Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Rolla pozwał Rollę. Bo na ulotkach nie było zdjęcia i "Miodka"

0 10 A A

Andrzej Marcin Rolla, kandydat do Rady Gminy Urzędów pozwał Andrzeja Tadeusza Rollę, kandydata na wójta Urzędowa. Zarzucił mu, że próbuje wprowadzić wyborców w błąd, bo na jego ulotkach nie ma zdjęcia i pseudonimu. Wczoraj sąd wniosek oddalił

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Szkoda, że kolega z rady nieczysto idzie do wyborów - podkreśla Andrzej Marcin Rolla, wiceprzewodniczący Rady Gminy Urzędów (powiat kraśnicki) i jednocześnie kandydat do tej rady. Od 18 lat jest dyrektorem Szkoły im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. - Myślę, że świadomie próbuje wprowadzić wyborców w błąd.

- Każdy ma prawo iść do sądu, jeśli coś mu się nie podoba, z czymś się nie zgadza - stwierdza Andrzej Tadeusz Rolla, radny gminy Urzędów, kandydat na stanowisko wójta i radnego tej gminy. - Sąd o tym rozstrzyga.

I rozstrzygnął. Wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił wniosek Andrzeja Marcina Rolli, który w trybie wyborczym pozwał Andrzeja Tadeusza Rollę. Ten pierwszy chciał m.in., aby jego kolega z rady zmienił ulotki wyborcze uzupełniając je o dodatkowe dane - zdjęcie, drugie imię i pseudonim. Wszystko po to, aby wyborcy mieli jasność, o którego Andrzeja Rollę chodzi. Bo jak przekonuje dyrektor, ludzie mają z tym kłopot.

- Codziennie mam kilkadziesiąt zapytań, czy kandyduję na stanowisko wójta - argumentuje Andrzej Marcin Rolla. - Nawet moja mama dopytywała mnie o to. Podobnie, jak moi uczniowie. Ostatnio na cmentarzu moja znajoma mnie zaczepiła i zapewniła, że ona i jej rodzina poprą mnie w wyborach na wójta.

Zanim sprawa trafiła do sądu dyrektor rozmawiał ze swoim kolegą z rady. - Mówiłem, że jest nas dwóch, że ja nie startuję w wyborach na wójta i żeby na materiałach wyborczych umieścił swoje zdjęcie i pseudonim ("Miodek”, bo jest pszczelarzem -red.) - dodaje dyrektor Rolla. - Nie zrobił tego.

- Nie umieściłem zdjęcia, bo nie musiałem. Poza tym uważam, że jestem mało fotogeniczny - odpowiada Andrzej Tadeusz Rolla. - Na pewno nie zrobiłem tego, żeby się podszywać pod dyrektora. To jest mała miejscowość. Wszyscy nas znają - podkreśla i dodaje: Mój pseudonim jest żartobliwy. A wybory to poważna sprawa.

W ocenie sądu wniosek dyrektora nie był zasadny i nie zasługiwał na uwzględnienie. Powód? Rolla - kandydat na wójta Urzędowa - nie podał nieprawdziwych informacji. Nie jest on też zobowiązany do podawania w materiałach wyborczych wszystkich swoich danych - jak chociażby wieku, adresu zamieszkania czy wykształcenia, które przy rejestracji wymaga Państwowa Komisja Wyborcza.

- W Polsce zwyczajowo osoby fizyczne posługują się tylko jednym imieniem, nawet jak mają dwa. Nie można zatem uznać, że informacje zamieszczone na przedstawionych materiałach wyborczych są niezgodne z zarejestrowanymi (...) - czytamy w uzasadnieniu sądu. - Zauważyć należy, iż od kandydata na wójta nie wymaga się w ogóle, aby do zgłoszenia dołączył swoje zdjęcie lub informował o swoim pseudonimie.

Dyrektor Rolla zapowiada, że w weekend do wyborców z jego okręgu skieruje list. Nie będzie w nim wspominał jednak, że o stanowisko wójta się nie ubiega.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 r. o 11:25
0

Nie ukrywam że lubię niespodzianki i kibicowałem Miodkowi, ale niestety urzędowiaku trzeba skonfrontować marzenia z brutalną rzeczywistością - jak widać w gminie słynnych "frajerów" nie brakuje.

Avatar
bialas / 20 listopada 2014 r. o 11:31
0
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
Urzędowiak / 19 listopada 2014 r. o 14:25
0

Wygląda na to że ludzie wiedzieli na kogo głosują. Kandydaci Samorządnej Rady wypunktowali stare pslowskie wygi a na mieście aż śmierdzi od popuszczjących ze strachu ciche bączki gminnych urzędasów. Jeszcze tylko 2 tygodnie i bedziemy mieć na Mikołaja prezent w postaci nowego WÓJTA!!!

Avatar
Wyborca / 9 listopada 2014 r. o 18:00
0

Miodek nie powinien wygrać taka jest prawda i koniec. Po przeczytaniu wnioskuje że kandydat obawia się przegrania wyborów i gra niechonorowo, Powinien wstawić swoje zdjęcie żeby każdy wiedział na kogo głosuje a Urzędów to nie mała miejsowość nie każdy kojaży miodka z wygladku taka prawda

Avatar
rozczarowany / 8 listopada 2014 r. o 09:39
0

Miodek powinien wygrać! Jest dobrym, uczciwym człowiekiem, znającym problemu zwykłych ludzi.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie w błąd i doskonale o tym wiedział. Celowe marketingowe rozmycie. Wydawało mi się że jest taki jak piszesz - to zagranie pokazało, że niczym nie różni się od reszty. Co teraz odróżnia go od innych? Jest jedno mądre powiedzenie: "walcząc z bestią patrz aby samemu się nią nie stać" i o tym Andrzej (miodek) zapomniał.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie w błąd i doskonale o tym wiedział. Celowe marketingowe rozmycie. Wydawało mi się że jest taki jak piszesz - to zagranie pokazało, że niczym nie różni się od reszty. Co teraz odróżnia go od innych? Jest jedno mądre powiedzenie: "walcząc z bestią patrz aby samemu się nią nie stać" i o tym Andrzej (miodek) zapomniał.

rozwiń
Avatar
sąd / 6 listopada 2014 r. o 19:51
0

Ech, te nasze sądy i ta nasza, przaśna, rodem z prl, sprawiedliwość. Gośc ma racje, że wnosi o zamieszczenie zdjęcia w ulotce. Jak można odróżnić jednego od drugiego, kiedy, mają to samo imie i nazwisko! Absurd. Zdjęcie załatwia problem. Wyborca wie na kogo ma głosowac. Ale nie, sąd musi skłócic ludzi i taki jest cel wyroku i naszych sądów. Pycha władzy, a nie służba dla ludzi.

Idiota czy prowokator?

A może sam zainteresowany? :D :D :D

Idiota czy prowokator?

A może sam zainteresowany? :D :D :D

rozwiń
Avatar
xx / 6 listopada 2014 r. o 19:46
0

Miodek powinien wygrać! Jest dobrym, uczciwym człowiekiem, znającym problemu zwykłych ludzi.

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 r. o 14:31
0

jesli ktos sie interesuje wyborami i kandydatami to napewno wie o kogo chodzi!!!

Avatar
nie lubię czerwonego prl-u / 6 listopada 2014 r. o 07:44
0

Ech, te nasze sądy i ta nasza, przaśna, rodem z prl, sprawiedliwość. Gośc ma racje, że wnosi o zamieszczenie zdjęcia w ulotce. Jak można odróżnić jednego od drugiego, kiedy, mają to samo imie i nazwisko! Absurd. Zdjęcie załatwia problem. Wyborca wie na kogo ma głosowac. Ale nie, sąd musi skłócic ludzi i taki jest cel wyroku i naszych sądów. Pycha władzy, a nie służba dla ludzi.

Avatar
wyborca / 6 listopada 2014 r. o 07:35
0

Będzie wót w dwóch osobach.Urząd zostanie wzmocniony.

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 r. o 11:25
0

Nie ukrywam że lubię niespodzianki i kibicowałem Miodkowi, ale niestety urzędowiaku trzeba skonfrontować marzenia z brutalną rzeczywistością - jak widać w gminie słynnych "frajerów" nie brakuje.

Avatar
bialas / 20 listopada 2014 r. o 11:31
0
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
Urzędowiak / 19 listopada 2014 r. o 14:25
0

Wygląda na to że ludzie wiedzieli na kogo głosują. Kandydaci Samorządnej Rady wypunktowali stare pslowskie wygi a na mieście aż śmierdzi od popuszczjących ze strachu ciche bączki gminnych urzędasów. Jeszcze tylko 2 tygodnie i bedziemy mieć na Mikołaja prezent w postaci nowego WÓJTA!!!

Avatar
Wyborca / 9 listopada 2014 r. o 18:00
0

Miodek nie powinien wygrać taka jest prawda i koniec. Po przeczytaniu wnioskuje że kandydat obawia się przegrania wyborów i gra niechonorowo, Powinien wstawić swoje zdjęcie żeby każdy wiedział na kogo głosuje a Urzędów to nie mała miejsowość nie każdy kojaży miodka z wygladku taka prawda

Avatar
rozczarowany / 8 listopada 2014 r. o 09:39
0

Miodek powinien wygrać! Jest dobrym, uczciwym człowiekiem, znającym problemu zwykłych ludzi.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie w błąd i doskonale o tym wiedział. Celowe marketingowe rozmycie. Wydawało mi się że jest taki jak piszesz - to zagranie pokazało, że niczym nie różni się od reszty. Co teraz odróżnia go od innych? Jest jedno mądre powiedzenie: "walcząc z bestią patrz aby samemu się nią nie stać" i o tym Andrzej (miodek) zapomniał.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie w błąd i doskonale o tym wiedział. Celowe marketingowe rozmycie. Wydawało mi się że jest taki jak piszesz - to zagranie pokazało, że niczym nie różni się od reszty. Co teraz odróżnia go od innych? Jest jedno mądre powiedzenie: "walcząc z bestią patrz aby samemu się nią nie stać" i o tym Andrzej (miodek) zapomniał.

rozwiń
Avatar
sąd / 6 listopada 2014 r. o 19:51
0

Ech, te nasze sądy i ta nasza, przaśna, rodem z prl, sprawiedliwość. Gośc ma racje, że wnosi o zamieszczenie zdjęcia w ulotce. Jak można odróżnić jednego od drugiego, kiedy, mają to samo imie i nazwisko! Absurd. Zdjęcie załatwia problem. Wyborca wie na kogo ma głosowac. Ale nie, sąd musi skłócic ludzi i taki jest cel wyroku i naszych sądów. Pycha władzy, a nie służba dla ludzi.

Idiota czy prowokator?

A może sam zainteresowany? :D :D :D

Idiota czy prowokator?

A może sam zainteresowany? :D :D :D

rozwiń
Avatar
xx / 6 listopada 2014 r. o 19:46
0

Miodek powinien wygrać! Jest dobrym, uczciwym człowiekiem, znającym problemu zwykłych ludzi.

Avatar
Gość / 6 listopada 2014 r. o 14:31
0

jesli ktos sie interesuje wyborami i kandydatami to napewno wie o kogo chodzi!!!

Avatar
nie lubię czerwonego prl-u / 6 listopada 2014 r. o 07:44
0

Ech, te nasze sądy i ta nasza, przaśna, rodem z prl, sprawiedliwość. Gośc ma racje, że wnosi o zamieszczenie zdjęcia w ulotce. Jak można odróżnić jednego od drugiego, kiedy, mają to samo imie i nazwisko! Absurd. Zdjęcie załatwia problem. Wyborca wie na kogo ma głosowac. Ale nie, sąd musi skłócic ludzi i taki jest cel wyroku i naszych sądów. Pycha władzy, a nie służba dla ludzi.

Avatar
wyborca / 6 listopada 2014 r. o 07:35
0

Będzie wót w dwóch osobach.Urząd zostanie wzmocniony.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jazz w CSK: RGG Trio
30 lipca 2020, 20:00

Jazz w CSK: RGG Trio

W ramach cyklu Jazz w CSK Centrum Spotkania Kultur zaprasza do Klubu Muzycznego (plac Teatralny 1) na koncert formacji RGG Trio. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca o godz. 20.

Julien Tadrowski znowu w Stali Kraśnik

Julien Tadrowski znowu w Stali Kraśnik

W środę klub z Kraśnika ogłosił, że kontrakty z niebiesko-żółtymi podpisało aż sześciu zawodników. W tym gronie jest chociażby Julien Tadrowski. Doświadczony obrońca ostatnio był graczem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Biała Podlaska: Radni martwią się o inwestycje. Prezydent odpowiada co zmieniono

Biała Podlaska: Radni martwią się o inwestycje. Prezydent odpowiada co zmieniono

Radni Zjednoczonej Prawicy niepokoją się o inwestycje w mieście. Ich zdaniem opóźnia się budowa tunelu kolejowego oraz rond przy krajowej „dwójce”. Władze samorządu zapewniają jednak, że terminy będą dotrzymane.

Lublin: Wsiądź, obejrzyj, dowiedz się, jak było. Zabytkowy "ogórek" dostępny do oglądania

Lublin: Wsiądź, obejrzyj, dowiedz się, jak było. Zabytkowy "ogórek" dostępny do oglądania

Zabytkowy autobus jelcz „ogórek” udostępniony przez MPK Lublin jeszcze do 25 lipca będzie częścią wystawy otwartej przed Ratuszem z okazji rocznicy strajków określanych mianem „lubelskiego lipca”

Nowy sezon lubelskiej okręgówki wystartuje 8 sierpnia

Nowy sezon lubelskiej okręgówki wystartuje 8 sierpnia

Lubelski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej. Zmagania o awans do IV ligi ruszą już 8 sierpnia.

Zgwałcił i zabił licealistkę, wyszedł z więzienia. W jego telefonie znaleziono nagranie seksu z dziewczynką

Zgwałcił i zabił licealistkę, wyszedł z więzienia. W jego telefonie znaleziono nagranie seksu z dziewczynką

Jacek P. – gwałciciel i morderca z Hrubieszowa, został skazany na 25 lat więzienia. Mężczyzna wykorzystywał seksualnie 12-letnią dziewczynkę. Wcześniej były już wielokrotnie karany – w tym za zgwałcenie i zamordowanie licealistki.

Światowa Organizacja Zdrowia: Transmisji powietrznej koronawirusa nie można wykluczyć

Światowa Organizacja Zdrowia: Transmisji powietrznej koronawirusa nie można wykluczyć

WHO przyznała, że nie można wykluczyć transmisji powietrznej koronawirusa poprzez unoszące się w powietrzu drobne aerozole. Część badaczy uważa, że mogą być one roznoszone przez osobę zakażoną podczas rozmowy, a nie tylko na skutek kaszlu lub kichania, szczególnie w zatłoczonych pomieszczeniach.

Szpital wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie przeprowadza zabiegi leczenia otyłości

Szpital wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie przeprowadza zabiegi leczenia otyłości

Pacjenci szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego mogą już korzystać z operacji zmniejszenia żołądka.

Międzyrzec Podlaski chciał ulżyć rodzicom. Wojewoda to zakwestionował

Międzyrzec Podlaski chciał ulżyć rodzicom. Wojewoda to zakwestionował

Samorząd chciał ulżyć rodzicom i obniżył opłaty za żłobek miejski w czasie pandemii koronawirusa. Ale wojewoda lubelski unieważnił decyzje burmistrza i radnych Międzyrzeca Podlaskiego. Władze miasta odwołają się w sądzie.

Rajd rowerowy w Puławach
11 lipca 2020, 9:00

Rajd rowerowy w Puławach

Ok. 20 kilometrów będą mogli przejechać uczestnicy rajdu rowerowego z Puław do gminy Końskowola, który odbędzie się 11 lipca o godz. 9 w ramach akcji Aktywne Puławy. Start na Skwerze Niepodległości.

Festiwal Stolica Języka Polskiego. Kto przyjedzie do Szczebrzeszyna i Zamościa?
2 sierpnia 2020, 9:00
galeria

Festiwal Stolica Języka Polskiego. Kto przyjedzie do Szczebrzeszyna i Zamościa?

Festiwal Stolica Języka Polskiego rozpocznie się już 2 sierpnia. Organizatorzy ujawnili właśnie program tygodniowego wydarzenia, które rok rocznie ściąga do Szczebrzeszyna rzeszę miłośników literatury.

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

W województwie lubelskim mamy 10 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Do kadry Edach Budowlanych Lublin mają dołączyć dwaj reprezentanci Zimbabwe. Pierwsza kolejka nowego sezonu zostanie rozegrana w weekend 15-16 sierpnia. Wówczas lublinianie zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce.

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]
galeria

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]

– Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać i korzystać z tych wszystkich dóbr, jakie przynosi las – mówił podczas wizyty w Poleskim Parku Narodowym Andrzej Duda. Ubiegający się o drugą kadencję prezydent na finiszu kampanii wyborczej gości dziś w województwie lubelskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!