Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2014 r.
11:15
Edytuj ten wpis

"Smoleńsk 2010, Katyń 1940". Kraśnik chce nowego pomnika

Autor: Zdjęcie autora aa
0 58 A A

Wraca pomysł budowy w Kraśniku pomnika upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego tupolewa. Na najbliższej sesji - 29 grudnia - radni zdecydują, czy monument stanie przy głównej ulicy miasta, łączącej starą część z dzielnicą fabryczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie mamy określonego planu czy też daty, do której to z budową pomnika mamy się zmieścić - zastrzega Jan Albiniak, przewodniczący społecznego komitetu na rzecz budowy pomnika, a także przewodniczący Rady Miasta Kraśnik, który w wyborach startował z KW Prawa i Sprawiedliwości.

Temat budowy pomnika smoleńskiego w Kraśniku przy ul. Urzędowskiej nie jest nowy. Komitet starający się o budowę założono już rok temu. Wśród dwunastu założycieli znaleźli się też m.in. płk Jerzy Cichocki, wiceprezes Koła 24 Pułku Ułanów, prezes Klubu Oficerów Rezerwy, jak też były zastępca burmistrza Kraśnika, poseł PiS Jarosław Stawiarski. Monument ma stanąć w pobliżu posadzonych trzy lata temu 96 dębów symbolizujących ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Po wyborach

O inicjatywie budowy pomnika było cicho aż do teraz. Na najbliższej sesji Rada Miasta Kraśnik zostanie przedstawiony obywatelski projekt uchwały dotyczący lokalizacji tego monumentu.

- Do tej pory nie podnosiliśmy tego tematu ze względu na wybory - tłumaczy Albiniak. - Teraz, kiedy zostały wybrane nowe władze miasta chcielibyśmy przejść do następnego etapu tej inicjatywy.

Projekt monumentu jest już gotowy. Jego autorem jest Andrzej Krawczak, artysta pochodzący z Kraśnika, który wystartował w konkursie i komitet wybrał jego pracę (na wizualizacji). Na pomniku znajdzie się m.in. orzeł, krzyż i napis Smoleńsk.

60-80 tys. zł

"Zawieszona w tle rozdarta płaszczyzna rdzawej ("krwawej”) blachy (Corten) koreluje kolorystycznie z porzuconą w prawej części kompozycji szachownicą - opisuje swój projekt artysta. "Stosując taki zabieg starałem się w symbolicznym skrócie przedstawić tragiczny moment katastrofy, zbudować krótki "powidok” tamtej chwili, zapisać go w pamięci widza”.

Koszt pomnika to 60-80 tys. złotych. Pieniądze będą pochodzić m.in. ze sprzedaży cegiełek.

Tematem pomnika smoleńskiego radni z Kraśnika zajmą się na sesji 29 grudnia. Obecnie w 21 osobowej Radzie Miasta Kraśnik Prawo i Sprawiedliwość ma 14 radnych.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zasmucony Zdzich / 20 grudnia 2014 o 19:14
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

A co już kolejny komitet budowy się zawiązał? Tęczę to Kraśnik już ma tzn klub sportowy o tej nazwie i na tym poprzestańmy! Innej nam nie potrzeba!

Avatar
Radny z sąsiedniej gminy / 20 grudnia 2014 o 13:22
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

Avatar
ja / 20 grudnia 2014 o 11:21
0

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

jak trzeba miec zmanipulowany umysl aby nie zrozumiec, ze to co jemy, czym sie leczymy i jakich kosmetykow uzywamy ma wplyw na nienarodzone dzieci?

przy swietach popatrzcie na wasze dzieci i uswiadomcie sobie, ze jak pozwolicie aby kosciol i lekarze i politycy milczeli o zmowie "produkcji" gejow to wasze dzieci urodza swieze mieso dla zboczencow.

nie do przyjecia jest dla mnie promowanie i afiszowanie sie gejow, jednak nie zamierzam ich wyzywac i namawiac innych do zbrodni.

macie energie bluzgac na ofiary?

zlorzeczcie tym, ktorzy podstepnie niszcza szczescie waszych rodzin!

wszyscy ci, ktorzy maja wiedze na ten temat i siedza cicho to szubrawcy i niech sie nie ludza, ze zaspiewanie paru koled uspawiedliwi ich przed Bogiem.

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

... rozwiń

Avatar
sadf / 20 grudnia 2014 o 09:50
0

Tytuł powinien brzmieć "Mocher chce pomnika",a nie Kraśnik!!Młodzi ludzie nie mają nic do powiedzenia,bo mocher decyduje!!!O to chyba chodziło panie Włodarczyk,żeby za wszelką cene utrzymać sie przy korycie!!

Avatar
to to / 20 grudnia 2014 o 09:19
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 20 grudnia 2014 o 08:44
0

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

rozwiń
Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 21:13
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 19 grudnia 2014 o 20:43
0

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:34
0

Yebać dwururów i homosiów ! Getta dla pedryli ! Pederaści nie będą rządzić normalnymi !

Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 19:05
0

Pedałom  CIOTO tęcze  tam postawcie !!! i "pendolino " do Słupska 6x dziennie !!!!  bu,ha,ha,ha.

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Avatar
zasmucony Zdzich / 20 grudnia 2014 o 19:14
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

A co już kolejny komitet budowy się zawiązał? Tęczę to Kraśnik już ma tzn klub sportowy o tej nazwie i na tym poprzestańmy! Innej nam nie potrzeba!

Avatar
Radny z sąsiedniej gminy / 20 grudnia 2014 o 13:22
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

Avatar
ja / 20 grudnia 2014 o 11:21
0

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

jak trzeba miec zmanipulowany umysl aby nie zrozumiec, ze to co jemy, czym sie leczymy i jakich kosmetykow uzywamy ma wplyw na nienarodzone dzieci?

przy swietach popatrzcie na wasze dzieci i uswiadomcie sobie, ze jak pozwolicie aby kosciol i lekarze i politycy milczeli o zmowie "produkcji" gejow to wasze dzieci urodza swieze mieso dla zboczencow.

nie do przyjecia jest dla mnie promowanie i afiszowanie sie gejow, jednak nie zamierzam ich wyzywac i namawiac innych do zbrodni.

macie energie bluzgac na ofiary?

zlorzeczcie tym, ktorzy podstepnie niszcza szczescie waszych rodzin!

wszyscy ci, ktorzy maja wiedze na ten temat i siedza cicho to szubrawcy i niech sie nie ludza, ze zaspiewanie paru koled uspawiedliwi ich przed Bogiem.

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

... rozwiń

Avatar
sadf / 20 grudnia 2014 o 09:50
0

Tytuł powinien brzmieć "Mocher chce pomnika",a nie Kraśnik!!Młodzi ludzie nie mają nic do powiedzenia,bo mocher decyduje!!!O to chyba chodziło panie Włodarczyk,żeby za wszelką cene utrzymać sie przy korycie!!

Avatar
to to / 20 grudnia 2014 o 09:19
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 20 grudnia 2014 o 08:44
0

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

rozwiń
Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 21:13
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 19 grudnia 2014 o 20:43
0

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:34
0

Yebać dwururów i homosiów ! Getta dla pedryli ! Pederaści nie będą rządzić normalnymi !

Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 19:05
0

Pedałom  CIOTO tęcze  tam postawcie !!! i "pendolino " do Słupska 6x dziennie !!!!  bu,ha,ha,ha.

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski

Prokuratura ujawnia zarzuty dla Piotra Kowalczyka. A on wyjechał z Polski 3 7

Zarzuty powoływania się na wpływy usłyszał Piotr Kowalczyk i trzej zatrzymani wraz z nim mężczyźni. Informację udzieloną wcześniej przez CBA potwierdziła prokuratura, która jednak wciąż nie ujawnia treści zarzutów. Tymczasem Kowalczyk obecnie przebywa za granicą. Zgody na wyjazd udzielili mu śledczy.

Koncert Ero w Domu Kultury
31 stycznia 2020, 20:00

Koncert Ero w Domu Kultury 0 0

Już 31 stycznia o godz. 20 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Ero z promocją długo wyczekiwanego krążka "Elwis Picasso".

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna

Lublin: Chcą wycinki drzew na górkach czechowskich. W czwartek ostatnia wizja lokalna 43 25

Na czwartek zaplanowana jest ostatnia wizja lokalna przy drzewach, które zamierza usunąć z górek czechowskich spółka TBV Investment. Firma złożyła do Urzędu Miasta trzy wnioski o zgodę na usunięcie 220 drzew i niemal 500 mkw. krzewów.

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek

Lublin: Miał 4 promile alkoholu i chciał jechać dalej. Powstrzymał go świadek 0 2

Kierowca seicento miał jechać całą szerokością jezdni. Kiedy w końcu się zatrzymał, okazało się, że z trudem utrzymuje się za kierownicą pojazdu. Mimo to chciał jechać dalej. Wtedy interweniował świadek, który zabrał mu kluczyki.

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP

"Przelot samolotów wojskowych i cywilnych" nad Puławami. Pogrzeb zasłużonego pracownika PAŻP 5 1

W najbliższy czwartek puławianie mogą spodziewać się niskiego przelotu samolotu Beechcraft Air 350, zwanego "Papugą". Jak informuje Urząd Miasta, maszyna ma przelecieć nad cmentarzem przy ul. Piaskowej w ramach uroczystości pogrzebowych zasłużonego pracownika PAŻP.

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF

W Białej Podlaskiej rozegrany został Międzynarodowy Turniej 50-lecia tamtejszego AZS AWF 0 0

Na drugim stopniu podium rywalizację zakończyły Azoty Puławy, a na trzecim jubilat AZS AWF

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje

Paweł Markiewicz (AZS Lublin): Sport akademicki cały czas zyskuje 0 0

ROZMOWA z Pawłem Markiewiczem, wiceprezesem Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach
23 stycznia 2020, 17:00

"Przygody śpiocha zajączka" - spektakl dla dzieci w Puławach 0 1

Dom Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) i Teatr Instruktora "Kurtyna" zapraszają najmłodszych widzów na spektakl "Przygody śpiocha zajączka" i spotkanie z Mikołajem, które odbędą się 23 stycznia o godz. 17.

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich

Po bażanta Donalda zgłosiło się kilku właścicieli. Nie potrafią udowodnić, że ptak należy do nich 18 13

Już sześć osób twierdzi, że to właśnie one są właścicielami bażanta bananowego, znalezionego w Lublinie. Ale nikt nie potrafił tego udowodnić. Uciekinier, którego nazwano Donald, jest nadal pod opieką Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019

Lubelscy dziennikarze nagrodzeni w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2019 0 1

Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku 2019 został rozstrzygnięty 17 stycznia 2020 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie, w trakcie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia Konferencji Noworocznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się także dziennikarze z Lublina.

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia]
galeria

Dachowanie na drodze S17. Mężczyzna został przewieziony do szpitala [zdjęcia] 4 8

Dzisiaj nad ranem na drodze ekspresowej S17 doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w której ucierpiał 38-letni mieszkaniec Lublina. Kierowca stracił panowanie nad autem, które wpadło w poślizg i dachowało.

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj

Zamknięta duża część Aqua Lublin. Powód jest nieco inny niż zazwyczaj 0 20

Do odwołania zamknięta pozostanie część kompleksu pływackiego Aqua Lublin. Ogłosiła to dzisiaj spółka zarządzająca obiektem, która obniżyła o połowę ceny biletów wstępu do pozostałej, czynnej części obiektu

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł

Myślała, że rozmawia ze swoją córką. Zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł 4 5

Odebrała telefon od kobiety, która podawała się za jej córkę. 69-latka z Biłgoraja uwierzyła w tę historię i chciała pomóc. Jednak zamiast tego straciła ponad 40 tys. zł. Podobne telefony odebrały także inne osoby z tego miasta.

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych

Świdnik: Pożar na terenie firmy zajmującej się naprawą pojazdów. 9 osób ewakuowanych 0 2

Pożar został zauważony kilkanaście minut po godzinie 10 w firmie przy alei Lotników Polskich. Na miejsce zostało skierowane 9 zastępów straży pożarnej. Pożar został ugaszony w kilkanaście minut.