Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 czerwca 2011 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Samorządy walczą o uczniów. Spór o gimnazjum w Kraśniku

1 59 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Urząd Miasta: Gimnazjum sportowe w Kraśniku funkcjonuje niezgodnie z prawem, a my na tym tracimy duże pieniądze. Starostwo Powiatowe: Szkoła jest legalna. Co na to kuratorium oświaty?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku od ubiegłego roku funkcjonuje Gimnazjum Sportowe. Jednak dotychczas była tylko klasa z 17 uczniami.

Teraz są plany, by od września ruszyły dwie klasy. Szkoła podlega pod Starostwo Powiatowe. I tu zaczyna się problem. Nowe władze miasta twierdzą, że gimnazjum działa niezgodnie z prawem i że "zabiera” uczniów, którzy mogliby chodzić do szkół prowadzonych przez miasto.

– Nie było żadnych konsultacji z nami w sprawie tej szkoły – wyjaśnia Jacek Dubiel, zastępca burmistrza Kraśnika.

– Uważamy też, że organem założycielskim powinna być gmina, czyli Urząd Miasta. Poza tym przez funkcjonowanie tej placówki tracimy pieniądze. Obok Zespołu Szkół nr 3 znajduje się bowiem duże gimnazjum.

Było 7 klas, teraz zostało tylko 5. Zwolniono 5 nauczycieli. Likwidacja jednego oddziału to ok. 50 tys. zł strat dla urzędu (to m.in. pieniądze na odprawy dla zwalnianych pedagogów – red.). Dlatego musimy w tej sprawie zaprotestować.

– Uważamy, że to gimnazjum funkcjonuje legalnie – odpiera zarzuty Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki.

– Jest ono przy Szkole Mistrzostwa Sportowego działającego w Zespole Szkół nr 3. Oczekujemy jednak na wyjaśnienia ze strony kuratora oświaty.

Starosta rozumie jednak niepokój urzędników z miasta. – Każdy szuka rozwiązań, aby mieć w szkole jak najwięcej uczniów – dodaje Wojtak.

Kuratorium Oświaty w Lublinie zapewnia jednak, że do złamania prawa nie doszło.

– Rozumiem, że jest niż demograficzny i uczniów jest mało, ale gimnazjum sportowe, czyli szkoła o zasięgu regionalnym, może powstać bez zasięgania opinii miasta – zauważa kurator Krzysztof Babisz.
– Organem założycielskim, podobnie jak w przypadku szkoły specjalnej, jest powiat. O co tak naprawdę toczy się ten bój?

Kraśnik nie jest odosobniony.

Gimnazjum sportowe planowało w tym roku otworzyć Starostwo Powiatowe w Lubartowie w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Szopena. Uczniowie mieli korzystać z budowanych tam właśnie boisk, bieżni i skoczni.

Wiosną radni podjęli stosowną uchwałę. Miały powstać dwie klasy po około 20 uczniów. Niechętnie na pomysł patrzyli nauczyciele z gimnazjów podlegających miastu, którzy obawiali się odpływu uczniów.

Gimnazjum sportowe jednak nie powstanie. – Ogłosiliśmy nabór, ale zgłosiło się zbyt mało uczniów – mówi Anna Wójtowicz, dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie.

Uchwała o powołaniu tego gimnazjum nadal funkcjonuje i szkoła może ogłosić nabór w przyszłym roku.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 20:28
0
[quote name='Gość' timestamp='1309542330' post='496656']
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
[/quote]
No ja mogę zrozumiec , ze przez zwrot subwencji miasto może przeznaczyc mniej pieniędzy na oswiate, ale co ma do tego odpowiedzialnosć następcy vice?
I co kurator i dyrektorzy mieli zdac dobrze egzamin gimnazjalny i mature za uczniów, którym sie nie chce przyłozyc do nauki albo nie zalezy.
[quote name='Gość' timestamp='1309542330' post='496656']
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
[/quote]
No ja mogę zrozumiec , ze przez zwrot subwencji miasto może przeznaczyc mniej pieniędzy na oswiate, ale co ma do tego odpowiedzialnosć następcy vice?
I co kurator i dyrektorzy miel... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 19:45
0
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 19:10
0
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
Coś chyba nie tak. Z odpowiedzialnością odnosnie decyzji dotyczących szkoły zgodzę sie, ale nie odpowiedzialnoscią słuzbową czy karną za niekompetencje czy przewinienia swojego poprzednika. I złe naliczenie subwencji chyba sie w tej pierwszej odpowiedzialności mieszczą, a takie cos jak zagarniecie pieniędzy z ubezpieczen przez pana S. w tym drugim, i dlatego to on odpowiada za swój czyn, a nie jego następca.
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
Coś chyba nie tak. Z odpowiedzialnością odnosnie decyzji dotyczących szkoły zgodzę sie, ale nie odpowiedzialnoscią słuzbową czy karną za niekompetencje czy przewinienia swojego poprzednika. I złe naliczenie subwencji chyba sie w tej pierwszej odpowiedzialności mieszczą, a takie cos j... rozwiń
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 15:57
0
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 15:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1309510056' post='496419']
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[/quote]
Do publicznej wiadomosci została podana ogólna informacja, dotycząca dyrektorów krasnickich podstawówek, czyli prawidłowo naliczanie zawyzonych subwencji mozna pyrzypisac kazdemu jednemu. A jak miasto nie dba o szczegóły w podawaniu takich informacji, być moze po to, zeby zaleznie od upodoban jednych kryć innych w razie czego mozna było kopac, to juz jego problem.
I nawet jak pan vice nie maczał palców a subwencjach, to pozostaje mu na sumieniu wyjazd w Alpy i dorabianie w godzinach pracy.
[quote name='Gość' timestamp='1309510056' post='496419']
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[/quote]
Do publicznej wiadomosci została podana ogólna informacja, dotycząca dyrektorów krasnickich podstawówek, czyli prawidłowo naliczanie zawyzonych subwencji mozna pyrzypisac kazdemu jednemu. A jak miasto nie dba o szczegóły w podawaniu takich informacji, być moz... rozwiń
Avatar
Ciekawski / 1 lipca 2011 o 14:31
0
CZY TO PRAWDA ŻE BURMISTRZ WŁODARCZYK NIE DOSTAŁ ABSOLUTORIUM? CZY BEDZIE REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA?
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:12
0
Ma Pan całkowitą rację:
1. Sprawa nie dotyczyła jednej szkoły, ale nie jest nią SP3 w której dyrektorem był obecny wice burmistrz.
2. Był on na wyjeździe w Alpach i świetnie się bawił (zresztą nie tylko tam).
3. W ostatnim roku pełnienia funkcji dyrektora jednocześnie pracował jako nauczyciel w technikum (i pobierał podwójne wynagrodzenie).
To są fakty a nie nienawiść.
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 10:47
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1309503770' post='496374']
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[/quote]
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1309503770' post='496374']
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[/quote]
Czy jesteś pewna, że maczał w tym s... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 09:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1309499733' post='496351']
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
[/quote]
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[quote name='Gość' timestamp='1309499733' post='496351']
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
[/quote]
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 07:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1309456182' post='496202']
Są konkretne zarzuty.
[/quote]
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 20:28
0
[quote name='Gość' timestamp='1309542330' post='496656']
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
[/quote]
No ja mogę zrozumiec , ze przez zwrot subwencji miasto może przeznaczyc mniej pieniędzy na oswiate, ale co ma do tego odpowiedzialnosć następcy vice?
I co kurator i dyrektorzy mieli zdac dobrze egzamin gimnazjalny i mature za uczniów, którym sie nie chce przyłozyc do nauki albo nie zalezy.
[quote name='Gość' timestamp='1309542330' post='496656']
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
[/quote]
No ja mogę zrozumiec , ze przez zwrot subwencji miasto może przeznaczyc mniej pieniędzy na oswiate, ale co ma do tego odpowiedzialnosć następcy vice?
I co kurator i dyrektorzy miel... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 19:45
0
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
To dlatego w szkołach zwalnia się nauczycieli i klasy mają być przepełnione? Jakieś "nowe" standardy nauczania? Nie ma się co dziwić, że przy takim kuratorze (z Kraśnika)i takich dyrektorach szkół wyniki egzaminów i matur są poniżej średniej.
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 19:10
0
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
Coś chyba nie tak. Z odpowiedzialnością odnosnie decyzji dotyczących szkoły zgodzę sie, ale nie odpowiedzialnoscią słuzbową czy karną za niekompetencje czy przewinienia swojego poprzednika. I złe naliczenie subwencji chyba sie w tej pierwszej odpowiedzialności mieszczą, a takie cos jak zagarniecie pieniędzy z ubezpieczen przez pana S. w tym drugim, i dlatego to on odpowiada za swój czyn, a nie jego następca.
[quote name='gość' timestamp='1309528646' post='496546']
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
[/quote]
Coś chyba nie tak. Z odpowiedzialnością odnosnie decyzji dotyczących szkoły zgodzę sie, ale nie odpowiedzialnoscią słuzbową czy karną za niekompetencje czy przewinienia swojego poprzednika. I złe naliczenie subwencji chyba sie w tej pierwszej odpowiedzialności mieszczą, a takie cos j... rozwiń
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 15:57
0
Zaręczam Pani , że wymieniony wice brał udział w „aferze” związanej z subwencją tylko, że zgodnie z prawem za jego czyny odpowiada aktualny dyrektor SP3.
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 15:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1309510056' post='496419']
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[/quote]
Do publicznej wiadomosci została podana ogólna informacja, dotycząca dyrektorów krasnickich podstawówek, czyli prawidłowo naliczanie zawyzonych subwencji mozna pyrzypisac kazdemu jednemu. A jak miasto nie dba o szczegóły w podawaniu takich informacji, być moze po to, zeby zaleznie od upodoban jednych kryć innych w razie czego mozna było kopac, to juz jego problem.
I nawet jak pan vice nie maczał palców a subwencjach, to pozostaje mu na sumieniu wyjazd w Alpy i dorabianie w godzinach pracy.
[quote name='Gość' timestamp='1309510056' post='496419']
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[/quote]
Do publicznej wiadomosci została podana ogólna informacja, dotycząca dyrektorów krasnickich podstawówek, czyli prawidłowo naliczanie zawyzonych subwencji mozna pyrzypisac kazdemu jednemu. A jak miasto nie dba o szczegóły w podawaniu takich informacji, być moz... rozwiń
Avatar
Ciekawski / 1 lipca 2011 o 14:31
0
CZY TO PRAWDA ŻE BURMISTRZ WŁODARCZYK NIE DOSTAŁ ABSOLUTORIUM? CZY BEDZIE REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA?
Avatar
gość / 1 lipca 2011 o 11:12
0
Ma Pan całkowitą rację:
1. Sprawa nie dotyczyła jednej szkoły, ale nie jest nią SP3 w której dyrektorem był obecny wice burmistrz.
2. Był on na wyjeździe w Alpach i świetnie się bawił (zresztą nie tylko tam).
3. W ostatnim roku pełnienia funkcji dyrektora jednocześnie pracował jako nauczyciel w technikum (i pobierał podwójne wynagrodzenie).
To są fakty a nie nienawiść.
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 10:47
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1309503770' post='496374']
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[/quote]
Czy jesteś pewna, że maczał w tym samym palce? Bo sprawa nie dotyczyła wszystkich szkół. Masz jakąś wiedzę na ten temat, czy tylko plujesz nienawiścią do Włodarczyka i jego ludzi?
[quote name='Marysieńka' timestamp='1309503770' post='496374']
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[/quote]
Czy jesteś pewna, że maczał w tym s... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 1 lipca 2011 o 09:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1309499733' post='496351']
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
[/quote]
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za to innych. Dlaleko nie zajdziemy jak jedni oszusci zaczną sie rozprawiac z innymi, takimi samymi. I niestety z takimi konkretami, to tylko sie osmieszacie i sami pokazujecie nie mniejszą obłudę.
[quote name='Gość' timestamp='1309499733' post='496351']
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
[/quote]
Już wyzej napisałam, że w tym przypadky bardziej żenujących i obłudnych sytuacji nie mozna sobie wyobrazic, skoro jeden z maczających w tym samym palce został awansowany na vice i teraz ma rozliczać za ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 07:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1309456182' post='496202']
Są konkretne zarzuty.
[/quote]
a co z odpowiedzialnością za wyłudzenie subwencji na oświatę? A co z wydawaniem cudzych pieniędzy na szusowanie w Alpach? A co z pobieraniem pieniędzy za świadczenie pracy w czasie zarobkowania w innym miejscu?
To też konkrety...
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 39 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce