Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

11 listopada 2019 r.
20:38

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora aa
0 51 A A
(fot. Urząd Miasta Kraśnik)

Firma z Szastarki „DACH-MUR” przebuduje zespół budynków przy ul. Kościuszki. Burmistrz miasta Wojciech Wilk podpisał już umowę z wykonawcą. – To początek dużych zmian urbanistycznych w starej części miasta – zapowiadają władze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace budowlano-remontowe przy ul. Kościuszki 26 to pierwsza z trzech zaplanowanych inwestycji. Kraśnicki magistrat będzie je realizować w ciągu najbliższych lat w ramach unijnego projektu „Rewitalizacja Miasta Kraśnik”. Poza kompleksowymi pracami w zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26 i jej otoczeniu, Ratusz zaplanował także przebudowę rynku i Ronda Żołnierzy Wyklętych (skrzyżowanie ul. Mostowej, Struga i Narutowicza).

Przy ul. Kościuszki będą prowadzone prace rozbiórkowe, remontowe i wykończeniowe. Wykonane zostaną m.in. nowe instalacje w tym – wodociągowa, kanalizacyjna, CO, gazowa i elektryczna. Wybudowane zostaną nowe wewnętrzne schody a także szyb i zostanie zamontowana winda. Roboty obejmą też teren przylegający do zabytkowej kamienicy. W miejsce wyburzonych budynków w oficynie powstanie nowy. Będą też nowe drzewa i krzewy. Wybudowane zostaną też schody do amfiteatru.

– Zgodnie z projektem, opracowanym jeszcze w poprzedniej kadencji, w nowym budynku w oficynie ma znaleźć się sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem – kawiarnią, sanitariatami i magazynem – opisuje Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Miasta. – W głównym budynku od ul. Kościuszki planowana jest izba pamięci, klub seniora, pomieszczenia edukacyjne, gabinety lekarskie i sale dydaktyczne. Inwestycja ma potrwać dwa lata, więc funkcjonalność obiektu może jeszcze ulec częściowej zmianie.

Prace budowlane mają potrwać do końca września 2021 r. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 11 listopada 2019 r. o 23:32
Centrum starego Kraśnika to najbrzydsze miejsce w Polsce . Jest po prostu ohydne . Przejeżdżając ma się wrażenie , że to Ukraina .
Avatar
Zbyszek / 12 listopada 2019 r. o 07:58
To nie sa pomysly obecnej wladzy i budżet tylko poprzedniego burmistrza ten jest bez pomyslu z PO nazatrudnial dzialaczy placi im gruba kase i smieje sie mieszkancom w twarz
Avatar
Teresa Zielińska / 12 listopada 2019 r. o 06:03
Kawiarnia? Dobre, w tamtym regionie o 19, jesienią i zimą, można dostać w ryj, kto do niej będzie chodził. Projekt to chore wizje osoby, która z fabrycznego chciała zrobić Ciechocinek. Ludzie o nim mówili g... nie.... g... nie....
Avatar
gość / 12 listopada 2019 r. o 07:49
i bardzo dobrze; wreszcie coś sie dzieje; władza dba o miasto,  zresztą widac to na każdym kroku, że miasto  złapało oddech, coraz piekniejsze; tylko ten dworzec......................................
 W rynku jest sklep gdzie można kupić wazelinę. Ponoś pomagha we włażeniu w d...ę.
Avatar
tu nic dobrego nie będzie / 12 listopada 2019 r. o 10:49
Wilki nie będą dobre dla miasta wystarczy popatrzeć na innych platformersów w innych miastach - zadłużenie i dziadostwo układy deweloperskie
Avatar
Krzysiek te reklamówki nosi? / 12 listopada 2019 r. o 11:01
Krzysiek powinien zacząć nosić te reklamówki ;) Powoli wracają "dobre" czasy byłego platformerskiego burmistrza Czubińskiego
Avatar
platforma to zniszczy wszystko / 12 listopada 2019 r. o 10:53
To nie sa pomysly obecnej wladzy i budżet tylko poprzedniego burmistrza ten jest bez pomyslu z PO nazatrudnial dzialaczy placi im gruba kase i smieje sie mieszkancom w twarz
Avatar
pamietajmy / 12 listopada 2019 r. o 12:31
W tym budynku było UB.
Avatar
Homo homini lupus / 12 listopada 2019 r. o 10:36
człowiek człowiekowi Wilkiem ;)
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 05:55
A co dalej z basenikiem, chyba 6 balonów odpłynie?
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 19:25
Aleś ty głupi! I naiwny !
Avatar
gość / 20 listopada 2019 r. o 17:12
To co wymyślono za Włodarczyk należy odrzucić w całości, bo to było takie udane jak on sam! Kasa wyrzucana w błoto! Rynek, zamczysko, te kwiotki na słupach, projekt basenu dla karłów przy szk.podst nr 2, przekształcenie parku, a przede wszystkim próba manipulowania przy tzw.rondzie. Nic co by można uznać za celowe i potrzebne. Same oszołomskie pomysły, rozbierać, sprzedawać i kombinować jak by tu zrobić, żeby dać zarobić sitwie i żeby oni się podzielili. Proponuję, żeby tej ekipie postawić zarzuty prokuratorskie za celowo zmarnowane środki, za koszty tych projektów nie wartych funta kłaków, za branie pensyjek i nic nie robienie. W porównaniu z tymi nierobami to Piotruś siedział za niewinność i powinni mu teraz dać odszkodowanie za straty moralne i dokonać pełnej rehabilitacji !!! Jego proces to było polityczne wrobienie i przejęcie władzy. Na dodatek z rady miasta wykopano ludzi najbardziej aktywnych i zdrowo myślących, aby zastąpić ich spolegliwymi. I teraz to naprawdę rządzić nie ma z kim i na kim się oprzeć. Wilk nie zrobi czystki, bo jest prawie sam, a zaplecze urzędnicze to nie są ludzie kompetentni. No popatrzcie tylko na ich wykształcenie, na specjalności ! Nic, tylko przyjdzie to miasto zaorać i zlikwidować.
To co wymyślono za Włodarczyk należy odrzucić w całości, bo to było takie udane jak on sam! Kasa wyrzucana w błoto! Rynek, zamczysko, te kwiotki na słupach, projekt basenu dla karłów przy szk.podst nr 2, przekształcenie parku, a przede wszystkim próba manipulowania przy tzw.rondzie. Nic co by można uznać za celowe i potrzebne. Same oszołomskie pomysły, rozbierać, sprzedawać i kombinować jak by tu zrobić, żeby dać zarobić sitwie i żeby oni się podzielili. Proponuję, żeby tej ekipie postawić zarzuty prokuratorskie za celowo zmarnowane środki, ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 17:45
Cokolwiek by to nie było, widać, że szkodzi: na mózg pada.
Avatar
ja / 16 listopada 2019 r. o 19:04
piękna inwestycja, nasz Krasnik pięknieje z każdym dniem. Duża w tym zasługa wiceburmistrza, to odpowiedni człowiek.na odpowiednim miejscu.
 Co ty chłopie pijesz, palisz?
Avatar
gość / 15 listopada 2019 r. o 21:51
Tak, zburzyć i postawić daszki. Im wilgoć i grzyb nie będą zagrażać. Dodatkowo można postawić jeden obszerny daszek pod ratusz. Trzeba iść z postępem.
Avatar
zibi123 / 15 listopada 2019 r. o 19:54
a  po co to remontowac W tej szraji to wilgoc i grzyb Rozwalic postawic biedronke kaufland i lidl Z obaczycie ze miasto odzyje  A w tym krasniccy wlodarze sa mistrzami 
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 r. o 19:06
Tutej priorytety się poprzestawiały.
Avatar
gość / 15 listopada 2019 r. o 16:27
Tutej, ale cię pogięło. I jak budynek Um ma nie byc zapchany, jak co wybory dopycha się w nim tabuny nowych urzędasów.
Avatar
Tutej / 15 listopada 2019 r. o 14:34
Moim zdaniem to ten budynek powinien być przeznaczony na dom kultury i powinna tuż obok być dobudowana sala kinowo-widowiskowa. W starej części bardzo brakuje domu kultury i kina. Obok jest amfiteatr i to by dobrze współgrało. Oprócz tego kraśniczanie powinni zacząć zrzutkę i wybudować obok tego domu towarowego prawdziwy ratusz, taki trochę umiarkowanie stylizowany, odpowiedni do wiekowej tradycji miasta. Taka budowa może trwać i 10 lat, ale wreszcie powinno coś takiego powstać, bo jesteśmy to winni historii i sobie samym. Obecny budynek wydarty hotelowi to totalna prowizorka i takie coś na tymczasem. Technicznie to grozi katastrofą budowlaną, jest zapchany jak beczka śledziami. Totalna niewygoda dla pracowników i interesantów, oraz wstyd przed całym cywilizowanym światem. Jak w takim czymś przyjmować jakieś delegacje, ludzi z cywilizowanej Europy !? Toż to odrazu kojarzy się z jakimś za***m i bidą. Na wsiach są sto razy obszerniejsze szkoły z niewielką ilością uczniów. Ten budynek jako hotel niższej klasy mógł być i dalej może tak funkcjonować, bo taki obiekt przy tej trasie jest bardzo potrzebny, ale jako budynek urzędu to totalny wstyd !!! Żenada w obecnych czasach. No weźcie porównajcie do innych budynków, n.p. szkół, szpitala, policji, obiektów sportowych, kościołów, CKiP, czy nie mam racji ? W krajach Zachodu, a Wschodu też, to budynek władz jest najbardziej okazały, reprezentacyjny, mieszkańcy z dumą pokazują i mówią "nasz ratusz", a w Kraśniku to niestety pytanie o siedzibę urzędu miasta budzi konsternację i zawstydzenie, wprost zażenowanie. My jako mieszkańcy nie jesteśmy takimi pariasami, żeby nie zasługiwać i żeby nie było nas stać na ratusz z prawdziwego zdarzenia, gustowny, obszerny i funkcjonalny. Wszak miasto słynie z cegły kraśnickiej, powiat też, budowlańców mamy w bród, a i sponsorów by nie zabrakło ! Budynek użyteczności publicznej w każdym dniu tygodnia ! Dla porównania kilka nowych wybudowanych kościołów, rzadziej nieco używanych. Sorry, też jak najbardziej potrzebnych. Czy ktoś nam do nich dokładał? Nie. Więc i ratusz wybudować też dalibyśmy radę. A uwiecznienie sponsorów nazwami sal oraz wizerunkami, to dobry sposób na zachowanie o sobie pamięci potomnych. Ludzie dajcie się porwać i nie pakujcie naszej kasy w jakieś wieczne remonty, przeróbki, itp. partaninę.
Moim zdaniem to ten budynek powinien być przeznaczony na dom kultury i powinna tuż obok być dobudowana sala kinowo-widowiskowa. W starej części bardzo brakuje domu kultury i kina. Obok jest amfiteatr i to by dobrze współgrało. Oprócz tego kraśniczanie powinni zacząć zrzutkę i wybudować obok tego domu towarowego prawdziwy ratusz, taki trochę umiarkowanie stylizowany, odpowiedni do wiekowej tradycji miasta. Taka budowa może trwać i 10 lat, ale wreszcie powinno coś takiego powstać, bo jesteśmy to winni historii i sobie samym. Obecny budynek wy... rozwiń
Avatar
Platforma niszczy / 13 listopada 2019 r. o 18:17
To Projekty Pis i kasa z Urzędu Marszałkowskiego Wilki tworza sztuczne stanowiska z PO liczyc Madejek MAj Babisz .,,,, ,,,,,sporo juz tego
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu

Policja zatrzymała dwóch 20-latków, którzy przyszli w odwiedziny do starszego znajomego. Nie wiadomo dlaczego się na niego rzucili.

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"
1 października 2022, 16:00

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"

21 artystów, 25 prac w przestrzeni miasta i cały miesiąc zwiedzania. 1 października startuje XIV edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto / OPEN CITY.

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie
galeria

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie

Protesty mieszkańców na niewiele się zdały. Firma Lege Artis ma zielone światło dla swojej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Młyńskiej w Zamościu. Radni, którzy dwukrotnie sprzeciwiali się budowie bloków, na ostatniej sesji zgodzili się, by w trybie ustawy lex deweloper powstały w tej lokalizacji szeregowce.

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice
6 października 2022, 18:00
galeria

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice

Prace jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów będzie można zobaczyć w Lublinie. Mowa o Rafale Olbińskim, którego rzeźby zaprezentuje Galeria Gardzienice (ul. Grodzka 5a). Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 6 października o godz. 18.

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Do niedawna była to zwykła ściana osiedlowego śmietnika na puławskim osiedlu Niwa. W ostatni weekend dzięki miejscowym artystom, miłośnikom ulicznej sztuki, altana zyskała zupełnie nowy wygląd.

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

W szkołach, przychodniach i innych miejscach najbliższych mieszkańcom będzie można zaopatrzyć się w jodek potasu na wypadek zagrożenia radiacyjnego. Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja preparatów do wszystkich gmin w województwie lubelskim.

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki
30 września 2022, 19:00

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki

Jedna impreza, ale trzy koncerty, a każdy w innym klimacie. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na 42. Zamojskie Dni Muzyki. Start w piątek, finał w niedzielę (30 września-2 października).

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Miasto unieważniło przetarg na rewitalizację Parku Międzyosiedlowego w Chełmie i przebudowę deptaka. Jedyny oferent zażądał o ponad 8 mln zł więcej, niż planowano wydać na inwestycję.

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

Tym razem patrole ustawią się w pobliżu przejść dla pieszych. To będzie kolejna odsłona akcji NURD.

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę
wideo
film

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę

Od wtorku można kupić importowany węgiel. W Ostrowie Wielkopolskim od tygodni ustawiali się chętni na zakup tego surowca.

Oni nie ubierają samochodów. Robią z nich obiekt zazdrosnych spojrzeń

Oni nie ubierają samochodów. Robią z nich obiekt zazdrosnych spojrzeń

Ponad 15 lat doświadczenia. Ponad 5 tys. zadowolonych klientów. Ponad 60 moto-imprez w tym bicie Rekordu Guinnessa. Ponad 5600 oklejonych samochodów. Ponad 140 tys. metrów użytej folii.

Moto Session 2022. W Lublinie będą bolidy F1
1 października 2022, 12:00
galeria

Moto Session 2022. W Lublinie będą bolidy F1

Gratka dla pasjonatów motoryzacji. W najbliższy weekend na terenie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędą się targi motoryzacyjne połączone z emocjonującymi pokazami. Będzie można zobaczyć klasyki, bolidy F1 i auta luksusowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!