Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2018 r.
8:21

Kraśnik z budżetem na 2019 rok. Najważniejsze inwestycje

Autor: Zdjęcie autora aa
59 28 A A
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia

Radni jednogłośnie uchwalili wczoraj budżet Kraśnika na przyszły rok. – Wydaje się, że budżet jest przemyślany i rozsądny – komentował podczas obrad radny Jerzy Misiak (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to budżet dość optymistyczny i pewnie dlatego na komisjach nie były wnoszone uwagi – mówił Misiak. – Poprzednia rada pracowała nad tymi projektami przez cały rok. A podejrzewam, że konsultacje i dokumenty były przygotowane już w 2017 r.

Radny Misiak zauważył, że 18 mln zł ma zostać przeznaczone na inwestycje w starej dzielnicy miasta. Chodzi o przebudowę ronda im. Żołnierzy Wyklętych, gdzie ma powstać m.in. centrum przesiadkowe komunikacji publicznej, rewitalizację rynku, a także przebudowę i rozbudowę zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26.

Jego zdaniem pozytywną rzeczą w przyszłorocznym budżecie, poza inwestycjami, jest to, że nie będą podnoszone podatki. – Są jednak kredyty, które trzeba spłacać – dodał radny Misiak.

Radny Tomasz Saj (PiS) zwracał uwagę na potrzebę wykonania łącznika pomiędzy ulicami Widok a Graniczną. – W tym miejscu nie chodzi wyłącznie o problem nawierzchni drogi. Jest również potrzebna budowa kolektora – podkreślał radny Saj. – Jest to inwestycja bardzo kosztowna. Wstępne kalkulacje mówiły o ok. 2,5 mln zł. Trzeba znaleźć jakąś alternatywę. Zbudować drogę, która nie jest aż tak kosztowna, bez możliwości budowy kolektora. Nie wiem, czy jest to możliwe. Powinniśmy się jednak tym zająć.

Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika przyznał, że faktycznie jest to inwestycja bardzo droga, ale jest też pewna możliwość rozwiązania tego problemu. Inwestycja zostałaby podzielona na dwa etapy. W pierwszym miałaby zostać wybudowana kanalizacja burzowa, zaś w drugim – łącznik między ulicami.

– W sierpniu wygasa dokumentacja, a nie chcielibyśmy jej stracić. Dlatego chcemy to robić etapami. W styczniu będziemy po spotkaniu z projektantem, który doradzi nam, jak to zrobić.

Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje:

* modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących)

* termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami

* odnowa i rozwój terenów zielonych

* zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej

* modernizacja stadionu LKS Tęcza przy ul. Oboźnej

* przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych

* rewitalizacja rynku

* przebudowa i rozbudowa zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 o 14:32
+10
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
rozpacz / 28 grudnia 2018 o 09:33
+9
A co z placem dworcowym dalej na siku w pokrzywy? A co z dworcem przy busach bez ławek z obskurnym rozkładem jazdy niewiadomo gdzie i kiedy?
Avatar
., / 28 grudnia 2018 o 19:23
+8
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
, / 28 grudnia 2018 o 18:20
+8
Kto nowy w urzędzie miasta czy nie powiekszylo sie grono? towarzysze
Avatar
Aaaaaa / 28 grudnia 2018 o 17:53
+7
I gdzie te 500 miejsc pracy, a sorry wszyscy z kampanii nie bedą pominięci. 
Avatar
kraśniczek / 28 grudnia 2018 o 13:34
+5
Ksywa "Maturzysta" nadaje
Avatar
CO2 / 28 grudnia 2018 o 09:48
+5
Budowa -przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych to przeniesienie ruchu do miasta / czyli busy i samochody w mieście w większej ilości /. Komunikację można usprawnić przez wyniesienie jej poza centrum. Tu chodzi o wpompowanie 20 000 000,-zł ???, czy wypompowanie ??? Gdzie są ludzie myślący ?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 09:21
+5
Jerzy M. Znowu okazał się znawcą, tym razem od infrastruktury . Był już specem od lądowiska helikopterów itp. Ty M. minales się z powolaniem.
Avatar
MR / 28 grudnia 2018 o 10:32
+4
Gruntowna przebudowa rynku jest koniecznością !!!!! Wyburzenie szpecących budynków wzdłuż ul. Krakowskiej aż do poczty też jest koniecznością!!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 10:20
+4
A co z bajorem-nic tam się nie będzie działo.?
Avatar
Olo / 1 stycznia 2019 o 18:05
+2
Się rozumie, że tworzą  miejsca pracy dla swojego przydoopastwa. Z reszty  zrobić chcą motłoch, którym będzie można odpowiednio manipulować.
Avatar
uczen / 31 grudnia 2018 o 11:58
+2
A KPWiK nie z gumy nie z gumy hahaha.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 08:30
0
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ? jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ?
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ? rozwiń
Avatar
cygan / 29 grudnia 2018 o 17:18
+1
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ?  jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 14:57
+2
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij !
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij ! rozwiń
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 o 14:32
+10
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
Cygan kraśnik / 29 grudnia 2018 o 13:54
+2
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 10:07
+2
Zajazd dla prywatnych busów na ul. Jagiellońskiej jest w fatalnym stanie. Koniec dworca PKS jest bardzo obskurny i zaniedbany.Ul Jagiellonska do budynku gazowni to fatalna, rozjezdzona nawierzchnia. Budynek, w którym było kino Pola, zamazany graffiti.Brudny i obskurny. Jeśli są pieniądze na przebudowe ronda ten budynek też powinien być odrestaurowany.
Avatar
., / 28 grudnia 2018 o 19:23
+8
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 19:16
+1
Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje: * modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących) * termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami * odnowa i rozwój terenów zielonych * zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ?
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 6

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 83 34

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 10

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 9

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 73 12

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 58 36

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 15

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 64 8

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 187 17

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 36 31

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie