Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 listopada 2019 r.
20:38

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora aa
0 51 A A
(fot. Urząd Miasta Kraśnik)

Firma z Szastarki „DACH-MUR” przebuduje zespół budynków przy ul. Kościuszki. Burmistrz miasta Wojciech Wilk podpisał już umowę z wykonawcą. – To początek dużych zmian urbanistycznych w starej części miasta – zapowiadają władze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace budowlano-remontowe przy ul. Kościuszki 26 to pierwsza z trzech zaplanowanych inwestycji. Kraśnicki magistrat będzie je realizować w ciągu najbliższych lat w ramach unijnego projektu „Rewitalizacja Miasta Kraśnik”. Poza kompleksowymi pracami w zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26 i jej otoczeniu, Ratusz zaplanował także przebudowę rynku i Ronda Żołnierzy Wyklętych (skrzyżowanie ul. Mostowej, Struga i Narutowicza).

Przy ul. Kościuszki będą prowadzone prace rozbiórkowe, remontowe i wykończeniowe. Wykonane zostaną m.in. nowe instalacje w tym – wodociągowa, kanalizacyjna, CO, gazowa i elektryczna. Wybudowane zostaną nowe wewnętrzne schody a także szyb i zostanie zamontowana winda. Roboty obejmą też teren przylegający do zabytkowej kamienicy. W miejsce wyburzonych budynków w oficynie powstanie nowy. Będą też nowe drzewa i krzewy. Wybudowane zostaną też schody do amfiteatru.

– Zgodnie z projektem, opracowanym jeszcze w poprzedniej kadencji, w nowym budynku w oficynie ma znaleźć się sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem – kawiarnią, sanitariatami i magazynem – opisuje Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta. – W głównym budynku od ul. Kościuszki planowana jest izba pamięci, klub seniora, pomieszczenia edukacyjne, gabinety lekarskie i sale dydaktyczne. Inwestycja ma potrwać dwa lata, więc funkcjonalność obiektu może jeszcze ulec częściowej zmianie.

Prace budowlane mają potrwać do końca września 2021 r. 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 11 listopada 2019 o 23:32
+24
Centrum starego Kraśnika to najbrzydsze miejsce w Polsce . Jest po prostu ohydne . Przejeżdżając ma się wrażenie , że to Ukraina .
Avatar
Zbyszek / 12 listopada 2019 o 07:58
+16
To nie sa pomysly obecnej wladzy i budżet tylko poprzedniego burmistrza ten jest bez pomyslu z PO nazatrudnial dzialaczy placi im gruba kase i smieje sie mieszkancom w twarz
Avatar
Teresa Zielińska / 12 listopada 2019 o 06:03
+14
Kawiarnia? Dobre, w tamtym regionie o 19, jesienią i zimą, można dostać w ryj, kto do niej będzie chodził. Projekt to chore wizje osoby, która z fabrycznego chciała zrobić Ciechocinek. Ludzie o nim mówili g... nie.... g... nie....
Avatar
gość / 12 listopada 2019 o 07:49
+13
i bardzo dobrze; wreszcie coś sie dzieje; władza dba o miasto,  zresztą widac to na każdym kroku, że miasto  złapało oddech, coraz piekniejsze; tylko ten dworzec......................................
 W rynku jest sklep gdzie można kupić wazelinę. Ponoś pomagha we włażeniu w d...ę.
Avatar
tu nic dobrego nie będzie / 12 listopada 2019 o 10:49
+12
Wilki nie będą dobre dla miasta wystarczy popatrzeć na innych platformersów w innych miastach - zadłużenie i dziadostwo układy deweloperskie
Avatar
Krzysiek te reklamówki nosi? / 12 listopada 2019 o 11:01
+11
Krzysiek powinien zacząć nosić te reklamówki ;) Powoli wracają "dobre" czasy byłego platformerskiego burmistrza Czubińskiego
Avatar
platforma to zniszczy wszystko / 12 listopada 2019 o 10:53
+11
To nie sa pomysly obecnej wladzy i budżet tylko poprzedniego burmistrza ten jest bez pomyslu z PO nazatrudnial dzialaczy placi im gruba kase i smieje sie mieszkancom w twarz
Avatar
pamietajmy / 12 listopada 2019 o 12:31
+10
W tym budynku było UB.
Avatar
Homo homini lupus / 12 listopada 2019 o 10:36
+10
człowiek człowiekowi Wilkiem ;)
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 05:55
+10
A co dalej z basenikiem, chyba 6 balonów odpłynie?
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 o 19:25
+2
Aleś ty głupi! I naiwny !
Avatar
gość / 20 listopada 2019 o 17:12
-3
To co wymyślono za Włodarczyk należy odrzucić w całości, bo to było takie udane jak on sam! Kasa wyrzucana w błoto! Rynek, zamczysko, te kwiotki na słupach, projekt basenu dla karłów przy szk.podst nr 2, przekształcenie parku, a przede wszystkim próba manipulowania przy tzw.rondzie. Nic co by można uznać za celowe i potrzebne. Same oszołomskie pomysły, rozbierać, sprzedawać i kombinować jak by tu zrobić, żeby dać zarobić sitwie i żeby oni się podzielili. Proponuję, żeby tej ekipie postawić zarzuty prokuratorskie za celowo zmarnowane środki, za koszty tych projektów nie wartych funta kłaków, za branie pensyjek i nic nie robienie. W porównaniu z tymi nierobami to Piotruś siedział za niewinność i powinni mu teraz dać odszkodowanie za straty moralne i dokonać pełnej rehabilitacji !!! Jego proces to było polityczne wrobienie i przejęcie władzy. Na dodatek z rady miasta wykopano ludzi najbardziej aktywnych i zdrowo myślących, aby zastąpić ich spolegliwymi. I teraz to naprawdę rządzić nie ma z kim i na kim się oprzeć. Wilk nie zrobi czystki, bo jest prawie sam, a zaplecze urzędnicze to nie są ludzie kompetentni. No popatrzcie tylko na ich wykształcenie, na specjalności ! Nic, tylko przyjdzie to miasto zaorać i zlikwidować.
To co wymyślono za Włodarczyk należy odrzucić w całości, bo to było takie udane jak on sam! Kasa wyrzucana w błoto! Rynek, zamczysko, te kwiotki na słupach, projekt basenu dla karłów przy szk.podst nr 2, przekształcenie parku, a przede wszystkim próba manipulowania przy tzw.rondzie. Nic co by można uznać za celowe i potrzebne. Same oszołomskie pomysły, rozbierać, sprzedawać i kombinować jak by tu zrobić, żeby dać zarobić sitwie i żeby oni się podzielili. Proponuję, żeby tej ekipie postawić zarzuty prokuratorskie za celowo zmarnowane środki, ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 17:45
+1
Cokolwiek by to nie było, widać, że szkodzi: na mózg pada.
Avatar
ja / 16 listopada 2019 o 19:04
+1
piękna inwestycja, nasz Krasnik pięknieje z każdym dniem. Duża w tym zasługa wiceburmistrza, to odpowiedni człowiek.na odpowiednim miejscu.
 Co ty chłopie pijesz, palisz?
Avatar
gość / 15 listopada 2019 o 21:51
+1
Tak, zburzyć i postawić daszki. Im wilgoć i grzyb nie będą zagrażać. Dodatkowo można postawić jeden obszerny daszek pod ratusz. Trzeba iść z postępem.
Avatar
zibi123 / 15 listopada 2019 o 19:54
+1
a  po co to remontowac W tej szraji to wilgoc i grzyb Rozwalic postawic biedronke kaufland i lidl Z obaczycie ze miasto odzyje  A w tym krasniccy wlodarze sa mistrzami 
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 o 19:06
0
Tutej priorytety się poprzestawiały.
Avatar
gość / 15 listopada 2019 o 16:27
+3
Tutej, ale cię pogięło. I jak budynek Um ma nie byc zapchany, jak co wybory dopycha się w nim tabuny nowych urzędasów.
Avatar
Tutej / 15 listopada 2019 o 14:34
-2
Moim zdaniem to ten budynek powinien być przeznaczony na dom kultury i powinna tuż obok być dobudowana sala kinowo-widowiskowa. W starej części bardzo brakuje domu kultury i kina. Obok jest amfiteatr i to by dobrze współgrało. Oprócz tego kraśniczanie powinni zacząć zrzutkę i wybudować obok tego domu towarowego prawdziwy ratusz, taki trochę umiarkowanie stylizowany, odpowiedni do wiekowej tradycji miasta. Taka budowa może trwać i 10 lat, ale wreszcie powinno coś takiego powstać, bo jesteśmy to winni historii i sobie samym. Obecny budynek wydarty hotelowi to totalna prowizorka i takie coś na tymczasem. Technicznie to grozi katastrofą budowlaną, jest zapchany jak beczka śledziami. Totalna niewygoda dla pracowników i interesantów, oraz wstyd przed całym cywilizowanym światem. Jak w takim czymś przyjmować jakieś delegacje, ludzi z cywilizowanej Europy !? Toż to odrazu kojarzy się z jakimś za***m i bidą. Na wsiach są sto razy obszerniejsze szkoły z niewielką ilością uczniów. Ten budynek jako hotel niższej klasy mógł być i dalej może tak funkcjonować, bo taki obiekt przy tej trasie jest bardzo potrzebny, ale jako budynek urzędu to totalny wstyd !!! Żenada w obecnych czasach. No weźcie porównajcie do innych budynków, n.p. szkół, szpitala, policji, obiektów sportowych, kościołów, CKiP, czy nie mam racji ? W krajach Zachodu, a Wschodu też, to budynek władz jest najbardziej okazały, reprezentacyjny, mieszkańcy z dumą pokazują i mówią "nasz ratusz", a w Kraśniku to niestety pytanie o siedzibę urzędu miasta budzi konsternację i zawstydzenie, wprost zażenowanie. My jako mieszkańcy nie jesteśmy takimi pariasami, żeby nie zasługiwać i żeby nie było nas stać na ratusz z prawdziwego zdarzenia, gustowny, obszerny i funkcjonalny. Wszak miasto słynie z cegły kraśnickiej, powiat też, budowlańców mamy w bród, a i sponsorów by nie zabrakło ! Budynek użyteczności publicznej w każdym dniu tygodnia ! Dla porównania kilka nowych wybudowanych kościołów, rzadziej nieco używanych. Sorry, też jak najbardziej potrzebnych. Czy ktoś nam do nich dokładał? Nie. Więc i ratusz wybudować też dalibyśmy radę. A uwiecznienie sponsorów nazwami sal oraz wizerunkami, to dobry sposób na zachowanie o sobie pamięci potomnych. Ludzie dajcie się porwać i nie pakujcie naszej kasy w jakieś wieczne remonty, przeróbki, itp. partaninę.
Moim zdaniem to ten budynek powinien być przeznaczony na dom kultury i powinna tuż obok być dobudowana sala kinowo-widowiskowa. W starej części bardzo brakuje domu kultury i kina. Obok jest amfiteatr i to by dobrze współgrało. Oprócz tego kraśniczanie powinni zacząć zrzutkę i wybudować obok tego domu towarowego prawdziwy ratusz, taki trochę umiarkowanie stylizowany, odpowiedni do wiekowej tradycji miasta. Taka budowa może trwać i 10 lat, ale wreszcie powinno coś takiego powstać, bo jesteśmy to winni historii i sobie samym. Obecny budynek wy... rozwiń
Avatar
Platforma niszczy / 13 listopada 2019 o 18:17
+3
To Projekty Pis i kasa z Urzędu Marszałkowskiego Wilki tworza sztuczne stanowiska z PO liczyc Madejek MAj Babisz .,,,, ,,,,,sporo juz tego