Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2018 r.
8:21

Kraśnik z budżetem na 2019 rok. Najważniejsze inwestycje

Autor: Zdjęcie autora aa
0 28 A A
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia

Radni jednogłośnie uchwalili wczoraj budżet Kraśnika na przyszły rok. – Wydaje się, że budżet jest przemyślany i rozsądny – komentował podczas obrad radny Jerzy Misiak (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to budżet dość optymistyczny i pewnie dlatego na komisjach nie były wnoszone uwagi – mówił Misiak. – Poprzednia rada pracowała nad tymi projektami przez cały rok. A podejrzewam, że konsultacje i dokumenty były przygotowane już w 2017 r.

Radny Misiak zauważył, że 18 mln zł ma zostać przeznaczone na inwestycje w starej dzielnicy miasta. Chodzi o przebudowę ronda im. Żołnierzy Wyklętych, gdzie ma powstać m.in. centrum przesiadkowe komunikacji publicznej, rewitalizację rynku, a także przebudowę i rozbudowę zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26.

Jego zdaniem pozytywną rzeczą w przyszłorocznym budżecie, poza inwestycjami, jest to, że nie będą podnoszone podatki. – Są jednak kredyty, które trzeba spłacać – dodał radny Misiak.

Radny Tomasz Saj (PiS) zwracał uwagę na potrzebę wykonania łącznika pomiędzy ulicami Widok a Graniczną. – W tym miejscu nie chodzi wyłącznie o problem nawierzchni drogi. Jest również potrzebna budowa kolektora – podkreślał radny Saj. – Jest to inwestycja bardzo kosztowna. Wstępne kalkulacje mówiły o ok. 2,5 mln zł. Trzeba znaleźć jakąś alternatywę. Zbudować drogę, która nie jest aż tak kosztowna, bez możliwości budowy kolektora. Nie wiem, czy jest to możliwe. Powinniśmy się jednak tym zająć.

Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika przyznał, że faktycznie jest to inwestycja bardzo droga, ale jest też pewna możliwość rozwiązania tego problemu. Inwestycja zostałaby podzielona na dwa etapy. W pierwszym miałaby zostać wybudowana kanalizacja burzowa, zaś w drugim – łącznik między ulicami.

– W sierpniu wygasa dokumentacja, a nie chcielibyśmy jej stracić. Dlatego chcemy to robić etapami. W styczniu będziemy po spotkaniu z projektantem, który doradzi nam, jak to zrobić.

Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje:

* modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących)

* termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami

* odnowa i rozwój terenów zielonych

* zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej

* modernizacja stadionu LKS Tęcza przy ul. Oboźnej

* przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych

* rewitalizacja rynku

* przebudowa i rozbudowa zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 r. o 14:32
+13
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
rozpacz / 28 grudnia 2018 r. o 09:33
+12
A co z placem dworcowym dalej na siku w pokrzywy? A co z dworcem przy busach bez ławek z obskurnym rozkładem jazdy niewiadomo gdzie i kiedy?
Avatar
., / 28 grudnia 2018 r. o 19:23
+10
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
, / 28 grudnia 2018 r. o 18:20
+10
Kto nowy w urzędzie miasta czy nie powiekszylo sie grono? towarzysze
Avatar
Aaaaaa / 28 grudnia 2018 r. o 17:53
+9
I gdzie te 500 miejsc pracy, a sorry wszyscy z kampanii nie bedą pominięci. 
Avatar
kraśniczek / 28 grudnia 2018 r. o 13:34
+7
Ksywa "Maturzysta" nadaje
Avatar
CO2 / 28 grudnia 2018 r. o 09:48
+6
Budowa -przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych to przeniesienie ruchu do miasta / czyli busy i samochody w mieście w większej ilości /. Komunikację można usprawnić przez wyniesienie jej poza centrum. Tu chodzi o wpompowanie 20 000 000,-zł ???, czy wypompowanie ??? Gdzie są ludzie myślący ?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 09:21
+6
Jerzy M. Znowu okazał się znawcą, tym razem od infrastruktury . Był już specem od lądowiska helikopterów itp. Ty M. minales się z powolaniem.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 10:20
+5
A co z bajorem-nic tam się nie będzie działo.?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 10:07
+4
Zajazd dla prywatnych busów na ul. Jagiellońskiej jest w fatalnym stanie. Koniec dworca PKS jest bardzo obskurny i zaniedbany.Ul Jagiellonska do budynku gazowni to fatalna, rozjezdzona nawierzchnia. Budynek, w którym było kino Pola, zamazany graffiti.Brudny i obskurny. Jeśli są pieniądze na przebudowe ronda ten budynek też powinien być odrestaurowany.
Avatar
Olo / 1 stycznia 2019 r. o 18:05
+3
Się rozumie, że tworzą  miejsca pracy dla swojego przydoopastwa. Z reszty  zrobić chcą motłoch, którym będzie można odpowiednio manipulować.
Avatar
uczen / 31 grudnia 2018 r. o 11:58
+3
A KPWiK nie z gumy nie z gumy hahaha.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 r. o 08:30
+1
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ? jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ?
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ? rozwiń
Avatar
cygan / 29 grudnia 2018 r. o 17:18
+2
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ?  jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 14:57
+3
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij !
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij ! rozwiń
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 r. o 14:32
+13
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
Cygan kraśnik / 29 grudnia 2018 r. o 13:54
+2
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 10:07
+4
Zajazd dla prywatnych busów na ul. Jagiellońskiej jest w fatalnym stanie. Koniec dworca PKS jest bardzo obskurny i zaniedbany.Ul Jagiellonska do budynku gazowni to fatalna, rozjezdzona nawierzchnia. Budynek, w którym było kino Pola, zamazany graffiti.Brudny i obskurny. Jeśli są pieniądze na przebudowe ronda ten budynek też powinien być odrestaurowany.
Avatar
., / 28 grudnia 2018 r. o 19:23
+10
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 19:16
+3
Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje: * modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących) * termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami * odnowa i rozwój terenów zielonych * zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ?
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!