Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2014 r.
11:15
Edytuj ten wpis

"Smoleńsk 2010, Katyń 1940". Kraśnik chce nowego pomnika

Autor: Zdjęcie autora aa
384 58 A A

Wraca pomysł budowy w Kraśniku pomnika upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego tupolewa. Na najbliższej sesji - 29 grudnia - radni zdecydują, czy monument stanie przy głównej ulicy miasta, łączącej starą część z dzielnicą fabryczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie mamy określonego planu czy też daty, do której to z budową pomnika mamy się zmieścić - zastrzega Jan Albiniak, przewodniczący społecznego komitetu na rzecz budowy pomnika, a także przewodniczący Rady Miasta Kraśnik, który w wyborach startował z KW Prawa i Sprawiedliwości.

Temat budowy pomnika smoleńskiego w Kraśniku przy ul. Urzędowskiej nie jest nowy. Komitet starający się o budowę założono już rok temu. Wśród dwunastu założycieli znaleźli się też m.in. płk Jerzy Cichocki, wiceprezes Koła 24 Pułku Ułanów, prezes Klubu Oficerów Rezerwy, jak też były zastępca burmistrza Kraśnika, poseł PiS Jarosław Stawiarski. Monument ma stanąć w pobliżu posadzonych trzy lata temu 96 dębów symbolizujących ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Po wyborach

O inicjatywie budowy pomnika było cicho aż do teraz. Na najbliższej sesji Rada Miasta Kraśnik zostanie przedstawiony obywatelski projekt uchwały dotyczący lokalizacji tego monumentu.

- Do tej pory nie podnosiliśmy tego tematu ze względu na wybory - tłumaczy Albiniak. - Teraz, kiedy zostały wybrane nowe władze miasta chcielibyśmy przejść do następnego etapu tej inicjatywy.

Projekt monumentu jest już gotowy. Jego autorem jest Andrzej Krawczak, artysta pochodzący z Kraśnika, który wystartował w konkursie i komitet wybrał jego pracę (na wizualizacji). Na pomniku znajdzie się m.in. orzeł, krzyż i napis Smoleńsk.

60-80 tys. zł

"Zawieszona w tle rozdarta płaszczyzna rdzawej ("krwawej”) blachy (Corten) koreluje kolorystycznie z porzuconą w prawej części kompozycji szachownicą - opisuje swój projekt artysta. "Stosując taki zabieg starałem się w symbolicznym skrócie przedstawić tragiczny moment katastrofy, zbudować krótki "powidok” tamtej chwili, zapisać go w pamięci widza”.

Koszt pomnika to 60-80 tys. złotych. Pieniądze będą pochodzić m.in. ze sprzedaży cegiełek.

Tematem pomnika smoleńskiego radni z Kraśnika zajmą się na sesji 29 grudnia. Obecnie w 21 osobowej Radzie Miasta Kraśnik Prawo i Sprawiedliwość ma 14 radnych.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zasmucony Zdzich / 20 grudnia 2014 o 19:14
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

A co już kolejny komitet budowy się zawiązał? Tęczę to Kraśnik już ma tzn klub sportowy o tej nazwie i na tym poprzestańmy! Innej nam nie potrzeba!

Avatar
Radny z sąsiedniej gminy / 20 grudnia 2014 o 13:22
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

Avatar
ja / 20 grudnia 2014 o 11:21
0

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

jak trzeba miec zmanipulowany umysl aby nie zrozumiec, ze to co jemy, czym sie leczymy i jakich kosmetykow uzywamy ma wplyw na nienarodzone dzieci?

przy swietach popatrzcie na wasze dzieci i uswiadomcie sobie, ze jak pozwolicie aby kosciol i lekarze i politycy milczeli o zmowie "produkcji" gejow to wasze dzieci urodza swieze mieso dla zboczencow.

nie do przyjecia jest dla mnie promowanie i afiszowanie sie gejow, jednak nie zamierzam ich wyzywac i namawiac innych do zbrodni.

macie energie bluzgac na ofiary?

zlorzeczcie tym, ktorzy podstepnie niszcza szczescie waszych rodzin!

wszyscy ci, ktorzy maja wiedze na ten temat i siedza cicho to szubrawcy i niech sie nie ludza, ze zaspiewanie paru koled uspawiedliwi ich przed Bogiem.

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

... rozwiń

Avatar
sadf / 20 grudnia 2014 o 09:50
0

Tytuł powinien brzmieć "Mocher chce pomnika",a nie Kraśnik!!Młodzi ludzie nie mają nic do powiedzenia,bo mocher decyduje!!!O to chyba chodziło panie Włodarczyk,żeby za wszelką cene utrzymać sie przy korycie!!

Avatar
to to / 20 grudnia 2014 o 09:19
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 20 grudnia 2014 o 08:44
0

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

rozwiń
Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 21:13
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 19 grudnia 2014 o 20:43
0

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:34
0

Yebać dwururów i homosiów ! Getta dla pedryli ! Pederaści nie będą rządzić normalnymi !

Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 19:05
0

Pedałom  CIOTO tęcze  tam postawcie !!! i "pendolino " do Słupska 6x dziennie !!!!  bu,ha,ha,ha.

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Avatar
zasmucony Zdzich / 20 grudnia 2014 o 19:14
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

A co już kolejny komitet budowy się zawiązał? Tęczę to Kraśnik już ma tzn klub sportowy o tej nazwie i na tym poprzestańmy! Innej nam nie potrzeba!

Avatar
Radny z sąsiedniej gminy / 20 grudnia 2014 o 13:22
0

Będzie jednak tęcza,wzorem Warszawki, ta opcja zdecydowanie prowadzi,chcą być tacy trendy,tacy kul.

Avatar
ja / 20 grudnia 2014 o 11:21
0

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

jak trzeba miec zmanipulowany umysl aby nie zrozumiec, ze to co jemy, czym sie leczymy i jakich kosmetykow uzywamy ma wplyw na nienarodzone dzieci?

przy swietach popatrzcie na wasze dzieci i uswiadomcie sobie, ze jak pozwolicie aby kosciol i lekarze i politycy milczeli o zmowie "produkcji" gejow to wasze dzieci urodza swieze mieso dla zboczencow.

nie do przyjecia jest dla mnie promowanie i afiszowanie sie gejow, jednak nie zamierzam ich wyzywac i namawiac innych do zbrodni.

macie energie bluzgac na ofiary?

zlorzeczcie tym, ktorzy podstepnie niszcza szczescie waszych rodzin!

wszyscy ci, ktorzy maja wiedze na ten temat i siedza cicho to szubrawcy i niech sie nie ludza, ze zaspiewanie paru koled uspawiedliwi ich przed Bogiem.

nie zapominajmy o trio madryckim i innych wszech masci cwaniakach.

powtarzam raz jeszcze bo trzeba miec mozliwosci aby zrozumiec tekst, powalczcie sami z soba!

 homoseksualisci to nie tylko osoby zdeprawowane seksualnie a takimi sa nazywajac tak jak trzeba, heteroseksualni ru..chawcy mescy i zenscy. 

homoseksualisci w wiekszosci to osoby ze zmianami w mozgu powstalymi w zyciu plodowym w lonie matki z roznych przyczyn.

jak mozna byc podobnym hitlerowi i zadac zabijania chorych psychicznie?

... rozwiń

Avatar
sadf / 20 grudnia 2014 o 09:50
0

Tytuł powinien brzmieć "Mocher chce pomnika",a nie Kraśnik!!Młodzi ludzie nie mają nic do powiedzenia,bo mocher decyduje!!!O to chyba chodziło panie Włodarczyk,żeby za wszelką cene utrzymać sie przy korycie!!

Avatar
to to / 20 grudnia 2014 o 09:19
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

Jeden chój przepełniony MIŁOŚCIĄ  do bliżniego grzmiał z trybuny sejmowej przy aplauzie i radości innych osłów że będzie dożynał watahy,to jest ten szacunek i ich miłość !!

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 20 grudnia 2014 o 08:44
0

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

Gratuluję! Gratuluję przenikliwości umysłu, proroczej wizji oraz nadprzyrodzonych zdolności, bo tylko takie dają legitymację, żeby na podstawie jednej, krótkiej wypowiedzi dotyczącej nizin moralnych i intelektualnych zasiadających na Wiejskiej, określać i stopniować poglądy!

Jednakowoż to, co mamy, to efekt wyniszczenia inteligencji i awansu społecznego karierowiczów partyjnych wychowanych wg. wzorców zza Buga.

rozwiń
Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 21:13
0

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

zatroskana Dżoano, co do kościoła to było to pytanie, a nie wmawianie. Twoja wypowiedź wskazuje na silne poglądy prawicowe, często kojarzone z kościołem. Natomiast co do rynsztoka to przyznaję ci w 100 procentach rację. To co wczoraj w sejmie zafundowała nam obecna elyta należy nazwać cyrkiem. Jedzą jak w barze, rzucają mięchem jak żule, istna żenada.

rozwiń
Avatar
zatroskana Dżoana / 19 grudnia 2014 o 20:43
0

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

Nie trzeba odnosić się tak fałszywie i wmawiać, że to kościół ma coś wspólnego z czymkolwiek. Wystarczy posłuchać Niesioła, Bartoszewskiego, Sikorskiego, Palikota...i jeszcze paru innych. Rynsztok to miejsce, gdzie tkwi teraz przewodnia siła narodu - stamtąd idą wzorce zdziczenia. Vide- ostatnie posiedzenie sejmu!

rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:34
0

Yebać dwururów i homosiów ! Getta dla pedryli ! Pederaści nie będą rządzić normalnymi !

Avatar
zasmucony Zdzich / 19 grudnia 2014 o 19:05
0

Pedałom  CIOTO tęcze  tam postawcie !!! i "pendolino " do Słupska 6x dziennie !!!!  bu,ha,ha,ha.

Oto "wybitna" wypowiedź, przepełniona miłością do drugiego człowieka. Czy takie wzorce wypowiedzi i postępowania czerpiesz rozbawiona Iwono z nauki kościoła czy z rynsztoku w którym toniesz? Szkoda, że ludzie w imię głupich ideałów upadają tak nisko... 

Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo]
Na żywo
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Gorąco podczas wiecu na placu Litewskim [wideo] 0 16

O godz. 17:30 rozpocznie się na Placu Litewskim w Lublinie spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Lublina i regionu.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 1 4

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 2

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 34 35

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 3 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 6

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 88 71