Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Plakat wyborczy na muralu w Lublinie. Kandydatka: "Przepraszam, będzie zdjęty"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
104 15 A A

Ich murale zdobią ściany w USA, Niemczech, Rosji, Austrii, czy też Portugalii. Latem ozdobili kamienicę przy ul. Lubartowskiej. Radość prysła, gdy na malunku zawisł plakat wyborczy. - Nie wiedziałam, przepraszam, zdejmuję - mówi kandydatka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przemysław Blejzyk "Sainer” i Mateusz Gapski "Bezt” są absolwentami Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Sami przyznają, że nie muszą poszukiwać miejsc do malowania murali. - To ściany znajdują nas - zapewniali podczas lipcowej wizyty w Lublinie, kiedy to tworzyli malowidło na ślepej ścianie kamienicy przy ul. Lubartowskiej.

Niedawno na tej samej ścianie pojawiła się reklama wyborcza kandydatki do Rady Miasta, która przesłoniła część muralu. A to oburzyło wielu internautów. "Nie każdy musi być wrażliwy na murale. szkoda, że właściciel wydał zgodę”, "To jest niszczenie i lekceważenie cudzej pracy i wizerunku miasta”, "barbarzyństwo” - czytamy w komentarzach na portalu społecznościowym Facebook.

- Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z tego jak dziś, w okresie wyborczym prezentuje się mural. Zwłaszcza, że tak wiele pracy wymagało wykonanie tego obrazu - komentuje Cezary Hunkiewicz z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, na której zaproszenie artyści stworzyli mural. - Pamiętamy jednak, że ściana jest własnością prywatną i jej los jest przede wszystkim w gestii właściciela, skądinąd bardzo przychylnego naszej realizacji.

Hunkiewicz przyznaje, że na dalsze losy malowidła nie ma wpływu. Ale jednocześnie pyta, co na to sama kandydatka: - Zastanawiam się, czy pani Helenie się to podoba - stwierdza pan Cezary.

- Wykorzystałam tę ścianę za zgodą właściciela nawet nie wiedząc, że coś jest na niej namalowane - zapewnia Helena Pietraszkiewicz, której plakat wisi na muralu. - Nie wiedziałam o tym, przepraszam za tę sytuację, nie chciałam nikogo urazić. Plakat zostanie zdjęty w środę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ola / 6 listopada 2014 r. o 12:05

PiS i kultura nie idą w parze :)

Avatar
bbx / 6 listopada 2014 r. o 00:21

Dla pisiarni nie ma żadnej świętosci. Wszystko mogą zdeptać, opluć, zniszczyć. A spróbuj zasłonić krzyż, albo zawiesić coś na ogrodzeniu kościoła. Wtedy pisiarnia cię zniszczy.

Avatar
pseudo-mural to paszkwil / 5 listopada 2014 r. o 11:04

 
Ten pseudo-mural to paszkwil szpecący nasze miasto.

Avatar
Ktoś / 5 listopada 2014 r. o 09:08

do sneila3D - w tym właśnie szkopuł, że mam chyba małą wyobraźnię jak na człowieka z Ruskiej. Potrafię zinterpretować różne dzieła sztuki, w tym także murale, ale ten konkretnie to przedstawia co? pogoń psa za kością czy spętanego człowieka szukającego wolności czy obie te rzeczy na raz?

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 08:58

Do "ad". Oczywiście że to jest ustawka, jak wspomniałem wcześniej chodzi o lokowaie produktu w artykule i wymienienie tej pani z imienia i nazwiska.

Avatar
sneila3D / 5 listopada 2014 r. o 08:55

Do Ktosia z Ruskiej. Sam sobie zinterpretuj przesłanie tego muralu, pobudź wyobraźnię. Sztuka nie polega tylko na narzucaniu tego co chciał przekazać autor lecz również na tym aby wydobyć z Twojego wnętrza emocje i uczucia.

Avatar
ad / 5 listopada 2014 r. o 08:50

Tak i na pewno ona sama decyduje gdzie wynajęty koleś rozwiesza plakaty. Zresztą w Lublinie obowiązuje przepis o zakazie rozwieszania plakatów w przypadkowych miejscach więc moim zdaniem to jakaś ustawka jest.

Avatar
Ktoś z Ruskiej / 5 listopada 2014 r. o 08:48

nie popieram powieszenia plakatu takiego typu, ani PIS. rozumiem, że mural jest sztuką ale proszę wytłumaczcie mi przesłanie (nie przesłankę powstania - tą rozumiem) tego właśnie muralu na Lubartowskiej bowiem widzę go codziennie ale nie rozumiem go? dziękuję i pozdrawiam czytelników  

Avatar
sneila3D / 5 listopada 2014 r. o 08:36

Uwaga! Artykuł zawiera lokowaie produktu! Autor atykułu powinien pani z plakatu zasłonić oczy czarnym kwadratem i zamazać nazwisko tak żeby można było tylko przeczytać Helena P.

Avatar
Monika / 5 listopada 2014 r. o 07:36

Jestem przeciwniczką PIS-u, a i PO mi podpadło. Bez przesady jednak, kobieta przeprosiła, zdejmie plakat i tyle. Po co to rozdmuchiwać. Nie musi też wiedzieć co i gdzie jest namalowane w Lublinie żeby kandydować. Może jeszcze każde "HWDP" ma wiedzieć gdzie jest namalowane??? Ostatnio nie tylko  zwolennicy PIS-u ale i PO zrobili się jakimiś fanatykami. Ja osobiście nie mam na kogo głosować. Mam 30 lat i odkąd obserwuje w swoim życiu wybory to ciągle widzę te same twarze. Komuna trwa i dalej trwać będzie, nic nowego. A jeżeli znajdzie się nawet jakiś nowy, młody człowiek trzeźwo myślący to i tak go zniewolą partyjni. W Polsce jest beznadziejnie i nie widać żeby miało się to zmienić.

Jestem przeciwniczką PIS-u, a i PO mi podpadło. Bez przesady jednak, kobieta przeprosiła, zdejmie plakat i tyle. Po co to rozdmuchiwać. Nie musi też wiedzieć co i gdzie jest namalowane w Lublinie żeby kandydować. Może jeszcze każde "HWDP" ma wiedzieć gdzie jest namalowane??? Ostatnio nie tylko  zwolennicy PIS-u ale i PO zrobili się jakimiś fanatykami. Ja osobiście nie mam na kogo głosować. Mam 30 lat i odkąd obserwuje w swoim życiu wybory to ciągle widzę te same twarze. Komuna trwa i dalej trwać będzie, nic nowego. A jeżeli znajdzie ... rozwiń

Avatar
ola / 6 listopada 2014 r. o 12:05

PiS i kultura nie idą w parze :)

Avatar
bbx / 6 listopada 2014 r. o 00:21

Dla pisiarni nie ma żadnej świętosci. Wszystko mogą zdeptać, opluć, zniszczyć. A spróbuj zasłonić krzyż, albo zawiesić coś na ogrodzeniu kościoła. Wtedy pisiarnia cię zniszczy.

Avatar
pseudo-mural to paszkwil / 5 listopada 2014 r. o 11:04

 
Ten pseudo-mural to paszkwil szpecący nasze miasto.

Avatar
Ktoś / 5 listopada 2014 r. o 09:08

do sneila3D - w tym właśnie szkopuł, że mam chyba małą wyobraźnię jak na człowieka z Ruskiej. Potrafię zinterpretować różne dzieła sztuki, w tym także murale, ale ten konkretnie to przedstawia co? pogoń psa za kością czy spętanego człowieka szukającego wolności czy obie te rzeczy na raz?

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 08:58

Do "ad". Oczywiście że to jest ustawka, jak wspomniałem wcześniej chodzi o lokowaie produktu w artykule i wymienienie tej pani z imienia i nazwiska.

Avatar
sneila3D / 5 listopada 2014 r. o 08:55

Do Ktosia z Ruskiej. Sam sobie zinterpretuj przesłanie tego muralu, pobudź wyobraźnię. Sztuka nie polega tylko na narzucaniu tego co chciał przekazać autor lecz również na tym aby wydobyć z Twojego wnętrza emocje i uczucia.

Avatar
ad / 5 listopada 2014 r. o 08:50

Tak i na pewno ona sama decyduje gdzie wynajęty koleś rozwiesza plakaty. Zresztą w Lublinie obowiązuje przepis o zakazie rozwieszania plakatów w przypadkowych miejscach więc moim zdaniem to jakaś ustawka jest.

Avatar
Ktoś z Ruskiej / 5 listopada 2014 r. o 08:48

nie popieram powieszenia plakatu takiego typu, ani PIS. rozumiem, że mural jest sztuką ale proszę wytłumaczcie mi przesłanie (nie przesłankę powstania - tą rozumiem) tego właśnie muralu na Lubartowskiej bowiem widzę go codziennie ale nie rozumiem go? dziękuję i pozdrawiam czytelników  

Avatar
sneila3D / 5 listopada 2014 r. o 08:36

Uwaga! Artykuł zawiera lokowaie produktu! Autor atykułu powinien pani z plakatu zasłonić oczy czarnym kwadratem i zamazać nazwisko tak żeby można było tylko przeczytać Helena P.

Avatar
Monika / 5 listopada 2014 r. o 07:36

Jestem przeciwniczką PIS-u, a i PO mi podpadło. Bez przesady jednak, kobieta przeprosiła, zdejmie plakat i tyle. Po co to rozdmuchiwać. Nie musi też wiedzieć co i gdzie jest namalowane w Lublinie żeby kandydować. Może jeszcze każde "HWDP" ma wiedzieć gdzie jest namalowane??? Ostatnio nie tylko  zwolennicy PIS-u ale i PO zrobili się jakimiś fanatykami. Ja osobiście nie mam na kogo głosować. Mam 30 lat i odkąd obserwuje w swoim życiu wybory to ciągle widzę te same twarze. Komuna trwa i dalej trwać będzie, nic nowego. A jeżeli znajdzie się nawet jakiś nowy, młody człowiek trzeźwo myślący to i tak go zniewolą partyjni. W Polsce jest beznadziejnie i nie widać żeby miało się to zmienić.

Jestem przeciwniczką PIS-u, a i PO mi podpadło. Bez przesady jednak, kobieta przeprosiła, zdejmie plakat i tyle. Po co to rozdmuchiwać. Nie musi też wiedzieć co i gdzie jest namalowane w Lublinie żeby kandydować. Może jeszcze każde "HWDP" ma wiedzieć gdzie jest namalowane??? Ostatnio nie tylko  zwolennicy PIS-u ale i PO zrobili się jakimiś fanatykami. Ja osobiście nie mam na kogo głosować. Mam 30 lat i odkąd obserwuje w swoim życiu wybory to ciągle widzę te same twarze. Komuna trwa i dalej trwać będzie, nic nowego. A jeżeli znajdzie ... rozwiń