Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 grudnia 2014 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Urząd sprzedaje działkę. A może hotel nad wodą?

Autor: Zdjęcie autora aa
15 10 A A

Urząd Miasta w Kraśniku sprzedaje kolejne nieruchomości. Wśród nich jest mająca pół hektara nieruchomość w pobliżu miejscowego zalewu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mamy nadzieję, że teren wokół zalewu stanie się bardziej atrakcyjny pod względem turystycznym - mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta. - Chcielibyśmy, aby działka, którą sprzedajemy trafiła w ręce inwestora, który wybudowałby np. hotel ze spa. Dzięki takiej inwestycji zwiększyłaby się atrakcyjność zarówno zalewu jak i miasta.

W Kraśniku póki co nie ma żadnego hotelu. Miasto chciało wcześniej, aby taki obiekt powstał na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. - Procedura się już zakończyła. Nie zgłosił się żaden partner - mówi Mulawa.

Na razie samorząd z pomysłu się wycofuje. Na sprzedaż wystawia zaś 0,5-hektarową działkę w pobliżu zalewu, przy ul. Nadstawnej.

- Jest to działka przeznaczona pod usługi hotelarskie. Znajduje się przy wyjeździe z parkingu - precyzuje Katarzyna Piecyk, kierownik Referatu Gospodarki Gruntami w kraśnickim magistracie. - Na działce stoi stara obora. Jest przeznaczona do rozbiórki.
Nad zalewem poza tą działką miasto nie ma już nic więcej do sprzedania. - Pozostaną tyle działki należące do prywatnych osób - dodaje Piecyk.

Kilka lat temu nad zalewem miasto wybudowało pięć czteroosobowych domków kampingowych. Można je wynająć.

Kolejna działka oferowana przez magistrat, tym razem o powierzchni 1,11 ha, znajduje się przy ul. Fabrycznej. Chętny może nabyć prawo użytkowania wieczystego tej nieruchomości. Działka jest niezabudowana, przeznaczona na działalność produkcyjną. Cena netto to 200 tys. zł.

Bez przetargu miasto sprzedaje Kościołowi siedem działek o łącznej o powierzchni ok. 20 arów przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Działki sąsiadują z kościołem. - Są przeznaczone pod parking przy parafii przy ul. św. siostry Faustyny, z którego będą korzystać nie tylko wierni ale też inni mieszkańcy miasta - mówi szefowa Referatu Gospodarki Gruntami w Urzędzie Miasta w Kraśniku. Parafia dostała od miasta 99-procentową bonifikatę.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
2007 / 2 października 2015 o 19:20
0

hotel?

Avatar
arekmozer / 19 sierpnia 2015 o 09:39
0

Nie ma to jak wynajmować hotele na delegacjach. Ale miejmy nadzieję, że nowa władza będzie przynajmniej się starać. Oceniajmy ich działanie nie po miesiącu (bo to nie ten budżet), ale przynajmniej po roku.

Avatar
sandman / 27 grudnia 2014 o 20:40
0
Włodarczyk musi spłacić dług względem kleru, ale macie co chcieliście. Zamiast Rady Miasta, Radę Parafialną, a zamiast Burmistrza kościelnego. Co laska Panie Mirosławie? Oj przepraszam łaska
Avatar
mycha / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Obyś w złą godzinę tego nie powiedział, bo proboszcz z Piask to biznesmen jak mało który! Dla niego hajs jest najważniejszy!

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:50
0

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kościołom i związkom wyznaniowym, mającym uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2.04.2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 518 z dnia 23.04.2014 r.) - stan prawny po uchwaleniu przed Sejm RP ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. z dnia 8.09.1994 r., poz. 1200) - (aktualizacja wg stanu prawnego na dzień 18.09.2014 r.).

ciekawe jak biskup nagrodzi ksiedza za pozyskanie dla watykanu polskiej ziemi?

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kości... rozwiń

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:29
0

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, nieruchomości są sprzedawane lub oddawane w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu.
 
2. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli:

10) jest zbywana na rzecz kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

parking nie jest dzialalnoscia sakralna

to co ? na dach pieniadze nie dalo sie wyludzic to prawo sie obchodzi bogobojnie i moralnie tak jak uczy pis z ksiedzem?

polamcie sie oplatkiem wspolnicy szatana.

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
rozwiń
Avatar
Pastor / 18 grudnia 2014 o 22:18
0

Czy to jest ten deal za kampanię wyborczą na Piaskach? 

Avatar
zgroza / 18 grudnia 2014 o 18:54
0

miasto moze dac kosciolowi tylko w DZIERZAWE a nie podarowac.

czy to jest legalne?

     

gdzie sa te dzialki?           na targu przy Balladyny?

Avatar
Jack / 18 grudnia 2014 o 18:05
0

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora już wyjść, bo inny świat nie jest taki zły jak wam wmawiają!!! A sprawą tej bonifikaty powinno zająć się RIO.

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2014 o 15:15
0

Będzie to parking ogólnodostępny czy  ogrodzony czyt, już niedostępny ?

Avatar
2007 / 2 października 2015 o 19:20
0

hotel?

Avatar
arekmozer / 19 sierpnia 2015 o 09:39
0

Nie ma to jak wynajmować hotele na delegacjach. Ale miejmy nadzieję, że nowa władza będzie przynajmniej się starać. Oceniajmy ich działanie nie po miesiącu (bo to nie ten budżet), ale przynajmniej po roku.

Avatar
sandman / 27 grudnia 2014 o 20:40
0
Włodarczyk musi spłacić dług względem kleru, ale macie co chcieliście. Zamiast Rady Miasta, Radę Parafialną, a zamiast Burmistrza kościelnego. Co laska Panie Mirosławie? Oj przepraszam łaska
Avatar
mycha / 19 grudnia 2014 o 18:45
0

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Obyś w złą godzinę tego nie powiedział, bo proboszcz z Piask to biznesmen jak mało który! Dla niego hajs jest najważniejszy!

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:50
0

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kościołom i związkom wyznaniowym, mającym uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

Publikacja aktu prawnego w oparciu o obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2.04.2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 518 z dnia 23.04.2014 r.) - stan prawny po uchwaleniu przed Sejm RP ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. z dnia 8.09.1994 r., poz. 1200) - (aktualizacja wg stanu prawnego na dzień 18.09.2014 r.).

ciekawe jak biskup nagrodzi ksiedza za pozyskanie dla watykanu polskiej ziemi?

ksiadz bedzie chcial kase za polozenie przyslowiowego pod parkingiem kabla tak jak zakonnice gdzies w polsce? 

Art. 68.

1. Właściwy organ może udzielić bonifikaty od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3, na podstawie odpowiednio zarządzenia wojewody albo uchwały rady lub sejmiku, jeżeli nieruchomość jest sprzedawana:

6) kości... rozwiń

Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 10:29
0

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, nieruchomości są sprzedawane lub oddawane w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu.
 
2. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli:

10) jest zbywana na rzecz kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej;

parking nie jest dzialalnoscia sakralna

to co ? na dach pieniadze nie dalo sie wyludzic to prawo sie obchodzi bogobojnie i moralnie tak jak uczy pis z ksiedzem?

polamcie sie oplatkiem wspolnicy szatana.

Rozdział 4 Przetargi na zbycie nieruchomości

Art.37. 
rozwiń
Avatar
Pastor / 18 grudnia 2014 o 22:18
0

Czy to jest ten deal za kampanię wyborczą na Piaskach? 

Avatar
zgroza / 18 grudnia 2014 o 18:54
0

miasto moze dac kosciolowi tylko w DZIERZAWE a nie podarowac.

czy to jest legalne?

     

gdzie sa te dzialki?           na targu przy Balladyny?

Avatar
Jack / 18 grudnia 2014 o 18:05
0

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora już wyjść, bo inny świat nie jest taki zły jak wam wmawiają!!! A sprawą tej bonifikaty powinno zająć się RIO.

Dokąd zmierza ten Kraśnik? 99% bonifikaty dla na działkę dla parafii, działka pod pomnik, który chcą postawić ludzie zwiazani z kościołem czyt PiSem. Co jeszcze? No co? Skoro kościół chce kupić działkę niech kupi, ale po cenie rynkowej a jedynie mogą zapłacić w ratach. Stać ich przecież, nie muszą księża takimi furami jeździć! Może nas jeszcze opodatkują na poczet panów-biznesmenów w czarnych kieckach? Czasami niektórzy radni i radne i burmistrz zachowują się tak jakby pod tą czarną kiecką siedzieli i innego świata nie widzieli. Może pora... rozwiń

Avatar
Gość / 18 grudnia 2014 o 15:15
0

Będzie to parking ogólnodostępny czy  ogrodzony czyt, już niedostępny ?