Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 czerwca 2009 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Sny o potędze Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 19 A A

Władzom miasta marzy się gruntowna rewitalizacja Kraśnika. Koszt realizacji wszystkich projektów przekracza 145 mln złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przebudowa Rynku, modernizacja amfiteatru, odsłonięcie wzgórza zamkowego, termomodernizacja kilkudziesięciu bloków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej to tylko kilka najważniejszych projektów zawartych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Kraśnik. Wszystko ma być wykonane do 2015 roku.

Program powstawał prawie dwa lata. Na zlecenie kraśnickiego magistratu wykonała go firma z Lublina. Miasto zapłaciło za to 18 tys. zł. Jednak urzędnicy zapewniają, że było warto i liczą na realizację projektu. Na to jednak potrzeba ponad 145 mln zł. Miasto nie ma takich pieniędzy, dlatego zamierza starać się o pomoc z Unii.

- To niezbędny dokument bazowy, umożliwiający składanie wniosków na dofinansowanie. Taki jest wymóg formalny. Liczymy, że uda się zdobyć pieniądze na realizację tych zamierzeń - mówi Zbigniew Nita, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku.

- Wygląda to wszystko imponująco, ale żeby tylko na papierowym projekcie się nie skończyło. Widzę, że w mojej okolicy miałyby powstać m.in. place zabaw dla dzieci. To bardzo dobrze, moja wnuczka miałaby się gdzie bawić - mówi Teresa Skorupa, mieszkanka ulicy Sądowej.

Urzędnicy wraz z projektantami opracowali też rozwiązania, które mają zwiększyć atrakcyjność turystyczną miasta. Projekt przewiduje bowiem renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru oraz uporządkowanie terenów wokół tych budynków. Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego. Planowana jest również budowa obiektów sportowych, jak aquapark czy przebudowa obiektów MOSiR.

- Takie projekty pomogą nam w stworzeniu lepszej oferty turystycznej dla osób przyjeżdżających do Kraśnika. Cały czas staramy się upiększać miasto i temu również służy opracowany program rewitalizacji - dodaje Nita.

Bez względu na unijne dofinansowanie wiele inwestycji realizowanych będzie z budżetu miasta. Samorząd już częściowo finansuje renowację kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
perseus / 17 lipca 2009 o 07:44
0
a może... napisał:
A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"???


Drogi przyjacielu czytaj ze zrozumieniem nie zaś emocjonalnie! Wyraźnie napisałem, że moja wypowiedź dotyczy jedynie kwestii programu rewitalizacji, zaś w pozostałych kwestiach nie podejmuje się tematu. Była to odpowiedź na zarzuty, że m.in. SM Metalowiec już posiadał "jakiś plan", który wystarczyło przyjąć. Więc odpowiadam Ci, że zasoby tej spółdzielni w ogóle nie łapią się pod rewitalizację! Nie wiem o jakim planie Kolega pisze ale wprowadza czytelników forum świadomie w błąd. W tej sytuacji posługujesz się demagogią tą samą, którą notorycznie zarzucasz władzy. "...widzisz cierń w oku brata swego, a nie widzisz belki w oku swoim..."


Drogi przyjacielu czytaj ze zrozumieniem nie zaś emocjonalnie! Wyraźnie napisałem, że moja wypowiedź dotyczy jedynie kwestii programu rewitalizacji, zaś w pozostałych kwestiach nie podejmuje się tematu. Była to odpowiedź na zarzuty, że m.in. SM Metalowiec już posiadał "jakiś plan", który wystarczyło przyjąć. Więc odpowiadam Ci, że zasoby tej spółdzielni w ogóle nie łapią się pod rewitalizację! Nie wiem o jakim planie Kolega pisze ale wprowadza czytelników forum świadomie w błąd. W tej sytuacji pos... rozwiń
Avatar
a może... / 16 lipca 2009 o 12:30
0
perseus napisał:
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont budynków z zachowaniem pewnych cech architektonicznych typowych dla budownictwa tamtego okresu nie zaś o to, że budynki a tym bardziej ich otoczenie mają być "pomnikiem W.I. Lenina".

A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"???

A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"??? rozwiń
Avatar
perseus / 15 lipca 2009 o 21:34
0
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont budynków z zachowaniem pewnych cech architektonicznych typowych dla budownictwa tamtego okresu nie zaś o to, że budynki a tym bardziej ich otoczenie mają być "pomnikiem W.I. Lenina".
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont bud... rozwiń
Avatar
zawri / 29 czerwca 2009 o 09:47
0
Władze Kraśnika zrzerała zazdrość że Janów Lub tak się rozwija i piękniej za pieniądze z UE no i teraz też zaczeli w Kraśniku myśleć o takim finansowaniu. Jednak jak się popatrzy na dotychczasowe osiągnięcia Kraśnika w dziedzinie pozyskiwania funduszy z UE to nie mamy co się równać z Janowem czy z innym małym miasteczkiem, bo my po prostu nic nie dostawaliśmy. Teraz kiedy fundusze są już znacznie mniejsze do wziącia to w Kaśniku wielkie plany he he he. To będzie tak jak z Specjalną Strefą Ekonomiczną, Janów swoją otworzył, a u nas tylko się mówiło w TVKraśnik a porządnie papierów miasto nie złożyło i nadal nic się nie dzieje (fachowcy z UM he he he)
Władze Kraśnika zrzerała zazdrość że Janów Lub tak się rozwija i piękniej za pieniądze z UE no i teraz też zaczeli w Kraśniku myśleć o takim finansowaniu. Jednak jak się popatrzy na dotychczasowe osiągnięcia Kraśnika w dziedzinie pozyskiwania funduszy z UE to nie mamy co się równać z Janowem czy z innym małym miasteczkiem, bo my po prostu nic nie dostawaliśmy. Teraz kiedy fundusze są już znacznie mniejsze do wziącia to w Kaśniku wielkie plany he he he. To będzie tak jak z Specjalną Strefą Ekonomiczną, Janów swoją otworzył, a u nas tylko się... rozwiń
Avatar
psttt / 28 czerwca 2009 o 20:49
0
"Projekt przewiduje renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru oraz uporządkowanie terenów wokół tych budynków. Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego."

To znaczy, że urzędnicy będą finansować z unijnej kasy prywatne budynki????? Socrealistyczne koszmary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I na to można zdobyć unijne pieniądze???? [color="#FF0000"]To dlaczego nie zdobyli kasy na odtworzenie naprawdę cennego rynku starego Kraśnika???? [/color]

To kara za "niewłaściwe" wybory "pierwszego" i kolejnych ptaszków????? A może nagroda (dla monachijczyków) za wybory "pierwszego" i kolejnych ptaszków
"Projekt przewiduje renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru oraz uporządkowanie terenów wokół tych budynków. Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego."

To znaczy, że urzędnicy będą finansować z unijnej kasy prywatne budynki????? Socrealistyczne koszmary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I na to można zdobyć unijne pie... rozwiń
Avatar
tak_szpak / 28 czerwca 2009 o 10:27
0
"Urzędnicy wraz z projektantami opracowali też rozwiązania(....), Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego. Projekt przewiduje bowiem renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru......"

Kraśnik Fabryczny drugą Kozłówką - skansenem socrealizmu!!!!!!!!!!!!!!!! Co za idiota to wymyślił!!!!!!!!!!!!

No cóż, jeśli wygrywa się od lat inwestycjami w "sypialni" - to i teraz kombinują. Że głupio!!!!!!, Inaczej chyba nie potrafią
"Urzędnicy wraz z projektantami opracowali też rozwiązania(....), Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego. Projekt przewiduje bowiem renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru......"

Kraśnik Fabryczny drugą Kozłówką - skansenem socrealizmu!!!!!!!!!!!!!!!! Co za idiota to wymyślił!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
a co? / 28 czerwca 2009 o 09:21
0
1234 napisał:
Brawo. Miasto idzie w dobrym kierunku.
Oczywiście nie obejdzie się bez głosów zawiści. Pewnie Snajderek znów się wścieka, że chłopakom z miasta realizują plany... hehe

Ty naprawdę jesteś takim idiotą?
W jakim kierunku idzie miasto??? Przecież niczego nie zrobiono!! To są plany, które mają być hasłami przed przyszłorocznymi wyborami.
Kampania ruszyła. Wielu ludzi będzie w te bzdury wierzyło, zamiast ocenić pracę tych partaczy i nieudaczników. Ile już pieniędzy pozyskała ta banda nierobów z UE??? Przegnać i raz na zawsze!
Ciekawe, czy kraśniczanie są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć i przeciwstawią się zawłaszczaniu miasta?

Ty naprawdę jesteś takim idiotą?
W jakim kierunku idzie miasto??? Przecież niczego nie zrobiono!! To są plany, które mają być hasłami przed przyszłorocznymi wyborami.
Kampania ruszyła. Wielu ludzi będzie w te bzdury wierzyło, zamiast ocenić pracę tych partaczy i nieudaczników. Ile już pieniędzy pozyskała ta banda nierobów z UE??? Przegnać i raz na zawsze!
Ciekawe, czy kraśniczanie są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć i przeciwstawią się zawłaszczaniu miasta? rozwiń
Avatar
łeee / 26 czerwca 2009 o 11:40
0
głupie pomysły czuba nie znają granic, chyba dawno jakiejś kaski dla siebie nie zabezpieczył. ciekawe ile spłacił już ze 135 tys zł z SUK które obiecał oddać? 145 mln zł to kupa forsy - pewnie wizjer wygra wszystkie przetargi a Kraśnik stanie się potegą głupoty
Avatar
MSz / 26 czerwca 2009 o 06:12
0
Albin napisał:
"odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy"?! To chyba jakiś absurd!! Czy ktoś jeszcze widzi konieczność wydawania pieniędzy na akcentowanie pochodzenia tych komunistycznych bloków? Widze, że burmistrz już kompletnie nie wie w co jeszcze wpakować pieniądze na fabrycznym.


To jest miasto pełne absurdów. Chcąc odtworzyć należało ingerować w kolor elewacji budynków obecnie ocieplanych. Czyli zezwalać tylko na elewacje jednolite, w "bure" kolory. Mój blok, dawniej Lenina 9, był w czasach PRL pomalowany na ciemną zieleń, obok było paskudne bordo, itd... Uważam, że obecnie robione jest to dobrze, a plan - jak wiele innych rzeczy - pójdzie chyba do kosza.


To jest miasto pełne absurdów. Chcąc odtworzyć należało ingerować w kolor elewacji budynków obecnie ocieplanych. Czyli zezwalać tylko na elewacje jednolite, w "bure" kolory. Mój blok, dawniej Lenina 9, był w czasach PRL pomalowany na ciemną zieleń, obok było paskudne bordo, itd... Uważam, że obecnie robione jest to dobrze, a plan - jak wiele innych rzeczy - pójdzie chyba do kosza. rozwiń
Avatar
Albin / 25 czerwca 2009 o 23:32
0
"odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy"?! To chyba jakiś absurd!! Czy ktoś jeszcze widzi konieczność wydawania pieniędzy na akcentowanie pochodzenia tych komunistycznych bloków? Widze, że burmistrz już kompletnie nie wie w co jeszcze wpakować pieniądze na fabrycznym.
Avatar
perseus / 17 lipca 2009 o 07:44
0
a może... napisał:
A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"???


Drogi przyjacielu czytaj ze zrozumieniem nie zaś emocjonalnie! Wyraźnie napisałem, że moja wypowiedź dotyczy jedynie kwestii programu rewitalizacji, zaś w pozostałych kwestiach nie podejmuje się tematu. Była to odpowiedź na zarzuty, że m.in. SM Metalowiec już posiadał "jakiś plan", który wystarczyło przyjąć. Więc odpowiadam Ci, że zasoby tej spółdzielni w ogóle nie łapią się pod rewitalizację! Nie wiem o jakim planie Kolega pisze ale wprowadza czytelników forum świadomie w błąd. W tej sytuacji posługujesz się demagogią tą samą, którą notorycznie zarzucasz władzy. "...widzisz cierń w oku brata swego, a nie widzisz belki w oku swoim..."


Drogi przyjacielu czytaj ze zrozumieniem nie zaś emocjonalnie! Wyraźnie napisałem, że moja wypowiedź dotyczy jedynie kwestii programu rewitalizacji, zaś w pozostałych kwestiach nie podejmuje się tematu. Była to odpowiedź na zarzuty, że m.in. SM Metalowiec już posiadał "jakiś plan", który wystarczyło przyjąć. Więc odpowiadam Ci, że zasoby tej spółdzielni w ogóle nie łapią się pod rewitalizację! Nie wiem o jakim planie Kolega pisze ale wprowadza czytelników forum świadomie w błąd. W tej sytuacji pos... rozwiń
Avatar
a może... / 16 lipca 2009 o 12:30
0
perseus napisał:
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont budynków z zachowaniem pewnych cech architektonicznych typowych dla budownictwa tamtego okresu nie zaś o to, że budynki a tym bardziej ich otoczenie mają być "pomnikiem W.I. Lenina".

A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"???

A może szanowny pan przypomni nam - [color="#FF0000"]z jakich funduszy unijnych został wybudowany kraśnicki zbiornik retencyjny - czytaj zalew[/color]??? [color="#FF0000"]Jakie inne fundusze zewnętrzne pozyskali "ojcowie dyrektorowie" na sfinansowanie tej budowli, by nie obciążać miasta???[/color] Co było powodem jego tak szybkiej budowy??? Czyżby Kraśnikowi groziła powódź i był on natychmiast potrzebny??? ....a może już palmy były kupione i trzeba było je gdzieś "posadzić"??? rozwiń
Avatar
perseus / 15 lipca 2009 o 21:34
0
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont budynków z zachowaniem pewnych cech architektonicznych typowych dla budownictwa tamtego okresu nie zaś o to, że budynki a tym bardziej ich otoczenie mają być "pomnikiem W.I. Lenina".
Widzę sami prawie "fachowcy" i populiści na forum. Dla nie zorientowanych pieniądze z UE na rewitalizację pojawiły się dopiero teraz (program 2007-2013) zaś wytyczne tworzenia programów znane są od roku. Jest to pierwszy taki program dla nowych państw Unii więc twierdzenie, że "...Janów..." "...Metalowiec..." już mieli, wiedzieli i byli gotowi jest tylko jąkaniem histeryków. Piszę jedynie o środkach unijnych, o którym mówi artykuł. Nie podejmuję się oceny innych działań. Mówiąc o socrealizmie chodzi o remont bud... rozwiń
Avatar
zawri / 29 czerwca 2009 o 09:47
0
Władze Kraśnika zrzerała zazdrość że Janów Lub tak się rozwija i piękniej za pieniądze z UE no i teraz też zaczeli w Kraśniku myśleć o takim finansowaniu. Jednak jak się popatrzy na dotychczasowe osiągnięcia Kraśnika w dziedzinie pozyskiwania funduszy z UE to nie mamy co się równać z Janowem czy z innym małym miasteczkiem, bo my po prostu nic nie dostawaliśmy. Teraz kiedy fundusze są już znacznie mniejsze do wziącia to w Kaśniku wielkie plany he he he. To będzie tak jak z Specjalną Strefą Ekonomiczną, Janów swoją otworzył, a u nas tylko się mówiło w TVKraśnik a porządnie papierów miasto nie złożyło i nadal nic się nie dzieje (fachowcy z UM he he he)
Władze Kraśnika zrzerała zazdrość że Janów Lub tak się rozwija i piękniej za pieniądze z UE no i teraz też zaczeli w Kraśniku myśleć o takim finansowaniu. Jednak jak się popatrzy na dotychczasowe osiągnięcia Kraśnika w dziedzinie pozyskiwania funduszy z UE to nie mamy co się równać z Janowem czy z innym małym miasteczkiem, bo my po prostu nic nie dostawaliśmy. Teraz kiedy fundusze są już znacznie mniejsze do wziącia to w Kaśniku wielkie plany he he he. To będzie tak jak z Specjalną Strefą Ekonomiczną, Janów swoją otworzył, a u nas tylko się... rozwiń
Avatar
psttt / 28 czerwca 2009 o 20:49
0
"Projekt przewiduje renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru oraz uporządkowanie terenów wokół tych budynków. Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego."

To znaczy, że urzędnicy będą finansować z unijnej kasy prywatne budynki????? Socrealistyczne koszmary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I na to można zdobyć unijne pieniądze???? [color="#FF0000"]To dlaczego nie zdobyli kasy na odtworzenie naprawdę cennego rynku starego Kraśnika???? [/color]

To kara za "niewłaściwe" wybory "pierwszego" i kolejnych ptaszków????? A może nagroda (dla monachijczyków) za wybory "pierwszego" i kolejnych ptaszków
"Projekt przewiduje renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru oraz uporządkowanie terenów wokół tych budynków. Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego."

To znaczy, że urzędnicy będą finansować z unijnej kasy prywatne budynki????? Socrealistyczne koszmary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I na to można zdobyć unijne pie... rozwiń
Avatar
tak_szpak / 28 czerwca 2009 o 10:27
0
"Urzędnicy wraz z projektantami opracowali też rozwiązania(....), Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego. Projekt przewiduje bowiem renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru......"

Kraśnik Fabryczny drugą Kozłówką - skansenem socrealizmu!!!!!!!!!!!!!!!! Co za idiota to wymyślił!!!!!!!!!!!!

No cóż, jeśli wygrywa się od lat inwestycjami w "sypialni" - to i teraz kombinują. Że głupio!!!!!!, Inaczej chyba nie potrafią
"Urzędnicy wraz z projektantami opracowali też rozwiązania(....), Jego zrealizowanie pozwoli na odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy i zachowanie dziedzictwa historycznego. Projekt przewiduje bowiem renowację elewacji budynków w dzielnicy fabrycznej miasta z zachowaniem ich historycznego charakteru......"

Kraśnik Fabryczny drugą Kozłówką - skansenem socrealizmu!!!!!!!!!!!!!!!! Co za idiota to wymyślił!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
a co? / 28 czerwca 2009 o 09:21
0
1234 napisał:
Brawo. Miasto idzie w dobrym kierunku.
Oczywiście nie obejdzie się bez głosów zawiści. Pewnie Snajderek znów się wścieka, że chłopakom z miasta realizują plany... hehe

Ty naprawdę jesteś takim idiotą?
W jakim kierunku idzie miasto??? Przecież niczego nie zrobiono!! To są plany, które mają być hasłami przed przyszłorocznymi wyborami.
Kampania ruszyła. Wielu ludzi będzie w te bzdury wierzyło, zamiast ocenić pracę tych partaczy i nieudaczników. Ile już pieniędzy pozyskała ta banda nierobów z UE??? Przegnać i raz na zawsze!
Ciekawe, czy kraśniczanie są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć i przeciwstawią się zawłaszczaniu miasta?

Ty naprawdę jesteś takim idiotą?
W jakim kierunku idzie miasto??? Przecież niczego nie zrobiono!! To są plany, które mają być hasłami przed przyszłorocznymi wyborami.
Kampania ruszyła. Wielu ludzi będzie w te bzdury wierzyło, zamiast ocenić pracę tych partaczy i nieudaczników. Ile już pieniędzy pozyskała ta banda nierobów z UE??? Przegnać i raz na zawsze!
Ciekawe, czy kraśniczanie są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć i przeciwstawią się zawłaszczaniu miasta? rozwiń
Avatar
łeee / 26 czerwca 2009 o 11:40
0
głupie pomysły czuba nie znają granic, chyba dawno jakiejś kaski dla siebie nie zabezpieczył. ciekawe ile spłacił już ze 135 tys zł z SUK które obiecał oddać? 145 mln zł to kupa forsy - pewnie wizjer wygra wszystkie przetargi a Kraśnik stanie się potegą głupoty
Avatar
MSz / 26 czerwca 2009 o 06:12
0
Albin napisał:
"odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy"?! To chyba jakiś absurd!! Czy ktoś jeszcze widzi konieczność wydawania pieniędzy na akcentowanie pochodzenia tych komunistycznych bloków? Widze, że burmistrz już kompletnie nie wie w co jeszcze wpakować pieniądze na fabrycznym.


To jest miasto pełne absurdów. Chcąc odtworzyć należało ingerować w kolor elewacji budynków obecnie ocieplanych. Czyli zezwalać tylko na elewacje jednolite, w "bure" kolory. Mój blok, dawniej Lenina 9, był w czasach PRL pomalowany na ciemną zieleń, obok było paskudne bordo, itd... Uważam, że obecnie robione jest to dobrze, a plan - jak wiele innych rzeczy - pójdzie chyba do kosza.


To jest miasto pełne absurdów. Chcąc odtworzyć należało ingerować w kolor elewacji budynków obecnie ocieplanych. Czyli zezwalać tylko na elewacje jednolite, w "bure" kolory. Mój blok, dawniej Lenina 9, był w czasach PRL pomalowany na ciemną zieleń, obok było paskudne bordo, itd... Uważam, że obecnie robione jest to dobrze, a plan - jak wiele innych rzeczy - pójdzie chyba do kosza. rozwiń
Avatar
Albin / 25 czerwca 2009 o 23:32
0
"odtworzenie socrealistycznego charakteru zabudowy"?! To chyba jakiś absurd!! Czy ktoś jeszcze widzi konieczność wydawania pieniędzy na akcentowanie pochodzenia tych komunistycznych bloków? Widze, że burmistrz już kompletnie nie wie w co jeszcze wpakować pieniądze na fabrycznym.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 29 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 41

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0