Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 maja 2009 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Ruszyła budowa obwodnicy Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 11 A A

W listopadzie przyszłego roku pojedziemy obwodnicą Kraśnika. W poniedziałek drogowcy oficjalnie rozpoczęli budowę ponad 5-kilometrowego odcinka drogi. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję prawie 20 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace trwają już od początku maja. Wykonawca, firma Budimex-Dromex przygotowuje plac budowy. Równocześnie zaczęto wyburzanie budynków znajdujących się w miejscu, gdzie powstanie droga.

- Wreszcie będę spokojny o bezpieczeństwo moich dzieci - mówi z zadowoleniem Krzysztof Staruch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku.

Placówka, którą kieruje, znajduje się przy ulicy Kościuszki, która jest częścią drogi krajowej obecnie prowadzącej przez miasto.

- Nie pomaga fotoradar, przeprowadzacz ani liczne akcje policji. TIR-y pędzą jak pędziły, a miejsce jest bardzo niebezpieczne dla dzieci.

Nie tylko dzieci i władze szkoły oczekują obwodnicy. Z utęsknieniem inwestycji od wielu lat wyglądają przede wszystkim mieszkańcy zabytkowego centrum miasta.

- Niech ktoś tu tylko przez chwilę się zatrzyma. Już go głowa boli. A my musimy tu mieszkać, wdychamy te spaliny, domy nam się trzęsą, gdy przejeżdżają ciężkie samochody - mówi Maria Kowalska.

Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie przyszłego roku te problemy w końcu się skończą.

- Inwestycja pozwoli na wyeliminowanie ruchu z zabytkowego centrum miasta - podkreśla Janusz Wojtowicz, dyrektor Oddziału Regionalnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.
Obwodnica będzie miała 5,37 kilometra długości. Koszt budowy drogi to 73 mln złotych. Z wykupem gruntów 115 mln. Znaczący wkład w inwestycję ma Unia Europejska, która sfinansuje aż 85 proc. kosztów.

- Możemy wreszcie powiedzieć, że dziś Europa ze swoimi pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc wjeżdża do Kraśnika - podkreśla Piotr Czubiński, burmistrz miasta.

Projekt przewiduje po jednym pasie ruchu w każdą stronę (na długości trzech kilometrów będzie pas dodatkowy dla jadących pod górę). Będą dwie estakady, ponad 50-metrowy tunel pod drogą powiatową dla ruchu lokalnego i wiadukt.

Wzdłuż całej trasy będzie wykonana kanalizacja deszczowa a na zamieszkanej części oświetlenie.

W przyszłości obwodnica zostanie połączona z trasą nr 19, której nowy przebieg jest planowany na wschód od miasta i obecnie budowanej obwodnicy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
255F7B / 27 maja 2009 o 19:31
0
Ja jestem jednym z włascicieli działki. Mogę stwierdzić że urzędnicy są bezduszni z Generalnych Dróg. Brak osób kompetentnych do załatwienia spraw.Działkę kupywali przez 4 lata i nie mogli się zdecydować na wykup. Spec ustawa jaką wojewoda wydał, części działek przeszły na skarb państwa i co dalej ? ano urzednicy następne 4 lata będą się zastanawiać jak załatwić sprawę działek niespełniajacych warunków samodzielnych działek. Tak właśnie liczą się z obywatelem Polski. Działki zabrane a reszta stoi w miejscu trzeba dopiero sądownie dochodzić. Czy tak sie postepuje?Z poważaniem.
Ja jestem jednym z włascicieli działki. Mogę stwierdzić że urzędnicy są bezduszni z Generalnych Dróg. Brak osób kompetentnych do załatwienia spraw.Działkę kupywali przez 4 lata i nie mogli się zdecydować na wykup. Spec ustawa jaką wojewoda wydał, części działek przeszły na skarb państwa i co dalej ? ano urzednicy następne 4 lata będą się zastanawiać jak załatwić sprawę działek niespełniajacych warunków samodzielnych działek. Tak właśnie liczą się z obywatelem Polski. Działki zabrane a reszta stoi w miejscu trzeba dopiero sądownie dochodzić.... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 23 maja 2009 o 10:16
0
Budowa, a przy okazji marketing polityczny?

[url="http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=news&step=wiecej&id=144"]http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=n...ecej&id=144[/url]
Avatar
Jurek72 / 23 maja 2009 o 08:08
0
Czy ktoś zna kontakt na ta budowę ??
Avatar
~ktos~ / 20 maja 2009 o 23:46
0
42 mln za grunt. ciekawe kto jest wlascicielem wiekszosci dzialek pod obwodnice
Avatar
z_boku / 19 maja 2009 o 14:59
0
zaraz napisał:
"Możemy wreszcie powiedzieć, że dziś Europa ze swoimi pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc wjeżdża do Kraśnika"

Dobrze, że ta droga powstanie i ominie centrum Kraśnika. Tylko barczyści kolesie w czarnych mundurkach będą płakać. Gdzie tu zapolować na frajerów???? 5km/h więcej - ileś tam złotych... Nawet policja tak idiotycznie nie ustawia swoich fotoradarów. Nabór do policji był właściwy???? Czy jakiś nadgorliwiec ich podkręca??? A może magistrat zorganizuję europejską konferencję na temat - "6km/h więcej ponad prędkość dozwoloną - a bezpieczeństwo Europejczyków". Zabierze pan głos??? A może poseł zając????

Dobrze, że ta droga powstanie i ominie centrum Kraśnika. Tylko barczyści kolesie w czarnych mundurkach będą płakać. Gdzie tu zapolować na frajerów???? 5km/h więcej - ileś tam złotych... Nawet policja tak idiotycznie nie ustawia swoich fotoradarów. Nabór do policji był właściwy???? Czy jakiś nadgorliwiec ich podkręca??? A może magistrat zorganizuję europejską konferencję na temat - "6km/h więcej ponad prędkość dozwoloną - a bezpieczeństwo Europejczyków". Zabierze pan głos??? A może poseł zając???? rozwiń
Avatar
wtajemniczony / 19 maja 2009 o 11:36
0
Panie VIP a skąd masz takie wiadomości?
Avatar
VIP / 19 maja 2009 o 09:14
0
kraśniczanin napisał:
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.


Tylko jest jeden problem, bo S-19 ostatecznie nei będize budowana. I nie dzięki rządom chorych i zakompleksionych dwóch kwaczyńskich, a dizęki uni europejskiej i naszym podatkom.
Avatar
VIP / 19 maja 2009 o 09:13
0
kraśniczanin napisał:
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.


Tylko jest jeden problem, bo S-19 ostatecznie nei będize budowana. I nie dzięki rządom chorych i zakompleksionych dwóch kwaczyńskich, a dizęki uni europejskiej i naszym podatkom.
Avatar
kraśniczanin / 19 maja 2009 o 09:08
0
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.
Avatar
obyterl / 19 maja 2009 o 08:11
0
A GDZIE OBWODNICA STOLICY OWJEWÓDZTWA, JAŚNIE URZĘDACTWO CO TAK ŁOPATA MACHAŁO NA SZOPCE ZWANEJ "WBICIE ŁOPATY POD OBWODNICĘ"??KIEDY SKOŃCZY SIĘ TO OKŁĄMYWANIE LUBLINIAN,CO ZARAZ SIE OKARZE,ZE ZIEMIA POD ODCINEK W TEJ P...KONOPNICY JEST ABP BARONA ŻYCIŃSKIEGO??JAK OBOWDNICA WARSZAWY,PURPURY HOSSERA!!!TERAZ ALBO NATURA 2000 ,ALBO TERENY TEGO CZY INNEGO CWANIAKA,KLERU ,TO AUTOSTRADY TRZA BUDOWAC NA SAHARZE,CHA,CHA!!!U NAS SIE NIE DA!!KPINA,KPINA I JESZCZE RAZ KPINA!!
Avatar
255F7B / 27 maja 2009 o 19:31
0
Ja jestem jednym z włascicieli działki. Mogę stwierdzić że urzędnicy są bezduszni z Generalnych Dróg. Brak osób kompetentnych do załatwienia spraw.Działkę kupywali przez 4 lata i nie mogli się zdecydować na wykup. Spec ustawa jaką wojewoda wydał, części działek przeszły na skarb państwa i co dalej ? ano urzednicy następne 4 lata będą się zastanawiać jak załatwić sprawę działek niespełniajacych warunków samodzielnych działek. Tak właśnie liczą się z obywatelem Polski. Działki zabrane a reszta stoi w miejscu trzeba dopiero sądownie dochodzić. Czy tak sie postepuje?Z poważaniem.
Ja jestem jednym z włascicieli działki. Mogę stwierdzić że urzędnicy są bezduszni z Generalnych Dróg. Brak osób kompetentnych do załatwienia spraw.Działkę kupywali przez 4 lata i nie mogli się zdecydować na wykup. Spec ustawa jaką wojewoda wydał, części działek przeszły na skarb państwa i co dalej ? ano urzednicy następne 4 lata będą się zastanawiać jak załatwić sprawę działek niespełniajacych warunków samodzielnych działek. Tak właśnie liczą się z obywatelem Polski. Działki zabrane a reszta stoi w miejscu trzeba dopiero sądownie dochodzić.... rozwiń
Avatar
kraśniczanin / 23 maja 2009 o 10:16
0
Budowa, a przy okazji marketing polityczny?

[url="http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=news&step=wiecej&id=144"]http://www.krasnik.info.pl/index.php?act=n...ecej&id=144[/url]
Avatar
Jurek72 / 23 maja 2009 o 08:08
0
Czy ktoś zna kontakt na ta budowę ??
Avatar
~ktos~ / 20 maja 2009 o 23:46
0
42 mln za grunt. ciekawe kto jest wlascicielem wiekszosci dzialek pod obwodnice
Avatar
z_boku / 19 maja 2009 o 14:59
0
zaraz napisał:
"Możemy wreszcie powiedzieć, że dziś Europa ze swoimi pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc wjeżdża do Kraśnika"

Dobrze, że ta droga powstanie i ominie centrum Kraśnika. Tylko barczyści kolesie w czarnych mundurkach będą płakać. Gdzie tu zapolować na frajerów???? 5km/h więcej - ileś tam złotych... Nawet policja tak idiotycznie nie ustawia swoich fotoradarów. Nabór do policji był właściwy???? Czy jakiś nadgorliwiec ich podkręca??? A może magistrat zorganizuję europejską konferencję na temat - "6km/h więcej ponad prędkość dozwoloną - a bezpieczeństwo Europejczyków". Zabierze pan głos??? A może poseł zając????

Dobrze, że ta droga powstanie i ominie centrum Kraśnika. Tylko barczyści kolesie w czarnych mundurkach będą płakać. Gdzie tu zapolować na frajerów???? 5km/h więcej - ileś tam złotych... Nawet policja tak idiotycznie nie ustawia swoich fotoradarów. Nabór do policji był właściwy???? Czy jakiś nadgorliwiec ich podkręca??? A może magistrat zorganizuję europejską konferencję na temat - "6km/h więcej ponad prędkość dozwoloną - a bezpieczeństwo Europejczyków". Zabierze pan głos??? A może poseł zając???? rozwiń
Avatar
wtajemniczony / 19 maja 2009 o 11:36
0
Panie VIP a skąd masz takie wiadomości?
Avatar
VIP / 19 maja 2009 o 09:14
0
kraśniczanin napisał:
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.


Tylko jest jeden problem, bo S-19 ostatecznie nei będize budowana. I nie dzięki rządom chorych i zakompleksionych dwóch kwaczyńskich, a dizęki uni europejskiej i naszym podatkom.
Avatar
VIP / 19 maja 2009 o 09:13
0
kraśniczanin napisał:
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.


Tylko jest jeden problem, bo S-19 ostatecznie nei będize budowana. I nie dzięki rządom chorych i zakompleksionych dwóch kwaczyńskich, a dizęki uni europejskiej i naszym podatkom.
Avatar
kraśniczanin / 19 maja 2009 o 09:08
0
Pora chyba zacząć mówić prawdę. To jest fragment drogi szybkiego ruchu wokół Kraśnika, którą mamy dzięki rządom PiS. Dlatego często mówi się "obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S-19". No ale politycy z tego już wykuli swój sukces.
Avatar
obyterl / 19 maja 2009 o 08:11
0
A GDZIE OBWODNICA STOLICY OWJEWÓDZTWA, JAŚNIE URZĘDACTWO CO TAK ŁOPATA MACHAŁO NA SZOPCE ZWANEJ "WBICIE ŁOPATY POD OBWODNICĘ"??KIEDY SKOŃCZY SIĘ TO OKŁĄMYWANIE LUBLINIAN,CO ZARAZ SIE OKARZE,ZE ZIEMIA POD ODCINEK W TEJ P...KONOPNICY JEST ABP BARONA ŻYCIŃSKIEGO??JAK OBOWDNICA WARSZAWY,PURPURY HOSSERA!!!TERAZ ALBO NATURA 2000 ,ALBO TERENY TEGO CZY INNEGO CWANIAKA,KLERU ,TO AUTOSTRADY TRZA BUDOWAC NA SAHARZE,CHA,CHA!!!U NAS SIE NIE DA!!KPINA,KPINA I JESZCZE RAZ KPINA!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 3 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0