Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 grudnia 2018 r.
8:21

Kraśnik z budżetem na 2019 rok. Najważniejsze inwestycje

Autor: Zdjęcie autora aa
0 28 A A
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia
Na rynku powstanie fontanna, zostanie też zmieniona nawierzchnia

Radni jednogłośnie uchwalili wczoraj budżet Kraśnika na przyszły rok. – Wydaje się, że budżet jest przemyślany i rozsądny – komentował podczas obrad radny Jerzy Misiak (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jest to budżet dość optymistyczny i pewnie dlatego na komisjach nie były wnoszone uwagi – mówił Misiak. – Poprzednia rada pracowała nad tymi projektami przez cały rok. A podejrzewam, że konsultacje i dokumenty były przygotowane już w 2017 r.

Radny Misiak zauważył, że 18 mln zł ma zostać przeznaczone na inwestycje w starej dzielnicy miasta. Chodzi o przebudowę ronda im. Żołnierzy Wyklętych, gdzie ma powstać m.in. centrum przesiadkowe komunikacji publicznej, rewitalizację rynku, a także przebudowę i rozbudowę zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26.

Jego zdaniem pozytywną rzeczą w przyszłorocznym budżecie, poza inwestycjami, jest to, że nie będą podnoszone podatki. – Są jednak kredyty, które trzeba spłacać – dodał radny Misiak.

Radny Tomasz Saj (PiS) zwracał uwagę na potrzebę wykonania łącznika pomiędzy ulicami Widok a Graniczną. – W tym miejscu nie chodzi wyłącznie o problem nawierzchni drogi. Jest również potrzebna budowa kolektora – podkreślał radny Saj. – Jest to inwestycja bardzo kosztowna. Wstępne kalkulacje mówiły o ok. 2,5 mln zł. Trzeba znaleźć jakąś alternatywę. Zbudować drogę, która nie jest aż tak kosztowna, bez możliwości budowy kolektora. Nie wiem, czy jest to możliwe. Powinniśmy się jednak tym zająć.

Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika przyznał, że faktycznie jest to inwestycja bardzo droga, ale jest też pewna możliwość rozwiązania tego problemu. Inwestycja zostałaby podzielona na dwa etapy. W pierwszym miałaby zostać wybudowana kanalizacja burzowa, zaś w drugim – łącznik między ulicami.

– W sierpniu wygasa dokumentacja, a nie chcielibyśmy jej stracić. Dlatego chcemy to robić etapami. W styczniu będziemy po spotkaniu z projektantem, który doradzi nam, jak to zrobić.

Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje:

* modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących)

* termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami

* odnowa i rozwój terenów zielonych

* zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej

* modernizacja stadionu LKS Tęcza przy ul. Oboźnej

* przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych

* rewitalizacja rynku

* przebudowa i rozbudowa zespołu budynków przy ul. Kościuszki 26

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 o 14:32
+13
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
rozpacz / 28 grudnia 2018 o 09:33
+12
A co z placem dworcowym dalej na siku w pokrzywy? A co z dworcem przy busach bez ławek z obskurnym rozkładem jazdy niewiadomo gdzie i kiedy?
Avatar
., / 28 grudnia 2018 o 19:23
+10
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
, / 28 grudnia 2018 o 18:20
+10
Kto nowy w urzędzie miasta czy nie powiekszylo sie grono? towarzysze
Avatar
Aaaaaa / 28 grudnia 2018 o 17:53
+9
I gdzie te 500 miejsc pracy, a sorry wszyscy z kampanii nie bedą pominięci. 
Avatar
kraśniczek / 28 grudnia 2018 o 13:34
+7
Ksywa "Maturzysta" nadaje
Avatar
CO2 / 28 grudnia 2018 o 09:48
+6
Budowa -przebudowa ronda im. Żołnierzy Wyklętych to przeniesienie ruchu do miasta / czyli busy i samochody w mieście w większej ilości /. Komunikację można usprawnić przez wyniesienie jej poza centrum. Tu chodzi o wpompowanie 20 000 000,-zł ???, czy wypompowanie ??? Gdzie są ludzie myślący ?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 09:21
+6
Jerzy M. Znowu okazał się znawcą, tym razem od infrastruktury . Był już specem od lądowiska helikopterów itp. Ty M. minales się z powolaniem.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 10:20
+5
A co z bajorem-nic tam się nie będzie działo.?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 10:07
+4
Zajazd dla prywatnych busów na ul. Jagiellońskiej jest w fatalnym stanie. Koniec dworca PKS jest bardzo obskurny i zaniedbany.Ul Jagiellonska do budynku gazowni to fatalna, rozjezdzona nawierzchnia. Budynek, w którym było kino Pola, zamazany graffiti.Brudny i obskurny. Jeśli są pieniądze na przebudowe ronda ten budynek też powinien być odrestaurowany.
Avatar
Olo / 1 stycznia 2019 o 18:05
+3
Się rozumie, że tworzą  miejsca pracy dla swojego przydoopastwa. Z reszty  zrobić chcą motłoch, którym będzie można odpowiednio manipulować.
Avatar
uczen / 31 grudnia 2018 o 11:58
+3
A KPWiK nie z gumy nie z gumy hahaha.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2018 o 08:30
+1
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ? jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ?
 Pewnie chodzi o to że np. starostwa powiatowe, czy urzędy miast (a w szczególnosci ich radni) nie tworzą miejsc pracy (za wyjątkiem zatrudnienia w ww instytucjach, lub jednostkach im podległym). Wzmiankowane jednostki samorządu terytorialnego mogą jedynie stymulować rozwój przedsiębiorczości na swym terenie (np. Specjalne Strefy Ekonomiczne, zwolnienia podatkowe, czy darmowe szkolenia pracownikow), zachęcając potencjalnych przesiębiorców do otwierania firm i zakładów pracy. Czy tak ciężko to zrozumieć ? rozwiń
Avatar
cygan / 29 grudnia 2018 o 17:18
+2
Czyli instytucje mają budować, rynek pracy ?  jeśli jesteś mieszkańcem, "kraśnika" to za pewne powinieneś sam, wiedzieć że rynek pracy w (kraśniku fabrycznym) od lat się, nie zmienia pod koniec roku, FŁT zwolni 40 osób z stanowiska pracy. Swoją refleksją odniosłem się, do komentarzu nie, miałem pojęcia że komentarz napisany, przezemnie będzie mocno skrytykowany. Pewna osoba wprowadziła, mnie w błąd odnośnie tego co sam napisałem. Nie wiedziałem że to instytucje budują, rynki pracy. W takim razie zwracam honor.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 14:57
+3
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij !
 Miasto (ani państwo) nie jest od tworzenia miejsc pracy. Natomiast instytucje tak powinny stymulować prawo, tak stwarzać warunki, by miejsca pracy powstawały. Tym bardziej ze zdumieniem czytam, że radni mają ... budować miejsca pracy (sic!) Zanim się weźmiesz za pisanie, weź się człeku ogarnij ! rozwiń
Avatar
OooO / 29 grudnia 2018 o 14:32
+13
W krasniku praca=partia, kolesiostwo, chyba że jakieś dziadostwo, to coś się trafi. Najgorzej pójdziesz do jakiegoś urzedua tam może z 10% ma jakieś kompetencje, reszta aby przesiedziec8h i wziąć kasę. 
Avatar
Cygan kraśnik / 29 grudnia 2018 o 13:54
+2
Zawsze pieniądze idą na same, modernizacje miasta "Kraśnik" a sprawa bezrobocia pozostaje niezauważona. Ciekaw jestem czy, w (kraśniku fabrycznym) wybydują ci radni ludziom nowe, miejsca pracy i czy w końcu wreście i ja znajdę, tu prace bo z tego co widzę to na to się, nie zanosi !!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 o 10:07
+4
Zajazd dla prywatnych busów na ul. Jagiellońskiej jest w fatalnym stanie. Koniec dworca PKS jest bardzo obskurny i zaniedbany.Ul Jagiellonska do budynku gazowni to fatalna, rozjezdzona nawierzchnia. Budynek, w którym było kino Pola, zamazany graffiti.Brudny i obskurny. Jeśli są pieniądze na przebudowe ronda ten budynek też powinien być odrestaurowany.
Avatar
., / 28 grudnia 2018 o 19:23
+10
500 miejsc pracy wysoko płatnych dla swoich ludzi #przyjazny krasnik#
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 o 19:16
+3
Wybrane zaplanowane na 2019 r. inwestycje: * modernizacja oświetlenia w mieście (wymiana 1 148 szt. opraw oświetleniowych i modernizacja skrzynek sterujących) * termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. docieplenie ścian pływalni MOSiR, instalacja kolektorów solarnych, nowa zjeżdżalnia ślimakowa z basenem hamowania i urządzeniami * odnowa i rozwój terenów zielonych * zakończenie budowy ul. Kwiatkowickiej
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ?
O. Mnie się ostatni punkt bardzo podoba - jak można zakończyć budowę ulicy, która nie ma końca (wychodzi w szczere, pozbawione zabudowań pole) ? Na to nawet by nie wpadł reżyser Bareja :) I przy okazji UWAGA ! Tam mieszka polityczna (marszałkowska) konkurencja - co na to Wielmożny Władca Magistratu ? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu 10 1

Do tragedii doszło na jednym z osiedli w Zamościu. Nie żyje 13-letni chłopiec. Jego ciało znalazł w mieszkaniu 10-letni brat

Azoty Puławy grają z MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz u siebie

Azoty Puławy grają z MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz u siebie 0 1

Po raz ostatni w tym roku Azoty Puławy wystąpią przed własną publicznością. W 16. kolejce spotkań ich przeciwnikiem będzie MMTS Kwidzyn. Początek środowego spotkania o godzinie 18

Będzie program wsparcia zdolnych uczniów w Białej Podlaskiej

Będzie program wsparcia zdolnych uczniów w Białej Podlaskiej 1 0

Radnego Zjednoczonej Prawicy niepokoi brak programu wspierania uzdolnionych uczniów w Białej Podlaskiej. Apeluje do władz miasta, aby stosowną uchwałę przyjąć jeszcze w tym roku. – Jest w przygotowaniu – odpowiada rzecznik magistratu.

Niezwykłe odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL. Pierwsza powojenna książka obecności czytelników
galeria

Niezwykłe odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL. Pierwsza powojenna książka obecności czytelników 8 2

Odkrycie cudne, wpisy wzruszające, dotyk historii... Tak komentowane jest odkrycie bibliotekarzy. W Bibliotece Uniwersyteckiej KUL znaleziono księgę, w której wpisywali się użytkownicy czytelni 75 lat temu!

System eMandat w Straży Miejskiej w Chełmie. "Będzie mniej „papierologii”, a więcej działania"

System eMandat w Straży Miejskiej w Chełmie. "Będzie mniej „papierologii”, a więcej działania" 0 1

Cyfryzacja w Straży Miejskiej. Funkcjonariusz z GPS-em w radiowozie doda do meldunku zdjęcie z komórki

Świdnik: Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci

Świdnik: Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci 0 5

25 złotych miesięcznie od osoby – tyle od nowego roku zapłacą mieszkańcy Świdnika, którzy segregują śmieci. Dla tych, którzy tego nie robią, stawka będzie podwójna. Tak w poniedziałek zdecydowała Rada Miasta Świdnik, obniżając tym samym stawkę „podwyższonej opłaty” z zaproponowanych przez burmistrza 75 zł na 50 zł.

Acid Drinkers wystąpią w Graffiti
13 grudnia 2019, 19:00

Acid Drinkers wystąpią w Graffiti 0 0

Legendarna polska formacja heavymetalowa - Acid Drinkers już 13 grudnia o godz. 19 wystąpi na scenie Klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Liga Mistrzów. Wielki mecz Milika, dramat Ajaxu Amsterdam
film

Liga Mistrzów. Wielki mecz Milika, dramat Ajaxu Amsterdam 0 0

Napoli pokonało Genk 4:0 i awansowało do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Do wygranej szczególnie przyczynił się Arkadiusz Milik, który zdobył klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie spotkania. Na gola w Lidze Mistrzów 25-latek czekał ponad dwa lata

Zrobili sobie parking na alejce dla pieszych. Straż Miejska nie może interweniować
Alarm24

Zrobili sobie parking na alejce dla pieszych. Straż Miejska nie może interweniować 4 26

Chociaż kierowcy na pl. Kaczyńskiego nagminnie parkują na alejce dla pieszych, to Straż Miejska twierdzi, że jest bezradna, bo nie może tu wlepiać mandatów. Strażnicy przekonują, że problem jest w stanie rozwiązać Urząd Miasta. Ten zaś zapewnia, że postara się uwolnić alejkę od parkujących samochodów

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2019 r. 0 0

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku
Lista laureatów

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku 0 27

Poznaliśmy Dziennikarza Roku 2019 oraz wszystkich laureatów 23. edycji nagród Grand Press. Uroczysta, finałowa gala odbyła się dzisiaj w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci 50 42

25 zespołów projektowych zgłosiło się do konkursu na projekt pomnika Ofiar Komunizmu, który ma stanąć na pl. Singera. Zwycięską wizję powinniśmy poznać 30 grudnia, a jej autor stanie się też wykonawcą samego pomnika. Jego koszt może sięgnąć 300 tys. euro, bo pomysłodawcy chcą, aby był „monumentalny”

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka”
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka” 0 4

Ile w Polsce znaczą wyroki sądu, jeśli chodzi o kwestie zabezpieczenia interesów dziecka? Historia pani Beaty, która od września nie widziała własnego dziecka, jest bulwersująca. Choć po stronie kobiety stoi prawo, to niewiele z tego wynika.

Christmas Party w studenckiej "Trójce"
12 grudnia 2019, 19:00

Christmas Party w studenckiej "Trójce" 0 0

12 grudnia o godz. 19 w studenckiej stołówce "Trójka" przy ul. Langiewicza 16 odbędzie się Christmas Party. Będą wspólne dekorowanie choinki oraz opowieści o zwyczajach świątecznych panujących w różnych krajach.

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń 13 2

Działający przy Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie Bank Mleka Kobiecego potrzebuje nowych dawczyń. Z kobiecego mleka korzystają już wcześniaki z dwóch lubelskich szpitali

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!