POKO czci komuszych bohaterów.
Avatar
lol / 2 dni temu o 19:49
-1
Dom, w którym szwaby mieszkały zburzyć! Co nam tu będzie faszyzm propagował.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka puławskiej "Budowlanki"
galeria

Studniówka puławskiej "Budowlanki" 10 2

W sobotę, 9 lutego, w Domu Weselnym "U Jakuba" w Sosnowie, tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego bawili się studniówce. Poloneza zatańczyło 40 par. Nie brakowało humoru i gości specjalnych. Uczniowie przebrali się m.in. "siostrę Anastazję".

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach
galeria

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach 17 1

W Centrum Spotkania Kultur można oglądać rzeźbę, której autor jest projektantem wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Wstęp gratis

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą!
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą! 0 0

Deklasacja rywali w wykonaniu polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokonała drugich Niemców o 79,2 punktu. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza
galeria

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza 16 40

Zjednoczone siły ekologów w liczbie około 30 osób przeprowadziły dziś w Lublinie „Strajk dla ziemi”. Lubelska akcja była częścią pierwszego ogólnopolskiego protestu pod tą nazwą w sprawie ochrony planety. Ekolodzy protestowali na schodach lubelskiego ratusza.

Partia Piotrowskiego zarejestrowana

Partia Piotrowskiego zarejestrowana 38 23

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został wpisany do rejestru partii politycznych. Prezesem ugrupowania jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Lublina Mirosław Piotrowski

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan 2 0

Tydzień po niezwykle cennym zwycięstwie ze Ślęzą Wrocław zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę (godz. 18) akademiczki zagrają z Artego Bydgoszcz. Ponownie, nie będą faworytem tego starcia

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody!

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody! 184 4

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale w Lublinie kwitną już kwiaty. Sprawdziliśmy prognozę pogody żeby sprawdzić, czy widać już stałe ocieplenie. Widać!

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek.
galeria

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek. 37 5

Kilka lat temu rzuciła pracę w mediach, żeby robić ciastka. Dzisiaj przed jej pracownią na warszawskim Powiślu ustawiają się kolejki. Rozmowa z Ewą Wójcik z Lublina, właścicielką pracowni cukierniczej „Ciastka z kremem” i blogerką kulinarną

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo)
film

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo) 0 0

Czas na wielką wyprawę przez zniszczoną Rosję. Wyprawę pełną niebezpieczeństw, ale też pięknych widoków. Dziś premiera gry Metro Exodus.

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce 4 15

Marek Krakowski został zastępcą dyrektora w podległym marszałkowi województwa Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Sekretarz okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości ostatnio pracował na dyrektorskim stanowisku w lubelskim oddziale Poczty Polskiej

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo)
film

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo) 0 0

Postapokalipsa w różowym odcieniu, czyli klasyczne rozwiązania w nowym wydaniu. Dziś premiera gry Far Cry New Dawn.

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach 1 2

Dla obu naszych drużyn najważniejszym zadaniem będzie wyjazd za dwa tygodnie do rywali z dwoma wygranymi odniesionymi na swoim terenie

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia)
galeria

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia) 3 5

Zespół z Łęcznej przegrał z innym drugoligowcem 0:2, a wynik sparingu rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany"

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany" 40 56

Dyrektor ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, po anonimowym liście „oburzonych rodziców”, wypowiedziała umowę zewnętrznej firmie udzielającej uczniom grupowych, płatnych korepetycji na terenie szkoły

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.