Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 stycznia 2019 r.
15:41

Za dużo urzędników w starostwie? "Robimy przegląd kadr"

0 106 A A
Zmniejszenia zatrudnienia w kraśnickim starostwie domaga się wiceprzewodniczący rady powiatu Roman Bijak
Zmniejszenia zatrudnienia w kraśnickim starostwie domaga się wiceprzewodniczący rady powiatu Roman Bijak (fot. Krzysztof Mazur)

Zmniejszenia zatrudnienia w kraśnickim starostwie domaga się wiceprzewodniczący rady powiatu. Twierdzi, że pracuje tu za dużo urzędników. Sam starosta przyznaje, że rozpoczął „przegląd kadr”. Samorządowcy chcą również szukać oszczędności w podległych im placówkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W samym tylko starostwie jest zatrudnionych bez mała 140 osób, co jest rekordem w 20-letniej historii powiatu – podkreśla Roman Bijak (PiS), wiceprzewodniczący rady powiatu, członek rządzącej koalicji.

– Przecież to w żaden sposób nie wynika ze wzrostu zadań – ocenia Bijak, którego zastrzeżenia dotyczą nie tylko samego starostwa, ale też innych powiatowych jednostek. Wprost mówi o zbyt dużym wzroście liczby etatów i kwot wynagrodzeń oraz proponuje, aby to zatrudnienie zmniejszyć. – Trzeba przyjrzeć się sposobowi zarządzania w Zespole Szkół nr 3.

– Nie było żadnego lawinowego zatrudnienia w starostwie – odpowiada radny Andrzej Maj (PSL), były starosta kraśnicki. – Ten procentowy wzrost to osoby na umowach interwencyjnych, wspieranych przez Urząd Pracy, z niewielkim kosztem dla powiatu, ale ogromnie potrzebnych w trakcie realizacji inwestycji. Część z tych ludzi również była wynagradzana bez obciążania budżetu powiatu. Bez nich nie zrealizowalibyśmy inwestycji.

Zdaniem byłego starosty wypowiedzi o przeroście zatrudnienia można odebrać jako straszenie urzędników. – Drżyjcie pracownicy starostwa, trzeba zrobić zwolnienia. Drżyjcie pracownicy oświaty, szczególnie ZS nr 3, drżyjcie pracownicy pomocy społecznej. Ja tak tę wypowiedź odebrałem – mówi Maj.

Czy zanosi się na zwolnienia w starostwie przejętym przez PiS od ludowców? W rozmowie z nami starosta nie składa jednoznacznej deklaracji.

– Robimy przegląd kadr – zastrzega Krzysztof Staruch, starosta kraśnicki. – Mój styl zarządzania nie polega na zwolnieniach, bardziej na ewentualnych przesunięciach pracowników i poszukiwaniach specjalistów. Co będzie, to się okaże? Po miesiącu jeszcze nie wszystko widać – dodaje Staruch.

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zawisza / 2 stycznia 2019 o 20:43
+40
Ile klas ma pan Bijak jesli mozna zapytac ? Czego dokonał w zyciu oprocz łapania fuch dla siebie i rodziny. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Urząd to nie stodoła i obora panie  ni be ni me. A zachłystujacy sie stanowiskiem Karol ps. Kałuża jakie ma dokonania ? Praca w sanepidzie to wszystko czego dokonał w swoim życiu ale innych zawsze umiał skwitować.
Avatar
Kraśnik / 2 stycznia 2019 o 17:41
+32
Wice Karol juz robi porządki w Starostwie. Nikodem Dyzma wzywa na rozmowy i jesli zapiszesz sie do "bezpartyjnych"zostajesz jesli nie to wylatujesz.... Jak powiedział. O. Rydzyk" z szamba nie zrobi sie perfumerii" a z Karola godnego urzędu Wicestarosty....
Avatar
Obserwator / 2 stycznia 2019 o 16:59
+31
Noo tu sobie Pan Bijak życzy redukcji zatrudnienia i oszczedności a jednoczesnie PiS zatrudnia sobie w starostwie płatnego członka zarządu za 8000 tys. brutto! Czy potrzebnie? Zachęcam do obejrzenia całego nagrania z ostatniej sesji rady powiatu.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 18:44
+25
Romku z PiS, zagadka dla ciebie. Kto na swoim blogu napisał pare lat temu: " "Nie trzeba bać się zatrudniać swoich, bo przeciwnicy i tak dobrego słowa nie powiedzą"? Pamiętasz?
Avatar
KKK / 2 stycznia 2019 o 18:59
+24
Radny Bijak pierwszy kadrowy PiS. Szkoda że nie wykazywał się troską o stan zatrudnienia w urzędzie miasta kiedy rządził tam PiS, stan zatrudnienia nie interesował go wtedy?
Avatar
Mariusz 85 / 2 stycznia 2019 o 16:47
+23
Doświadczenie uczy że PiS jak niby tak redukuje zatrudnienie to tak naprawdę je zwiększa.  Na jednego zwolnionego dwóch swoich zatrudniają.  Wystarczy spojrzeć na UM Kraśnik jak się rozrósł pod ich rządami.  Zresztą już to widać największy i najdroższy zarząd powiatu w historii.  Tworzenie nowych miejsc pracy w starostwie zatrudnianie swoich już się dawno tam zaczęło co zabawne.  Starosta, vice starosta,  etatowy członek zarządu,  przewodniczący rady wywodzą się z PO więc teraz tych co ppzatrudniali też są z PO wystarczy spojrzeć na Fb tych osób jeszcze maja zdjęcia z Bronisławem Komorowskim lub Ewa Kopacz 
Doświadczenie uczy że PiS jak niby tak redukuje zatrudnienie to tak naprawdę je zwiększa.  Na jednego zwolnionego dwóch swoich zatrudniają.  Wystarczy spojrzeć na UM Kraśnik jak się rozrósł pod ich rządami.  Zresztą już to widać największy i najdroższy zarząd powiatu w historii.  Tworzenie nowych miejsc pracy w starostwie zatrudnianie swoich już się dawno tam zaczęło co zabawne.  Starosta, vice starosta,  etatowy członek zarządu,  przewodniczący rady wywodzą się z PO więc teraz tych co ppzatrudniali też są z PO wystarczy spojrzeć na Fb tych ... rozwiń
Avatar
Xcopy / 2 stycznia 2019 o 18:36
+22
Czy Pan Bijak był równie zatroskany o stan zatrudnienia w Urzędzie Miasta, gdy po wieloletnim zdobywania doświadczenia na maszynach w FŁT został przyjęty do pracy w magistracie w roli pomocy administracyjnej? Za rządów PiS w tymże magistracie to było, panie Bijak.
 Zgadzam się.
Avatar
NOCNA ZMIANA / 2 stycznia 2019 o 18:22
+18
Wałęsa: „Wy nie wiecie jak daleko oni zaszli, dlatego trzeba ich błyskawicznie. Natychmiast, dzisiaj!” Pawlak: „Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt”. Jednak ukochał władzę i został premierem...
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 o 20:16
+15
Jeden etat dla Nastarowicza bo pogonili takiego wybitnego specjalisę z UM to trza go jakoś zagospodarować może sie chłopiec bez matury przyda na stanowisko kierownicze. 
Avatar
WITOS / 2 stycznia 2019 o 17:52
+14
>>>   Komuszki ZSL razem z PZPR katowali Polaków i kościół katolicki komuną przez 70 lat. Nawet podczas Okrtagłego Stołu byli przeciwko Solidarności. Najwyższy czas ich wypierlodić z urzędniczych stanowisk precz...
Avatar
R / 18 stycznia 2019 o 01:33
+1
Redukcja, przegląd itd. A tutaj świeżak alla bokser, niedoszły radny z jedynie słusznej listy już dostał pracę - trzecie biurko w pokoju dla zawodnika dostawione :) Gdzie więc te przeglądy kadr panie radny? Jakaś pomroczność czy wada wzroku?
Avatar
X do Z (Y?) / 17 stycznia 2019 o 00:37
+2
Do urzędu tylko absolwenci administracji i prawa a na niektóre stanowiska również ekonomii. W Starostwie Powiatowym w Kraśniku spokojnie można zredukować zatrudnienie do 70-80 osób i urząd będzie dalej normalnie funkcjonował.
.... i obudziłeś się zlany potem (i nie tylko) z mokrego snu .. XD
 "W psychologii nazywamy to PROJEKCJĄ [1] __________________________________________________________ [1] PROJEKCJA - (od łac.  proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię.  Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wiary w agresywne nastawienie całego świata i konieczność samoobrony." Świetnie ("samozaoranie") podsumowałaś swój pierwotny wpis "Z"(dawniej "Y"). Zgodnie z Twoją z definicją którą przytoczyłaś, to są Twoje "mokre" problemy "Z" ("Y") bo Ty pierwsza o nich napisałaś i następnie próbujesz przypisać je innym, Ja cieszę się dobrym zdrowiem. Również się cieszę, że zdecydowałaś się na comming out :) choć zmieniłaś nick. Dalej piszesz: Zielona legitymacja zaminiona już na pisowską ? :) Bo w przeciwnym wypadku - duże kłopoty z dalszą "karierą" .... - tym mnie bardzo rozczarowałaś. Co Ci przyszło do głowy żeby posądzić mnie o pracę w starostwie oraz przynależność do jakiejkolwiek partii. Dla mnie dużym wstydem byłoby posiadać "zieloną legitymację". Nie pracuję także w samorządzie (tym bardziej w starostwie) oraz nienależę do żadnej partii, nawet tej niezależnej ;). Nie poto kończyłem trudne studia i uczyłem się języka obcego żeby jakikolwiek partyjny działacz coś Mi "umożliwiał" a już szczególnie karierę. Jestem normalnym wyborcą i mieszkańcem powiatu, którego interesuje coś więcej niż tylko "ciepła woda w kranie". Odkąd to normalni bezpartyjni ludzie nie mogą wypowiadać swoich poglądów, co więcej, są im przyklejane jakieś partyjne łatki. Załóż sobie własne forum dyskusyjne na intranecie w starostwie lub w ramach PSL jeżeli tu Ci coś nie odpowiada. Rozumiem też twoje rozgoryczenie bo zielona partia rządziła lub współrządziła powiatem przez dwie dekady i wydaje Ci się że każdemu "coś umożliwiła" więc mieszkańcy powinni być wdzięczni. Pośrednio (w powyższym cytacie: Zielona legitymacja...) stwierdziłaś również że urząd który ma służyć mieszkańcom jest upartyjniony. Każdy Urząd powinien być apolityczny a ludzie w nim zatrudnieni powinni mieć odpowiednie wykształcenie - takie o którym pisałem wyżej, nie powinni również należeć do żadnej partii (w przeszłości ani teraz) - daje to gwarancję dobrego wykonywania swojej pracy oraz służby mieszkańcom, bo od tego ten urząd (starostwo) jest. Jeżeli nie masz takiego wykształcenia to co jeszcze robisz w urzędzie/starostwie? Skończ administrację, prawo albo ekonomię to nie będziesz się bała o pracę w urzędzie. Nie przyklejaj też ludziom partyjnych łatek i zauważ że nie jest to forum pracowników starostwa tylko ogólnodostępne miejsce w którym każdy może wyrazić swoją opinię. Wracając do tematu - jest rzeczą oczywistą że w starostwie należy ograniczyć zatrudnienie. Mieszkańcy chcą nowych inwestycji więc urząd zamiast "wystawiać rękę po pieniądze" powinien zacząć oszczędności od siebie - w tym przypadku redukując zatrudnienie.
 "W psychologii nazywamy to PROJEKCJĄ [1] __________________________________________________________ [1] PROJEKCJA - (od łac.  proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię.  Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wia... rozwiń
Avatar
Z / 15 stycznia 2019 o 18:14
+1
Współczuję ci "Y" twoich mokrych problemów. Świetnie, tylko póki co, problemy owe są przypisywane tobie. I ciesze się, że zdecydowałes się na commingaut :) Być może jest to spowodowane Twoim brakiem wymienionego przeze mnie wykszałcenia i tym samym obawiasz się utraty pracy, co w natępstwie powoduje, że budzisz się czymś zlany (potem i nie tylko). Znowu autopsja - brawo - jestem pełna podziwu ! :) Zielona legitymacja zaminiona już na pisowską ? :) Bo w przeciwnym wypadku - duże kłopoty z dalszą "karierą" .... Może spowodowane jest to u Ciebie jakimś urazem z dzieciństwa? Spróbuj się przebadać. Podsumowując, swój wpis powinienieś zamieścić na jakimś forum medycznym (i tam szukac pomocy) a nie tutaj. Super. W psychologii nazywamy to PROJEKCJĄ [1] __________________________________________________________ [1] PROJEKCJA - (od łac.  proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię.  Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wiary w agresywne nastawienie całego świata i konieczność samoobrony.
Współczuję ci "Y" twoich mokrych problemów. Świetnie, tylko póki co, problemy owe są przypisywane tobie. I ciesze się, że zdecydowałes się na commingaut :) Być może jest to spowodowane Twoim brakiem wymienionego przeze mnie wykszałcenia i tym samym obawiasz się utraty pracy, co w natępstwie powoduje, że budzisz się czymś zlany (potem i nie tylko). Znowu autopsja - brawo - jestem pełna podziwu ! :) Zielona legitymacja zaminiona już na pisowską ? :) Bo w przeciwnym wypadku - duże kłopoty z ... rozwiń
Avatar
X do Y / 14 stycznia 2019 o 23:21
+4
Współczuję ci "Y" twoich mokrych problemów. Być może jest to spowodowane Twoim brakiem wymienionego przeze mnie wykszałcenia i tym samym obawiasz się utraty pracy, co w natępstwie powoduje, że budzisz się czymś zlany (potem i nie tylko). Może spowodowane jest to u Ciebie jakimś urazem z dzieciństwa? Spróbuj się przebadać. Podsumowując, swój wpis powinienieś zamieścić na jakimś forum medycznym (i tam szukac pomocy) a nie tutaj.
Avatar
mieszkaniec / 14 stycznia 2019 o 22:18
+4
Do urzędu tylko absolwenci administracji i prawa a na niektóre stanowiska również ekonomii. W Starostwie Powiatowym w Kraśniku spokojnie można zredukować zatrudnienie do 70-80 osób i urząd będzie dalej normalnie funkcjonował.
 Z całą pewnością można zlikwidować Powiatowy Urząd Pracy, bo to twór, który nic nie robi!  
Avatar
Y / 13 stycznia 2019 o 07:25
0
Do urzędu tylko absolwenci administracji i prawa a na niektóre stanowiska również ekonomii. W Starostwie Powiatowym w Kraśniku spokojnie można zredukować zatrudnienie do 70-80 osób i urząd będzie dalej normalnie funkcjonował.
 .... i obudziłeś się zlany potem (i nie tylko) z mokrego snu .. XD
Avatar
X / 12 stycznia 2019 o 18:51
+1
Do urzędu tylko absolwenci administracji i prawa a na niektóre stanowiska również ekonomii. W Starostwie Powiatowym w Kraśniku spokojnie można zredukować zatrudnienie do 70-80 osób i urząd będzie dalej normalnie funkcjonował.
Avatar
Ja / 12 stycznia 2019 o 13:04
+3
Kiedy będzie tańsza woda w Kraśniku , czy potrafi ktoś odpowiedzieć na to pytanie ?
Avatar
JP / 10 stycznia 2019 o 23:17
+1
Ty też byś się zapisał. Przynajmniej nauczyli by Cie pisać :P
Avatar
Podpis / 10 stycznia 2019 o 21:49
+1
Będą castingi? Preferowane będą lale po filologii rosyjskiej i wszechpolonia? Mniemam, ze uposażenia niezłe będą.
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przekręty u Brata Alberta. Nowe zarzuty dla byłej prezes

Przekręty u Brata Alberta. Nowe zarzuty dla byłej prezes 0 0

Była prezes Bractwa im. Św. Brata Alberta w Lublinie usłyszała kolejne zarzuty. Pomagała swoim krewnym w wyłudzaniu kredytów – ustalili śledczy. Monika S. odpowiada już za przywłaszczenie blisko ćwierć miliona złotych przeznaczonych dla najbiedniejszych

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 13 17

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 49 13

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 1 8

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 72 101

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 26 13

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.